Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.08.2014., 17:01   #321
Quote:
Fantomlat kaže: Pogledaj post
ivanaj, napisao si - "Hurom najnoviji (500 eura). Ima sva moguća poboljšanje, BPA, veliku posudu, veliki otvor za ubacivanje, čep, opciju pravljenja smutija itd."
Jesi li siguran za veliki otvor za ubacivanje ? Da nisi mislio na Kuvings B6000,kojeg sam komentirao ? Čini mi se da je otvor za ubacivanje kod novog Huroma ,približno
kao i kod modela iz prethodne serije.Ili se možda varam ?
U pravu si. Kuvings ima veliki otvor.
Novi Hurom ima uglavnom sve ostalo, ali Kuvings ima veliki otvor. Lapsus.
ivanaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2014., 13:39   #322
Quote:
ivanaj kaže: Pogledaj post
U pravu si. Kuvings ima veliki otvor.
Novi Hurom ima uglavnom sve ostalo, ali Kuvings ima veliki otvor. Lapsus.
Nekako se i meni čini da je Hurom vrh kvalitete u segmentu sokovnika sa sporom vrtnjom.Oni su ipak prvi izašli sa tim tipom sokovnika,a rade i za druge firme.Slijedeći mjesec ili najkasnije listopad,spremam se u kupovinu i pažljivo pratim ponudu.Sve mi se čini da će biti Hurom,samo još ne znam koji.Moja frendica ima Hurom 500 i ona kaže da nema nikakve zamjerke.
Fantomlat is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2014., 16:45   #323
Quote:
Fantomlat kaže: Pogledaj post
Nekako se i meni čini da je Hurom vrh kvalitete u segmentu sokovnika sa sporom vrtnjom.Oni su ipak prvi izašli sa tim tipom sokovnika,a rade i za druge firme.Slijedeći mjesec ili najkasnije listopad,spremam se u kupovinu i pažljivo pratim ponudu.Sve mi se čini da će biti Hurom,samo još ne znam koji.Moja frendica ima Hurom 500 i ona kaže da nema nikakve zamjerke.
Svi ti Huromi su u osnovi isti. Nećeš se prevariti koji god model da uzmeš. Najbolje da kupiš u skladu s tim šta ti treba od onih pogodnosti tipa: čep, veća posuda, pravljenje smutija. Što se tiče ovoga Kuvingsa s većim otvorom, mislim da sada kupujem - kada se sve zbroji ipak ne bih njega kupio. Najskuplji je, nije Hurom, a i nije mi tako teško malo izrezati ono što cijedim (cold press ionako ne pucaju na brzinu nego na kvalitet). Još jedna zamjerka Kuvigsu je što oko otvora nema nikakav lijevak. I onda kada stavljaš nešto sitno, popada sa strane. Dok recimo Hurom oko otvora imaju takav oblik gdje može spustiti usitnjeno bez bojazni da će pasti sa strane pa onda polako ubacivati šta nije odmah upalo unutra. Dakle, govorim o obliku otvora za ubacivanje i onoga što ga okružuje.
ivanaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2014., 14:04   #324
Kupio sam Moulinex- https://www.youtube.com/watch?v=HGBJ3Jn5-hU
i konstantno mi se zapusuje da bih napravio jednu casu, minimum 2 puta moram da ga perem i ponovo sastavljam. Ocigledno nesto ne radim dobro, ali ne znam sta..Secem na komadice i naizmenicno ubacujem meke i tvrde sastojke. Gde gresim? Unapred hvala!
