Natrag   Forum.hr > Društvo > Duhovnost

Duhovnost Slobodnim stilom...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.02.2011., 21:51   #121
Quote:
eksusij kaže: Pogledaj post
Istina,Steiner je izvjesno vrijeme bio u društvu Teozofa,ali je izbaćen pošto nikako nije mogao prihvatiti Krišnamurtija kao novu inkarnaciju Isusa.To je za Steinera bilo najveće svetogrđe ,pošto je on svojim vidovitim istraživanjem ustanovio da je KRIST ISUS istinski spasitelj i otkupitelj čovječanstva.Ćitajte njegove cikluse predavanja iz KRISTOLOGIJE pa će te vidjeti koja se tu dubina i ozbiljnost nalazi.
Kako je Steiner mislio imati "odnos sa Isusom" bez da bude regularan kršćanin, katolik sa 2000 godina silnih teorija gotovih na lageru?
Zbog čega je mislio da ne djeluje zapravo anti-kristovski?
Brogan is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2011., 21:59   #122
Quote:
tehuti kaže: Pogledaj post
Masonerija ni rozenkrojceri nemaju veze sa magijom već sa moralnom i duhovnom filozofijom i teurgijom.
http://hr.wikipedia.org/wiki/Teurgija
"Teurgija (grč. θεουργία, božansko djelovanje) je oblik božanske magije kojom obraća i zaziva pomoć nebeskih božanstava i nadnaravnih duhova."

Srećom pa već tijekom 20.stoljeća veći umovi čovječanstva nisu bili masoni i pušili kojekakve nebuloze..
Kao ateista puno više me (negativno) začuđuju razno-razni masoni, nego obični ljudi - kršćani.



Quote:
dok je masonerija samo kostur za izgradnju karaktera.
zamisli da netko ide graditi karakter oko nasumce nalupanih rečenica koje trunu u zatvorenom sustavu i produciraju misaone baljezgarije...
brijem da je to tako samo u teoriji. u praksi su ljudi samo dio ekskluzivnih društvenih klubova!

Zamišljam si da me takav neki "ekskluzivni društveni klub" ( ) jednog dana pozove u svoje redove, i ja im sa vidljivim gađenjem i gnušanjem prema iracionalno temeljenim "elitnim" klubovima odbijem takav trash prijedlog!

Zadnje uređivanje Brogan : 13.02.2011. at 22:06.
Brogan is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2011., 22:00   #123
Uvijek sam oprezan kad se radi o takvim stvarima, kad netko vjeruje da je spoznao nekakvu Istinu, osobito preko alternativnih metoda. Ali uspoređujući Steinera s drugima(koliko sam malo od njega prelistao), ipak je neusporedivo učeniji, logičniji, veći um od mnogih suvremenijih 'alternativaca' i opsjenara poput, primjerice Hubbarda.
Echoe is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2011., 22:13   #124
Exclamation

Quote:
Brogan kaže: Pogledaj post
http://hr.wikipedia.org/wiki/Teurgija
"Teurgija (grč. θεουργία, božansko djelovanje) je oblik božanske magije kojom obraća i zaziva pomoć nebeskih božanstava i nadnaravnih duhova."
Postoje dvije definicije teurgije. Ova ovdje je potpuno netočna. To je niža magija ili taumaturgija. Teurgija ili viša magija je praksa samospoznaje i nema veze sa hopus-pokus trikovima (mada je po formi slična shamanizmu). Postoje dvije struje teurgije: Plotinova i Jamblihova. Plotinova je striktno kontemplativna (ona koju ja prakticiram), Jamblihova je ritualna i operativna. Današnji okultni redovi uglavnom prakticiraju potonju, dok filozofi i mistici zagovaraju prvi pristup.

Quote:
Kao ateista puno više me (negativno) začuđuju razno-razni masoni, nego obični ljudi - kršćani.
Ateisti i masoni u istoj rečenici . Ne ide to skupa. Masoni su humanisti kod kojih je jedan od zahtjeva pri inicijaciji vjera u više biće (bilo kakvo). Dakle, vrlo multikulturalno i liberalno po tom pitanju, no to ovisi od lože do lože i jurisdikcije do jurisdikcije. Dosta kršćana je masona.

Quote:
zamisli da netko ide graditi karakter oko nasumce nalupanih rečenica koje trunu u zatvorenom sustavu i produciraju misaone baljezgarije...
Toga nema u masoneriji, ali u new ageu itekako ima. Ovisi o pojedincu ali i grupi.

