Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.10.2016., 15:13   #2101
evo članak o klanazepamu (to je rivotril)Clonazepam for neuropathic pain and fibromyalgia in adults


itd... imaš desetak stranica sa stručnim člancima, pa guglaj
https://scholar.google.com/scholar?s...t=0,5&as_vis=1

Clonazepam Open Clinical Treatment Trial for Myofascial Syndrome Associated Chronic Pain
ray of light is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2016., 15:16   #2102
Quote:
kismo kaže: Pogledaj post
Jel prevelika doza piti dnvano 3 x 0,25 mg Xanaxa, bar dok AD ne prodjeluje?
Nije.
Pigsy is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2016., 15:18   #2103
http://vijesti.hrt.hr/354686/aparat-...-a-i-ovisnosti
ray of light is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2016., 15:22   #2104
Quote:
zvonx78 kaže: Pogledaj post
Rivotril

Ajmo vi s Rivotrilom.
Meni najdraži sedativ.
Umiri bez da 'ošamuti'. Nekako ga osjećaš kao manje agresivnog od alprazolama (Xanax, Helex, Misar), al treba mu nešto duže da počne djelovati.
Sjećam se kad sam ga uzela prvi put. Koje blaženstvo, mir i spokoj....zaista 'legalna droga' po meni.
Za doziranje - uzmi u obzir da je 0,25 mg alprazolama jednako 0,5 mg klonazepama. Znači, ovih 2 mg koje piješ ti je kao 1 mg Xanaxa. Prilično puno čini mi se.
Pigsy is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2016., 15:32   #2105
upravo sam se zaljubila (mislim na uređaj, naravno...)
__________________
Kad si sretan lupi glavom ti o dlan.
Azz is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2016., 15:37   #2106
Jel zna neko da ima li negde u Hrvatskoj da se koriste injekcije ketamina kao eksperimentalan lek za lecenje depresije?
Toby Wong is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2016., 17:37   #2107
Quote:
Toby Wong kaže: Pogledaj post
Jel zna neko da ima li negde u Hrvatskoj da se koriste injekcije ketamina kao eksperimentalan lek za lecenje depresije?
Ketamin je opci anestetik i nije registriran kao psihijatrijski lijek.
Slicno kao i Dormicum u UK.


Sto se tice Rivotrila, kad se daje kao anksiolitik, to je lijek kod kojeg brzo dolazi do tolerancije i pojave ovisnosti, uzrokuje jake kognitivne nuspojave /smetnje pamcenja i koncentracija, anterogradna amnezija/ a, a skidanje s njega je brutalno, izaziva jak sindrom ustezanja, a zabiljezeni su i epi napadaji. Rivotril nije u HR registiran kao anksiolitik, nego samo kao antiepileptik. Psihijatri koji ga u HR daju daju ga OFF LABEL (suprotno vazecim indikacijama ).

Uostalom ova je sluzbena uputa lijeka koje je napravilo regulatorsko tijelo za lijekove (Halmed):
Quote:
Rivotril se koristi za liječenje epilepsije u dojenčadi, djece i odraslih.
 On smanjuje broj konvulzija (napadaja).
 Eventualne će konvulzije biti manje ozbiljne.
http://www.halmed.hr/upl/lijekovi/PI...-10-02-453.pdf

U Hrvatskoj sve vazi, dobijes antipsihotik za spavanje, antiepileptik za anksioznost,
sto je sljedece antibiotik za apstinencijsku krizu?

