Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.04.2009., 01:17   #61
Quote:
Edgar kaže: Pogledaj post
nema to veze s tim jel tema specijalizirana ili ne, već što može biti top tema

ima gore nova top tema sa svim važnijim linkovima, a tu sam i ja, edgar strašni.

tko bezveze otvori novu temu ide na klupu, malo odmarat
Primječujem, da otkad su se promjenile administracijske strukture na SSM, a pogotovo od kad si ti Edgar mod, kompletan ovaj podforum nekako čudno smrdi.
Atlantis je bila kratko mod, ali je uvela nekog reda što se tiče top-tema i to na jedan vrlo neprimjetan, kulturan i demokratski način, za razliku od sadašnje politike koja poziva na suradnju, ali uz prethodno prethodno mahanje kartonima, onako, upozorenja radi i za podsjetnik da se ipak zna tko je glavni.

Svjestan sam da je forum nečije vlasništvo i da smo svi ovdje gosti koji povremeno navrate na čašicu razgovora. Ponekad se oftopičari i zastrani u tematici, poneki od nas i pomalo grubi na rječima, ali to je sve sastavni dio druženja. Slažem se da povremeno treba nekoga i odstraniti iz birtije ako je preglasan i agresivan do te mjere da vrijedja i ometa druge goste, ali kad te gorila ružno pogleda svaki puta kad se glasnije nasmiješ, to već stvara neugodan osjećaj. Fućkaš odlazak na kavu ako moraš uspravno i mirno sjediti za šankom i odgovarati jedino kada te netko nešto pita.
I kad ti još razmještaju stolce, jer očito nemaju što pametnije raditi, tada mi se više ne pije kava.

Ali vratimo se top-temama.
Predlažem da se ukinu sve (top-)teme osim ove koju bi trebalo preimenovati u:
Razgovori s onim koji se ugledao u jezeru

PS:
Bacio bih koji smajlić,ali sam čuo da će se za to dijeliti kartoni (osim ako platiš).
__________________
Z

Zadnje uređivanje zoranp : 15.04.2009. at 01:43. Reason: lektorski razlog
zoranp is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2009., 10:09   #62
Slažem se u potpunosti sa Zoranom...nije mi jasan razlog ukidanja Top-Tema kad na svim ostalim podforumima ništa nije mijenjano.
Ukidanje tih top tema ne donosi NIŠTA pozitivno samo dodatnu mogućnost da se otvaraju nove teme bespotrebno.
Ova reorganizacija je sama sebi svrha sa isključivo negativnim efektima.

Ali kao što Zoran kaže mi smo tu samo posjetitelji i očigledno nas nitko ne šljivi ni 5%...

P.S.
Još je dobro jer nas puštaju da pišemo, uskoro će i to biti privilegija samo mod-ova i administratora.
__________________
Pozdrav,
Tomislav
cd_covers is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2009., 12:42   #63
Očito je da se ne razumije osnovni princip zbog kojeg forum funkcionira, i sam korijen riječi forum.
Forum čine postovi ljudi koji sadržavaju informacije koje netko drugi treba ili želi čuti, a te informacije pišu upravo posjetitelji. Ali očito se nema dovoljno sluha od strane novog moderatora da prepozna koji članovi najviše doprinose svojim pisanjem popularnosti SSM-a i da se posluša njihovo mišljenje.
Oglušivanje na sve naše molbe i savjete je znak nepoštivanja članstva.

Očito je da Forum, što se tiče slobode govora, sve manje liči na forum, a sve je sličniji sjednicama centralnog komiteta komunista.
Naši moderatori mašu i prijete kartonima kao nekadašnja Milicija.

