Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Ostale umjetnosti > Kazalište

Kazalište Daske koje život znače

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.08.2007., 09:31   #1
Gluma za amatere

pozdrav svima!

zanima me jel postoji u Zg neki oblik radionice ili amaterska glumačka skupina u koju bih se mogla uključiti? Ili možda neki drugi prijedlog kako se čisto za vlastiti gušt (bez celebrity ambicija ) baviti glumom?Nemam iskustva i nikad se nisam bavila glumom (imam 25 g.), ali baš imam želju okušati se u nečem novom i naći malo vremena i za sebe i vlastite hobije, a gluma mi je jedna od zanimljivijih stvari..
Pa eto..
Hvala na odgovorima!
__________________
I'm sensitive and I'd like to stay that way
sensitive is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2007., 23:05   #2
znam za Sisak,tamo glumim,ali u Zg ne znam...ima sigurno trebaš se mali raspitati...nikada nije kasno živi život...
__________________
Što te ne ubije učini te jačim
gillera is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2007., 08:48   #3
Quote:
gillera kaže: Pogledaj post
nikada nije kasno živi život...
potpuno se slažem.. trebaš pokušati ostvariti apsolutno sve o čemu sanjaš.. nedavno sam naišla na jednu anegdotu čitajući knjigu..

Stajao osamnaestogodišnjak u redu za prijave na fakultet. Kad se okrenuo otkrio je da iza njega stoji vrlo stari čovjek.
Mladić ga je zbunjeno pitao - Oprostite, što radite vi u ovom redu?
A starac mu odgovori kako se došao prijaviti na fakultet.
-Ali, koliko je vama godina? - začuđeno će mladić.
-74 . reče starac.
-Pa vi ćete za 4 godine imati 78 godina. Imat ćete 78 kad završite fakultet!!! - neumorno je nastavio dječak..
-Sinko, za 4 godine [B]svejedno[/] ću imati 78..


Meni je pričica odlična i podsjeća me da se trebamo truditi i trebamo se početi baviti glumom u 25 ili slikanjem u 40-im ili čime god nam srce poželi.. nikad nije kasno!
__________________
I'm sensitive and I'd like to stay that way
sensitive is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2008., 11:49   #4
Quote:
sensitive kaže: Pogledaj post

Meni je pričica odlična i podsjeća me da se trebamo truditi i trebamo se početi baviti glumom u 25 ili slikanjem u 40-im ili čime god nam srce poželi.. nikad nije kasno!
Ti to kažeš k'o da je loše imati 25 i početi glumiti.
__________________
You don't know the half of it!
gunsmith is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2008., 12:46   #5
Da ne otvaram novu temu, evo mene ponovo ovdje. Dakle, danas sam u novinama (napokon) saznala za jednu dramsku skupinu u Osijeku "Promijeni kadar" vodi ju student glume i lutkarstva u Osijeku, sad mene zanima, ako ima nekog ovdje tko bi mi mogao reći nešto više o tome, budući da na netu ne mogu ništa naći. Išla sam na dramsku 5 godina u dječje kazalište,ali sam nažalost s početkom srednje škole morala odustati, zajedno s nekoliko još ljudi, jer budući da smo srednja škola ne možemo više biti u dječjem kazalištu. Ful smo zainteresirani, pa ako netko zna nešto više ima neki link ili tako nešto, molim da se javi

p.s. Znam jedino da su sa radom počeli otprilike u 5 mjesecu ove godine, te da su tada primali na intervju sve koji su zainteresirani, na taj sam članak naletjela, ništa više nisam uspjela saznati a stvarno me zanima.
 
Odgovori s citatom
Old 05.07.2008., 12:57   #6
Mene isto zanima da li postoje u Hrvatskoj (Zagreb; Osijek - ne racunam) radionice glume ili hobi glumacke skupine, znaci ne profesionalno bavljenje kazalistem.
Ovdje kod mene u Njemackoj adim to vec godinama sa svojom grupom ljudi koji obozavaju kazalise, ali nije im to profesija s obzirom da planiram zivjeti u Hrvatskoj zanima me da li postoji ta opcija; hocu li moci nastaviti svojim baviti hobijem.
lea* is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2013., 10:00   #7
U Sisku?? Ja baš tražim kako se upisati.Jako me to zanima,ali na internetu nikako da nađem kako se upisati.
JC1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2007., 09:04   #8
Imaš u Peščenici u Ivanićgradskoj neki kulturni centar,u sklopu toga teatar se zove Gaudeamus, a imaš i negdje na netu, proguglaj. Članarina ti je brijem 150 kn. Znam da negdje na Ribnjaku ima i besplatno,al ne znam niš više za to.
Verona_V is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2007., 15:58   #9
Ima i dramska grupa u Otvorenom sveucilistu ...
goredolje is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2007., 20:11   #10
Studio KUBUS

