Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.05.2017., 00:41   #61
Hm, u tom slučaju, ja bih drito do pošte, izložio im plan i rekao: "Ekipa, koja je procedura za moj naum"
__________________
Apsolutni Pobjednik
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2017., 00:50   #62
hm, s obzirom na raznorazne načine transportiranja i skladištenja, a posebno da je na Filipinima ovih dana temperatura iznad 30 stupnjeva
kolike su šanse da se čokolada putem ne rastopi?
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2017., 02:17   #63
Freyr, pošalji joj 50 $ fedexom ili na paypal (već bu ti ona rekla kak joj je najzgodnije), bit će PUNO zahvalnija nego na bilo kakvoj čokoladi
uzadnjicas is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2017., 13:55   #64
Ona hoče čokoladu, a kod njih je čokolada jako skupa.
Još kad bi mogao staviti suhi led u paket
Freyr is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2017., 16:12   #65
Quote:
Freyr kaže: Pogledaj post
.... kod njih je čokolada jako skupa.
u prijevodu, pošalji joj 100 $.

ili se možeš praviti da to ozbiljno shvaćaš, pa na ebayu kupiti čokoladu s dostavom na njenu adresu.
uzadnjicas is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2020., 21:23   #66
Pozdrav, zelim poslati prijatelju u Japan tvrdi sir na poklon.

Znaci kupio bi jedan sir u ducanu (okrugli tvrdi) koji je vec zapakiran u onaj vakumirani najlon i to je to. Gladam cijenu na eurosenderu za cijenu slanja hrane i 3 puta je skuplje od samog sira.

Imam li kakve druge opcije mozda?
__________________
Ucite dico.
Surround is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2020., 14:25   #67
Malo off topic - radim u Qataru i prošle godine ne razmišljajući stavio sam 2-3 kile suhih svinjskih kobasica u torbu kad sam išao tamo. Prošao sam kontrolu na aerodromu bez problema a kolega iza mene imao je komad slanine, kaznili su ga 3 dana zatvora + cca 500 eur kazne i jedva smo ga izvukli od progona...

Zadnje uređivanje bodulas : 29.01.2020. at 14:26. Reason: tipefeler
bodulas is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2020., 16:12   #68
Ajme
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2020., 21:36   #69
Quote:
Surround kaže: Pogledaj post
Pozdrav, zelim poslati prijatelju u Japan tvrdi sir na poklon.

Znaci kupio bi jedan sir u ducanu (okrugli tvrdi) koji je vec zapakiran u onaj vakumirani najlon i to je to. Gladam cijenu na eurosenderu za cijenu slanja hrane i 3 puta je skuplje od samog sira.

Imam li kakve druge opcije mozda?
Bilo tko?
__________________
Ucite dico.
Surround is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2020., 21:55   #70
Quote:
bodulas kaže: Pogledaj post
Malo off topic - radim u Qataru i prošle godine ne razmišljajući stavio sam 2-3 kile suhih svinjskih kobasica u torbu kad sam išao tamo. Prošao sam kontrolu na aerodromu bez problema a kolega iza mene imao je komad slanine, kaznili su ga 3 dana zatvora + cca 500 eur kazne i jedva smo ga izvukli od progona...
Pa sto nema Qatar kao i UAE da non-Muslims mogu jesti i nabaviti svinjetinu? Ja kad sam bio u UAE imas u ducanima sekciju sa svinjom. Doduse za tu klimu tamo apsolutno ne pase teska svinja no ipak mozes ako hoces.
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2020., 07:49   #71
Nema. Ne postoji trgovina ili restoran sa svinjetinom. Zabrana alkohola ide do te mjere da su i aftershave svih poznatih marki dostupni ali s velikom oznakom 0% alcohol.
Od toga su izuzeti noćni klubovi u kojima se može popiti ali cijene su bolne. Također postoje dućani sa alkoholom za non-Muslims ali procedura je komplicirana a cijene su također žestoke.

