Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.08.2007., 21:37   #21
na ovoj temi se vidi koliko je naznanje i djelimicno znanje u vezi muslimana i ndh formacija,..
cinjenica jeste da je izvjestan broj muslimana bio u ndh formacijama,domobranstvo i ustastvo nije ni priblizno jednako,domobrani su bili vojska sasatavljena po principu pozivaca,ustase su bili mahom dobrovoljci i navodno ideoloski nabrijani,..e sad u slucaju muslimana ustasa iz dobrog dijela bih je idiotski govoriti o nabrijanosti na hrvatstvo jer dobar dio njih nije do osnivanja ndh nikad ni vidio hrvata,..u istocnoj bosni su tu bili prvenstveno iz mrznje prema srbima zbog cetnickih pokolja,..ponegdje zbog cistog profiterstva i sanse pojedinih muslimanskih krugova da se ustabile u ndh vlasti jer su bili kao i hrvati zlostavljani u srboslaviji,...
a sto se tice famozne 13 ss, ne mogu da vjerujem da se ovdje ne spominje da je oficijelni naziv bio 13 ss hrvatska divizija ,to je bila divizija koja je politicki abortus druge frakcije muslimanskih konzervativaca koji su svoju sansu vidjeli u stvaranju kvislinske drzavice po uzoru na ndh u okviru treceg rajha i poznate su nebulozne tvrdnje opet po uzoru na hrvate da bosnjaci imaju najvise arijevskog od sva tri naroda u bih,ono plavokosi plavooki ostro goti,..a potkrepljivana je bila i od nekih svaba,ta frakcija nije simpatisila ni ustase ni pavelica vec je "svojim vezama i kanalima" izdejstvovala kod hitlera i himlera ,a i na njihovo zadovoljstvo (jer topovskog mesa uvijek treba) osnivanje 13 ss imala je 70-80% muslimana a ostalo su bili katolici,s drge strane je pavelic popizdio zbog toga jer mu nije svidjalo eventualno zacece neke druge drzavice u okviru ndh,..pa su svabe zarad lojalnog saveznika napravile kompromis , da ta divizija ne bila iskljucivo muslimanska(kao sto su htjeli njeni ideolozi),moralo je biti minimalno 20%katolika i nosila je naziv hrvatska.
ovdje a i inace se zeli sve hrvate strpati u okvir ustasa,a s njima i bosnjake(ima i 13ss za njih kao rezerva),srbe u cetnike,i sl sranja,..
istina je ipak mnogo drugacija ,..cinjenica je da je gro muslimanskog stanovnistva bio privrzen i ucestvovao u partizanskom pokretu,..druga je stvar sto su ih tamo u partiazanima srbi svojatali kao svoje,pa ima ceto nadijevali srpske nadimke,ala aca i druge,kao i da su jedne od najelitnij partizanskih brigada bile hrvatske,..pretezno iz dalamcije,..proboj obruca na sutjesci su upravo oni iznijeli,..
sve u svemu naslov teme je tendenciozan,..sto je i uobicajeno na ovom forumu
snowball is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2007., 22:13   #22
svi znaju da su muslimani bili u ustašama to kaj sad lažu samo im je na sramotu.
nina 55555 is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 19.08.2007., 22:25   #23
Quote:
nina 55555 kaže: Pogledaj post
svi znaju da su muslimani bili u ustašama to kaj sad lažu samo im je na sramotu.
nego,jel ti primas kite redovno mala?
mislim da bi pojacana porcija iste bitno popravila tvoje mentalno stanje
snowball is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 20.08.2007., 02:22   #24
Quote:
snowball kaže: Pogledaj post
a sto se tice famozne 13 ss, ne mogu da vjerujem da se ovdje ne spominje da je oficijelni naziv bio 13 ss [B]hrvatska divizija[B]
Zašto ti je to toliko nevjerojatno?
Ovo nije tema o 13. diviziji nego o muslimanima u fašističkim vojskama.

Quote:
snowball kaže: Pogledaj post
to je bila divizija koja je politicki abortus druge frakcije muslimanskih konzervativaca koji su svoju sansu vidjeli u stvaranju kvislinske drzavice po uzoru na ndh u okviru treceg rajha i poznate su nebulozne tvrdnje opet po uzoru na hrvate da bosnjaci imaju najvise arijevskog od sva tri naroda u bih,ono plavokosi plavooki
Ponavljaš ono što je rečeno.
Teorije o arijevstvu muslimana na području NDH su odigrale najmanju ulogu i zanemarive su.

