Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Mobilna tehnologija

Mobilna tehnologija Podforumi: Android, Android aplikacije, iOS, iOS aplikacije, Usporedbe mobitela

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.06.2009., 12:24   #21
Quote:
lipi kajo kaže: Pogledaj post
Slobodno odeš u policiju i kažeš da je ukraden jer ne će oni tražiti izgubljeni već samo ukradeni mob
Da, i onda neko ko ga je našo, najebe bzvz.
__________________
ex load katfile upstore filejoker
EasyOn is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2009., 13:43   #22
Quote:
EasyOn kaže: Pogledaj post
Da, i onda neko ko ga je našo, najebe bzvz.
Ako ga nije vratio- onda se smatra da ga je ukrao.
Kako ćeš dokazati da si ti našao mobitel na podu, a nisi ga uzeo nekom iz džepa u tramvaju.

A, ako ga je stvarno našao i želi vratiti- vlasnik neće zvati policiju i nadam se nagraditi će nalaznika.
__________________
Često postavljena pitanja: Android, iPhone
Pravila: Mobilna tehnologija i telefonija i Usporedbe mobitela.
Mjesto za oglašavanje mobitela.
assassin is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2009., 22:35   #23
Istina je, moja frendica je bila izgubila mob i posto joj neki rod radio u policiji oni joj ga nasli preko nekog broja.. sad jel serijski ili nes drugo neznam al znam da mogu. Sretno
Dom031 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2009., 13:03   #24
Moj brat je isto probao preko policije nać mob, no rekli su mu da nema smisla, niti da će ga tražit, eventualno ako nađu nekog velikog dilera pa ako on ima među nađenim mobitelima, onda možda...

Nažalost, kupi si novi mob, imaš nokija već za 200 kn... provjereno!
__________________
Ne živim da bi igrao, nego igram da bi živio...
bor1s is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2009., 19:58   #25
Ako je ista fora kao i kod nas, onda im nalazenje telefona ne predstavlja nikakav problem, potreban im je samo model i koji je broj bio u telefonu kada je izgubljen. Chinjenica je da pandure zabole za izgubljene telefone osim ako nisu trag do pronalazenja izvrshioca nekih tezih krivichnih dela, ali boze moj, ne moze da shkodi. Ovde je sve vishe nadjenih telefona i kao pocheli su malo da se bave time.
__________________
No normal, decent person is one thing, okay? I've got some shit I'm conservative about, I've got some shit I'm liberal about. Crime, I'm conservative. Prostitution, I'm liberal!
rastamann is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2012., 08:51   #26
Izgubljeni mobitel - lociranje

Poštovanje,
Izgubio sam mobitel pa me zanima da li postoji koji način da ga lociram? Radi se o Sony Xperia S. Mobitel je ugašen. Imam na njemu instaliran Mcafee mobile security, ali samo probnu verziju. Zanima me da li znate kako oni lociraju mobitele, jer imaju u tom programu kao opciju locate, da li preko IMEI-a ili na neki drugi način? I da li za to mobitel treba biti uključen? Ako ne i ako to radi da uzmem full verziju pa da probam naći. Hvala unaprijed
sinka3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2012., 09:15   #27
1. i osnovno, mob treba biti ukljucen da bi ga locirao preko nekog spy programa (preko gps-a), ili da policija zatrazi od operatera da se locira (pomoci baznih stanica operatera) i blokira preko imei-a, mozda ima nekih caka sto bi mogao napraviti sam (uz uvjet da je mob ukljucen), al tu ti ja bas i nisam od pomoci, mozda ce netko of forumasa nesto preporuciti

al moj savjet ti je da odes na policiju i prijavis da ti je mob ukraden (smisli neku pricu), al nemoj rec da je izgubljen jer policija nije servis za pronalazenje izgubljenih stvari pa nece ni trazit
__________________
....diplomirani seljak....
backtothesleep is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2012., 12:08   #28
Kako naći izgubljeni mobitel?

Pozz,

planiram si kupit smartphone, ali ima problem a to je da sam u zivotu izgubio puno mobitela, jednostavno nemam srece. E sad bih htio kupiti mobitel koji mogu naci ako ga slucajno izgubim, bez obzira jel ukljucen ili iskljucen.

