Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.08.2013., 19:44   #4761
A nista, pitat cu na HZZOu kad dodjem s papirima.. Good news je da ce me fizijatrica (dr) primiti preko reda I dati svoj dio papirologije pa taman stignem I do dr.op. po njezin dio I sve zajedno odnjeti. Treba li mi jos sta da ne dodjem tamo a fali nesto, s obzirom da podnosim doslovno zadnji dan, pa da donesem odmah sve sto treba ..?
__________________
Just dance...
BellaTheCat is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2013., 08:58   #4762
kopije uovora tebe i muza,kopija rodnog lista,kopiraj sve nalaze,original ostavi sebi(nevracaju nalaze)
ja mislim da je to to..
osma putnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2013., 12:35   #4763
Hvala ti!
__________________
Just dance...
BellaTheCat is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2013., 13:40   #4764
nista,nadam se da nisam nesto izostavila,imala sam negdje papir di mi je pisalo sve ali ga nemogu naci.
osma putnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2013., 17:05   #4765
pozz mame,
nova sam na forumu i molim vas za savjet
dakle, neki dan sam dosla do informacije da postoji mogucnost da mi produze porodiljni... sin mi ima 10 mj. rodio se sa transpozicijom velikih krvnih zila i plucnom hipertenzijom, operiran je 5ti dan nakon rođenja u massi... uglavnom, on je sada dobrog stanja, rekla bih odlicnog, međutim ima cujan sistolicki sum nad srcem, kroz pulmonalnu arteriju mu je ubrzan protok i ima blago ulegnuce grudne kosti zbog operacije... nema nikakvih tegoba sto se svega navedenog tice međutim njegovo stanje se naravno mora pratit do daljnjeg ... jucer sam zvala pedijatricu da je pitam za produljenje, međutim rekla mi je da imam pravo na pola radnog vremena i to je to... i sada sam tu i molim vas za savjet? nakon cijele kalvarije nedam ga u jaslice... i jos nesto nisam udata i imam obrt koji je trenutno u mirovanju... unaprijed hvala
lllvegalll is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2013., 17:38   #4766
moje kumce je proslo istu operaciju, nisu trazili PP niti SRV, krenuo je u jaslice sa godinu dana, sve je bilo OK
(ako ti ovo moze pomoci kao ohrabrenje)
Dancica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2013., 18:34   #4767
hvala ti Dancica, naravno da pomaze al me paranoja lovi kad pomislim da nece konstantno bit pod mojim nadzorom... pre brzo mi je ovih 10 mj proslo, a strah je jos prisutan...
lllvegalll is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2013., 09:14   #4768
pusti sto ti pedi kaze,i meni su govorili da mi mozda ne odobre produzenje jer mi mala dobro napreduje pa su mi ipak odobrili.
Predaj papire,a ako te i odbiju pisi zalbu pa trazi onda makar skraceno.
Moja nema nista slicno tvomu ali mi ju svejedno nije bas drago davat u jaslice,barem ne do 2 god.
osma putnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2013., 01:01   #4769
Unhappy

imam bebu od skoro 9 mjeseci koja je vjezbac na goljaku
maleni motoricki zaostaje - prije par tjedana se tek poceo dizati na ruke, puze samo vojnicki, ne posjeda se, kad ga se stavi u sjedeci polozaj samo sklizne, nema obrane itd

neuropedijatar i fizijatar mi u nalazima do sada nisu pisali preporuku za produljenje porodiljnog jer sam ja rekla da bi pricekala da vidim kako ce se stvari razvijati (ako sve bude ok produljenje bi svakako izbjegla da ne dobijem otkaz - bila sam na cuvanju trudnoce, pa godina porodiljnog...)

nakon porodiljnog maleni bi trebao u jaslice

sad kad citam topic i kad vidim malog cini mi se da sam pogrijesila jer, unatoc vjezbama, slabo napreduje a kako vidim zahtjev za produljenje bi trebala podnijeti za mjesec dana
sad me strah da time sto cemo malog takvog upisati u jaslice (ako ga uopce zbog problema koje ima prime) malom ne napravimo trajnu stetu a za produljenje necemo imati potrebne papire na vrijeme

sto da sad uopce radim?