LIJEPO PROCITAJTE UPUTE LIJEKA KOJI PIJETE I VIDITE JEL JE REGISTRIRAN ZA INDIKACIJU ZA KOJU GA UZIMATE.
Austrheim is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2016., 18:55   #2108
Quote:
Pigsy kaže: Pogledaj post
Meni najdraži sedativ.
Umiri bez da 'ošamuti'. Nekako ga osjećaš kao manje agresivnog od alprazolama (Xanax, Helex, Misar), al treba mu nešto duže da počne djelovati.
Sjećam se kad sam ga uzela prvi put. Koje blaženstvo, mir i spokoj....zaista 'legalna droga' po meni.
Za doziranje - uzmi u obzir da je 0,25 mg alprazolama jednako 0,5 mg klonazepama. Znači, ovih 2 mg koje piješ ti je kao 1 mg Xanaxa. Prilično puno čini mi se.


Da, i meni se cini dosta. A da nemam problema s anksioznoscu, bilo bi mi svejedno, tj. ne bih osjetio i to njegovo djelovanje.

Bockanje od zivca znaci kao da ti netko zabija nozeve uzduz zivca plus ono kad te zub boli. Ja imam kronicno ostecenje i to se tesko lijeci. Pretpostavljam i zato vece doze.
Ako nece koristiti za to, vracam se na Apaurin. Da se ne zapletem.

Rejica, hvala ti na linkovima, nisam znao za sve. Vec smo pokusavali i s Amyzolom i nista

Quote:
kismo kaže: Pogledaj post
Jel prevelika doza piti dnvano 3 x 0,25 mg Xanaxa, bar dok AD ne prodjeluje?


Ma ne, to je vrlo malo i sasvim u redu. Do djelovanja AD.

Zadnje uređivanje Azz : 04.10.2016. at 19:04. Reason: spajanje postova
zvonx78 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2016., 19:01   #2109
prva rečenica iz uputa o Rivotrilu:

Rivotril sadrži lijek pod nazivom klonazepam. Taj se lijek ubraja u skupinu lijekova koji se nazivaju benzodiazepini koji, pak, pripadaju grupi anksiolitika

Rivotril najsporije stvara toleranciju, no skidanje nije jednostavno.
__________________
Kad si sretan lupi glavom ti o dlan.
Azz is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2016., 20:13   #2110
Quote:
Azzura kaže: Pogledaj post
prva rečenica iz uputa o Rivotrilu:

Rivotril sadrži lijek pod nazivom klonazepam. Taj se lijek ubraja u skupinu lijekova koji se nazivaju benzodiazepini koji, pak, pripadaju grupi anksiolitika

Rivotril najsporije stvara toleranciju, no skidanje nije jednostavno.
Hmmm.....
__________________
Od trnja pa do zvijezda
Azaleja is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2016., 20:14   #2111
Quote:
Austrheim kaže: Pogledaj post
Rivotril nije u HR registiran kao anksiolitik, nego samo kao antiepileptik. Psihijatri koji ga u HR daju daju ga OFF LABEL (suprotno vazecim indikacijama).
Nije sve u papirima, ima nešto i u praksi Želim reći - ako za neki lijek ne stoji u uputama o lijeku da je registriran (isključivo) za liječenje neke bolesti/smetnje, to ne znači da isti ne pokazuje dobre rezultate u tom polju. Mislim da je više stvar legislative koja se razlikuje od zemlje do zemlje, a manje je da li lijek je ili nije podoban za određene smetnje. Recimo, Rivotril se u mnogim zemljama koristi kao sedativ kod anksioznosti, te je kao isti takav i registriran:
https://en.wikipedia.org/wiki/Clonazepam
Također, ti sam za anksioznost ljudima na forumu npr. preporučaš Brintellix, što po logici koju navodiš nikako ne bi smio, jer je isti u HR registriran kao lijek za liječenje velike depresivne epizode, a ne anksioznih poremećaja. Zar ne?
Pigsy is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2016., 21:18   #2112
Quote:
Azaleja kaže: Pogledaj post
Hmmm.....
što? tolerancija?
da, tako kaže moja šrinkica...iskreno, ja uopće ne znam koliko je koji brzo stvorio toleranciju u mom slučaju (Helex, Normabel, Rivotril). znam samo da mi Rivotril djeluje "najnježnije" (ono što sam prije navela za omamljenost i motoriku...)
__________________
Kad si sretan lupi glavom ti o dlan.
Azz is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2016., 21:50   #2113
Quote:
Azzura kaže: Pogledaj post
upravo sam se zaljubila (mislim na uređaj, naravno...)
a ja prijavila, al mi je dr koja radi u bolnici napisala da ne zna puno o toj metodi te da je jednoj njezinoj pacijentici s depresijom pomglo,a drugoj ne, kaže žena da pričekam malo jer iskustva kod nas još nisu velika- bi ja vraga išla na nekakve strujne udare/podražaje, ipak sam ja okorjeli paničar
ray of light is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2016., 21:54   #2114
Quote:
rejoflajt kaže: Pogledaj post
a ja prijavila, al mi je dr koja radi u bolnici napisala da ne zna puno o toj metodi te da je jednoj njezinoj pacijentici s depresijom pomglo,a drugoj ne, kaže žena da pričekam malo jer iskustva kod nas još nisu velika- bi ja vraga išla na nekakve strujne udare/podražaje, ipak sam ja okorjeli paničar
ja bi se i na delokovod penjala samo da više ne moram nikad iskusiti anksioznost, depru, PA, hipohondriju, etc...