Kada bih bio u mogućnosti, izbrisao bih sve svoje postove sa savjetima.
__________________
Z
zoranp is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2009., 17:22   #64
Quote:
zoranp kaže: Pogledaj post
Kada bih bio u mogućnosti, izbrisao bih sve svoje postove sa savjetima.
točno....
no nije Edgar kriv,ovo nije jedini pdf di je očiti ovaj problem.
Modovi paze na "kulturu" rasprave, no ne kuže da nešto ne spada u specijaliziranu temu, jer nemaju pojma o čemu se priča.
Pa za provokaciju smatraju samo kad netko kaže "konju", a ne kuže da je veća provokacija kad netko savjetuje glupost, i da na to netko definitivno popizdi....
I taj problem nebu nestao samo tako...
zato je bolje podhebavati, uvjek bolje prođeš.....
no ima nekih pdf-a, di stvarno moderiraju stručni, no jako su rjetki...
I volio bih znati odluku vrhovništa što mogu biti top teme.....
exAzriel is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2009., 20:02   #65
hmda sad tek vidim kaj sam napisao odnosno nisam napisao, a nema više edit...
Edgar nije jedini krivac......
exAzriel is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2009., 20:33   #66
Quote:
zoranp kaže: Pogledaj post
Očito je da se ne razumije osnovni princip zbog kojeg forum funkcionira, i sam korijen riječi forum.
Forum čine postovi ljudi koji sadržavaju informacije koje netko drugi treba ili želi čuti, a te informacije pišu upravo posjetitelji. Ali očito se nema dovoljno sluha od strane novog moderatora da prepozna koji članovi najviše doprinose svojim pisanjem popularnosti SSM-a i da se posluša njihovo mišljenje.
Oglušivanje na sve naše molbe i savjete je znak nepoštivanja članstva.

Očito je da Forum, što se tiče slobode govora, sve manje liči na forum, a sve je sličniji sjednicama centralnog komiteta komunista.
Naši moderatori mašu i prijete kartonima kao nekadašnja Milicija.

Kada bih bio u mogućnosti, izbrisao bih sve svoje postove sa savjetima.
Kaj ti je Kizo???

Piši svoje, pomažeš našim ljudima a ovo je samo sredstvo.Kako savjetuješ i pišeš to govori o tebi kakav si čovjek, kako netko drugi radi svoj dio posla, govori o njima samima.

Brate nije ti ovo neka Skandinavska zemlja da kao ministar malome kupiš čokoladicu lovom iz proračuna pa ostaneš bez posla.

ova je dobra

p.s ovdje se greške ne priznaju...
maler & CO. is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2009., 21:03   #67
hm, sorry dečki ali da malo ne pretjerujete?

zorane, kažeš....mašem kartonima? kome, tebi? za što?

mislim, sorry ali zvučite mi ko neke uvrijeđene veličine, jer primjerice, tema na kojoj ste najaktivniji više nije top teme i sad drvlje i kamenje po modu

gle bile su rasprave ovdje, da baš ovdje, na topicu, pitao sa vas koje teme bi bile top temne, pročitajte si odgovore - svkai je imao svoj neki i popise duge za cijelu prvu stranicu

u tijeku je nekakva reorganizacija što se tiće top tema, i eto iskoristio je, a sad recite, kvalitetnu ilin ekvalitetnu reogranizaciju, i naparavio topic sa linkovima za naj topice za svako područje a kao top teme ostavio pravila i taj topic s linkovima, i topic potražnja za majstorima iz već ranije objašnjenih razloga

drugih top tema nema

ex, kažeš trebala bi tema o struji biti top tema, cd covers kaže namještaji, pero kaže da bi ona tamo neka, netko treći da bi neka peta. pogledaj samo malera, i njegova tema je dost posjećena, ali nikad nije bila top tema, a uvijek na prvoj stranici, pri vrhu, ili najgorem slučaju sredini stranice

tak da ti argumenti, ex baš ne stoji....mislim u pitanju je struja ok, slažem se, ali nitko ovdje nije odgovoran ak netko nastrada ak je slušao savjete sa foruma to sam ti već sto puta rekao i uspoređivao sa buy/sell signalom na dionicama, gdje možda nije život u pitanju ali možda životna ušteđevina, pa ak je čovjek izgubi ode se sam objesiti, svodi se na isto

ex, ti si stručnjak za struju, ok, a da ali si za knauf, kopanje bunara, hidro/termoizolaciju,
popravak bojlera ili nekih drugih čuda od problema koji se ovdje pojavljuju? da li ti tvrdiš da si dovoljno stručan ocijenjivati svaki savjet ovdje, ak nisi, da li postoji takav?