U Zagrebu postoji umjetnička organizacija Studio KUBUS. Imaju glumačke radionice, školu pjevanja i vokalnu radionicu i plesne radionice.
Upisi su im negdje krajem rujna, ali više i detaljno o svemu možeš vidjeti na njihovom blogu: studiokubus.blog.hr
Tamo ima ekipe koja se ozbiljno bavi glumom, a i ljudi kojima je to hobi.
Eto, nadam se a će ti informacija pomoći
hura is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2007., 18:40   #11
koliko košta tečaj u tom kubusu? meni ne otvara blog
shljokica* is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2007., 11:45   #12
Evo, bas gledam, na blogu nemaju cjenik, al' imaju sa strane mail na koji ih mozes pitati ([email protected]).
hura is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2009., 12:01   #13
Studio Kubus-gluma

Što treba pripremiti za audiciju?
Kakva je tamo atmosfera?
Oduzima li puno vremena? Odnosno meni bi odgovaralo u poslijepodnevnim terminima jer radim...

Quote:
hura kaže: Pogledaj post
U Zagrebu postoji umjetnička organizacija Studio KUBUS. Imaju glumačke radionice, školu pjevanja i vokalnu radionicu i plesne radionice.
Upisi su im negdje krajem rujna, ali više i detaljno o svemu možeš vidjeti na njihovom blogu: studiokubus.blog.hr
Tamo ima ekipe koja se ozbiljno bavi glumom, a i ljudi kojima je to hobi.
Eto, nadam se a će ti informacija pomoći
zetra is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2009., 02:15   #14
Quote:
zetra kaže: Pogledaj post
Što treba pripremiti za audiciju?
Kakva je tamo atmosfera?
Oduzima li puno vremena? Odnosno meni bi odgovaralo u poslijepodnevnim terminima jer radim...
samo jedan monolog, i audicija nije selekcijska vise manje da zena vidi na cemu s tobom treba raditi.
atmosfera je odlicna, predobra
to ti je dva puta tjedno. jedanput od pol 6 do 8 a jedanput od 8 do pol 11
ivana2009 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2008., 14:55   #15
Ima li u Splitu nešto takvo di mogu amaterski glumit,neke radionice,dramske skupine??
Imam 18 godina i to bi mi pomoglo za upis na ADU jer namjeravam studirat glumu!
Molim vas,važno je.....
serafina splićanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2008., 15:13   #16
Ovako, mene zanima ima li neka dramska skupina u Osijeku?
 
Odgovori s citatom
Old 03.05.2009., 22:08   #17
Tražim glumce koji bi se htjeli priključiti dramskoj skupini ''Kameleon'' u Zagrebu. Ako je itko zainteresiran, neka mi javi na PM.
__________________
U životu MORAM samo živjeti i umrijeti, sve ostalo TREBAM ČINITI jer mi je to DUŽNOST...
Veleta is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2009., 15:10   #18
ciao....da li neko zna ako ima u Rijeci ili Zagrebu tečaj glume nakon koje se dobije diploma i zanima me koliko bi to koštalo.... hvala...
black_marina is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2009., 15:36   #19
A za gradsko kazalište mladih treba se u rujnu upisat, to sam od jedne prije čula, i rekla mi je da se plaća 100 ili više kuna, ispravite me ako griješim,
A zna li netko točno kojim danima se dolazi i tako neke informacije?
Šlus is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2009., 10:24   #20
Quote:
black_marina kaže: Pogledaj post
ciao....da li neko zna ako ima u Rijeci ili Zagrebu tečaj glume nakon koje se dobije diploma i zanima me koliko bi to koštalo.... hvala...
Vidio sam da su otvorili pripreme za studij glume neki glumci, i to na Facebooku, grupa "Pripreme za studij glume...pa eto kog zanima...meni se čini zanimljivo
akomesesete is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:08.