Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.04.2010., 22:00   #2681
Quote:
žile kaže: Pogledaj post
nisam bila kod privatnika nego u bolnici.Bjelovarskoj.Tako da ne znam dali će to ikome pomoći..ali sva slična iskustva su dobrodošla,jer sam stvarno u bedu...pa samo da znam dali je itko imao sličnih komplikacija i kako su završile..
nije da te plašim, ali operacijom nosa se ne može previše utjecati na veličinu...više na oblik... ko ima strašno veliki nos, mislim da niti ne može imati mali prčasti nosić,,,,
sigurno će ti još splasnuti, ali moje iskustvo je da mi je nos bio ljepši neposredno poslije operacije, kad je bio natečen, nego kasnije...sad je prošlo već godinu dana i moram ponovo pod nož
*alaja* is offline  
Old 22.04.2010., 04:15   #2682
Quote:
*alaja* kaže: Pogledaj post
nije da te plašim, ali operacijom nosa se ne može previše utjecati na veličinu...više na oblik... ko ima strašno veliki nos, mislim da niti ne može imati mali prčasti nosić,,,,
sigurno će ti još splasnuti, ali moje iskustvo je da mi je nos bio ljepši neposredno poslije operacije, kad je bio natečen, nego kasnije...sad je prošlo već godinu dana i moram ponovo pod nož
ajoooj pa zakaj moraš ponovo kaj se dogodilo,kaj ti se ne sviđa nos il kaj su neš krivo napravili
Lana zgb is offline  
Old 22.04.2010., 15:34   #2683
kad je bio natečen nos, bio je sav pravilan i lijepi, ali kad je splasnuo, kao da su se pojavile neke nepravilnosti i to od naprijed, kao da imam osmicu, gore je uži, pa širi, pa uži pa širi...a iz profila je ok.
*alaja* is offline  
Old 22.04.2010., 16:16   #2684
Quote:
*alaja* kaže: Pogledaj post
kad je bio natečen nos, bio je sav pravilan i lijepi, ali kad je splasnuo, kao da su se pojavile neke nepravilnosti i to od naprijed, kao da imam osmicu, gore je uži, pa širi, pa uži pa širi...a iz profila je ok.
Prijateljiceeeeeeeeee
Nisi ima rekla da ti nije radjena osteotomija vec samo raspanje i zbog toga to tako izgleda...dakle kad raspaju raspaju ono sto iz profila vidimo kao grbu-grbicu al ne diraju bocne strane i zato je taj oblik osmice ostao-na tom dijelu gdje je bila grba ostala je sirina bez visine tj grbe
pusa
MALENA ST is offline  
Old 23.04.2010., 01:40   #2685
Quote:
*alaja* kaže: Pogledaj post
kad je bio natečen nos, bio je sav pravilan i lijepi, ali kad je splasnuo, kao da su se pojavile neke nepravilnosti i to od naprijed, kao da imam osmicu, gore je uži, pa širi, pa uži pa širi...a iz profila je ok.
uff nije to dobro...a kaj si radila privatno ili u bolnici...
Lana zgb is offline  
Old 23.04.2010., 09:55   #2686
Quote:
*alaja* kaže: Pogledaj post
kad je bio natečen nos, bio je sav pravilan i lijepi, ali kad je splasnuo, kao da su se pojavile neke nepravilnosti i to od naprijed, kao da imam osmicu, gore je uži, pa širi, pa uži pa širi...a iz profila je ok.
Kod kojeg si doktora bila?
lanika is offline  
Old 25.04.2010., 16:11   #2687
eh, pitanjce za cure koje su bile kod dr Tončića.
gdje se obavljaju pretrage prije operacije, koliko košta to i mogu li to napraviti običnim putem u svojoj bolnici?
anita j is offline  
Old 27.04.2010., 19:53   #2688
može li mi neko objasniti zašto se kod nekih operacija nosa rez radi u nosu a kod drugih ispod nosa i usnice. da li se možda privatnici i bolnice baš po tome razlikuju. zanima me da li netko zna kako radi dr. POJE na Rebru?
Suza68 is offline  
Old 28.04.2010., 09:04   #2689
imam pitanje,u petak idem na pregled,nakon toga ide vadenje krvi itd.
ALI prije jedno 2mj sam eksperimentirala drogama,sto znaci da mi je jos u krvi.
hoce mi odbiti operaciju ako se nade sta?
ellica:) is offline  
Old 28.04.2010., 16:51   #2690
Quote:
Suza68 kaže: Pogledaj post
može li mi neko objasniti zašto se kod nekih operacija nosa rez radi u nosu a kod drugih ispod nosa i usnice. da li se možda privatnici i bolnice baš po tome razlikuju. zanima me da li netko zna kako radi dr. POJE na Rebru?
A joooooj...jesi bar pročitala zadnju stranicu ovog foruma....točnije ovu na kojoj smo sad Napisala sam to već...moj komentar #2655...kao odgovor na pitanje od Melodie. A o tome se i prije toga također pisalo.