i daj link na taj disclaimer, nije problem ga staviti ovdje na SSM

i zorane, molim te nemoj govoriti da neznam tko aktivno pridonosi ovome forume,
maler ti je dao sasvim kulturan i pošten odgovor na to, tvoje prisutvo ovdje i način na koji ti ili neki drugi aktivni član piše govori o tebi kao osobi, a takav 'govor' je pozitivan, ili se ne slažeš

tražeš nekakvu 'protekciju' radi toga, tome nisam sklon ali ako si primjetio, sklon sam tome aktivne i zaslužne protektirati na način da ne sankcioniram neki upis ak je u pitanju nekakav sitniji prekršaj, što nekim drugim čanovima sigurno neću oprostiti pogotovo ak je u pitanaju lijenost, spam, chat isl

za nekakve uvrede ili teže prekršaje moraš biti spreman snositi posljedice za to nema amnestije

mislim ne kažem da si problematičan, da ne pomisliš slučajno, samo eto kažem...

i da nisam više baš novi, uskoro će godina dana

ak niš drugo barem nema redovitih trollova ko prije
__________________
Edgar The Titanodur Master i Titanodur su zaštičena imena Edgar Investa. Sva prava pridržana
Edgar Consulting OPG za proizvodnju krastavaca, distribuciju toplote i optimizaciju duvanja dio je Edgar Investa

Zadnje uređivanje Edgar : 15.04.2009. at 21:17.
Edgar is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2009., 21:42   #68
Ja sam svoje rekao, a ti, dali si shvatio poantu ili ne sasvim je svejedno.
Najbolji mod je onaj za kojeg se ne zna da moderira, a oko tebe se diglo mnogo prašine, jer očito postoji nezadovoljstvo tvojim načinom rada.
A jedan od bitnih razloga az nezadovoljstvo je i slijedeći tvoj citat: "pa za mora svaki prijedlog biti usvojen?" (vidi nekoliko postova gore).

Ako nisi spreman slušati i suradjivati, tada je to tvoj problem.
Pisati više neću ništa na ovoj temi jer smatram to beskorisnim gubitkom svog vremena.

P.S.
Mnogo je toga dobronamjerno rečeno izmedju redaka, ali očito nisi shvatio, već si vidio samo gola slova.

Bye! U očekivanju drugog moda.
__________________
Z
zoranp is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2009., 22:04   #69
a koji je bio zapravo tvoj konkretan prijedlog?

izuzev onog sarkastičnog oko jezerca?

a što se tiče slobode govora koja je kak ti ograničena, na što si konkretno mislio?

jesam ti obrisao koji post, ili sam ti rekao što da pišeš a što da ne?

na sva pitanja je odgovor negativan, dakle?
__________________
Edgar The Titanodur Master i Titanodur su zaštičena imena Edgar Investa. Sva prava pridržana
Edgar Consulting OPG za proizvodnju krastavaca, distribuciju toplote i optimizaciju duvanja dio je Edgar Investa
Edgar is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2009., 22:21   #70
sad me uvlačiš u raspravu koju ne želim...
od knaufa kaj im padne na glavu, postotno pogine znatno manje ljudi nego od strujnog udara, ili trovanja plinom....
OK veliš da su si ljudi sami okrivi ak poslušaju glupost sa foruma.
Toje tvoj stav i imaš pravona njega.
Moja je pak obveza, stručna obveza, ljudska obveza, kakva god hoćeš obveza čovjeka upozoriti da ne sluša glupana, pa i po cijenu vaših kartona.
To je moje pravo, na kraju krajeva.
Ali to sve nije bitno.
Bitno je da se cjeli forum.hr banalizira, i nastoji ga se učiniti neozbiljnim mjestom.
Činjenica je da sebiraju modovi koji nemaju pojma o temama di moderiraju, ali su beskrajno napuhani crnim nickom.
OK to je pravo vlasnika foruma, moje je pravo da velim što mislim o tome na ovom forumu.
Al za takvo stanje nisi ti kriv.
No kriv si što ne slušaš "umišljene veličine", tu ne mislim na sebe,jer mi nije stalo biti nečija kuratela...
usput spominješ gospona malera.
Svaka čast njegovoj temi, vrlo rado čitam njegove savjete.
No od malerske četke nitko nije poginuo......
a disclamer?
čuj, zašto imam dojam da bolje poznajem forum od večine moderatora?

