Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.08.2017., 08:14   #3081
Quote:
goldentip kaže: Pogledaj post
Jel ko pije alkohola šta uz lijekove, tj. prije uzimanja lijekova, ne nakon uzimanja? Mislim s pauzom od pive do lijeka . Ja pijem lijekove kasno navečer i to samo xanax i prazine. Popit jednu pivu mi je pasalo dosad ili dvije. Večeras sam tri popio (lijekove nisam pio prije toga 24 sata) - muka, smantalo me, loš osječaj pripitosti. Jel to može biti od dugotrajnog uzimanja lijekova? I onda četvrta. Katastrofa. Ne znam kad ću opet piti. Nisam nimalo ponesen alkoholom kao prije lijekova. Grozno mi je. I neču piti više od dvije nikako. Držim se cigareta i kave.
Igraš se sa životom što se alkohola tiče i to iz više razloga. Od 4 pive bilo bi loše svakome, no na stranu to. Ubrzavaš stvaranje tolerancije na benziće i ako ćeš imati teško skidanje s njih možeš si prilično produljiti agoniju. Prošao sam to s daleko manjim i rijeđim količinama pive od tebe i samo ti mogu reći da se ne zajebavaš.
Da se možeš jednostavno ne probuditi s tim kombinacijama je recimo najgori ishod, no i najmanje bolan.
old-soul80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2017., 19:26   #3082
Zna netko koji antidepresiv koji u nuspojavama nema suha usta i slično?
SajkoDad is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2017., 23:01   #3083
Quote:
old-soul80 kaže: Pogledaj post
Igraš se sa životom što se alkohola tiče i to iz više razloga. Od 4 pive bilo bi loše svakome, no na stranu to. Ubrzavaš stvaranje tolerancije na benziće i ako ćeš imati teško skidanje s njih možeš si prilično produljiti agoniju. Prošao sam to s daleko manjim i rijeđim količinama pive od tebe i samo ti mogu reći da se ne zajebavaš.
Da se možeš jednostavno ne probuditi s tim kombinacijama je recimo najgori ishod, no i najmanje bolan.
Ma pitao sam ja psihijatricu, rekla je može čaša pive. Nisam pio pivo na lijekove, nego sam ih uzeo 24 sata prije. Čudan mi je bio taj osječaj pripitosti. Prije bi mi pasalo, sad mi je bilo muka, loše, boli glava, a to prije nikad.
Pa sam posumnjao da nije od dugotrajnog uzimanja lijekova - da se smanjila tolerancija na alkohol - pivu, nema blažeg alkohola od pive.
goldentip is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2017., 23:30   #3084
Možda ti samo nije bio dan za alkohol
nema potrebe is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2017., 23:31   #3085
Quote:
goldentip kaže: Pogledaj post
Jel ko pije alkohola šta uz lijekove, tj. prije uzimanja lijekova, ne nakon uzimanja? Mislim s pauzom od pive do lijeka . Ja pijem lijekove kasno navečer i to samo xanax i prazine. Popit jednu pivu mi je pasalo dosad ili dvije. Večeras sam tri popio (lijekove nisam pio prije toga 24 sata) - muka, smantalo me, loš osječaj pripitosti. Jel to može biti od dugotrajnog uzimanja lijekova? I onda četvrta. Katastrofa. Ne znam kad ću opet piti. Nisam nimalo ponesen alkoholom kao prije lijekova. Grozno mi je. I neču piti više od dvije nikako. Držim se cigareta i kave.
Ja drmnem dvije 0,3 čaš'ce rakijet'ne. oko osam navečer. U pola deset popijem 2x15mg Oxazepama.

Toliko me to uspava da bi, ako bi netko provalio u kuću, mogao me odnijeti iz krefeta i staviti ne znam... na travnjak na ulici i nebi ništa osjetio.

Malo je bed ujutro se probudit, al dobro je. Ova kombinacija stvarno izvrsno djeluje. Svakome bi je preporučio. Šljivovica je najbolja. Bolja od travar'ce.

