Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.05.2017., 14:36   #5761
Quote:
crazydiamond2 kaže: Pogledaj post
Jovancica, ja sam njegu, tj srv radi njege djeteta prebacila na muza i otvorila komplikacije. Kada sam poceoa raditi smo njegu opet prebacili na mene.

Poslano sa mog SM-G800F koristeći Tapatalk
Hvala ti puno, to i planiramo. Nego da li ti se obračunavalo samo 4 sata od poslodavca što je uplaćivao ili svih 8 sati? Jedni mi kažu da u obračun komplikacija i porodiljnog ide i ova naknada od države a drugi da ne ide? jer u zakonu piše da ima prava kao i oni koji su zaposleni na 8 sati??? a u svemu ovom sam i zbunjen totalno!!!
JOVANČICA is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2017., 18:26   #5762
Quote:
JOVANČICA kaže: Pogledaj post
Hvala ti puno, to i planiramo. Nego da li ti se obračunavalo samo 4 sata od poslodavca što je uplaćivao ili svih 8 sati? Jedni mi kažu da u obračun komplikacija i porodiljnog ide i ova naknada od države a drugi da ne ide? jer u zakonu piše da ima prava kao i oni koji su zaposleni na 8 sati??? a u svemu ovom sam i zbunjen totalno!!!
Evo informacija od danas od dežurnog odvjetnika pravne službe hzzo iz Zg, Jukićeva - bila sam osobno tamo predati papire za produženje Dopusta za njegu i skrb djeteta s težim teškoćama u razvoju pa sam usput pitala.
Sve može baš tako, pravo na rad s pola radnog vremena i uvećani dj.doplatak prelazi na oca, a majka otvara komplikacije zbog nove trudnoće. Sve isplate i naknade vezane za novu trudnoću i porodinski obračunavaju se, svejedno je iz netoa koje joj je isplaćivao poslodavac za prv ili iz naknade druge polovice koju joj je isplaćivao hzzo, jer na isto dođe. Jesu li te dvije polovice zbrojene pa podijeljene s duplim brojem sati kao puno radno vrijeme (8 h) dnevno ili je samo pola od poslodavca podijeljeno s pola satnice, isto je u konačnici za ono što se traži i što se gleda. Podatak koji je važan je cijena sata njenog rada. Tako da će vam sve biti ok, tj najbolje što može .
Borkica is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2017., 20:39   #5763
Pozdrav svima!

Prosla sam malo zadnjih par strana, ne detaljno, ali toga sam shvatila. Zanima me kad preporucate predavanje zahtjeva za produljenje porodiljnog? Tj koliko se otprilike ceka na ?

Djevojcica sad ima 7.5mj, cekamo pregled neuropedijatra 3.7. na Goljaku, a fizijatar je tek 29.8. Bila sam privatno po misljenje, utvrden je hipertonus i dobile smo vjezbice za doma koje su dovele do napretka, ali svakako trebamo detaljnu obradu. Uz to ima i atopijski dermatitis.

Hoce li mi biti prekasno cekati i nalaz fizijatra krajem kolovoza i ukoliko se pokaze potreba tada predavati zahtjev za produljenjem? Porodiljni mi prestaje 13.10.