No nema veze, neka bude kak je.
exAzriel is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2009., 00:27   #71
Quote:
Edgar kaže: Pogledaj post
i naparavio topic sa linkovima za naj topice za svako područje a kao top teme ostavio pravila i taj topic s linkovima, i topic potražnja za majstorima iz već ranije objašnjenih razloga

ex, kažeš trebala bi tema o struji biti top tema, cd covers kaže namještaji, pero kaže da bi ona tamo neka, netko treći da bi neka peta. pogledaj samo malera, i njegova tema je dost posjećena, ali nikad nije bila top tema, a uvijek na prvoj stranici, pri vrhu, ili najgorem slučaju sredini stranice
Ako moderator kod sastavljanja liste "naj topica" ne primjeti da nije stavio temu koja ima skoro 200 000 čitanja u godinu i pol onda govorimo o "jakom" moderatoru.
Fućka se meni i za top teme i cijeli forum, ima i drugih foruma na netu, ja ovdje na SSM forumu informacije ne tražim, ali mi je glupo da me netko bez argumenata uvjerava u opravdanost glupog poteza ukidanja top-tema kad su iste na drugim podforumima ostale iste kao i do sada.
__________________
Pozdrav,
Tomislav
cd_covers is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2009., 01:12   #72
Quote:
exAzriel kaže: Pogledaj post
OK veliš da su si ljudi sami okrivi ak poslušaju glupost sa foruma.
Toje tvoj stav i imaš pravona njega.
da, to je moj stav
Quote:
exAzriel kaže: Pogledaj post
Moja je pak obveza, stručna obveza, ljudska obveza, kakva god hoćeš obveza čovjeka upozoriti da ne sluša glupana, pa i po cijenu vaših kartona.
To je moje pravo, na kraju krajeva.
oprosti, ali da li si ikad dobio karton od mene za takovo što?

stalno se večeras pozivate na neke kartone koje dijelim iz ovoga ili onoga razloga, a iskreno neznam zašto te kartone navodite - kad ste vi dobili zadnji put (a neki od vas i nikada) karton od mene?
Quote:
exAzriel kaže: Pogledaj post
Bitno je da se cjeli forum.hr banalizira, i nastoji ga se učiniti neozbiljnim mjestom.

Quote:
exAzriel kaže: Pogledaj post
Činjenica je da sebiraju modovi koji nemaju pojma o temama di moderiraju, ali su beskrajno napuhani crnim nickom.
imaš neki prijedlog za moda koji je stručan u svim ili bar večini tema o kojima se ovdje raspravlja?

Quote:
exAzriel kaže: Pogledaj post
Al za takvo stanje nisi ti kriv.
No kriv si što ne slušaš "umišljene veličine", tu ne mislim na sebe,jer mi nije stalo biti nečija kuratela...
ajd, barem nisam kriv za sve. a što se tiče mog komentara oko uvrijeđenih (ne umišljenih) veličina - nisma nikoga htio uvrijediti, i nadam se, a napisao sam zvučite kao ne da i jeste
Quote:
exAzriel kaže: Pogledaj post
usput spominješ gospona malera.
Svaka čast njegovoj temi, vrlo rado čitam njegove savjete.
No od malerske četke nitko nije poginuo......
neznam, ne raspolažem sa službenim statistikama, no u pravu si, vjerojatno ne mnogo njih
Quote:
exAzriel kaže: Pogledaj post
a disclamer?
čuj, zašto imam dojam da bolje poznajem forum od večine moderatora?
možda zato jer obilaziš podforume koji te interesiraju, a to nemoraju biti nužno isti koji zanimaju i mene
osim toga kad i jesi na forumu, ne moderiraš ga, ne čitaš sve topice i postove, ne spajaš topice, ne zatvaraš ih itd