Jel ima takvih smartphoneova koji mi to omogucuju?

Hvala!
scooby10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2012., 16:41   #29
Najpopularniji OS-ovi imaju rješenja za to.
Apple ima Find My iPhone aplikaciju, a Android ima brdo aplikacija za istu namjenu.
Smatram da je Android bolji u tom pogledu jer se kod njega aplikacije mogu (uz root, naravno (što je root pročitaj u Android tutorialu u mom potpisu)) instalirati na način da ih je stvarno problem pobrisati.
Tj. mogu se instalirati dovoljno "duboko" da se mora cijeli mobitel preflashati (primjer je cerberus aplikacija, ne znam za ostale), a ovako se i ne primjetei da je instalirana pa je šansa da nađeš mobitel (prije no što kradljivac primjeti i makne aplikaciju) puno veća.

Naravno, ako je mobitel isključen- ne možeš ga naći.
__________________
Često postavljena pitanja: Android, iPhone
Pravila: Mobilna tehnologija i telefonija i Usporedbe mobitela.
Mjesto za oglašavanje mobitela.
assassin is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2012., 20:00   #30
Quote:
assassin kaže: Pogledaj post

Naravno, ako je mobitel isključen- ne možeš ga naći.
Uopce?
scooby10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2012., 22:14   #31
Quote:
scooby10 kaže: Pogledaj post
Uopce?
ajd malo logike, ugaseni mobitel = kost, npr, kako ces naci gdje je pas sakrio tj. zakopao kost? ni kost ni ugasen mobitel ne daju nikakve signale, pa nikakva aplikacija ni gps tu ne mogu pomoci... jedino oldschool, sjeti se gdje se mobitel mogao izgubiti i manualno trazis....
__________________
....diplomirani seljak....
backtothesleep is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2015., 11:23   #32
poznanik se jednom prilikom hvalio kako je našao super phone na cesti, te kaže da je baterija moba bila prazna i da nije ni mogao uči u njega jer je bio pod šifrom, kaže neka lumia.....odmah izvadio karticu i ugasio ga. tek nakon 2mj ga upalio preko hard reseta i stavio svoju karticu od drugog operatera i da radi na njemu od tad i da ga još nitko nije tražio za vratit mob....kolike su šanse da ga pronađu? moje mišljenje je da su prijavili mob kao izgubljen ili ukraden, prilikom traženja koda otključvanja operatera, valjda bi onda operateri neš povukli pa otkrili gdje je mob. šta mislite?
awascro1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2015., 11:42   #33
Vrati mobitel, uhvatit će te. Znaju doći po njega i nakon nekoliko mjeseci.
__________________
Don't send me a winky face and then wonder why I show up at your house naked.
mpoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2015., 12:18   #34
Quote:
awascro1 kaže: Pogledaj post
poznanik se jednom prilikom hvalio kako je našao super phone na cesti, te kaže da je baterija moba bila prazna i da nije ni mogao uči u njega jer je bio pod šifrom, kaže neka lumia.....odmah izvadio karticu i ugasio ga. tek nakon 2mj ga upalio preko hard reseta i stavio svoju karticu od drugog operatera i da radi na njemu od tad i da ga još nitko nije tražio za vratit mob....kolike su šanse da ga pronađu? moje mišljenje je da su prijavili mob kao izgubljen ili ukraden, prilikom traženja koda otključvanja operatera, valjda bi onda operateri neš povukli pa otkrili gdje je mob. šta mislite?
Nije im nikakav problem naći telefon ako to žele, vraćali su telefone vlasnicima i nakon pola godine, godinu.
1brato is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2015., 20:07   #35
Yep, po IMEIu se telefon uvijek moze naci ako je prijavljen na bilo koju mrezu. Ako je neki jeftiniji mobitel tesko da ce ga traziti, ako je skuplji mogli bi. Lumia ionako samostalno svakih 30min prijavljuje svoju lokaciju.