kod fizijatra i neuropedijatra smo ponovo tek za tri mjeseca
mom2be is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2013., 08:30   #4770
nazovi ili odi do fizijatra i neuropedijatra i pitaj da ti napisu preporuku.
osma putnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2013., 09:46   #4771
mom2be - ne moras cekati redovni pregled, mozes ih kontaktirati i reci o cemu se radi, i da ti treba kroz max mjesec dana preporuka.
Predaj papire i pokusaj, vidit sto ce ti reci. Za takve slucajeve obicno odobre 3mjeseca, to je period u kojem sve moze krenuti na bolje
Dancica is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2013., 10:07   #4772
fala cure, nazvat cu fizijatra, pisala sam ovdje https://www.forum.hr/showpost.php?p=4...postcount=7800 sto nam pise u papirima, ne znam da li je to dovoljno za produljenje? (neuropedijatar i fizijatar su spomenuli mogucnost produljenja)

e da, i kako ide s tim odobrenjima? samo pogledaju papire ili netko stvarno pogleda i dijete
mi prema zadnjem nalazu idemo na bolje ali stajaznam mozemo stagnirati u sljedeca dva mjeseca a to se po papirima bas i nece vidjeti

Zadnje uređivanje mom2be : 31.08.2013. at 10:18.
mom2be is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2013., 11:35   #4773
mene nitko nije zvao na komisiju sad kada sam prvi put predala papire,sto ce i kako biti poslije neznam.
Ugl odobreno mi je,sad cekam rjesenje da vidim i na koliko.
osma putnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2013., 20:42   #4774
Mom2be, da te utjesim, moja se posjela I digla na noge sa 11mj, a sad s godinu tek puze zadnjih par dana na koljenima, do sada po vojnicki. Tako da ne brines, sve ce oni to pohvatati, netko prije netko kasnije

A on the subject, ja predala papire I sad gledam kako I koga zicati da mi ih pogura. Koji je princip rada te komisije? U kojim vremenskim intervalima se sastaju. Buduci sam sad na godisnjem, ne mogu cekati mjesec, dva na rjesenje. Ok ak mi odobre, ali ako ne odobre, moram imati neko realno vrijeme za organiziranje oko cuvanja/posla itd.

Ako koga zanima, provjerila sam s njihovom pravnom sluzbom - razdoblje dok se ceka rjesenje (ako nije u toku porodiljnog), mora biti pokriveno bolovanjem (za dijete) ili godisnjim.
__________________
Just dance...
BellaTheCat is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2013., 23:08   #4775
Ja sam predala papire
15.7.,23.7. Su bili na komisiji a nakon koliko su vraceni neznam,vjerovatno bi vec bila dobila rjesenje da pravnica sa mog predmeta nije bila na GO.
osma putnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2013., 23:49   #4776
Moram saznati koja je onda pravnica za moj dio.. pa ću zivkati. MOžda upali, nema druge
__________________
Just dance...
BellaTheCat is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2013., 16:52   #4777
probaj odma zvati na 408-922..meni se niko 5 dana nije javljao na 408-934 pa sam dobila ovi drugi br.
osma putnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2013., 19:02   #4778
Ici cu do njih
__________________
Just dance...
BellaTheCat is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2013., 22:47   #4779
curke može savjet...dvoumim se da li da podnesem zahtjev za pp, vježbamo od 3mjeseca života, distoni sy, kontrola kod fizijatra 23.10., točno kad mi i ističe porodiljni. Išla pitat na HZZO što sve treba priložiti zahtjevu...

Zahtjevu treba priložiti:
1. Presliku rodnog lista za dijete
2. Potvrda o zaposlenju ( za oba roditelja )
3. Preslika medicinske dokumentacije za dijete
-nalaz i mišljenje izabranog doktora-pedijatra djeteta
-nalazi specijalista ( neuropedijatra, fizijatra, psihologa, ORL, okuliste....)
4. Uputnica za liječničko povjerenstvo ( izdaje izabrani doktor roditelja )

e sad, mene u biti zanima ovaj nalaz i mišljenje pedijatra...jel to obavezno ili je dovoljan samo nalaz i mišljenje fizijatra...
jer situacija je takva da je naš pedijatar tvrdio od početka da je sa djetetom sve u redu, išli po drugo mišljenje i to nam uzeo za zlo, još uvijek tvrdi da njemu ne trebaju vježbe, pa se ja bojim uopče ić pitat da mi napiše preporuku...
Hvala...
luna100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2013., 13:18   #4780
Odi nekom privat pedijatru ovaj mjesec kao na neku redovnu kontrolu. Onda mu dodji opet za koji tjedan s papirima od fizijatra I trazi tu potvrdu.
Da li uopce zelis produzivati?
__________________
Just dance...
BellaTheCat is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:09.