osobno nikada nisam bio na alternativi osim neki dan kad si me uputio na njega, ali onako na brzinu ne vidjeh taj disclaimer, a očekivao bi čovjek da ga se brzo uočio, ja ga nisam, sorry što ne vidim dobro
__________________
Edgar The Titanodur Master i Titanodur su zaštičena imena Edgar Investa. Sva prava pridržana
Edgar Consulting OPG za proizvodnju krastavaca, distribuciju toplote i optimizaciju duvanja dio je Edgar Investa
Edgar is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2009., 01:22   #73
Quote:
cd_covers kaže: Pogledaj post
Ako moderator kod sastavljanja liste "naj topica" ne primjeti da nije stavio temu koja ima skoro 200 000 čitanja u godinu i pol onda govorimo o "jakom" moderatoru.
jesi kad čuo onu narodnu - tko radi taj i griješi

taj popis sam radio 3 sata, da li dozvoljavaš da se pri tome desi neki propust ili greška, da se nešto u mnoštvu linkova i tema izostavi

uostalom, nisam li tamo bio i napisao da se ovjde može ostaviti neki prijedlog vezano za to?

ti si to učinio, i hvala ti na tome

vidiš da sam to išao ispraviti

i u čemu je sad problem? zato što sam pogriješao?

jel me treba sad obijesiti radi toga - radi toga sam slab ili jak moderator?
Quote:
cd_covers kaže: Pogledaj post
Fućka se meni i za top teme i cijeli forum, ima i drugih foruma na netu, ja ovdje na SSM forumu informacije ne tražim, ali mi je glupo da me netko bez argumenata uvjerava u opravdanost glupog poteza ukidanja top-tema kad su iste na drugim podforumima ostale iste kao i do sada.
ok, ali u čemu je sad zapravo problem? jel u tome što ni izrada namještaja više nije top tema? koji je tvoj argument. exov je da struja ubija. koga je ubila izrada namještaja? i u čemu je razlika između tog topica, i recimo pvc stolarije ili neznam onoga topica o maleraju. Koji je kriterij? broj postova, broj čitanja, stopa smrtnosti ili slobodna procijena, ili nešto peto.

ili tvoja ljutnja proizlazi iz toga što tamo najviše pišeš tamo i što je bio top tema još od doba atlantis a sada preko noći više nije?
__________________
Edgar The Titanodur Master i Titanodur su zaštičena imena Edgar Investa. Sva prava pridržana
Edgar Consulting OPG za proizvodnju krastavaca, distribuciju toplote i optimizaciju duvanja dio je Edgar Investa
Edgar is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2009., 09:54   #74
Quote:
Edgar kaže: Pogledaj post
ok, ali u čemu je sad zapravo problem? jel u tome što ni izrada namještaja više nije top tema? koji je tvoj argument. exov je da struja ubija. koga je ubila izrada namještaja? i u čemu je razlika između tog topica, i recimo pvc stolarije ili neznam onoga topica o maleraju. Koji je kriterij? broj postova, broj čitanja, stopa smrtnosti ili slobodna procijena, ili nešto peto.

ili tvoja ljutnja proizlazi iz toga što tamo najviše pišeš tamo i što je bio top tema još od doba atlantis a sada preko noći više nije?
Problem ti je u tome što si bez ikakvih argumenata skinuo (ili ste skinuli, ne ulazim u vaše inteerne organizacijske sheme) sve top teme, iako vam ljudi daju konkretne i opravdane argumente zašto bi trebale postojati top teme (barem njih nekoliko).
Ja još nisam vidio da nekome smeta 7-8 top tema na vrhu stranice (a to bi definnitivno trebalo biti dovoljno).
Jedini argument ti je ja sam mod (ili admin ili što već), ja to mogu i tko vas fućka.
Za razliku od tebe nekoliko ljudi koji su ti pokušali ukazati na pogrešku doprinosi svojim postovima radu foruma i besplatno dijeli svoje znanje i iskustvo i loš si moderator zato jer ne vidiš da nisi u pravu i nećeš ispraviti svoju krivu odluku.
Što se teme Izrada namještaja tiče, kakve koristi ja imam od toga je li to top tema ili ne...nikakve...meni ta tema ne treba, ako me već nešto i zanima ima drugih mjesta gdje to mogu pitati, ali za širi krug ljudi je ta tema jako interesanta što se vidi po tome da je to jedna od par najčitanijih tema....