Quote:
snowball kaže: Pogledaj post
da ta divizija ne bila iskljucivo muslimanska(kao sto su htjeli njeni ideolozi),moralo je biti minimalno 20%katolika i nosila je naziv hrvatska.
10% katolika.
To je bio dogovor.


Quote:
snowball kaže: Pogledaj post
ovdje a i inace se zeli sve hrvate strpati u okvir ustasa,a s njima i bosnjake(ima i 13ss za njih kao rezerva),srbe u cetnike,i sl sranja,..
Nitko ne želi sve muslimane prikazati kao pripadnike ustaških snaga.
Tema nije trebala ići niti zapravo de u tom smjeru.
Tema se bavi negiranjem muslimana da su njihovi predstavnici dali potporu fašističkim snagama.

Quote:
snowball kaže: Pogledaj post
,..cinjenica je da je gro muslimanskog stanovnistva bio privrzen i ucestvovao u partizanskom pokretu
Nitko to nije negirao.
Već je spomenuto.

Quote:
snowball kaže: Pogledaj post
,..druga je stvar sto su ih tamo u partiazanima srbi svojatali kao svoje,pa ima ceto nadijevali srpske nadimke,ala aca i druge
Dovoljno dobro napisano do ove rečenice.
Ali ovo je nevjerojatno glupasta teorija.
__________________
Weeeee.
Z39. is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2007., 13:25   #25
tzv.muslimani su '41 bili u SVOJOJ...HRVATSKOJ vojsci!
u kojoj bi i mogli Hrvati da budu vojnici,ako ne u Hrvatskoj?

i da su svom srecom potomci istih,'91 bili slozni sa svojom Hrvatskom katolickom bracom,raznorazne srebrenice se nebi NIKAD desile..
max.... is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2007., 14:30   #26
Quote:
HR123 kaže: Pogledaj post
Vidim da muslimani Hrvate nazivaju ustašama, HVO su im ustaše, Tuđman, Šušak, Hercegovci. Stalno govore i o HDH, logorima ali nikada ne spomenu da je većina muslimana bila u domobranima, ustašama i Handžar diviziji a u partizanima možda par tisuća. Kako to da im je HVO ustaški a HOS nije?

mozda, samo mozda, su trpili Vrijedjanje i podnizavanje od Komunisticki stroj Hrvatskih Yugoslavena dosta godina kroz povjesti da vise ne vjeruju redovnim Hrvatima vise kao generalizacija.

Mislim da tada Hrvatski Muslimani i Muslimani iz Bosne tijekom NDH su bili spremni sprijeciti tireniju Velike Srbije iz istoka,
i zelili su Samostalnu Hrvatsku.. mozda jednu gdje roditelji cu uciti svoju dicu postovanje medju braca konacno.
CroKoala is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2007., 16:43   #27
Quote:
max.... kaže: Pogledaj post
tzv.muslimani su '41 bili u SVOJOJ...HRVATSKOJ vojsci!
u kojoj bi i mogli Hrvati da budu vojnici,ako ne u Hrvatskoj?

i da su svom srecom potomci istih,'91 bili slozni sa svojom Hrvatskom katolickom bracom,raznorazne srebrenice se nebi NIKAD desile..
Da se Omarska ili Srebrenica nebi desile mozes nekom drugom prodavati. Pitaj Hrvate iz Prijedora gdje su im ocevi i kad su nestali. Rat nije ni bio poceo.
strjela is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2007., 17:00   #28
Quote:
CroKoala kaže: Pogledaj post
mozda, samo mozda, su trpili Vrijedjanje i podnizavanje od Komunisticki stroj Hrvatskih Yugoslavena dosta godina kroz povjesti da vise ne vjeruju redovnim Hrvatima vise kao generalizacija.

Mislim da tada Hrvatski Muslimani i Muslimani iz Bosne tijekom NDH su bili spremni sprijeciti tireniju Velike Srbije iz istoka,
i zelili su Samostalnu Hrvatsku.. mozda jednu gdje roditelji cu uciti svoju dicu postovanje medju braca konacno.
Misliti i srati su dva razlicita pojma,shvacas.
 