Tu i tamo progledaju kroz prste na aerodromu za alkohol ili svinjetinu (iako to ne bi smio imati u prtljazi) ali taj put došlo je nas osam i svi smo imali i jednog i drugog u torbama. Valjda im je dopizdilo pa su zadnjega u redu izdvojili za primjer
bodulas is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2020., 09:34   #72
Onda je fakat Qatar nazadan u usporedbi sa UAE. Tamo i cugu sasvim jednostavno nabavis za odnjest kuci. Od indijskog sljakera do britanskog managera. I npr limenka pive pol litre u ducanu je 16kn sto je OK
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2020., 12:30   #73
Quote:
bodulas kaže: Pogledaj post
...
Tu i tamo progledaju kroz prste na aerodromu za alkohol ili svinjetinu (iako to ne bi smio imati u prtljazi) ali taj put došlo je nas osam i svi smo imali i jednog i drugog u torbama. Valjda im je dopizdilo pa su zadnjega u redu izdvojili za primjer
nijedan od vas osam nije znao za propise? ili ste svjesno riskirali pa solidarno nadoknadili kaznu tom zadnjem?
uzadnjicas is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2020., 15:11   #74
@uzadnjicas - Neki od njih su znali neki nisu. Ja sam znao ali jednostavno nisam razmišljao.
Naravno da smo mu kaznu solidarno platili plus angažirali smo sve moguće veze da što prije izađe iz pritvora i da ne dobije progon. Zar si stvarno pomislio da je moglo biti drugačije?

@europe2seoul Za piće u Qataru imaš tri verzije:

1. Taxisti na crno - litra žestice (nešto slično Badel Brandy) košta oko 50 - 60 eur.
2. Noćni klub - bolesne cijene
3. Dućan sa alkoholom. Moraš dobiti papir od firme pa s njime u dućan da ga ovjere i prijave u policiju (moraš imati adresu i Qatar ID, adresu imam ali ID nemam). Nakon toga svaku kupovinu moraš ovjeriti u firmi, ako to ne napraviš nema slijedeće kupovine. Cijene su nešto blaže u tom slučaju, piva je oko 5 eur limenka, spomenuti Brandy oko 40 - 45.
Kako sa Ramadan približava cijene idu u nebo (isti Brandy ide i do 120 eur pa i više) a u tom njima svetom mjesecu nema šanse na nikakav način kupiti alkohol.

UAE su liberalniji po tom pitanju to znam.
bodulas is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2020., 16:42   #75
da, jer ne znam kako ste povezani, zapravo. ako ste ekipa koja skupa radi ili prijatelji, svakako bih očekivao solidarnost, ali i to da oni koji znaju za pravila ranije upozore one koji ne znaju, tako da mi je zato to malo nejasno.
uzadnjicas is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2020., 17:05   #76
Ma eto bili smo se opustili. Duže vrijeme smo bili tamo bez ikakvih problema, nitko o tome nije razgovarao jer nam te njihove zabrane nisu ni padale na pamet. Dok nije puklo
bodulas is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2021., 11:59   #77
Quote:
europe2seoul kaže: Pogledaj post
Pa sto nema Qatar kao i UAE da non-Muslims mogu jesti i nabaviti svinjetinu? Ja kad sam bio u UAE imas u ducanima sekciju sa svinjom. Doduse za tu klimu tamo apsolutno ne pase teska svinja no ipak mozes ako hoces.
Zivjela sam u Katru 17/18 te i uopce nije bilo tako
Na samom aerodromu pri dolasku u Katar, moze se kupiti
alkohol i kasnije se moze dobiti odobrenje za kupovinu.
Takoder bila sam po svim hotelima koji postoje u Dohi
Svagdje piju ko smukovi ( posebno u Interkontinentalu u West Bayu u Belgium baru na terasi gdje dere dobra live music)
Jedina razlika izmedju Dubai i Dohe je sto u Dohi pri
ulasku u bar moras pokazati passport a u Dubai ne moras.
__________________
Character cannot be developed in ease and quiet.
Only through experience of trial and suffering can the soul be strengthened , ambition inspired and success achieved.
trustno1 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:46.