P.S.
Kao i u svim drugim sličnim izdanjima (tiskanim ili internet) čitanost bi trebala biti najjači argument, iza toga ostali argumenti.
Ako je šira javnost zainteresirana za temu onda tema zaslužuje biti top tema, to je moje mišljenje, nevezano uz to kako se tema zove i čime se bavi.
__________________
Pozdrav,
Tomislav
cd_covers is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2009., 11:13   #75
Quote:
Edgar kaže: Pogledaj post
koji disclaimer?
https://www.forum.hr/showthread.php?t=439452

pretpostavljam da je ovaj... trebala mi je punih 30 sekundi da ga nadjem...
saandi is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2009., 14:00   #76
A dobro sad, ne ginu ljudi ovdje svaki dan radi neke budale.U mojoj temi najgore kaj se može dogoditi da daju zadnje pare i eventualno ostanu gladni neko vrijeme, radi nečijeg lošeg savjeta.A to bi mogao u ovo usrano vrijeme biti poprilično čest slučaj.

Rezumirajuči ove sve stvari, očito je da se nešto treba promijeniti, ali opet zašto toliko gorčine.Vjerujem da se sve može riješiti vrlo jednostavno.

Teme su dobre i korisne, sumnjam da se ovako opširne mogu nači bilo gdje, pišem i na drugim forumima u ovoj regiji, i u Americi i Europi, i nisam vidio toliko tema kao ovdje.

Prema tome taj faktor trebaju prepoznati oni koji žive od ovoga Foruma.Nadam se da nije bitan samo "ulaz" kako bi se dobile reklame.Da se razvodnio praktički cijeli Forum to je istina.

Osobno sam napravio sve što sam mogao da olakšam pretragu svoje teme, sumnjam da netko u potpisu ima stranice.Ok, manje je pitanja, ali opet netko dođe i otvori temu kao obojati nešto.

Sami vidite kakvo je stanje u ovoj državi i dobro znate da če vam ljudi sve oprostiti osim uspjeha.Ako postoji mjesto gdje možete napraviti nešto što vas iskreno veseli to je onda ovaj Forum.

Zato Zoki i tebi kažem, brisati svoje teme je ista šteta kao i to što bi možda napustio sve ovo.

Prema tome, ako imamo to neko malo mjesto kao ovo, ne treba ga odmah razvaliti.Iako več samim ovim šta sam pročitao primječujem da neke stvari tinjaju duže vrijeme.

Apsolutno se slažem sa mišljenjem da ukoliko oni koji trebaju saslušaju sve to što pišete, kvaliteta če biti puno bolja.Ali ono, kaj nije bolje u revijalnome tonu riješiti stvari.
maler & CO. is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2009., 14:12   #77
ja se nisam žalio na kartone dobivene tu, jer je točno da ih nije bilo...
To je bila šira slika ovog foruma....
a čuj, nemam ja ništa protiv tebe kao moda, ali ukidanje top tema je bedasto....
A obzirom da se ne sluša "umišljene veličine"
ja ću osobno prestati davati savjete.
Samo ću reči tri rječi, točno, netočno i glupost....
To je po pravilima foruma.....
usput informatička tehnologija je podjeljena na masu pdf-a.
Pa tako imamo pdf di moderiraju stručnjaci, i oni su dugo tu, i tamo se zaista ozbiljno razgovara.....
postoje pdf di su stavili za modove ulizice, i tamo je živa komedija.
No bitan je princip, puno tema ovdje ne spada u SSM, a isti tako puno tema pod stanovanje ne spada tamo...
neznam kaj bih ti više rekao....
exAzriel is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2009., 14:42   #78
Evo pošto si (Edgar) me uvjerio da ipak možemo civilizirano raspravljati , a ne biti "srezani u koljenu" (pa za mora svaki prijedlog biti usvojen?) htio bih poručiti i tebi i svima da ovaj razgovor "kako god ga vodili" ipak ima svjetliju budućnost ako "mi" budemo uporni (i pristojni) možda "oni" (modovi i admini) popuste i kroz raspravu s "nama" naprave SSM boljim , jačim , kvalitetnijim i preglednijim nego što je trenutno slučaj a za sve to i ne treba puno samo malo dobre volje........
__________________
SNOW_WHITE Prevuci mišem preko potpisa
glupko is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2009., 18:07   #79
Quote:
cd_covers kaže: Pogledaj post
Problem ti je u tome što si bez ikakvih argumenata skinuo (ili ste skinuli, ne ulazim u vaše inteerne organizacijske sheme) sve top teme, iako vam ljudi daju konkretne i opravdane argumente zašto bi trebale postojati top teme (barem njih nekoliko).
Ja još nisam vidio da nekome smeta 7-8 top tema na vrhu stranice (a to bi definnitivno trebalo biti dovoljno).
Jedini argument ti je ja sam mod (ili admin ili što već), ja to mogu i tko vas fućka.
evo, radi ovog me mogu razapeti ali citiram:

Za sto se top teme koriste?
Najcesci razlog koristenja top tema jest pisanje pravila ili liste drugih tema na podforumu. U top temu mozete zakaciti nekakav tutorial, ili listu korisnih informacija, brojeva telefona, cesto postavljena pitanja (FAQ), ovisno vec na kojem ste podforumu i sto podforumu koji moderirate treba.


Za sto se top teme ne bi trebale koristiti?
Top teme se ne bi trebale koristiti za isticanje tema koje su obicne rasprave i debate, a tako i tako su aktivne. Te teme ce biti na prvoj stranici sve dok interes postoji, a kad potonu i kad se forumasi prebace na nesto drugo, to nece umanjiti kvalitetu rada podforuma (kao sto bi se dogodilo kad bi nestala recimo top tema koja u sebi ima popis tema).

Koliko bi top tema trebalo postojati na podforumu?
Nemamo broj koliko bi tema trebalo biti, no ne bi ih trebalo biti puno. Optimalno bi bilo do 3-4 top teme. Ukoliko imate 7-8 i vise top tema, pogledajte mozete li ih kako spojiti u jednu temu....etc.....bla bla.....

a da budem konkretan:

ako uvažimo argumenat čitanosti, popularnosti, dobrobit topica za naciju
itd nema šansi da pored postojećhi top tema izdvojim još samo dvije tri da bi došli do 7-8, bilo i ih više i o tome smo rasnije raspravljali....

po navedenim argumentima top tema bi bila i struja i namještaj, i maleraj i bojelri i pvc stolarija i ovo i ono bla bla u nedogled dok se prva stranica ne ispuni

zaključak: nisam prolupao u noći punog mjeseca prošlog tjedna niti me pucaju hormoni ili energetski napici, stimulansi niti pms pa da sam samo tako bezveze maknuo top teme.

dakle: ukratko - nema top tema za nekakve aktualne topice....ima popis tema, nek ga ljudi pročitaju i potraže što ih zanima. ak neko bezveze otvori novi topic o postojećoj tematici isti se zatvara i kartonček. i gotovo.

isto vrijedi i za struju uz napomenu da ću vidjeti sa Bell da postavim onaj disclaimer na SSM. Iskreno nisam niti znao da postoji budući da ne zalazim tamo
__________________
Edgar The Titanodur Master i Titanodur su zaštičena imena Edgar Investa. Sva prava pridržana
Edgar Consulting OPG za proizvodnju krastavaca, distribuciju toplote i optimizaciju duvanja dio je Edgar Investa
Edgar is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2009., 18:10   #80
Quote:
saandi kaže: Pogledaj post
https://www.forum.hr/showthread.php?t=439452

pretpostavljam da je ovaj... trebala mi je punih 30 sekundi da ga nadjem...
to je podforum podforuma alternativa, ja bacio samo pogled na Alternativu ne na alternativno liječenje
__________________
Edgar The Titanodur Master i Titanodur su zaštičena imena Edgar Investa. Sva prava pridržana
Edgar Consulting OPG za proizvodnju krastavaca, distribuciju toplote i optimizaciju duvanja dio je Edgar Investa
Edgar is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:48.