Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old Jučer, 14:22   #11921
Nemoj čekati da nešto bude, bog zna što sve piše slovima veličine 4pt u tvom ugovoru sa Zabom (možda tamo piše da potvrdu od mupa možeš mačku o rep?) i koje bi to posljedice moglo imati po tebe ako onaj kukavac nešto proba.

Sent from my ALE-L21 using Tapatalk
Old Jučer, 14:23   #11922
Quote:
Metal kaže: Pogledaj post
Hvala drage kolege, trudim se...

@spawnedpawn: Šte tabe u stvari tačno ovde zanima?
Daj budi malo konkretniji.

Da, ovde ima svih struka, pa tako i developera.
I da, valjalo bi malo preletjeti sve ovo što je napisano... Nije to baš ni malo, slažem se, ali kažu ljudi da se isplati.
Eh ovako... sorry sto je replyam svima posebno... drago mi je da ima developera

Student sam elektronike i bavim se low level programiranjem u C/C++. Sto se tice plaćanja i tih sitnica sve vise manje znam. Najveci problem mi je monetizacija tog znanja... Sto se firmi po Hrvatskoj tiče velika većina je web dev, a sto se tice Freelancera prijavljujem se na projekte za Arduino koje malko vise srece treba da se dobiju a zahtjevaju naravno da posjedujete hardware... ovo je bio kao mali intro

Konkretno me zanima među developerima (nebitno u cemu rade jer cu rado nauciti nesto novo) kako konkretno dolaze do novca i ugovora. Nedavno sam upoznao covjeka koji radi iz Hrvatske za američku tvrtku full time od kuce na VR developmentu i prezadovoljan je ali nije preko freelancing stranice nego je posao kao i svaki drugi samo remote.

Devovi koji zele odgovoriti ako moze jednostavnosti radi odg slicnog formata:

1. Radim u (jezik, framework, ide)
2. Radim na (web dev, desktop, cloud, embedded)
3. Radim na (freelancer, upwork, fulltime)
4. Po zelji?

Hvala unaprijed na odgovorima te strpljenju i razumijevanju

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
spawnedpawn is offline  
Odgovori s citatom
Old Jučer, 14:29   #11923
Ne kužim što će ti to pomoći što ti ja napišem da radim u recimo PHP, a Pero Perić u .NET.. Posla definitivno ima pogotovo u programiranju, a naći posao i obaviti ga jednostavno moraš sam probati, to te ne može nitko naučiti..
turboCRO is offline  
Odgovori s citatom
Old Jučer, 14:55   #11924
Quote:
turboCRO kaže: Pogledaj post
Ne kužim što će ti to pomoći što ti ja napišem da radim u recimo PHP, a Pero Perić u .NET.. Posla definitivno ima pogotovo u programiranju, a naći posao i obaviti ga jednostavno moraš sam probati, to te ne može nitko naučiti..
Ma razumijem sto govoris to mi je cisto da dobijem sliku o tome sto vecina ljudi trazi. Dosta frendova mi radi u C# tehnologijama pa cisto iz radoznalosti a ovaj sto sam ga upoznao isto je prešao na to jer nije imao posla s Androidom

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
spawnedpawn is offline  
Odgovori s citatom
Old Jučer, 16:09   #11925
FER, kažeš?
Onda si, ovisno o smjeru, imao na trećoj godini stohastičku matematiku, koja te trebala (osim o fu*king konvolucijama funkcija, za koje dan danas ne znam praktičnu primjenu!) naučiti da smo ti mi premali uzorak za izvlačenje suvislih zaključaka.
1. perl, bash, C/C++, lua, javascript, php. Ne koristim IDE.
2. Web dev kad se nađe, desktop tu I tamo, cloud: sysadmin sam jednom liku koji ima servere u cloudu. Embedded: OpenWrt, uglavnom na MPR-A1, nekom malom starom d-linku i HLK-RM04.
3. Full time u struci + freelanceam na Upworku I lokalno kad me netko ulovi za rukav.
4. LaTeX, zabadam nos u plain TeX, grafički dizajn, DTP, life coaching.
EDIT: licencirani turistički vodič za Istarsku, Ličko-Senjsku i Primorsko-goransku na engleskom, njemačkom I talijanskom.

Sent from my ALE-L21 using Tapatalk
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum

Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:37.