Odgovori s citatom
Old 20.08.2007., 20:37   #29
Quote:
HR123 kaže: Pogledaj post


Muslimani svakih dvadesetak godina dozive kolektivnu amneziju pa "zaborave" sve sto je bilo, a nama je neugodno ih podsjecati. Iz pristojnosti. Jer se jako sekiraju kad im spomenes nesto sto su "zaboravili".
Ringo59 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2007., 20:41   #30
Quote:
MarshalAlex kaže: Pogledaj post
koliko znam njih je bilo dosta u domobranima za vrijeme ww2?
Ali opet ih je bilo više u Partizanima



Uh, uh, uh sta izvali pa ostade ziv!
Ringo59 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2007., 21:33   #31
kao prvo nije mi se dalo čitati sve postove,kao drugo 13 ss nije imala 10 nego 20% posto kataolika,ali nije to ni bitno,
nego ovo za nadijevanje srpskih nadimaka nekim muslimanima u partizanskom pokretu,nije teorija,..glupasta isto nije ,nego činjenica,
a evo i zašto,..to je billo osobito početnih godina,onoga rata,naime od strane komi,tj komesarskih krugova (pretežno srpskih) isšla direktiva da se muslimanski borci,barem u početku pred srpskim suborcima,a pogotovo pred srpskim masama ne nazivaju muslimanskim imenima,da ne bi odbili srbadiju da ide u crvene,..znam to jer mi je lično pričao jedan stari avdo se zvao,..ali je njegov partizanski alter ego biuo aca,jer bi srpskim seljacima bilo odbojno da idu u vojsku gdje je bilo "turaka",..to nije bio ekstra čest slučaj ali je ga je bilo,pogotovo 41 i 42,.
valjda sam sada bio jasan?
mene inače zaboli ona stvar za time jesu li bili ovo ili ono,.u familiji i to užojn sam imao i onih u ustašama i onih u partizanima,.a znam i dosta hrvata sa istim pričama,,.
snowball is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2007., 00:22   #32
Quote:
Ringo59 kaže: Pogledaj post
Muslimani svakih dvadesetak godina dozive kolektivnu amneziju pa "zaborave" sve sto je bilo, a nama je neugodno ih podsjecati. Iz pristojnosti. Jer se jako sekiraju kad im spomenes nesto sto su "zaboravili".
Ma lako za to što oni "zaboravljaju" Drugi svjetski rat, to je već davna prošlost

Ali da "zaboravljaju" i ovaj nedavni, pa im je tako HVO ustaški a HOS nije... kako to objasnit
__________________
Borac protiv vjetrenjača
alst is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2007., 13:23   #33
Quote:
snowball kaže: Pogledaj post
to je billo osobito početnih godina,onoga rata,naime od strane komi,tj komesarskih krugova (pretežno srpskih) isšla direktiva da se muslimanski borci,barem u početku pred srpskim suborcima,a pogotovo pred srpskim masama ne nazivaju muslimanskim imenima,da ne bi odbili srbadiju da ide u crvene,..znam to jer mi je lično pričao jedan stari avdo se zvao,..ali je njegov partizanski alter ego biuo aca,jer bi srpskim seljacima bilo odbojno da idu u vojsku gdje je bilo "turaka",..to nije bio ekstra čest slučaj ali je ga je bilo,pogotovo 41 i 42,.
valjda sam sada bio jasan?
Doista ne vidim poantu priče koju si iznio.
Uvijek su se provjeravale osobe koje pristupaju tom pokretu tako da je svejedno jesu li se predstavili kao Dušan ili Mustafa.
Točno se znalo koliko muslimana ima u redovima partizanskog pokreta.
A sad, jesu li Srbi u pokretu znali te informacije ili su vjerovali da su im "drugovi" Srbi uopče nije važno za ovu temu.
__________________
Weeeee.
Z39. is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2007., 13:35   #34
Moji su bili u svakoj vojsci pokojni babo mi je pričao

da je pradedo rekao 1941 dedi-amidži i mom dedi da je došo neki težak vakat

i da imamo sad svoju državu koja nije baš skroz naša ali je bolja od kraljevine
i da se još nezna jel sigurna i da se svijetu ratuju a ko će pobjediti nezna se.
pa je najbolje da osmanovići sa svima budu dobri.
Tako je moj dedo otišo u ustaše, dedo-amidža u partizane
onda je ovaj dedu 1944 prebacio u partizane i na kraju su obojca imali boračke penzije (samo što je ovaj prvi bio borac od 1941.)

