Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.09.2006., 11:51   #1
Hidroizolacija

nešto me zanima teoretski pa ako netko zna
da li u današnje vrijeme postoji neki premaz za hidroizolaciju s kojim se može izolirati od vlage samo s unutrašnje strane objekta tj. ako se npr. pojavljuje vlaga na stropu podzemne graže ili npr. balkona da se s tim nekim slojem premaže samo strop garaže ili balkona koji prokišnjava.
Ako to ne postoji, mislim da će dobro zaraditi onaj koji tako nešto izmisli
THX !
Frankie is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2006., 12:15   #2
postoji kako da ne,sve vrste polimernih premaza
hit me is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2006., 21:32   #3
Mozes napraviti jednu stvar...
Evo ti moj slucaj....Na dilataciji nam je gadno procurilo u garazama...te smo busilicom probusili po visini zida na svakih 10-tak cm rupe..i tu smo ubacili purpen za stolariju. Purpen se siri u zidu...pronalzi kanalice kojima je voda dosla i popunjava ih. Nakon toga vise nemamo poplavu u podrumu...zapravo uopce vise ne prolazi.
Pokusavali smo raznim premazima...al to sprijeci samo dok voda ne pronadje drugi put..i opet isto.
Problem u tim premazim je sto ti voda i dalje ostaje u zidu..i pri prvoj zimi kad se napravi led..pocne ti pucati beton (malo po malo) i samo imas jos vise problema nakon par godina...
blento123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2006., 11:07   #4
http://img45.imageshack.us/img45/6392/dilatacijanb3.jpg

evo primjera riješene dilatacije sorry ali nemam bolje slike

http://img204.imageshack.us/img204/4948/testgi6.jpg

i primjer testiranja hidroizolacije
hit me is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2006., 11:08   #5
imam sličan problem (ne curi ali je vlaga) u kutu sobe iznad koje je ravni krov ali cini mi se curi preko dimljaka koji je naslonjen na vanjski zid (isti je zatvoren ali je star tako da je samo od pune cigle) pa me zanima može li se slično primjeniti i na moj slučaj jer je rječ o cigli a ne betonu a i nisam siguran kamo s pjenom u-na dimljak ili zid?????
__________________
nema kruha bez motike okopavam narkotike...
AXE COUNTER is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2006., 08:44   #6
Quote:
Frankie kaže:
nešto me zanima teoretski pa ako netko zna
da li u današnje vrijeme postoji neki premaz za hidroizolaciju s kojim se može izolirati od vlage samo s unutrašnje strane objekta tj. ako se npr. pojavljuje vlaga na stropu podzemne graže ili npr. balkona da se s tim nekim slojem premaže samo strop garaže ili balkona koji prokišnjava.
Ako to ne postoji, mislim da će dobro zaraditi onaj koji tako nešto izmisli
THX !
pitaj tehnologe u samoborki!
nenchi is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2009., 13:53   #7
Question Hidroizolacija

