Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old Jučer, 19:43   #7581
Quote:
jelena1777 kaže: Pogledaj post
Pa to je super.
Mislim svaki osjećaj da si bolje na kraju krajeva nije niti važno zbog čega, bitno je da je kvaliteta života puno bolja.
Bila si sretna...a to je uf....jako, jako puno.
Ne znam kad sam bila sretna.
Zato nisam sigurna da li se trebaš diviti ljudima koji ne piju ad, jer se osjećaju konstantno usrano, barem ja...tako da je ovo ipak jako, jako dobro.
Sad nisam pratila baš temu, ali ad je potrebno ukinuti radi trudnoće?
Ima li ad-a koji se mogu piti i z a vrijeme trudnoće?
Da,Zoloft i ne znam jos koji. Ali svejedno. Sad me je strah svega, i trudnoxe i zivota. Vratila sam se na pocetak svega,kad prije 14 god. nisam smjela koraknuti iz kuce. Ali ovaj put je drugacije. Nemam problema sa PA,vec generalnom anksioznoscu. Sad se uzasnoosjecam svugdje,cak i kod kuce,gdje sam se prije osjecala sifurno i zasticeno.
foxmaster is offline  
Odgovori s citatom
Old Jučer, 19:49   #7582
Quote:
Pa to je super.
Mislim svaki osjećaj da si bolje na kraju krajeva nije niti važno zbog čega, bitno je da je kvaliteta života puno bolja.
Zato nisam sigurna da li se trebaš diviti ljudima koji ne piju ad, jer se osjećaju konstantno usrano, barem ja...tako da je ovo ipak jako, jako dobro.
Sad nisam pratila baš temu, ali ad je potrebno ukinuti radi trudnoće?
Pozeljno je ne uzimati ad u trudnoci, ali ako je neizdrzivo postoje i oni koji se smiju koristiti (ne znaju ni dr jer se lijekovi ne testiraju na trudnicama...)
No, postoji klasifikacija lijekova pa se po tome ravnaju
yeli is offline  
Odgovori s citatom
Old Jučer, 20:05   #7583
Quote:
foxmaster kaže: Pogledaj post
Da,Zoloft i ne znam jos koji. Ali svejedno. Sad me je strah svega, i trudnoxe i zivota. Vratila sam se na pocetak svega,kad prije 14 god. nisam smjela koraknuti iz kuce. Ali ovaj put je drugacije. Nemam problema sa PA,vec generalnom anksioznoscu. Sad se uzasnoosjecam svugdje,cak i kod kuce,gdje sam se prije osjecala sifurno i zasticeno.
Je li ti palo na pamet da ti je to možda ipak reakcija na skidanje s AD-a?
Bezrazložna 'generalizirana anksioznost' ne postoji osim u maštarijama psihijatara i nakon skidanja s benzodiazepina i AD-a.
Umjesto da ti kažu "možda je rebound reakcija zbog prekida AD-a" oni će radije reći da si sada odjednom postala sama od sebe ovakva i da te treba dalje filati time.
Postoje šanse da se radi o tome. Ako je to razlog, to onda prolazi s vremenom, samo je pitanje kada.
Old Jučer, 20:36   #7584
Quote:
Sto god tko mislio,divim se svima vama koji ne pijete nikakve tablete niti ste na AD-u. Ja ne mogu docekati da proradi. Nakon mnogo godina mira i srece uz AD, kojeg sam nedavno pokusala prestati piti zbog zelje za djetetom i vratila mu se nakon kolapsa zbog ustezanja prije cca 3 tjedna, toliko sam ispacena da mi je nezamislivo sto bih bez toga. Svaka vam cast. Imate svo moje postovanje i divljenje. A ja molim Boga svaki dan da bas taj dan bude onaj kad ce mi AD napokon prodjelovati.
čemu se ti to diviš? pa da okuse pravu epizodu kliničke depresije i nemaju se volje dići iz kreveta osim za odlazak na wc da vidiš kako bi trebali ad. da im tjeskoba onemogućava funkcioniranje u svakodnevici da vidiš kako bi uzimali adekvatan lijek. i da ne bi bilo zabune, nikome ne bih takvo nešto poželjela jer itekako dobro znam kakva je to patnja. to nema nikakve veze s nekakvim ljudskim osobinama nego sa bolešću ili zdravljem. dokle god čovjek može funkcionirati, može biti bez lijekova.
ray of light is offline  
Odgovori s citatom
Old Jučer, 20:42   #7585
Quote:
zoloft kad proradi trebao bi jako smanjiti tjeskobu, kad si bila zadnji put kod psihijatra- jesi mu rekla za ovo stanje stalnoga straha?