Kejghim is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2014., 22:38   #325
A neznam što stavljas, probaj sjeći na jos manje komadiće, probaj ne stavljat sve odjednom nego sačekaj da uređaj prozvace pa onda stavi slijedeći komad. I kombiniraj sa mrkvom, ona je odlična da protjera sve što je zaostalo. Ja npr narancu režem na 16 komadića, jabuku na 6, mrkvu na 8... .možda i ne treba toliko sitno ali uživam u tome. Zelen skroz nasjeckam jer se vlakna inače znaju zapetljat. Takodjer znala mi je aronija zablokirat aparat, ali onda sam naučio da ne stavljam sve odjednom nego da mjesam sa drugim stvarima, naizmjenice i sada je sve ok, evo već cjedim 20 dana svakodnevno, bez nekih posebnih problema. I najvažnije, ne sekiraj se, kad se jednom naucis onda ćeš uživati

Zadnje uređivanje 2botia2 : 14.08.2014. at 23:30.
2botia2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2014., 09:56   #326
Kako vam traju u Hurom sokovnicima oni filtri s rupicama kroz što se sok istiskuje? Vidim da se s vremenom ošteti, izgleda kao polako puca pa se treba mijenjat?
pic is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2014., 17:40   #327
Quote:
pic kaže: Pogledaj post
Kako vam traju u Hurom sokovnicima oni filtri s rupicama kroz što se sok istiskuje? Vidim da se s vremenom ošteti, izgleda kao polako puca pa se treba mijenjat?
Tri godine i 4 mjeseca bez ikakvih oštećenja igdje na sokovniku (pa tako i sito neoštećeno).
Jedino su se stvorile naslage od korištenja na brisačima i unutar zdjele.
To bi trebalo potopiti u nešto 24 sata pa onda izribati. No ne znam u što. Možda u vodu sa sodom bikarbonom ili limuntusom ili nečim trećim...
ivanaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2014., 11:23   #328
kupila neki dan VIVAX SJ 150 i mogu reći da sam za sad samo razočarana...Prvi pokušaj je bio katastrofa, ok, tu je bila odabrana kriva sorta jabuke, ali ni drugi nije bio ništa bolji. Dakle, rađen je sok od 1 limuna, 2 srednje jabuke, 1 srednje mrkve i izašlo je soka možda malo više od 1 dcl,pulpa ne izlazi van kao što se može vidjeti po svim filmićima o tom proizvodu..stavila sam onaj čepić za pulpu u neki srednji položaj da može izlaziti jer sam negdje pročitala da ne smije biti zatvoren što mi nema logike, al ok..Sok malo potekne i to je onda to, onda kap po kap i to neke sitne kapljice. Ok znam da je to slow juicer, al brate šta ću cijeli dan cjediti tih parih voćkica??? kad otvorim sokovnik, ostaci voća su još svi mokri i mogli bi se ručno itekako dobro iscjediti a kamoli ne u sokovniku. Ne znam u čem je problem-ili je netko plaćen da taj sokovnik reklamira kao vrhunski ili sam ja luda i ne znam slagati sok..Molim za savjet..
mmmala is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2014., 13:23   #329
hahhaha...ne mogu vjerovat...malo proučavala kako radi onaj motor vijak-i kad je na ON diže mi i vraća voće natrag i zato mi ne cijedi voće, tj.cijedi kapljice soka...kad ga prebacim na R koji u uputama piše da je samo za slučaj ako nešto zaglavi, onda ide sok i pupla ko iz reklame..ste imali takav slučaj? Jel to moguće?
mmmala is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2014., 13:52   #330
Quote:
mmmala kaže: Pogledaj post
kupila neki dan VIVAX SJ 150 i mogu reći da sam za sad samo razočarana...Prvi pokušaj je bio katastrofa, ok, tu je bila odabrana kriva sorta jabuke, ali ni drugi nije bio ništa bolji. Dakle, rađen je sok od 1 limuna, 2 srednje jabuke, 1 srednje mrkve i izašlo je soka možda malo više od 1 dcl,pulpa ne izlazi van kao što se može vidjeti po svim filmićima o tom proizvodu..stavila sam onaj čepić za pulpu u neki srednji položaj da može izlaziti jer sam negdje pročitala da ne smije biti zatvoren što mi nema logike, al ok..Sok malo potekne i to je onda to, onda kap po kap i to neke sitne kapljice. Ok znam da je to slow juicer, al brate šta ću cijeli dan cjediti tih parih voćkica??? kad otvorim sokovnik, ostaci voća su još svi mokri i mogli bi se ručno itekako dobro iscjediti a kamoli ne u sokovniku. Ne znam u čem je problem-ili je netko plaćen da taj sokovnik reklamira kao vrhunski ili sam ja luda i ne znam slagati sok..Molim za savjet..