Pozdrav. Kupio sam stan u suterenu u novoj zgradi i imam problem sa vodom koja mi prodire kroz vanjski zid. Ne prodire je puno, tj. vodu nije niti moguće vidjeti, vidljive su samo mjestimične mrlje do visine 10 cm od poda (uz kutnu letvu), a tek na pojedinim mjestima je otpao glet. Stan ima garanciju na 2. godine. Prošlo ljeto se pojavilo u samom kutu dva vanjska zida i to je sanirano na način da je skinuta žbuka i direktno na betonski zid stavljen neki hidroizolacijski premaz (nije bio tekučina, nego nešto po teksturi poput gipsa, samo tamnije). Na tom mjestu još nije probila voda - dakle već skoro godinu dana, ali je zato probila odmah pored toga i na nekim drugim mjestima. Bojim se da ako opet to riješimo na taj način, da će lupit neka jača kiša kakve nije bilo u posljednjih godinu dana koja će opet uzrokovat da probije voda negdje gdje do sada nije probila. Zanimaju me neka trajnija i brža rješenja (prošle sam godine čekao nekoliko tjedana dok se nije zid posve osušio nakon ponovnog žbukanja.) Sada mi je izvođač rekao da postoje neke injekcije kojima se nešto ubrizgava u zid s unuttrašnje strane i onda se to širi kroz zid i poslije toga je sve ok. Zanima me da li to samo vrijedi ako ima pukotina u zidu ili se to širi i kroz zid u kojem nema pukotina (jer u ovom mom nema pukotina). Ja osobno mislim da će svaka izolacija s unutrašnje strane popustiti prije ili kasnije. Po meni bi najbolje rješenje bilo otkopati zid s vanjske strane i zaliti zid nekim katranom ili čime već. Ili su i te injekcije dovoljno dobre...? Nisam građevinar, ali zdravi razum mi govori da umjesto kemijanja sa unutrašnjom stranom zida, treba spriječiti vodu da uopće ne uđe u zid (s vanjske strane)!
idiotko is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2009., 18:14   #8
sve je već izmišljeno,samo sto smo mi balkanci skloniji raznim triper kombinacijama u stilu sam svoj majstor umjesto da kontaktiramo struku....purpen u diletaciju umjesto smole(mali milion) ili reaktivne expandirajuće smjese ...i da velim glavno "radcon formula 7" između ostalog,mada ovisi od slučaja do slučaja o materijalima koje je najbolje primjeniti...i najvažnije uvjek locirati izvor i od njega krenuti...injektiranje,podrezivanje itd. ostaviti samo kao krajnje riješenje...
snakehunter is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2009., 22:14   #9
Nisam shvatio, da li to pričaš kako je od početka trebalo raditi da ne dođe do ovoga što se meni događa ili mi govoriš što bi sada trebalo napraviti (radcon formula 7...)?
idiotko is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2009., 14:24   #10
malo sam uopčio stvar, no tebi bi preporučio da ukoliko postoji mogučnost riješiš vanjsku hidroizolaciju i drenažu (možda postoji i mogučnost da se to riješi kroz pričuvu) pošto prema tvom opisu je 99% u pitanju oborinske vode + kapilarna cirkulacija...što se tiče injektiranja (samo kao krajnje riješenje),sam postupak traje više tjedana a cilj mu je da se u doljnjoj zoni cjelokupna masa zida zasiti sa silikatom i na taj način zaustavi kapilarna cirkulacija....u svakom slučaju kontaktiraj profesionalce jer fušeri u principu naprave samo štetu te su naknadni popravci višestruko skuplji nego da se stvar odradi od prve po PS-u....
snakehunter is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2009., 16:19   #11
Zgrada je nova i izvana je stavljena hidroizolacija i drenaža. Zgrada je još pod garancijom tako da će se to rješavat na račun izvođača/investitora. U pravu si kad kažeš da se radi o oborinskim vodama jer sam pratio to nekoliko mjeseci i samo nakon većih kiša bi se pojavile nove ili povećale postojeće mrlje na zidu. Ono što mene investitor uvjerava je da bi bilo prekomplicirano sad to izvana rješavat i da nema potrebe, jer se to iznutra može lakše riješit. Meni se čini da mulja, jer mu je rješavanje problema izvana vjerojatno veći trošak. Ja ne vidim načina kako da ga natjeram da to radi izvana - uostalom neznam, možda je i u pravu. Meni je na kraju totalno svejedno kako će to napraviti, bitno mi je samo da se to nekako riješi. Ono čega je mene samo strah je to da ovo "iznutra" nije neko privremeno rješenje koje će potrajati godinu-dvije taman dok ne prođe vrijeme tijekom kojeg je zgrada pod garancijom, a onda ću morat svojim parama to popravljat.
idiotko is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2009., 22:27   #12
Quote:
idiotko kaže: Pogledaj post
Zgrada je nova i izvana je stavljena hidroizolacija i drenaža. Zgrada je još pod garancijom tako da će se to rješavat na račun izvođača/investitora. U pravu si kad kažeš da se radi o oborinskim vodama jer sam pratio to nekoliko mjeseci i samo nakon većih kiša bi se pojavile nove ili povećale postojeće mrlje na zidu. Ono što mene investitor uvjerava je da bi bilo prekomplicirano sad to izvana rješavat i da nema potrebe, jer se to iznutra može lakše riješit. Meni se čini da mulja, jer mu je rješavanje problema izvana vjerojatno veći trošak. Ja ne vidim načina kako da ga natjeram da to radi izvana - uostalom neznam, možda je i u pravu. Meni je na kraju totalno svejedno kako će to napraviti, bitno mi je samo da se to nekako riješi. Ono čega je mene samo strah je to da ovo "iznutra" nije neko privremeno rješenje koje će potrajati godinu-dvije taman dok ne prođe vrijeme tijekom kojeg je zgrada pod garancijom, a onda ću morat svojim parama to popravljat.
KAKO I SAM VELIŠ MANGUP MULJA...zeznuli su drenažu i vanjsku hidroizolaciju,a to je najbolje izvana sanirati(govorim iz iskustva).Pošto je sve još pod garancijom ako investitor mulja ponudi mu da češ ti pozvati stig-inžinjring da to sanira, a njmu ispostaviti fakturu pa da vidiš kako če to brzo biti sanirano...
snakehunter is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2009., 11:02   #13
danas ti bar postoje super stvari za to i postoje odlične firme koje to riješe za sekun bar sam se ja u to uvjerio
antetg is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2011., 20:22   #14
Quote:
Frankie kaže: Pogledaj post
nešto me zanima teoretski pa ako netko zna
da li u današnje vrijeme postoji neki premaz za hidroizolaciju s kojim se može izolirati od vlage samo s unutrašnje strane objekta tj. ako se npr. pojavljuje vlaga na stropu podzemne graže ili npr. balkona da se s tim nekim slojem premaže samo strop garaže ili balkona koji prokišnjava.
Ako to ne postoji, mislim da će dobro zaraditi onaj koji tako nešto izmisli
THX !
ima postoje premazi!! ali najbolje rješenje vam je hidroizolacijska folija!! dosad se ispostavilo kao najbolje rješenje!!
toMA93 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2011., 05:41   #15
sanacija kapilarne vlage