-----------------------

Ma zayebavam se. Ne koristite alkohol, pogtovo ako koristte antipsihotike. Ja sam jedno vrijeme koristio balgu dozu nekog AP-a za spvanje, ali ako bi popio par puta dva-tri deci sky kole, io nda AP uopće nije djelovao. Više ne koristim taj AP, nego samo Oxazepam pred spavanje.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2017., 00:05   #3086
Quote:
piskavac kaže: Pogledaj post
Više ne koristim taj AP, nego samo Oxazepam pred spavanje.
ja popijem praxiten tijekom dana kad mislim da mislim da sam nervozan ne uspavljuje me.
__________________
That...Was mozart. That... That giggling, dirty-minded creature I'd just seen crawling on the floor.
stipko is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2017., 03:37   #3087
Ne znam, kad sam pio antipsihotike mogao sam popit tri pive i sve u redu. Sad ih ne pijem. Osim što su me izliječili od halucinacija i kompulzija totalno su mi sjebali libido. Tako da ako se ne popravi stanje, mogu u redovnike. Isto i s alkoholom. Otkad ne pijem AP ne mogu ni alkohol podnijeti. Znači neću se moći ni opit jednom godišnje. Nema pića, nema seksa, ali eto nema deluzija. Znači sad sam psihički zdrav, relativno, i mogu se zaredit. Ali sad kapam i ulje od smilja na jezik. Kažu da je zdravo.
goldentip is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2017., 07:59   #3088
Tvoja psihijatrica nema previše pojma. Kombinirati alkohol kada si dugo vremena na terapiji sa 3 bezodiazepina i antipsihotikom ti nije recept za išta dobro. Ne radi se o tome da li ih uzimaš zajedno s alkoholom, već se radi o tome da ti je kod svakodnevnog i dugotrajnog uzimanja tableta cijeli mozak izmijenjen i podešen na tu umjetnu kemiju. Alkohol jednostavno pojačava učinak benzića i ubrzava stvaranje tolerancije, pa na kraju umjesto da se nakon pive osjećaš dobro, velike su šanse da ćeš se osjećati užasno. Psihijatrica ti je do sada već prekršila sva osnovna pravila koja pišu u uputama o benzićima, a kako će to sve završiti, to ćemo tek vidjeti.
old-soul80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2017., 19:08   #3089
Quote:
old-soul80 kaže: Pogledaj post
Tvoja psihijatrica nema previše pojma. Kombinirati alkohol kada si dugo vremena na terapiji sa 3 bezodiazepina i antipsihotikom ti nije recept za išta dobro. Ne radi se o tome da li ih uzimaš zajedno s alkoholom, već se radi o tome da ti je kod svakodnevnog i dugotrajnog uzimanja tableta cijeli mozak izmijenjen i podešen na tu umjetnu kemiju. Alkohol jednostavno pojačava učinak benzića i ubrzava stvaranje tolerancije, pa na kraju umjesto da se nakon pive osjećaš dobro, velike su šanse da ćeš se osjećati užasno. Psihijatrica ti je do sada već prekršila sva osnovna pravila koja pišu u uputama o benzićima, a kako će to sve završiti, to ćemo tek vidjeti.


Slazem se s ovim s alkoholom, mada je i meni moja rekla da mogu popit pivu dnevno.
Svi znamo da nije to pozeljno.
Ali sad se pitam je li ikoji psihijatar ukinuo kome benzodiazepin nakon par tjedana. Ili hipnotik. Ja nisam cuo, uvijek ostaje po potrebi sto je vrlo flexibilno...
zvonx78 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2017., 19:37   #3090
Meni je psihijatrica još propisala i Eliceu. ja vodim polit'ku da općenito uzimam što manje kojekakvih lijekova. Naročito psihotropnih. Dva-tri dana pred pregled popijem Eliceu 10mg tek toliko da ne budem sav izdeprimiran pred njom i kažem joj da je redovito pijem. Inače bi me otkantala. Probao sam jedno vrijeme iči psihologu, i ta psihologinja kod koje sam išao je jako dobra, ali mi je dala neki upitnik i kad sam ga ispunio, rekla je da tu ima malo previše patološkog sadržaja, pa nek ja radije idem psihijatru.