Hvala unaprijed!
Pollly is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2017., 12:05   #5764
Quote:
JOVANČICA kaže: Pogledaj post
Obracun se vrsio tako da se zbrajao iznos uplacen od poslodavca podijeljen sa satima koje sam radila, dakle 4 sata. Ne idu u obracun naknada od HZZO-a.
crazydiamond2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2017., 12:07   #5765
Quote:
Borkica kaže: Pogledaj post
Sve može baš tako, pravo na rad s pola radnog vremena i uvećani dj.doplatak prelazi na oca, a majka otvara komplikacije zbog nove trudnoće.
Mi recimo nismo uvecani djeciji doplatak prebacivali na oca za vrijeme trajanja mojih komplikacija. I dalje je glasio na moje ime. Jer je dd vezan za dijete ne konkretno za roditelja.
crazydiamond2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2017., 12:09   #5766
Quote:
vlovrec kaže: Pogledaj post
ja nikad nikakve preporuke nisam imala, samo sam predavala zadnje papire od kontrola
čak su neki i prastari bili
hoću reći, nisam ponovo radila nove nalaze, šta sam imala to sam dala
Ovo i mene zanima. Danas smo bili kod fizijatra i dobili vježbe tri puta tjedno 5 tjedana. Sad smo se upisali i čekamo na red. Fizijatar na nalazu nije napisao da preporuča da se produži porodiljni. Na jedvite jade smo i dobili i vježbe. Uvjeravao me da je sve ok s bebom da se to kao ispravilo bla bla...kad krenemo na vježbe opet idemo kod njega pa sam ga mislila onda tražiti ako je to potrebno. Od pedijatrice nemam nikakve nalaze jer nam je samo dala uputnicu a kod neurofizijatra nismo bi bili. Što mislite jel trebam ganjati dodatne nalaze da ih bude što više? Malo mi je nekako 1 papir poslati uz zahtjev za njegu.
romantičarka is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2017., 12:15   #5767
Quote:
Pollly kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima!

Prosla sam malo zadnjih par strana, ne detaljno, ali toga sam shvatila. Zanima me kad preporucate predavanje zahtjeva za produljenje porodiljnog? Tj koliko se otprilike ceka na ?

Djevojcica sad ima 7.5mj, cekamo pregled neuropedijatra 3.7. na Goljaku, a fizijatar je tek 29.8. Bila sam privatno po misljenje, utvrden je hipertonus i dobile smo vjezbice za doma koje su dovele do napretka, ali svakako trebamo detaljnu obradu. Uz to ima i atopijski dermatitis.

Hoce li mi biti prekasno cekati i nalaz fizijatra krajem kolovoza i ukoliko se pokaze potreba tada predavati zahtjev za produljenjem? Porodiljni mi prestaje 13.10.

Hvala unaprijed!
Pollly najbolje ti je predati zahtjev sa sto vise nalaza specijalista. Potrebno je otprilike 2 mjeseca (ponekad i krace) da se zahtjev obradi i stigne rjesenje. Ja bi pricekala nalaz fizijatra 29.08. i onda odmah predala papire. To je mjesec i pol od zavrsetka porodiljnog. Takoder mozes i nazvati za recimo cca tri tjedna nakon sto predas zahtjev i priupitati da li je obraden tvoj predmet. Cesto se zna cekati na samo rjesenje dosta dugo.
crazydiamond2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2017., 12:27   #5768
Quote:
bruna55 kaže: Pogledaj post
mogu,kad mi je maleni navršio godinu dana ja sam se isto vratila na posao.radila sam pola godine,cijelo to vrijeme je bio bolestan stalno je imao bronhitise,gnjojne angine ajme.posavjetovala sam se s doktoricom,skupila papire i pradala.dobila sam 6 mj. od papira ti treba:kopija ugovora o radu tvog i od supruga,rodni list djeteta,nalaz specijaliste,liječnička potvrda,kopija kartona.
Pozdrav. Vezano za ugovore o radu, da li je bitno da su oba roditelja zaposlena na neodređeno? Naime, muž je na odredjeno i stalno mu produžuju a ja na neodredjeno.
romantičarka is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2017., 12:31   #5769
Dobila sam odgovor nakon godinu dana da se pojavim na komisiji za novčanu pomoć, ima li nade da mi isplate retrogradno za to vrijeme koje sam bila doma na njezi djeteta radi hipotonije?
Inače dijete je dobro i ja radim nekoliko mjeseci, znači prekinula sam njegu.
Hvala svima na odgovoru!
bingulina is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2017., 14:35   #5770
Poštovane, bebi mi je malo kasno utvrđen tortikolis desne strane vrata. Sada ima 7mj...S djetetom ce se morati intenzivno vježbati jer je već starija i ne surađuje. Nažalost pedijatrica me nije uputila fizijatru uopće. Da smo krenuli od rođenja problem bi već bio koliko toliko manji. S obzirom da mi se bliži kraj porodiljnog, a sa djetetom nema tko vježbati, sta mislite imam li pravo na produljeni porodiljni i koja je procedura?
Afraid is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2017., 11:24   #5771
Quote:
Afraid kaže: Pogledaj post
Poštovane, bebi mi je malo kasno utvrđen tortikolis desne strane vrata. Sada ima 7mj...S djetetom ce se morati intenzivno vježbati jer je već starija i ne surađuje. Nažalost pedijatrica me nije uputila fizijatru uopće. Da smo krenuli od rođenja problem bi već bio koliko toliko manji. S obzirom da mi se bliži kraj porodiljnog, a sa djetetom nema tko vježbati, sta mislite imam li pravo na produljeni porodiljni i koja je procedura?
Tko je utvrdio dijagnozu djetetu? Ako je pedijatrica, onda bi trebala dijete uputiti na daljnju obradu kod specijaliste.