http://msmhydro.itiks.net/
getmeister is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2012., 14:10   #16
Pravilo je otprilike da se sanacija kapilarne vlage radi injektiranjem. Kapilarna vlaga bi otprilike bila kad imate zid koji je ukopan u zemlju i taj zid iz te zemlje navlaci vlagu po svojim kapilarama. Zato se nekad stavljala ljepenka na prvi red cigli kod zidanja zida. Kapilarna vlaga se u principu rjesava injektiranjem.
Sika ima cijelu liniju proizvoda za Injektiranje

Ako se radi o cistoj hidroizolaciji sa nutarnje strane objekta to se u principu radi sa polimercementnim mortovima na ravnim plohama dok se u kutove i oko detalja kao šo su cijevi i sl. stavlja traka koja anulira eventualne pomake ja sam za to koristio SikaLastic 152 i SealTape S, ali ima više varijanti hidroizolacije podzemnih građevina i podruma. Sve se može kupiti u bilo kojem trgovačkom centru.
xvelo is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2012., 01:10   #17
Probaj poslati upit na www.gradjevinska-apoteka.hr ili na www.orso.hr Ljudi su vrhunski profesionalci i meni su rješili kompliciran problem s vlagom brzo i efikasno...A i nije bilo preskupo!
Preporuka svakako!
boxic is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2012., 06:49   #18
problem sa vlagom

Quote:
boxic kaže: Pogledaj post
Probaj poslati upit na www.gradjevinska-apoteka.hr ili na www.orso.hr Ljudi su vrhunski profesionalci i meni su rješili kompliciran problem s vlagom brzo i efikasno...A i nije bilo preskupo!
Preporuka svakako!
a da se malo odlučiš. koji su ti rješili problem sa vlagom ovi prvi ili ovi drugi i koji je iznos, i koji je problem sa vlagom
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2022., 12:58   #19
Izolacija terase prije keramike.
16m2


Najjeftinija opcija??
Mapei 15 kg kantica 640 kn.
CERESIT CR65 3 Vreće = 620 kn

Ima možda neki pevex ili bauhaus varijanta?
__________________
Jabuka ne pada daleko od stabla, ako je stablo jabukovo
nidi is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2022., 22:13   #20
Trebaš dvokomponentnu, sika 152 a ako želiš malo uštedjeti sika 107.
Cr65 ti nije za tu namjenu.
Nemoj štedjeti ako radiš sebi, a ne možeš ni uvaliti drugom.
__________________
NE porezu na nekretnine!
VDCOTO is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:45.