Baš šteta, jer ne volim gluzmit, a živim u privinciji i nemam nikakav izbor psihologa doli ove jedne kod koje sam već išao.

Nego mi je palo na pamet pitanje: U kakvom bi stanju svijesti bio, ako bi odjednom roknuo recimo pedeset miligrama Elicee i 50 mg Oxazepama?

Ono... jedna te droga smiruje, druga uzbuđuje... pa kako bi to sve ispalo?
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2017., 19:40   #3091
Quote:
zvonx78 kaže: Pogledaj post
Slazem se s ovim s alkoholom, mada je i meni moja rekla da mogu popit pivu dnevno.
Svi znamo da nije to pozeljno.
Ali sad se pitam je li ikoji psihijatar ukinuo kome benzodiazepin nakon par tjedana. Ili hipnotik. Ja nisam cuo, uvijek ostaje po potrebi sto je vrlo flexibilno...
Ja sam upravo u procesu razno-raznih simptoma zbog toga što sam se fizički navukao na normabel nakon samo 3 mjeseca malih doza. Isto sam tu i tamo popio po 3 deci pive na dan i unatoč tome uvidio sam brzo da mi se stvara zbog nje ubrzana tolerancija na normabel što je rezultiralo groznim simptomima na kraju. 2010. prošao slično sranje s normabelom, a tada nisam niti prismrdio alkoholu.

A o psihijatrima što više reći jer sam sve rekao. U cijelom svijetu rijetki su psihijatri koji su svjesni opasnosti stvaranja fizičke ovisnost na benziće (i ostale tablete koje namjerno ne nazivam lijekovima jer to nisu), a skidanje tada postaje dugotrajan i strašno bolan proces. Nema takve anksioznosti koja bi mogla nadmašiti horore i terore koje prolaze ljudi koji se skidaju s benzića (prolazim, pa znam).

Piva u stvari nije teški alkohol i sama kao takva je mene čak godinama opuštala i uz nju sam i prebrodio prije 10 godina i napadaje panike, no sada me zbog normabela dovela do ruba ludila. Na kraju mi je od samog normabela bilo sve gore, a o dodavanju bilo kakvog alkohola na uništen središnji živčani sustav da ne pričam. Morao sam se naglo skinuti s normabela da preživim, a s obzirom na male doze koje sam uzimao nije bilo smisla rastezati agoniju. Kada sam se skinuo do kraja naravno da sam potpuno prošvikao.

Farma ne voli nabrajati nuspojave i što se može desiti nakon stvaranja fizičke ovisnosti, no svejedno su napisali jasnim i razumljivim rječnikom sve ukratko u uputama jer postoji za sve što piše jako dobar razlog. Svaki organizam je drugačiji i netko će super podnijeti benziće čak i u kombinaciji sa alkoholom, a nekome će prisjesti i sam benzić nakon kojeg tjedna. Psihijatrija je strašno neodgovorna, a to što ovako bez pameti krše sve što piše u uputama govori dovoljno samo za sebe. Nije toliko problem niti sam taj diletantizam koliko to što se igraju s ljudskim životima.
old-soul80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2017., 19:47   #3092
Quote:
piskavac kaže: Pogledaj post
Meni je psihijatrica još propisala i Eliceu. ja vodim polit'ku da općenito uzimam što manje kojekakvih lijekova. Naročito psihotropnih. Dva-tri dana pred pregled popijem Eliceu 10mg tek toliko da ne budem sav izdeprimiran pred njom i kažem joj da je redovito pijem. Inače bi me otkantala. Probao sam jedno vrijeme iči psihologu, i ta psihologinja kod koje sam išao je jako dobra, ali mi je dala neki upitnik i kad sam ga ispunio, rekla je da tu ima malo previše patološkog sadržaja, pa nek ja radije idem psihijatru.

Baš šteta, jer ne volim gluzmit, a živim u privinciji i nemam nikakav izbor psihologa doli ove jedne kod koje sam već išao.

Nego mi je palo na pamet pitanje: U kakvom bi stanju svijesti bio, ako bi odjednom roknuo recimo pedeset miligrama Elicee i 50 mg Oxazepama?