a ti si se prijavila...ljuborna sam :
__________________
Kad si sretan lupi glavom ti o dlan.
Azz is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2016., 21:58   #2115
Quote:
Azzura kaže: Pogledaj post
ja bi se i na delokovod penjala samo da više ne moram nikad iskusiti anksioznost, depru, PA, hipohondriju, etc...
a ti si se prijavila...ljuborna sam :

Zaboravila sam pitati svoju zadnji put jer nisam ni ušla već je ona napisala jednu rečenicu, ok i doviđenja. Ali sam ju pitala za neke druge nesvakidašnje metode.
kikakm is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2016., 22:14   #2116
Quote:
Azzura kaže: Pogledaj post
ja bi se i na delokovod penjala samo da više ne moram nikad iskusiti anksioznost, depru, PA, hipohondriju, etc...

a ti si se prijavila...ljuborna sam :
ma niiiisam, samo sam ju pitala jel mogu biti kandidat, kaj ti je
ray of light is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2016., 22:22   #2117
Quote:
kikakm kaže: Pogledaj post

Zaboravila sam pitati svoju zadnji put jer nisam ni ušla već je ona napisala jednu rečenicu, ok i doviđenja. Ali sam ju pitala za neke druge nesvakidašnje metode.
sad znamo koje će pitanje biti najpopoularnije za šrinkove

Quote:
rejoflajt kaže: Pogledaj post
ma niiiisam, samo sam ju pitala jel mogu biti kandidat, kaj ti je
a tako znači. ajde joj reci da ima jedna koja bi da je tresu danima ako treba...ako im treba i pokusno - here I'm!
__________________
Kad si sretan lupi glavom ti o dlan.
Azz is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2016., 22:28   #2118
Quote:
Pigsy kaže: Pogledaj post
Nije sve u papirima, ima nešto i u praksi Želim reći - ako za neki lijek ne stoji u uputama o lijeku da je registriran (isključivo) za liječenje neke bolesti/smetnje, to ne znači da isti ne pokazuje dobre rezultate u tom polju. Mislim da je više stvar legislative koja se razlikuje od zemlje do zemlje, a manje je da li lijek je ili nije podoban za određene smetnje. Recimo, Rivotril se u mnogim zemljama koristi kao sedativ kod anksioznosti, te je kao isti takav i registriran:
https://en.wikipedia.org/wiki/Clonazepam
Također, ti sam za anksioznost ljudima na forumu npr. preporučaš Brintellix, što po logici koju navodiš nikako ne bi smio, jer je isti u HR registriran kao lijek za liječenje velike depresivne epizode, a ne anksioznih poremećaja. Zar ne?
možda se propisivanjem tog lijeka dobije provizija, besplatni kongres u dubrovniku, kakav laptop-ić ili smartphone-ić
svojevremeno je ovdje pisao jedan lom koji se otvoreno hvalio koji su bonusi propisivanja određenog lijeka

zar nije poanta da taj neki lijek pomogne?!

