Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.08.2016., 12:00   #3441
Quote:
Tomo28 kaže: Pogledaj post
[B]
Želim da nema želju ići na psa koji sa npr 5-10 metara reži na njega i želi njega napast. Ako ga napadne naravno da će se branit
Nema takve opcije dresure; oprečno je totalno. Želite psa koji će se obraniti ako mu drugi pas skoči na šiju ali također, želite psa koji će mirno stajati i gledati u psa koji mu prijeti.

Imate muškog psa, psa čija genetska struktura govori da čuvaju i brane svoj teritorij.

Ovo što bi vi je najsličinije robotu.

Najbolja opcija za vas je; u slučaju kada naiđete na psa koji pokazuje želju da se sukobi sa vašime; okrenete se i odete. Za to će vam biti dovoljno da psa redovito učite kulturi, dolasku na poziv, da vas i isključivo vas najdraže prati.

Nema kod pasa " i pošten i jeben " kako bi mnogi ljudi voljeli sami biti.

No, na kraju mog napisa, nisam nikakav trener; kod mene zdrav razum i logika najviše rade; poštivanje da kod svake pasmine imamo jedinke koje ne moraju biti " pljunuto slovo na papiru " pa shodno tome i živimo sa svojim psom koji je ovakav ili onakav.


Ako imate face; evo vam jedan link

https://www.facebook.com/Alfa-Canis-...68664/?fref=ts
__________________
"pa koju picku materinu hoces nesto cega se bojis? ucini sebi uslugu i ostalima, makni se od pasa" by typhoid_mary
ja u kutu is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2016., 12:18   #3442
ne znam kako to naučiti psa, no moja lako zapaljiva terijerka sama zaobilazi pse koji na nju režu ili ljutito laju na udaljenosti većoj od metra. ako je udaljenost manja od 20 cm, glupača će prva krenuti u boj. :/
također je jako brza na režanju na pse koji joj dosađuju.

i nije jedina. prije par godina desio mi se skeč gdje je mogla biti mrtva u sekundi, ali s druge strane je bila kuja koja ne reagira na prijetnje, ali ako treba se braniti ide na maksimum. pas od 40 kg čistih mišića.
šetali smo šumom i na udaljenosti od cc 150 m vidim čovjeka s odvezanim rasnim psom i po veličini zaključim da je mužjak pa neću zvati ni vezati kuju. pika je najvjerojatnije u tom psu prepoznala prijateljicu i otrči prema njima. na 5-10 m krene sa oblajavanjem i orkuživanjem čovjeka i psa. nikad prije ni poslije nije napravila ništa slično u šoku trčim, vičem nek zadrži svojeg psa. dođem bliže, jedva ulovim svoju totalno unezvijerenu zvjerku, ispričavam se čovjeku i krene priča. uglavnom, njegova se svugdje fino ponaša pa se tako i mirno ponjušila s mojom nakon što se ova smirila.
pikuli is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2016., 12:39   #3443
Quote:
Tomo28 kaže: Pogledaj post
Pa zato sam i došao na temu dresura i odgoj da dobijem upute oko dresure.
Želim da nema želju ići na psa koji sa npr 5-10 metara reži na njega i želi njega napast. Ako ga napadne naravno da će se branit

Bez brige, imam dovoljno i kila i iskustva sa psima
Ne znam hoćete li uspjeti, barem ne u stopostotnom omjeru.
Pogotovo znajući koji je mix pasmina vaš pas, imali smo u obitelji davno šarplanince pa znam dosta o karakteru, znam otprilike i kakvi znaju biti tornjaci prema istom spolu ako se osjećaju ugroženi.

Pas se može osjećati vrlo ugrožen u takvim situacijama ako je drugi vrlo blizu i pokazuje znakove neprijateljstva. Pogotovo neke pasmine.

Imam stafordice, jedna je po karakteru vrlo stabilna i tolerantna pa ne reagira na takve ulete osim kad bi ju netko direktno napao fizički.

No druga mi reagira na takve par metara od nje ulete, ako su stvarno neprijateljski. Ne mora pas doći direktno u fizički kontakt da se osjeti ugroženo, ovo je isto vrsta napada, pas je na samo par metara od vas i vašeg psa i pokazuje da želi napasti.
Manje više će psi na to odreagirati.