Ono... jedna te droga smiruje, druga uzbuđuje... pa kako bi to sve ispalo?
50 mg Oxazepama je otprilike 25 mg normabela (znači podosta). A Elicea je koliko vidim AD. Psihijatri upravo i kombiniraju anksiolitike sa antidepresivima. To samo oni znaju zašto. Pitanje je da li si depresivan ili anksiozan. Općenito mi nije baš jasno što će anksioznim ljudima antidepresivi, a depresivnima anksiolitici.
A što će ti uopće tolike doze? Čemu se igrati tako?
old-soul80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2017., 20:32   #3093
Quote:
zvonx78 kaže: Pogledaj post
Slazem se s ovim s alkoholom, mada je i meni moja rekla da mogu popit pivu dnevno.
Svi znamo da nije to pozeljno.
Ali sad se pitam je li ikoji psihijatar ukinuo kome benzodiazepin nakon par tjedana. Ili hipnotik. Ja nisam cuo, uvijek ostaje po potrebi sto je vrlo flexibilno...
Benzi se koriste uvrh glave 3 mj ,psihijatri sa iakustvom lakse slucajeve nece drzati na ad vise od 1 godine
__________________
Od trnja pa do zvijezda
Azaleja is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2017., 20:52   #3094
bok,

jel ima netko sa iskustvom u MTHFR genetskoj mutaciji,

vele da nemogučnost probavljanja folne kiseline može izazvat pun k.... bolesti, folna je najviše vezana uz živce, neurone i skladno s tim psiho bolestima. trećina ljudi ima taj poremećaj ali nemaju svi simptome, većina funkcionira sasvim normalno ali ima onih koji imaju jake simptome.

preporučuju aktivni oblik folne a to je methilfolat i vitamin b12 isto u njegovom aktivnom "rastavljenom" obliku methilkobalamin.

mene zanima jel netko probo uzimat te suplemente i sa kojim rezultatom?
__________________
Onoga dana kada nauka počne proučavati nefizikalne (duhovne) pojave, u deset godina napredovat će više nego u ranijim stoljećima svoje povijesti.
Belliall is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2017., 20:55   #3095
Quote:
old-soul80 kaže: Pogledaj post
A što će ti uopće tolike doze? Čemu se igrati tako?
Pa ne bih se igrao, ali sam intelektualno radoznao, pa zato pitam.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2017., 22:18   #3096
Quote:
piskavac kaže: Pogledaj post
Meni je psihijatrica još propisala i Eliceu. ja vodim polit'ku da općenito uzimam što manje kojekakvih lijekova. Naročito psihotropnih. Dva-tri dana pred pregled popijem Eliceu 10mg tek toliko da ne budem sav izdeprimiran pred njom i kažem joj da je redovito pijem. Inače bi me otkantala. Probao sam jedno vrijeme iči psihologu, i ta psihologinja kod koje sam išao je jako dobra, ali mi je dala neki upitnik i kad sam ga ispunio, rekla je da tu ima malo previše patološkog sadržaja, pa nek ja radije idem psihijatru.

Baš šteta, jer ne volim gluzmit, a živim u privinciji i nemam nikakav izbor psihologa doli ove jedne kod koje sam već išao.

Nego mi je palo na pamet pitanje: U kakvom bi stanju svijesti bio, ako bi odjednom roknuo recimo pedeset miligrama Elicee i 50 mg Oxazepama?

Ono... jedna te droga smiruje, druga uzbuđuje... pa kako bi to sve ispalo?