Quote:
brijem da je to tako samo u teoriji. u praksi su ljudi samo dio društvenih klubova!
Dobrim dijelom točno, no ne bih tako kategorički nešto tvrdio dok se ne uvjerim.
__________________
You suffer... but why?
tehuti is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2011., 23:36   #125
Apsolutno Steiner je bio veliki mislilac, svakako čitati, no kao što je Petar već spomenuo, to štivo treba znati čitati. Ali dakako meni je to pod obavezno.
__________________
Forum.hr - Super najsporiji internet forum na planeti.
Epic hero is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2011., 23:39   #126
Quote:
Epic hero kaže: Pogledaj post
Apsolutno Steiner je bio veliki mislilac
možete li gospodine taj svoj osobni dojam pojačati kakvim barem pridjevom, karakteristikom, čak i činjenicom, mudrošću ili osnovnom idejom tog Steinera ukratko da i mi ostali naslutimo veličinu?
može i setom osnovih ideja.......

obećajem da ćemo se iz petnih žila potruditi da kvalitetno znamo pročitati barem taj vaš post, kad već postoji barijera kod nas nevježa prema čitanju tog kompletnog štiva.
Brogan is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2011., 23:54   #127
Quote:
Brogan kaže: Pogledaj post
možete li gospodine taj svoj osobni dojam pojačati kakvim barem pridjevom, karakteristikom, čak i činjenicom, mudrošću ili osnovnom idejom tog Steinera ukratko da i mi ostali naslutimo veličinu?
može i setom osnovih ideja.......

obećajem da ćemo se iz petnih žila potruditi da kvalitetno znamo pročitati barem taj vaš post, kad već postoji barijera kod nas nevježa prema čitanju tog kompletnog štiva.
Pa vi ste gospodine zaključili u nekim od gornjih postova je to za vas Hari Poter, siguran sam da vas takva vaša opservacija i sam zaključak može u potpunosti zadovoljiti svake daljnje čežnje za eventualnim odstupanjem od tog i takvog zaključka. Dakle neka to za vas ostane hari poter, to je i onako najzdravije.
__________________
Forum.hr - Super najsporiji internet forum na planeti.
Epic hero is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2011., 07:39   #128
...Duhovna znanost... je li to kakvi oksimoron?
__________________
Energetska vrijednost 1717kJ
Akai is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2011., 09:36   #129
Quote:
Brogan kaže: Pogledaj post
možete li gospodine taj svoj osobni dojam pojačati kakvim barem pridjevom, karakteristikom, čak i činjenicom, mudrošću ili osnovnom idejom tog Steinera ukratko da i mi ostali naslutimo veličinu?
može i setom osnovih ideja.......
http://hr.wikipedia.org/wiki/Waldorfska_pedagogija

Ne znam što je Štajner naškrabao inače, ali ostavio je svoj utjecaj i u ekološkoj poljoprivredi.

Ajmo ga suditi po djelima koja su ostala iza njega.
__________________
Puštanjem sebe ono što jesam, postajem ono što želim biti.
Graham is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2011., 11:55   #130
Quote:
eksusij kaže: Pogledaj post
svojim duhovno znanstvenim istraživanjima dokazao je zašto je KRŠĆANSTVO nešto najznaćajnije za sadašnjost i budućnost čovječanstva.
On je to znanstvenim istraživanima dokazao?? Svašta.
Kršćanstvo je beznačajno mlaćenje prazne slame. Tako je bilo u prošlosti, i sada je tako, a čisto sumnjam da će u budućnosti biti drugačije.


Quote:
Za njega je KRIST ISUS istinski SPASITELJ svijeta.
Ovo se s njime slažem.
Hepi is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2011., 18:54   #131
Quote:
eksusij kaže: Pogledaj post

Značaj Steinerove Duhovne znanosti je u tome što je veoma praktična tj. oplodila je odnosno produbila gotovo sva područja ljudske djelatnosti:medicinu,pedagogiju,poljoprivredu ,umjetnost,ekonomiju,opću duhovnost i religiju.

znanost nije, duhovnost (po izvornoj definiciji tog pojma) nije, 'duhovna znanost' nije...

btw tko je Steinerovim ucenjima dodijelio tu deskriptivnu titulu?
on sam sebi ili?

Zadnje uređivanje Grazia : 14.02.2011. at 19:08.
Grazia is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2011., 19:05   #132
Quote:
Brogan kaže: Pogledaj post
Kako je Steiner mislio imati "odnos sa Isusom" bez da bude regularan kršćanin, katolik sa 2000 godina silnih teorija gotovih na lageru?
Zbog čega je mislio da ne djeluje zapravo anti-kristovski?

dobro pitanje Brog...mada kakav tocno odnos/relationship je u pitanju govore njegova djela (knjige i ostavljeni zapisi).
Grazia is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2011., 14:28   #133
o Rudolfu Steineru već postoji jedna tema na Duhovnosti: https://www.forum.hr/showthread.php?t=18765
__________________
kad mjesec izlazi, zvona nestaju, a javljaju se staze neprohodne
ptica dronta is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2011., 15:44   #134
Quote:
ptica dronta kaže: Pogledaj post
o Rudolfu Steineru već postoji jedna tema na Duhovnosti: https://www.forum.hr/showthread.php?t=18765
Hvala! Teme su sad spojene.
__________________
If you think this Universe is bad, you should see some of the others./Philip K. Dick
blue bird is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2011., 20:00   #135
Veliki pozdrav štovateljicama i štovateljima izvanrednog Steinerovog opusa!