moja je šrinka rekla kako se danas za depresiju daju i ad-i koji se prije nisu smjeli kombinirati, a jedini je cilj izvući pacijenta iz depresije da bi se moglo tada početi s procesom psihoterapije
rekla je "ja mogu s vama pričati 48 sati u komadu, ali dok ste vi u dubokoj depresiji, to neće do vas doprijeti"

možda i zvuči grozno, al zar nismo toliko puta ovdje rekli da bi popili i otrov samo da nam bude bolje

tko nije osjetio pakao ili ga se barem nagledao kroz praksu, taj će teško mijenjati svoje stavove, moja je dr 5 godina radila na najtežem odjelu u bolnici u popovači gdje je, kako je sama rekla, "vidjela ljudsko dno", ali joj je to isto tako proširilo horizonte na profesionalnom, a i čisto ljudskom nivou
ray of light is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2016., 22:37   #2119
Quote:
Azzura kaže: Pogledaj post
sad znamo koje će pitanje biti najpopoularnije za šrinkove



a tako znači. ajde joj reci da ima jedna koja bi da je tresu danima ako treba...ako im treba i pokusno - here I'm!
može, ja bum došla gledat kak te drma struja

https://media.giphy.com/media/CxgbBKL0Sdigw/giphy.gif
ray of light is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2016., 23:00   #2120
Quote:
rejoflajt kaže: Pogledaj post
možda se propisivanjem tog lijeka dobije provizija, besplatni kongres u dubrovniku, kakav laptop-ić ili smartphone-ić
svojevremeno je ovdje pisao jedan lom koji se otvoreno hvalio koji su bonusi propisivanja određenog lijeka
zar nije poanta da taj neki lijek pomogne?!
zato ja pijem antiepileptik koji bi kakti trebao biti stabilizator raspoloženja, a isto mi je na njemu i bez njega
Quote:
rejoflajt kaže: Pogledaj post
moja je šrinka rekla kako se danas za depresiju daju i ad-i koji se prije nisu smjeli kombinirati, a jedini je cilj izvući pacijenta iz depresije da bi se moglo tada početi s procesom psihoterapije
rekla je "ja mogu s vama pričati 48 sati u komadu, ali dok ste vi u dubokoj depresiji, to neće do vas doprijeti"
Dobro je rekla. Zato se najčešće na akutnim odjelima i vide pacijenti koji su sedirani lijekovima jer i dođu u stanju u kojem se s njima ne može provoditi odmah psihoterapija, a često niti kvalitetan dijalog i sl. Laici se povode informacijama koji stižu igrom pokvarenog telefona i stoga se psihijatrijske ustanove gledaju s izrazito negativističkim stavom i odbojnošću. Ima puno neregularnosti, nesenzibiliziranih liječnika, ograničenih mogućnosti samih ustanova, ali tek kad netko kroz to prođe, i to ne samo jedanput i u jednoj ustanovi, onda može dati objektivnu prosudbu.
Quote:
rejoflajt kaže: Pogledaj post
tko nije osjetio pakao ili ga se barem nagledao kroz praksu, taj će teško mijenjati svoje stavove, moja je dr 5 godina radila na najtežem odjelu u bolnici u popovači gdje je, kako je sama rekla, "vidjela ljudsko dno", ali joj je to isto tako proširilo horizonte na profesionalnom, a i čisto ljudskom nivou
Istina. Osobno iskustvo i praksa, bez toga ne ide ništa. Uzalud im svo znanje i titule.
kikakm is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:32.