Od navedenog trebalo bi se dobiti znatno više soka od 1 dcl.
Čepić ne u srednji položaj već se nagura (začepi do kraja) kod cjeđenja. Kod pranja se izvadi da se može oprati i kada je posuda oprana, čepić se vrati do kraja. Zove se slow juicer, ali ustvari ako radi pravilno i nije previše spor. Ime je samo zbog toga što se ne vrti brzo. U sokovniku nakon cjeđenja ne treba ostati značajna količina namirnica. Također ne smije biti mokro već relativno suho. Sokovnik nije vrhunski. Slow juiceri su jako skupi, a ovo je za oko 700 kn. ekonomično (dakle jeftino) rješenje. Nije vrhunski ni blizu, ali bi morao biti bolji od centrifugalnog za slične novce.
Uvijek rotiraj namirnice kod cjeđenja, a tvrdo (mrkvu) ostavi za kraj da pogura sve pred sobom. Uvijek biraj tvrde svježe i ne prezrele komada voća i povrća. Izreži na komadiće i stavljaj jedan po jedan u sokovnik.
Što se tiče ovoga sa ON i R, možda su pogrešno označili. Probaj cjediti sa R pa ako radi nije ni važno, tjeraj tako. No, ako sokovnik i dalje ne daje solidne rezultete, preporučujem da ga nosiš prodavaču i reklamiraš...
ivanaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2014., 13:53   #331
Quote:
mmmala kaže: Pogledaj post
hahhaha...ne mogu vjerovat...malo proučavala kako radi onaj motor vijak-i kad je na ON diže mi i vraća voće natrag i zato mi ne cijedi voće, tj.cijedi kapljice soka...kad ga prebacim na R koji u uputama piše da je samo za slučaj ako nešto zaglavi, onda ide sok i pupla ko iz reklame..ste imali takav slučaj? Jel to moguće?
Da, mi smo kupili taj Vivax, isti slučaj, otišli nazad u trgovinu i vratili nam novac. Kupili par postova gore spomenuti Moulinex, s njim zadovoljni.
malasreklame is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2014., 13:56   #332
Quote:
ivanaj kaže: Pogledaj post
Što se tiče ovoga sa ON i R, možda su pogrešno označili. Probaj cjediti sa R pa ako radi nije ni važno, tjeraj tako. No, ako sokovnik i dalje ne daje solidne rezultete, preporučujem da ga reklamiraš...
Problem je u tome što R gumb moraš konstantno držati.
malasreklame is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2014., 15:23   #333
Ma sa R tipkom super radi, kazem ko iz reklame, al je problem taj sto se ta tipka mora stalno drzati...sto mislim da nije tako zamisljeno vec da su mali kinezici to krivo pospojili
mmmala is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2014., 17:18   #334
Quote:
mmmala kaže: Pogledaj post
Ma sa R tipkom super radi, kazem ko iz reklame, al je problem taj sto se ta tipka mora stalno drzati...sto mislim da nije tako zamisljeno vec da su mali kinezici to krivo pospojili
Jasno je onda da sokovnik nije napravljen kako treba. Obavezno ga vratite u trgovinu i spomenite da je serijska greška u pitanju (kao što malasareklame kaže).
Problem je što su sokovnici užasno skupi i ako ne platiš 1500 - 3500 kn. za pravi sokovnik, obično ne dobiješ kvalitet.
A tolike novce za sokovnik će dati samo zaljubljenik u juicing. Povremenom juiceru je to previše (a i jest puno novca).