Ja sam naučila s vremenom, jer toga dosta srećemo, pogotovo od malih pasa, da reagira kratko jer je to u biti i normalno, ali da se odmah poslije vrlo brzo smiri. Obično drugi pas ode i mi krenemo mirno dalje kao da ništa nije bilo. Pošto sam u gradu, moja je uvijek na povodniku pa mi je tu i puno lakše sve kontrolirati, učili smo to godinama tako da nije neki problem.
Ali ima pasa koji će ostati stajati i gledati, ima koji će odreagirati, jer to jeste prijetnja i ne krivim druge pse ako odreagiraju.

Kako spriječiti da uopće ne reagira to ne znam, pogotovo za neke pasmine poput vašeg koji je mix dosta čuvarskih i obrambenih pasmina.
I naravno, pogotovo kad se nađu dva mužjaka.
afra is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2016., 13:16   #3444
Quote:
Tomo28 kaže: Pogledaj post
Mix šarplaninac/tornjak.

Ne, ne bih htio da se okrene i ode ako je napadnut. Nego kada npr. pas sa 10ak metara na njega reži i želi ga napast, da i on ne krene isto radit. Da se ne otrgne i napadne psa kao što je njega neki dan jedan...

Imala sam 2 sarplaninca i samo ti mog reci da su jako tvrdoglavi kada si nesto zacrtaju te treba jako jako puno rada sa njima ako zelis izbjeci ovo sto si napisao. Genetski su vrlo teritorijalni i svojim teritorijem smatraju i ono sto nije. Tako da sretno u odgoju i tesi to dok je jos donekle mlad jer kad dođe do neke 3 godine starosti onda ces tu tesko vise nesto konkreno postici.

A kao sto ti je i Ja u kutu napisala.... ponasanje psa ovisi ponajvise o pasmini, zatim o karakteru pojedine jedinkeali i o tvom postupanju sa psom od najranijih dana. Nekim psima treba nesto 100 puta ponovit dok ce drugi to usvojit nakon nekoliko ponavljanja.

Moj pas nikad nije prosao nikakvu dresuru na sto se svi cude ko pura dreku jer zna sto smije a sto ne i nikad ne izlazi npr. iz dvorista ako su mu vrata otvorena pa cak i kada ide postar na kojeg toliko rezi i laje da mu zna ispast treci kapak zbog naprezanja (a otvorena su skoro svaki dan par sati jer imam dva senilca na dvoristu),u setnji je uvijek bez lajne i ne ferma ni 5 % pse koji mu prilaze bilo da je to mirno, lajuci il rezuci na njega ali napada samo ako je napadnut- i to mu i dopustam.
Mi imamo 2 stvari koje ne mozemo nasem tuljavcu izbit iz glave: naganjanje macaka izvan dvorista (tu smo na pola puta od uspjeha) i ulaska nepoznatog auta u nase dvoriste (jednostavno stane ispred auta i laje i rezi ko sumanut te ga ne pusta dalje - sto ustvari i nije lose jer pokazuje svoju obranu teritorija ali i izluđuje lajanjem)
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2016., 14:09   #3445
Tomo, ni ja nisam baš za savjete u ovom dijelu, nezgodno je. Pas ti je mlad, odnosno tek sad se njegov karakter gradi. Velika je pasmina, tako da brijem da je sazrio tek oko 2,5-3 godine života.

Moja kuja je slična pikulinoj. Neovisno o veličini psa, ako ju taj pas napadne - ne bježi nego se bori. Ja uglavnom, ako se pas zaleti na nas, dakle govorimo o tome da je pas napadač slobodan - puštam svoju kuju.