Vidite kako su stari muslimani bili mudri, to je jos jedan dokaz.

i da napomenem da je jedan dedo-dajdža (pra-nanin brat) bio u kraljevoj vojsci (vjerovatno su računali na sansu da se kralj vrati)
__________________
Osman Beg HasanoviĆ polaznik i poČetnik u Pazarskoj Medresi, Haiirli vam svima dan!!!
osman-polaznik is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2007., 14:03   #35
Quote:
osman-polaznik kaže: Pogledaj post
Moji su bili u svakoj vojsci pokojni babo mi je pričao

Ne kaže se "suncokreti" bez osnova.
__________________
Ćetrdeset ćetri skakaća ćuvaju ćemernu ćupriju i ćućeći ćekaju ćitav dan po ćelopeku ispod košćele kaće se oćitovat...
Naša Kvačica is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2007., 01:27   #36
Quote:
nordea kaže: Pogledaj post
7000 velis?
A samo u BiH je 2 mil muslimana...sta bi sa ostalim? koliko je hrvata odlikovao i ko je bio poglavnik?
ne znam uostalom koga je taj vas doglavnik odlikovao ali u mojoj familiji nije nikog. niti ce.
a takvih familija imas punopunopuno. muslimanskih naravno.
Kakvih 2 mil muslimana u BIH. Do 2 sv. rata vas je bilo oko 750 000 u BIH za samo 50 godina ste se utrostručili.

Ovo je popis iz 1931. Muslimana u cijeloj tadašnjoj Jugoslaviji je bilo oko 760 000, odbij Sanđak, Kosovo, Srbiju gdje je bilo i ima još dosta Muslimana pa ćeš vidjeti da vas u BIH nije bilo više od 670 000.
HR123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2007., 02:15   #37
Quote:
HR123 kaže: Pogledaj post
Kakvih 2 mil muslimana u BIH. Do 2 sv. rata vas je bilo oko 750 000 u BIH za samo 50 godina ste se utrostručili.

Ovo je popis iz 1931. Muslimana u cijeloj tadašnjoj Jugoslaviji je bilo oko 760 000, odbij Sanđak, Kosovo, Srbiju gdje je bilo i ima još dosta Muslimana pa ćeš vidjeti da vas u BIH nije bilo više od 670 000.
a odkut sada toliki bosnjaci u bih samo mi objasni
__________________
Osman Beg HasanoviĆ polaznik i poČetnik u Pazarskoj Medresi, Haiirli vam svima dan!!!
osman-polaznik is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2007., 02:20   #38
Quote:
osman-polaznik kaže: Pogledaj post
Moji su bili u svakoj vojsci pokojni babo mi je pričao

da je pradedo rekao 1941 dedi-amidži i mom dedi da je došo neki težak vakat

i da imamo sad svoju državu koja nije baš skroz naša ali je bolja od kraljevine
i da se još nezna jel sigurna i da se svijetu ratuju a ko će pobjediti nezna se.
pa je najbolje da osmanovići sa svima budu dobri.
Tako je moj dedo otišo u ustaše, dedo-amidža u partizane
onda je ovaj dedu 1944 prebacio u partizane i na kraju su obojca imali boračke penzije (samo što je ovaj prvi bio borac od 1941.)

Vidite kako su stari muslimani bili mudri, to je jos jedan dokaz.

i da napomenem da je jedan dedo-dajdža (pra-nanin brat) bio u kraljevoj vojsci (vjerovatno su računali na sansu da se kralj vrati)
Znaci u svakoj vojsci po jedan.Sto je sigurno,sigurno je.
blockhe@d is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2007., 02:24   #39
Quote:
blockhe@d kaže: Pogledaj post
Znaci u svakoj vojsci po jedan.Sto je sigurno,sigurno je.
jel to mozda smjesno, pa svi ismijavate

mi smo se samo borili da sacuvamo nas nacionalni identitet
dok ste nas vi gazili cim su se nasi povukli.
__________________
Osman Beg HasanoviĆ polaznik i poČetnik u Pazarskoj Medresi, Haiirli vam svima dan!!!
osman-polaznik is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2007., 20:38   #40
Quote:
osman-polaznik kaže: Pogledaj post
a odkut sada toliki bosnjaci u bih samo mi objasni
Kako otkud? Otkud Albanaca u Jugoslaviji 3 puta više nakon 50 godina? Albanaca je bilo 1931. 505 000, a na popisu 1981. 1 700 000.
HR123 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:57.