ja sam imala epizodu GAP-a i dobila sam xanax sr i uz psihoterapiju riješila sam problem. ideš li ti na psihoterapiju? ovi strahovi imaju svoje uzroke na kojima treba raditi.
ray of light is offline  
Odgovori s citatom
Old Jučer, 20:49   #7586
Quote:
ray of light kaže: Pogledaj post
zoloft kad proradi trebao bi jako smanjiti tjeskobu, kad si bila zadnji put kod psihijatra- jesi mu rekla za ovo stanje stalnoga straha?

ja sam imala epizodu GAP-a i dobila sam xanax sr i uz psihoterapiju riješila sam problem. ideš li ti na psihoterapiju? ovi strahovi imaju svoje uzroke na kojima treba raditi.
Sada ne pijem Zoloft. Pila sam ga prije do prije 10god. pa se prebacila na Cipralex kojega sam sada opet pocela piti. Naravno da sam bila kod psihijatra,napisala sam to.
Problema ,osim možda u podsvijesti, nemam,barem ne nekih vecih. Posao,obitelj,ljubav -sve stima.
Epizodu? Ja sam imala blazi zivcani slom.
foxmaster is offline  
Odgovori s citatom
Old Jučer, 21:01   #7587
Quote:
Sada ne pijem Zoloft. Pila sam ga prije do prije 10god. pa se prebacila na Cipralex kojega sam sada opet pocela piti. Naravno da sam bila kod psihijatra,napisala sam to.
Problema ,osim možda u podsvijesti, nemam,barem ne nekih vecih. Posao,obitelj,ljubav -sve stima.
Epizodu? Ja sam imala blazi zivcani slom.
Ako sve skupa štima, što je okidač?
Da li se možda bojiš funkcionirati bez lijekova?
Koliko si dugo uzimala antidepresive?
Rekla si da se bojiš Xanaxa radi ovisnosti o istima...ali i o antidepresivima čovjek postane ovisan.
Mislim drugo je to što svi skupa pričaju, znamo koliko je uznapredovala farmaceutska industrija i znamo način na koji funkcioniraju, osobno mislim da svi ti lijekovi ostavljaju i posljedice i stvaraju ovisnost.
Neminovno je, jer djeluju na našu psihu, naše živčeke, mozak...mora biti posljedica i ovisnosti.
Old Jučer, 21:04   #7588
Quote:
ray of light kaže: Pogledaj post
čemu se ti to diviš? pa da okuse pravu epizodu kliničke depresije i nemaju se volje dići iz kreveta osim za odlazak na wc da vidiš kako bi trebali ad. da im tjeskoba onemogućava funkcioniranje u svakodnevici da vidiš kako bi uzimali adekvatan lijek. i da ne bi bilo zabune, nikome ne bih takvo nešto poželjela jer itekako dobro znam kakva je to patnja. to nema nikakve veze s nekakvim ljudskim osobinama nego sa bolešću ili zdravljem. dokle god čovjek može funkcionirati, može biti bez lijekova.
Slažem se. U svakom slučaju ako čovjek može funkcionirati bez lijekova to je super, ali kada dođe u situaciju da se više ne može kontrolirati, da su ga strahovi paralizirali i da ne funkcionira, onda nema drugog rješenja.
Druga je stvar što lijekovi čine od ljudi...mislim bilo koji lijek nije bezazlen...svi oni na jedan način organizam nauče "na sebe".
Ali bez lijekova bi bilo grozno...samo je pitanje koji lijek, u kolikoj dozi, koliko dugo...mislim da ni psihijatri nemaju pojma, često i sami "nabadaju" pa daju pacijentima svakojake kombinacije.
Treba biti pažljiv sa svim lijekovima, jer kombinacije nekih lijekova uz dodatke još lijekova za bolove i slično mogu napraviti kaos u organizmu.
Old Jučer, 21:10   #7589
Quote:
Ako sve skupa štima, što je okidač?
Da li se možda bojiš funkcionirati bez lijekova?
Koliko si dugo uzimala antidepresive?
Rekla si da se bojiš Xanaxa radi ovisnosti o istima...ali i o antidepresivima čovjek postane ovisan.
Mislim drugo je to što svi skupa pričaju, znamo koliko je uznapredovala farmaceutska industrija i znamo način na koji funkcioniraju, osobno mislim da svi ti lijekovi ostavljaju i posljedice i stvaraju ovisnost.
Neminovno je, jer djeluju na našu psihu, naše živčeke, mozak...mora biti posljedica i ovisnosti.
Da,moze biti da sam postala ovisna o AD. Okidac je odlazak na more,cak i u najboljim danima na moru bih se osjecala anksiozno. Tamo mi se i dogodio prvi PA. Kada sam prestala piti AD,sve je bilo u najboljem redu. Zatim sam otisla na more i bum. Cim sam se vratila, bila sam izbezumljena i pocela piti C. Ali sve to moja psihijatrica zna. Pa ne mogu vjerovati da mi ne bi to rekla i da bi me poticala na daljnje pijenje AD. Ali sam svejedno odlucila traziti drugo misljenje,i trece ako treba.
Pila sam AD cca 12god.
foxmaster is offline  
Odgovori s citatom
Old Jučer, 21:25   #7590
Quote:
Da,moze biti da sam postala ovisna o AD. Okidac je odlazak na more,cak i u najboljim danima na moru bih se osjecala anksiozno. Tamo mi se i dogodio prvi PA. Kada sam prestala piti AD,sve je bilo u najboljem redu. Zatim sam otisla na more i bum. Cim sam se vratila, bila sam izbezumljena i pocela piti C. Ali sve to moja psihijatrica zna. Pa ne mogu vjerovati da mi ne bi to rekla i da bi me poticala na daljnje pijenje AD. Ali sam svejedno odlucila traziti drugo misljenje,i trece ako treba.
Pila sam AD cca 12god.
Mislim da niti psihijatri ne znaju točno što ponekad učiniti sa nekim pacijentom.
Vjerojatno je liječenje ovakvih bolesti na jedan način prilično maglovito čak i za same stručnjake, jer ima toliko različitih ljudi i simptoma, pa i oni vjerojatno pokušavaju na različite načine nekome pomoći.
Ponekad terapija uspije od prve, ali ponekad treba duži period da se kod nekoga primijeti poboljšanje.
Vjerojatno si se ipak naviknula da piješ antidepresive i kada si se našla u poznatoj paničnoj situaciji, a bez lijekova, podsvijest je odradila svoje i strahovi su se vratili.
Ja isto tako ne volim more, najgore panične sam imala upravo onda kada bih promijenila sredinu i kada ne bih bila u svom poznatom okruženju kojem koliko toliko funkcioniram, jer sam tu stalno.
Često mi bude žao upravo što zbog istoga nisam gotovo nigdje otišla ili jako rijetko, a i kada bih negdje otišla, uglavnom se sve svodilo na "iščekivanje" kada će mi biti loše.
Old Jučer, 21:32   #7591
Quote:
Curke dajte malo čitajte, Azzurica i Rejjica se tolko trude a vi ne čitate sve su vam napisale.