Posjetite dolje priloženu adresu gdje postavljam Steinerove knjige u obliku skripti.-Isprićavam se što ima skripti sa slabo vidljivim tekstom.To su materijali iz prošlog stoljeća .Bilo bi pohvalno da netko od Vas prepiše te skripte.
Toplo Vam preporučujem cikluse predavanja o KRISTOLOGIJI.Nju treba poćeti proućavati sa knjigom "KRŠČANSTVO KAO MISTERIJSKA ČINJENICA"


Veliki pozdrav svim štovateljicama i štovateljima Steinerovog velićanstvenog opusa
-----------------------------------------------------------------------------

Vaš prijatelj Bruneto Latini proućava Steinerovu literaturu toćno 40 godina i za vas je pripremio krasan fond knjiga.Stalno postavljam nove knjige.
Mali je problem u tome što postavljam knjige u obliku skripti koje sam proućavao još 80-tih godine prošlog stoljeća.Molim Vas da prihvtite takove tekstove
kod kojih se ćesto slabo vidi pojedini tekst.Bilo bi lijepo da netko od Vas prepiše tako loše vidljive tekstove.


Evo prilažem adresu na kojoj su sve Steinerove knjige koje sam postavio od 2010. pa nadalje.Vrlo su zanimljivi ciklusi predavanja o KRISTOLOGIJI.(prvo proućiti knjigu "KRŠČANSTVO KAO MISTERIJSKA ĆINJENICA")

Mod note: link obrisan zbog moguceg ilegalnog sadrzaja (krsenje autorskih prava)

Zadnje uređivanje Beljki : 12.01.2016. at 18:52.
eksusij is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2012., 04:05   #136
Stajner namjerno pise "TVRDO"

Quote:
parsifal kaže: Pogledaj post
dobra knjiga ako se nema nista drugo tj bolje ista nego nista.
...
knjiga je suha, teozofska, komplicirana, nema ni trunke humora, prakticnih vjezbi...primjera,autorove ''ispovijedi'''
Knjiga "Kako se spoznaju visi svjetovi" je namjerno pisana "tvrdim" bridovima. U nekim Stajnerovim predavanjima i on sam potvrdjuje da je knjiga smisleno i namjerno formirana na taj "suhoparni" nacin.

Namjera je da citac upregne intelektualne snage tako da se jedan prakticni dio vjezbi (o kojima pise u adrzaju) odvija u vrijeme dok se vizualno prenosi tekst u sferu razumjevanja u covjekovu duhovnom tijelu.

Kad Stajner PISE knjigu, on je ciljano strkturira na odredjeni nacin. Ona nije plod slaganja rijeci sa ciljem povrsne impresije u astralnom tijelu covjeka. Postoji nekolicina (30-ak) knjiga koje je Stajner napisao, i sve su koncipirane "tvrdo" tako da se citaceva svijest moze "ostriti o taj materijal". Uspavane snage ljudske VOLJE bivaju upregnute u proces pretvorbe pisanog teksta u smisaono znacenje.

Druga je stvar kad Stajner PRICA (predaje).

.

Zadnje uređivanje uXu : 17.04.2012. at 04:34.
uXu is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2013., 23:31   #137
Pozdrav! Malo je tema zamrla, ali nadam se da ce netko vidjeti i pomoći mi. Dakle, tražim knjigu R. Steinera u kojoj je opisan nestanak cijele rimske vojske za vrijeme gotskih ratova, te priča o nekoj stjuardesi kojoj je gatara rekla da će se utopiti, i ova je to pokušala izbjeći na razne načine, na kraju se urušio neki most na kojem je ona bila i ipak se utopila. To je sve čega se sjećam...davno sam ju čitala. Pomozite,ako znate
Hvaalaaa!
Bubišarba is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2013., 23:37   #138
Quote:
Bubišarba kaže: Pogledaj post
Pozdrav! Malo je tema zamrla, ali nadam se da ce netko vidjeti i pomoći mi. Dakle, tražim knjigu R. Steinera u kojoj je opisan nestanak cijele rimske vojske za vrijeme gotskih ratova, te priča o nekoj stjuardesi kojoj je gatara rekla da će se utopiti, i ova je to pokušala izbjeći na razne načine, na kraju se urušio neki most na kojem je ona bila i ipak se utopila. To je sve čega se sjećam...davno sam ju čitala. Pomozite,ako znate
Hvaalaaa!
Ehm pogledat ću malo po regalu s knjigama i pitat majku dal zna za knjigu sa ovakvom temom. Uskoro se kod nas u D. Kraljevcu otvara Centar dr. Rudolfa Steinera koji će imati biblioteku sa njegovim knjigama i već smo dobili ogromnu donaciju knjiga iz Švicarske i Njemačke pa bi bilo moguće da se ova nalazi negdje među njima.
percival is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2014., 08:33   #139
tražim knjigu

RUDOLF STEINER Osnovne duhovno-duševne snage umetnosti vaspitanja

Zna li netko gdje mogu naći ovu knjigu? HVALA...
atlantida187 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2014., 14:49   #140
Vidi na 4 shared, imalo je tamo.
distrgovina is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:25.