Zadnje uređivanje princess : 28.04.2010. at 16:59.
princess is offline  
Old 28.04.2010., 16:54   #2691
Quote:
ellica:) kaže: Pogledaj post
imam pitanje,u petak idem na pregled,nakon toga ide vadenje krvi itd.
ALI prije jedno 2mj sam eksperimentirala drogama,sto znaci da mi je jos u krvi.
hoce mi odbiti operaciju ako se nade sta?
Teško da će išta naći u krvi nakon 2 mjeseca. Jedino da ti idu provjeravati u korijenu kose, ali to je skupo i to nitko ni ne radi. Mislim da se ne trebaš bojati.
princess is offline  
Old 28.04.2010., 21:15   #2692
Quote:
princess kaže: Pogledaj post
Teško da će išta naći u krvi nakon 2 mjeseca. Jedino da ti idu provjeravati u korijenu kose, ali to je skupo i to nitko ni ne radi. Mislim da se ne trebaš bojati.
jesi bila na operaciji ???
dianazd is offline  
Old 28.04.2010., 23:17   #2693
Quote:
dianazd kaže: Pogledaj post
jesi bila na operaciji ???
Nisam još...ne mogu radi posla. Plan mi je krajem šestog - početkom sedmog mjeseca. Znam da je bolje kad je hladnije, al ne mogu prije, a neda mi se čekati sljedeću zimu...
princess is offline  
Old 29.04.2010., 03:23   #2694
Quote:
Suza68 kaže: Pogledaj post
može li mi neko objasniti zašto se kod nekih operacija nosa rez radi u nosu a kod drugih ispod nosa i usnice. da li se možda privatnici i bolnice baš po tome razlikuju. zanima me da li netko zna kako radi dr. POJE na Rebru?
zato kaj postoji više tehnika po kojima rade,tj ovisi kako ko zna radit svoj posao,a većina ih reže jer ne znaju tu tehniku da iznutra rade,tj da nema vanjskih ožiljaka...
Lana zgb is offline  
Old 29.04.2010., 09:37   #2695
Unhappy operacija nosa

prosla sam rinoplastiku prije mjesec i pol i imam osjecaj kao da je doticni doktor bio u zurbi i zezno me skroz pa eto molim sve koji su prosli sekundarnu operaciju nosa da napisu svoja iskustva jer ocito me ceka revizija.
kiki11 is offline  
Old 29.04.2010., 12:54   #2696
Quote:
MALENA ST kaže: Pogledaj post
Haj,

Imam pregled krajem prvog mjeseca pa cemo vidit sto ce dr. reci.
Ja pod prstom osjecam kao nekakvu stepenicu u korjenu nosa-pa sad ne znam jel to povezano s onim problemom oko hrskavice.
Vidit cemo sve brzo-al mi je on inace rekao kako se operacija nova moze raditi najranije nakon 4 mjeseca.
Ne brinite, vidite da sam azurna...sve cu javiti
Nije mi svejedno ukoliko bude potrebna nova operacija, al sto je tu je..proci ce sve to a ja cu imat lijepi i funkcionalni nosic
malena st
na forumu sam nova a s obzirom da imamo isti problem molim te posalji mi info za reoperaciju nosa
hvala
kiki11
kiki11 is offline  
Old 29.04.2010., 16:13   #2697
Quote:
kiki11 kaže: Pogledaj post
prosla sam rinoplastiku prije mjesec i pol i imam osjecaj kao da je doticni doktor bio u zurbi i zezno me skroz pa eto molim sve koji su prosli sekundarnu operaciju nosa da napisu svoja iskustva jer ocito me ceka revizija.
Svima bi nam bila od velike pomoći da imenuješ "dotičnog"
lanika is offline  
Old 29.04.2010., 16:28   #2698
Quote:
Lana zgb kaže: Pogledaj post
zato kaj postoji više tehnika po kojima rade,tj ovisi kako ko zna radit svoj posao,a većina ih reže jer ne znaju tu tehniku da iznutra rade,tj da nema vanjskih ožiljaka...
95% operacija se radi unutarnjom tehnikom (znači rezovi u nosu), ovih 5% se rade otvorenom tehnikom (rezovi ispod nosa), ALI ne zato jer doktor ne zna zatvorenu nego zbog toga što se otvorenom tehnikom operiraju neki teži slučajevi, gdje je operacija kompliciranija, i mora se maknuti koža sa cijeloga nosa da kirurg bolje vidi što radi. Citiram: „Otvorena“ tehnika je indicirana kod posebno teških deformacija vrška nosa ili višestruko prethodno operiranih ili traumatiziranih noseva, koje nije moguće uspješno uraditi „zatvorenim“ pristupom.

A što se tiče reza ispod gornje usne...već sam prije navela, da se radi osobama kojima se vršak nosa spušta pri mimici lica ili ti ga govoru...to nije vezano za samu tehniku (otvorena ili zatvorena) operacije nosa.
princess is offline  
Old 29.04.2010., 17:51   #2699
Quote:
princess kaže: Pogledaj post
Nisam još...ne mogu radi posla. Plan mi je krajem šestog - početkom sedmog mjeseca. Znam da je bolje kad je hladnije, al ne mogu prije, a neda mi se čekati sljedeću zimu...
ma ok je i tada mene je uhvatila ona najveća vrućina u 5 mj ali ne smeta ništa ...kod koga ćeš na kraju ići ?
dianazd is offline  
Old 29.04.2010., 19:12   #2700
Quote:
princess kaže: Pogledaj post
95% operacija se radi unutarnjom tehnikom (znači rezovi u nosu), ovih 5% se rade otvorenom tehnikom (rezovi ispod nosa), ALI ne zato jer doktor ne zna zatvorenu nego zbog toga što se otvorenom tehnikom operiraju neki teži slučajevi, gdje je operacija kompliciranija, i mora se maknuti koža sa cijeloga nosa da kirurg bolje vidi što radi. Citiram: „Otvorena“ tehnika je indicirana kod posebno teških deformacija vrška nosa ili višestruko prethodno operiranih ili traumatiziranih noseva, koje nije moguće uspješno uraditi „zatvorenim“ pristupom.

A što se tiče reza ispod gornje usne...već sam prije navela, da se radi osobama kojima se vršak nosa spušta pri mimici lica ili ti ga govoru...to nije vezano za samu tehniku (otvorena ili zatvorena) operacije nosa.
da valjda...meni je tak reklo više kirurga tak da sam ja sam ukratko prenijela...
Lana zgb is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:16.