E sad - teško je baš postić da ti pas stoji mirno dok se na njega sa par metara udaljenosti drugi pas trga i hoće na njega. Ja bih to pokušala postić skretanjem pozornosti na sebe - dakle učenjem psa da na zvuk imena mora tebe pogledati u oči. Naravno, primarni je preduvjet da si ti aposlutno i potpuno smiren, što je iskreno teško ako se drugi pas propinje na vas i da pas ima povjerenje u tebe. Moja osjeti moju i najmanju uznemirenost i onda reagira. Npr. proći će kraj pasa koji se u dvorištu trgaju od lajanja i režanja, čak će proći i pored psa na lajni koji se trga na nju, jer ja budem cool, pozovem ju imenom, ona me pogleda i ja kažem: idemo (idemo je naredba koja za nju znači: produži, ne zaustavljaj se).

E sad, 2 su opet cake u svemu tome, da ne ispadne da je Kirita neki matrix pas:

1. Smireno prođe kraj drugog "ludog" psa samo sa mnom i curom koja ju je čuvala od malena - sa drugim šetačima i ona počne režat i lajat;
2. Sve gore navedeno ne vrijedi za ogromnu huskycu tu u kvartu koja je uvijek na lajni i užasnog karaktera, čak se i na mene samu počela otimat čovjeku i režat i lajat. Ona me jednom iznenadila jer ju nisam vidila a odmah se propela, ja sam se naravno prepala (faktor iznenađenja) i od tada će i Kira na nju odmah reagirati.

Želim reći da pas ima svoj karakter. Ja bih bila najsretnija da mi pas uopće ne reagira na išta, nego da ju ja mogu branit ukoliko se pokaže potreba, ali ovako mi je grah pao. Imam psa koji se ne povlači i sve što sam pokušala postići jeste: da mi vjeruje i da tek onda da sluša.
__________________
Sapere aude.
Quirita is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2016., 14:22   #3446
Pozdrav svima
Kada je najbolje vrijeme za dresuru psa (dob) i koliko se krecu cijene skolice?

Tesko dolazim do tih info.pa bi voljela cuti iskustva drugih.. Hvala
Poopsie is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2016., 17:01   #3447
Pa polako vec od malena,kao igra,a intenzivnije od 6 mj.

Kova
__________________
---VOLIM SVOJU DOMOVINU!!!!---
kova11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2016., 17:03   #3448
Quote:
Poopsie kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima
Kada je najbolje vrijeme za dresuru psa (dob) i koliko se krecu cijene skolice?

Tesko dolazim do tih info.pa bi voljela cuti iskustva drugih.. Hvala
Imamo cijelu temu o tome pa tamo možemo nastaviti. Pas može u školicu od trećeg mjeseca nadalje - to ti je kao i s klincima: svake godine uče isto gradivo samo ga malo dotjeruju i proširuju.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2016., 21:59   #3449
Procitat cu temu..
Hvala vam 👍
Poopsie is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2016., 12:45   #3450
Ima li netko iskustava sa trenerima ili skolama na podrucju Istre?
Ili netko tko se bavi slicnim stvarima, makar i privatno iz hobija?
__________________
JRT.
Kiiia is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2016., 13:30   #3451
Mislim da je Atlantis negdje spominjala nešto u vezi s Pulom.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2016., 10:32   #3452
Imam jedno pitanje...
Imam psa mjesanca starog oko 8 godina. Dobio sam ga odraslog. Kad je pusten igra se sa drugim psima i sve je ok. Medjutim kad ga vodim na lajni ili kad je u dvoristu, laje i rezi na druge pse i ponasa se jako agresivno. Zbog toga ga izbjegavam voditi na lajni... Valjda se osjeca zasticeno pa provocira druge pse. Kako da ga naucim da to ne radi?
__________________
Klikajte......
www.promet.tk
azblj is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2016., 10:33   #3453
Imam jedno pitanje...
Imam psa mjesanca starog oko 8 godina. Dobio sam ga odraslog. Kad je pusten igra se sa drugim psima i sve je ok. Medjutim kad ga vodim na lajni ili kad je u dvoristu, laje i rezi na druge pse i ponasa se jako agresivno. Zbog toga ga izbjegavam voditi na lajni... Valjda se osjeca zasticeno pa provocira druge pse. Kako da ga naucim da to ne radi?
__________________
Klikajte......
www.promet.tk
azblj is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2016., 10:42   #3454
Quote:
azblj kaže: Pogledaj post
Imam jedno pitanje...
Imam psa mjesanca starog oko 8 godina. Dobio sam ga odraslog. Kad je pusten igra se sa drugim psima i sve je ok. Medjutim kad ga vodim na lajni ili kad je u dvoristu, laje i rezi na druge pse i ponasa se jako agresivno. Zbog toga ga izbjegavam voditi na lajni... Valjda se osjeca zasticeno pa provocira druge pse. Kako da ga naucim da to ne radi?