Daj pij Eliceu redovito, nije ti to stetno.
Nemoj bit lud, ako bi to popio, otrovao bi se oksazepamom, a od elicee pao u serotoninsku komu.
Mani se takvih ideja.
zvonx78 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2017., 22:36   #3097
Quote:
old-soul80 kaže: Pogledaj post
Psihijatri upravo i kombiniraju anksiolitike sa antidepresivima. To samo oni znaju zašto. Pitanje je da li si depresivan ili anksiozan. Općenito mi nije baš jasno što će anksioznim ljudima antidepresivi, a depresivnima anksiolitici.
A što će ti uopće tolike doze? Čemu se igrati tako?
nisam psihijatar, ali sam podosta istraživala o temi u periodu kad sam se bojala da bi me psihijatrica voljela staviti na AD.
antidepresivi su skupina lijekova koji liječe razna stanja, ne nužno samo depresiju, kako bi se to iz imena mogli pročitati. znači, AD liječi i anksioznost i PA i OKP, svakakve poremećaje.
kombiniraju se u početku s anksioliticima jer ti rade dar mar u glavi, mijenjaju kemijsku strukturu mozga, pri čemu proživljavaš vrlo neugodne simptome, pa ti daju anksiolitike da te umire, da izdržiš tih par tjedana koliko je potrebno AD-u da prodjeluje. ukidaju se uglavnom kad AD prodjeluje i dalje se koriste prema potrebi.
kod težih oboljenja se anksiolitici koriste, koliko vidim po iskustvima tu na forumu, dugotrajnije.
nema potrebe is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2017., 22:58   #3098
Quote:
zvonx78 kaže: Pogledaj post
Daj pij Eliceu redovito, nije ti to stetno.
Nemoj bit lud, ako bi to popio, otrovao bi se oksazepamom, a od elicee pao u serotoninsku komu.
Mani se takvih ideja.
Sad ću guglat "serotonine coma pa ću vidjet što će zanimlivog čika Google izbacit.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2017., 23:07   #3099
Quote:
old-soul80 kaže: Pogledaj post
Pitanje je da li si depresivan ili anksiozan.
Imam GAP, tj Generalizirani Anksiozno-depresivni Poremečaj. Možda sam prevelika konzerva ali fakat si ne mog pomoći po pitanju čvrste namjere da držim doze lijekova minimalnim. 2xOxazepama od 15mg popijem navečer pred spavanje. Tijekom dana skoro isključivo ne pijem nikakve lijekove. Na zadnjem nalazu šrinkica mi je napisala da sam subdepresivan, i moj je dojam nekako da taj GAP više klizi prema (za sada) blagoj depresiji.

Ne znam što da radim. Ako se sa 43 godine počnem kljukati s više od jednog psihotropnog lijeka i ako se doze za koju godinu značajno povečaju, što će onda bit od mene sa 60, 70 ili ne znam koliko godina, ako uopće doživim.

Ako me dojam o blagoj depresiji ne vara, tim više bi trebao piti Eliceu, ali ""nuspojava"" je da prokrastiniram sve i svašta, a ionako ništa ne radim i malo postižem u životu.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2017., 09:42   #3100
Quote:
nema potrebe kaže: Pogledaj post
nisam psihijatar, ali sam podosta istraživala o temi u periodu kad sam se bojala da bi me psihijatrica voljela staviti na AD.
antidepresivi su skupina lijekova koji liječe razna stanja, ne nužno samo depresiju, kako bi se to iz imena mogli pročitati. znači, AD liječi i anksioznost i PA i OKP, svakakve poremećaje.
kombiniraju se u početku s anksioliticima jer ti rade dar mar u glavi, mijenjaju kemijsku strukturu mozga, pri čemu proživljavaš vrlo neugodne simptome, pa ti daju anksiolitike da te umire, da izdržiš tih par tjedana koliko je potrebno AD-u da prodjeluje. ukidaju se uglavnom kad AD prodjeluje i dalje se koriste prema potrebi.
kod težih oboljenja se anksiolitici koriste, koliko vidim po iskustvima tu na forumu, dugotrajnije.
Uzimao sam prije par godina 2 AD-a, svaki na dulje vrijeme naravno i nisu na mene imali nikakvog djelovanja, ni pozitivnog, ni negativnog. Smatra se da velik postotak ljudi ima genetsku barijeru koja ne dopušta AD-ima da djeluju na serotonin.
Baš sam neki dan gledao na National Geographicu nove metode liječenja depresije u SAD-u koje u stvari uključuju rezanje glave i ugrađivanje nekakvih elektroda na određena mjesta u mozak da ga svako malo stimuliraju. Ugrađuju se u budnom stanju da možeš pričati s doktorima kakve promjene doživljavaš dok ti ih stavljaju na određena mjesta i puštaju impulse sa uređaja koji se ugradi negdje ispod kože na mjestu srca. Taj čovjek kojemu su ih ugrađivali je probao na tisuće tableta i sve njihove kombinacije kroz 20 godina i ništa mu nije pomoglo. On je obolio od baš prave kliničke depresije zbog znači poremećaja kemije u mozgu.