Bez nalaza specijaliste ne mozes dobiti njegu za dijete. Procedura je ta da prikupiš što vise nalaza od specijalista i dva mjeseca prije nego dijete napuni godinu dana predati sve papire sa zahtjevom i preporukom od pedijatrice (nije nuzno) u HZZO. Nakon toga ce te oni zvati na vjestacenje i odrediti da li dijete treba njegu ili ne.
crazydiamond2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2017., 16:12   #5772
Quote:
crazydiamond2 kaže: Pogledaj post
Tko je utvrdio dijagnozu djetetu? Ako je pedijatrica, onda bi trebala dijete uputiti na daljnju obradu kod specijaliste.

Bez nalaza specijaliste ne mozes dobiti njegu za dijete. Procedura je ta da prikupiš što vise nalaza od specijalista i dva mjeseca prije nego dijete napuni godinu dana predati sve papire sa zahtjevom i preporukom od pedijatrice (nije nuzno) u HZZO. Nakon toga ce te oni zvati na vjestacenje i odrediti da li dijete treba njegu ili ne.
Pedijatrica je utvrdila naravno. Rano se sjetila bas. Bili smo privatno kod fizijatra i fizioterapeuta. Tortikolis Myogenes. Dobili smo uputnicu za ortopeda još. To cu isto privatno ići jer se čeka dugo.
Afraid is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2017., 22:10   #5773
Mislim da bi trebala dobiti uputnicu od pedice za fizijatra. Nalaze privatnika vjestaci bas ne uvazavaju. Ako govorim krivo neka me netko ispravi. I ne kuzim tu pedicu koja bebi postavi takvu dijagnozu i ne salje ju specijalistu. Inzistirajte na uputnici.

Poslano sa mog SM-G800F koristeći Tapatalk
crazydiamond2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2017., 16:57   #5774
Kolika je vama danas "sjela" naknada za njegu? 2160 kn ili više?
Borkica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2017., 11:28   #5775
Nisam vidjela igdje na temi da pise, pa da ja napisem da iskoristite to pravo kad se moze. Nakon isteka redovnog roditeljskog dopusta kad predajete zahtjev za dopust za njegu djeteta mozete koristiti svoj godisnji da vam ne propadne... npr meni roditeljski istice za 2 mjeseca, al cu nakon toga koristiti godisnji i traziti da mi dopust za njegu djeteta pocne kad iakoristim godisnji.Dobijem jednu punu placu i ne propadne mi go.

Sent from my iPhone using Tapatalk
Old 26.07.2017., 13:35   #5776
Meni su priznali i nalaze privatnika.
lopticica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2017., 17:43   #5777
Da li je moguće dobiti produljeni porodiljni ili roditeljski dopust jer je dijete vježbač i zahtijeva rad?

Sent from mobile
Maverick25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2017., 15:06   #5778
Uglavnom da, produljeni porodiljni zbog njege, o nalazima ovisi koliko.
Wellisia is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum

Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:32.