evo jedan dobar članak na tu temu:
http://urbanpet.hr/clanci/problemi-u...-na-povodniku/
ladytoto is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2016., 22:22   #3455
@GraysSister, post ti je prebačen na temu Štene dolazi - kratke upute za rukovanje.
__________________
fermina-daza is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2016., 07:32   #3456
Zna li itko ikoga, provjerenog, za preporuciti za bilo kakav oblik dresure u potezu Pula, Pazin ili Rijeka?
Ali bez ikakvog ostavljanja kod drugih, nego rad sa vlasnikom i psom.
vet.teh is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2016., 12:05   #3457
Pozdrav svima,

imam ozbiljan upit vezano za dresuru/odgoj/ponašanje.

Naime, imam mješanku hrv. ovčara i retrivera, stara je 8 mjeseci.

Ja sam ju počela učiti komandama već sa oko 2 mjeseca. Zna leći, dati šape, sjesti, doći, stati..... Zna i poslušna je i dobro. Nisam pre blaga s njom da se ne bi mislilo. Stvarno je pas korektnog ponašanja.

No, kako je eto prošla 6 mj života... malo me počela manje slušati po pitanju toga da ne smije drugim psima. Ponekad kad je u igri s psima koje poznajem/o, onda dođe kad ju pozovem i nema problema no evo doslovno danas mi se dogodilo da mi se iz dijela dvorišta gdje piša/kaka zaletila na jednu ženkicu koja ide po cesti.

Naime, stan ima izlaz na cestu no ima podignut nogostup ( pola metra) sa ogradom i ona ZNA da ne smije dolje i nikad mi nije ni sišla. Tko god da je prolazio i koji god pasić. Zna lajati (tipa kad stojimo vani i stavljamo robu i slično). Znači, nije sama.

Uglavnom, bili smo sa strane (pišala je) i prolazio je gosp. sa pit bull-icom koja ju nije ni pogledala i moja je lajala i prvo naravno nije išla nigdje kao što i ne smije no onda je prošišala naprijed i zaletila se na nju. Nije ništa bilo, odmah je stala kad sam se zaderala i poletila je prema stanu no moglo je biti svašta.

Dobila sam broj od gospodina iz Kostrene koji se bavi dresurom no imate li kakav savjet prije nego krenemo s njim?

Bila je sad u kazni i vidim da joj je krivo ali eto ne znam... Bojim se da kreće pokazivati dominaciju i ne znam kako se postaviti. Oštro ne ide, blago ne ide....
__________________
💪One day you may 💪
➢ My Facebook Page: 👌 | | YouTube kanal: 👌
➢ Instagram: @marina_lifts
marina101 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2016., 13:03   #3458
UPDATE: Od danas krećemo sa dresurom.

Javim kakav je gospodin. Samo smo se telefonom čuli.
__________________
💪One day you may 💪
➢ My Facebook Page: 👌 | | YouTube kanal: 👌
➢ Instagram: @marina_lifts
marina101 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2016., 14:06   #3459
Ne znam ko je gospodin trener, ali pas ti ulazi u pubertet u kojem kao i ljudska mladunčad, znaju doći živaca vlasnicima/roditeljima, kojima se čini da derišta ništa nisu naučili.

Radi s njom, pubertet će proći.
__________________
Sapere aude.
Quirita is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2016., 14:19   #3460
Hoću, da. Svakako.

Radila sam i dosada ali zašto ne potražiti stručnu pomoć.

I sama sam trener (ljudi haha) pa neću biti licemjerna i misliti "da sve najbolje znam sama" kada vidim da ne štima skroz.
__________________
💪One day you may 💪
➢ My Facebook Page: 👌 | | YouTube kanal: 👌
➢ Instagram: @marina_lifts
marina101 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:43.