Jedan naš psihijatar Robert Torre, koji inače radi u vinogradskoj bolnici, je napisao jedan tekst u kojemu nije baš lijepo govorio o psihijatriji i tabletama. Tvrdi da u 30 godina rada nije još vidio da je AD ikoga izliječio. Naravno, treba se uzeti u obzir mogućnost placebo djelovanja AD-a (što tvrdi da AD upravo jedino i jest) jer kada je psiha u pitanju, sugestija i autosugestija su moćne stvari.
Samo ispitivanje djelovanja bilo kojih tableta svodi se i na korištenje placeba kod dijela ispitanika jer se zna koliko vlastito čovjekovo uvjerenje može duboko utjecati na liječenje (i izliječenje) organizma.

Isto tako, koliko god se tvrdi da AD-i ne stvaraju ovisnost, niti dugotrajne posljedice, to nije istina jer osim što mogu pojačati depresiju do nepodnošljivosti, mogu tijekom skidanja prouzročiti identične simptome fizičke ovisnosti i ustezanja kao i benzodiazepini i tada ljudi kroz mjesece (i godine) prolaze pakao kroz 'prozore' i 'valove', znači kroz non-stopnu izmjenu boljih i lošijih mjeseci, tjedana, dana ili sati.

Mnogi ljudi koji uzimaju AD-e ne boluju od prave kliničke depresije, već od eventualno prolazne potištenosti uzrokovane nekim vanjskim faktorima ili od napadaja panike i anksioznosti što je najčešći slučaj. Takva stanja prolaze sama od sebe kroz par tjedana ili mjeseci jer tijelo ima sposobnost da se samoizlječuje, pogotovo uz pravilan mentalni pristup kojemu ne uči niti jedan psihijatar, a to bi mu kao trebao biti posao. Naravno da ako kroz to vrijeme uzimaš AD da možeš misliti da ti je upravo on to napravio. Možda u nekim malim postocima čak i jest kod nekih ljudi. Ideja da je došlo do "teško popravljive kemijske promjene u mozgu" koju psihijatri vole lupati napamet i tvrditi da takva stanja ne mogu proći bez tableta su neosnovana, u potpunosti lažna i štetna za pacijente. Psihoterapiju kao takvu, koja bi bila od neke koristi, više nitko ne radi što mi je rekla i moja dr. opće prakse, a jedan druga dr. mi je rekla da joj je jedan psihić koji je sada u penziji rekao da nikada nikoga nisu izliječili u psihijatrijskoj ustanovi u kojoj je radio. Eto, samo prenosim što sam čuo.

Ovo što ti govoriš je u stvari ono što mnogi psihijatri tvrde, a to je da su psihotropne droge lijekovi i svaki od njih liječi sve što postoji, što uopće naravno nije istina.
Kao prvo, većina pacijenata ne prolazi liječenje sa psihijatrima, već ulaze u začarani krug "pokušaja i promašaja" što često iziskuje godine i godine isprobavanja cijele palete raznovrsnih tableta, te često i nastojanje prekidanja pritom njihovih nuspojava drugim tabletama. Znači da psihijatri ne znaju kako kome može djelovati koji lijek, a takvo pogađanje napamet ima jako malo veze sa znanošću, a još manje s pojmom liječenja. To je nešto što sam i sam prolazio.

Nakon što sam probao dvije terapije sa anksioliticima, antipsihoticima i AD-ima 2010., shvatio sam da mi ništa ne pomaže da mi imalo ukloni patnju, a nastojanje psihijatara da me unedogled filaju sa svim i svačim smatrao sam diletantskim i ideja da budem pokusni kunić izravno nastoji vrijeđati to malo zdrave pameti što još imam.
Sama spoznaja da za moje stanje niti postoji službeni i učinkovit 'lijek' što su znali ili bi i trebali znati sami psihijatri, mi je jasno ukazala na besmisao terapija koje su i same dokazale da su neučinkovite.