Moj savjet je uvijek svima Hurom slow juicer. Slobodno uzmite najstariji model (samo da ima ultem sito), nađe se za 2000 - 2200 kn., ali vrijedi. Eto ja ga koristim već 3 i pol godine i radi kao nov. Očekujem da potraje minimum 10 godina.
Kopije mogu poslužiti, ali uvijek će biti problema tipa slabiji djelovi, slab motor, slabo sastavljen, daje malo manje soka i slično...
ivanaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2014., 18:05   #335
Kupila sam taj sokovnik cisto da krenem sa pripremom sokova, malo da se vitaminiziram..znam da ce me to sad trenutno drzati malo vise, a s vremenom ce se sigurno malo prorijediti.s obzirom na financijsku situaciju, odlucila sam se za taj na hladno presanje..po komentarima sam vidla da dosta dobre recenzije, pa reko da probam...dvoumila sam se izmedu gorenja i vivax, al ipak je nekako financijska strana prevagnula
mmmala is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2014., 14:53   #336
Kupila neki u konzumu na akciji za 150kn, sve u svemu zali boze, ali nije ni tako strasno... obzirom koliko para...
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
inazuma is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2014., 21:08   #337
Jučer sam u Hurom ubacio 4 cikle, 2 grejpa, 5 jabuka, 5 mrkvi i pola limete.
Dobili smo malo manje od 1.5 l odličnog soka u kojem dominira zemljani okus cikle i gorčina grejpa. Meni je ova kombinacija odlična. Ostalo je i za u teglu i za danas i za sutra. Uvijek me razveseli moj sokovnik i nekako se bolje osjećam kada pijem sokove.
ivanaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2014., 21:59   #338
A ja sam maloprije za ujutro pripremio tri mrkve, tri jabuke, narancu, pola limuna i šaku aronije
2botia2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2014., 10:20   #339
Ako netko ima još informacija o trenutno aktualnim sokovnicima:
Petra slow juicer
Moulinex infinity press ZU5008
Vivax SJ 150
Gorenje JC-4800 VMX


Napišite kako se ponašaju i kakve rezultate daju, koliko su koštali i slično.
Izgleda da su ti modeli trenutno popularni jer ljudi sve više žele sokovnike sa hladnim (sporovrtećim) procesom, a ovi su nešto jeftiniji. Pa ako koji nije dobar (ne vrijedi svoje cijene ili ne radi kako treba) da se to vidi ovdje da ljudi ne kupuju.

Zadnje uređivanje ivanaj : 05.09.2014. at 10:26.
ivanaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2014., 22:50   #340
Moulinex, plaćen oko 1800 kn, za sada se jako dobro pokazao, cjedim skoro 2 mjeseca, svakodnevno. Pozitivno je to što nisu nikog kopirali već su razvili vlastiti design. Aparat izgleda prelijepo na kuhinji i jako malo prostora zauzima. Što se tiče cijeđenja, tu nemam primjedbi (i ne mogu napraviti usporedbu s drugim sokovnicima), jedino se malko uvija kad cijedi nešto tvrđe, ali to je vjerojatno posljedica designa. Uz njega dolaze 2 sita, ovo krupnije još nisam isprobao. Prozirna plastika mi djeluje krhko.... Imam dojam da bi se raspala pri padu. Vijak je dosta čvrst ali ima par rupa ispod, valjda da bude što lakši, ali se tu uvjek zavuku ostaci pulpe pa ih ponekad nemogu ni sa prilozenom cetkicom očistiti već moram uzeti cackalicu
Takodjer, aparat ima zgodan nos kroz koji izlazi sok i koji se može saviti i tako omogućiti izmjenu čaše bez da se poklapa po radnoj površini. Čišćenje nije komplicirano (osim možda tih rupa ispod vijka), sve se lagano rastavlja. Eto to je to....
2botia2 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:38.