http://www.forum.hr/showpost.php?p=6...postcount=7536
Old Jučer, 21:38   #7592
Quote:
Pila sam AD cca 12god.
Moš mislit kako bi ti rekla. Nema šanse da bi ti priznala da ti je to od skidanja s AD-a.
Info: https://en.wikipedia.org/wiki/Antide...ation_syndrome
Old Jučer, 21:40   #7593
Quote:
Andreasas kaže: Pogledaj post
Curke dajte malo čitajte, Azzurica i Rejjica se tolko trude a vi ne čitate sve su vam napisale.

http://www.forum.hr/showpost.php?p=6...postcount=7536
Primljeno k znanju.
Samo ja sam već davno rodila, tako da me taj dio oko trudnoće ne zabrinjava.
Čisto me zanimalo općenito, jer znam da sam ja u trudnoći smjela koristiti samo Apaurin, tj. pila sam ga radi održavanja same trudnoće cijelo vrijeme.
Old Jučer, 21:41   #7594
Quote:
Zato nisam sigurna da li se trebaš diviti ljudima koji ne piju ad, jer se osjećaju konstantno usrano, barem ja...
Hm. Pa zašto ne piješ antidepresive, ako misliš da bi ti oni mogli pomoći? Jedino ako nisi željela reći da si ih pila, ali da nisu pomogli.
ericsson is offline  
Odgovori s citatom
Old Jučer, 21:46   #7595
Quote:
ericsson kaže: Pogledaj post
Hm. Pa zašto ne piješ antidepresive, ako misliš da bi ti oni mogli pomoći? Jedino ako nisi željela reći da si ih pila, ali da nisu pomogli.
Zato što sam se bojala. I još uvijek se bojim.
Međutim, obzirom da se osjećam izuzetno loše u zadnje vrijeme, razmišljam da probam uzimati jedan period antidepresive.
U svakom slučaju čekam psihića da se vrati sa godišnjeg, pa ćemo vidjeti što ćemo i kako ćemo dalje.
Old Jučer, 22:15   #7596
Quote:
old-soul80 kaže: Pogledaj post
Moš mislit kako bi ti rekla. Nema šanse da bi ti priznala da ti je to od skidanja s AD-a.
Info: https://en.wikipedia.org/wiki/Antide...ation_syndrome
Hm,da. Samo sto ja nisam imala niti jedan navedeni simptom u clanku osim povratka GAP. Ma tko ce ga znati,piti ili ne piti. Samo znam da je stanje bilo neizdrzivo. I cim helex popusti,i dalje je neizdrzivo. Jednostavno ne funkcioniram. Samo panicarim (cijelo vrijeme) i placem. I nema sanse da se pomaknem s mjesta. Znaci, totalni kolaps.
foxmaster is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum

Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:37.