Koristio sam neke anksiolitike u prilično umjerenim dozama i ne baš svaki dan i jedino su me malo uspavali, no nisu me riješili ijednoga simptoma i stvorili su mi fizičku ovisnost koje nisam bio niti svjestan što mi je uzrokovalo cijelu paletu ostalih simptoma. Kako tada, tako i danas. No, sada znam da mi je od tableta. Bio sam u takvom strašnom stanju 2010. da sam mislio da mi nema spasa. Onaj tren kada sam se maknuo od svih tableta, doktora i psihijatara, počeo je spor put ka izliječenju, no doveo je upravo do toga - potpunog izlječenja.

Također, kada kažem da tablete nisu lijekovi, to kažem i zato jer psihotropne tablete ništa ne liječe. One jednostavno nemaju sposobnost da to rade. One jedino mogu u određenoj mjeri maskirati simptome.
Znači, kada čovjek dobije napadaj panike ili prolazi akutnu životnu traumu, benzić može u tom trenu djelovati čak spasonosno (što je jako puno da me se krivo ne shvati), no mimo kriznih situacija i kod svakodnevnog uzimanja postaje štetni otrov koji ne samo da čovjeku ubije sposobnost da se sam nosi i izliječi od recimo napadaja panike, već mu zbog fizičke ovisnosti stvori gomilu drugih nepodnošljivih simptoma. Rijetki su ljudi koji mogu bez nuspojava i ustezanja uzimati benziće desetljećima i proživjeti život poluuspavani ako im se to baš sviđa.

LIJEK je nešto što izliječi poremećeno djelovanje ili bolest nekog organa (u ovom slučaju živčanog sustava) kada uzimaš taj lijek. Znači pojam LIJEK definira nešto što vrati organizam u početno stanje zdravlja. Psihotropne droge to nisu u stanju na bilo koji način izvesti. One u najboljem slučaju maskiraju simptome ili održavaju stanje takvim kakvo jest.

Stoga, ako AD-i djeluju, zašto onda skoro svi psihijatri prepisuju uz njih svakodnevno i benziće dulje od mjesec dana (znači godinama i desetljećima)? Ne postoji opravdanje za to. Po tome očito i sam psihijatar smatra da AD nije lijek, već da je Xanax lijek jer ga inače zbog svih navedenih opasnosti ne bi davao pacijentu osim za vrijeme kriznog stanja kod početnih nuspojava AD-a.

Ideja korisnosti benzodiazepina na malo dulje staze zasnivala bi se na tome da ako te drži danima (ili tjednima) u smirenom stanju da će pomoći tvom organizmu da se primiri i vrati ti 'fight or flight' odgovor u normalnu homeostazu. To bi bilo logično, no na žalost, kod mnogih ljudi se stvara fizička ovisnost koja rasplamsa 'fight or flight' odgovor kada se skine s benzića i stvari postanu puno gore. To psihijatri ne prepoznaju i povećavaju doze benzića dok ljude tako ne unište na duge staze. Psihijatar jednostavno NE ŽELI priznati da bi stanje moglo biti pogoršano benzićem. Zašto? To je za jednu sasvim drugu raspravu.

U mutnim psihijatrijskim vodama mnogi pacijenti vole plivati jer im to daje neki osjećaj sigurnosti što samo po sebi ima daleko više koristi zbog autosugestije i sugestije, negoli bi tablete bile od kakve koristi. Prava psihoterapija razgovorom i pravi savjeti bi također pomogli pacijentu, no umjesto toga, psihijatar naziva "psihoterapijom" to da sluša jadanje pacijenta i govori mu "bavi se sportom".
Nadam se da su ponosni što primaju svoje plaće.

Iz samog načina prepisivanja tableta i savjetovanja pacijenata gdje se krši sve što piše u uputama o lijeku jasno ukazuje na svu lažnost cijelog psihijatrijskog/psihofarmakološkog sistema. To je moje mišljenje temeljeno i na velikom iskustvu jer sam platio i plaćam veliki danak zbog tih "lijekova", te smatram da imam pravo na to mišljenje.
old-soul80 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:30.