Kod Lumia je stvar da preko neta izgubljeni mob zakljucas i ostavis poruku postenom nalazniku. Jel zato isao hard reset? :P
Operater is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2015., 13:30   #36
Quote:
mpoo kaže: Pogledaj post
Vrati mobitel, uhvatit će te. Znaju doći po njega i nakon nekoliko mjeseci.
osobno ne koristim niti imam namjeru ikakvu lumiu koristiti jer mi se ne sviđaju, samo prenosim šta kaže.

Quote:
1brato kaže: Pogledaj post
Nije im nikakav problem naći telefon ako to žele, vraćali su telefone vlasnicima i nakon pola godine, godinu.
da al ako je od operatera zatražio kod za otključavanje sim-a, nebi ili neš poduzeli, pogotovo ako je prijavljen kao izgubljen ili ukraden?!

Quote:
Operater kaže: Pogledaj post
Yep, po IMEIu se telefon uvijek moze naci ako je prijavljen na bilo koju mrezu. Ako je neki jeftiniji mobitel tesko da ce ga traziti, ako je skuplji mogli bi. Lumia ionako samostalno svakih 30min prijavljuje svoju lokaciju.

Kod Lumia je stvar da preko neta izgubljeni mob zakljucas i ostavis poruku postenom nalazniku. Jel zato isao hard reset? :P
a rekao je kao da nije mogao niš sa mobom, jer je tražio upis lozinke za pristup mobu, pa da je zato na hard (informatičar je).
a gle, po modelu je neki skuplji (kupnja samog moba), dok preko ugovora niti soma. nez na koju foru se to gleda al eto, koristi ga bez problema s time da ga je našao u daljem mjestu od svoga.
awascro1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2015., 18:00   #37
To će vidjeti (iskreno se nadam da će nešto poduzeti- ili mu barem odbiti zahtjev), ali mora se priznati da stvarno nema srama

A ovo da nije mogao ništa- uvijek možeš odnijeti na policiju ili ostaviti gdje si našao ili još dosta stvari.
__________________
Često postavljena pitanja: Android, iPhone
Pravila: Mobilna tehnologija i telefonija i Usporedbe mobitela.
Mjesto za oglašavanje mobitela.

Zadnje uređivanje assassin : 22.07.2015. at 20:03. Reason: tipfeler
assassin is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2015., 19:43   #38
Iskreno sumnjam da bi policija ista poduzela da nade vlasnika...

Kako je mogao od operatera trazit otkljucavanje ako nema racun?
Nece operater nista poduzet bez zahtjeva od policije.
Operater is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2015., 10:26   #39
Quote:
assassin kaže: Pogledaj post
To će vidjeti (iskreno se nadam da će nešto poduzeti- ili mu barem odbiti zahtjev), ali mora se priznati da stvarno nema srama

A ovo da nije mogao ništa- uvijek možeš odnijeti na policiju ili ostaviti gdje si našao ili još dosta stvari.
pa prošlo je više od godine i pol od kad je to bilo
pa je, mogao je, to svakako, samo eto, nije XD

Quote:
Operater kaže: Pogledaj post
Iskreno sumnjam da bi policija ista poduzela da nade vlasnika...

Kako je mogao od operatera trazit otkljucavanje ako nema racun?
Nece operater nista poduzet bez zahtjeva od policije.
sumnjaš?
odobrili mu jer je poslao mail i čekao mjesec dana za kod. zato mi i čudno kako nisu niš primjetili operateri (a možda nije ni prijavljen na policiji)

al opet, čak i da nađe, ako nije iz istog mjesta kao i vlasnik, kako onda mogu znat ko govori istinu, ako me razumijete, vlasnik može tvrdit da je ukraden, a ovaj ga našao kud je ovaj prolazio.... ma bože koji poslovi!
awascro1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2015., 17:36   #40
Onaj koji ima račun vjerojatno ima prednost kod utvrđivanja vlasništva
Ako nešto pronađeš- ne znači da se vlasnik odrekao vlasništva.
__________________
Često postavljena pitanja: Android, iPhone
Pravila: Mobilna tehnologija i telefonija i Usporedbe mobitela.
Mjesto za oglašavanje mobitela.
assassin is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:17.