Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.12.2016., 16:28   #421
Quote:
Blackorwhite kaže: Pogledaj post
Sunce u konjukciji ,ili kvadrat Mars -prekomjerno isticanje sebe,potcjenjivanje drugih umjesto velikodusnosti i borbenosti (Sunce trigon Mars).
Srecom nemam So90Mars...vec So120Mars....

Egoiste daje i Sa0So ...takodje i kod muskih i zenakih So90Jupiter...
__________________
https://youtu.be/QhuPCHsqgFw
Rejnna is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2016., 11:57   #422
Quote:
Blackorwhite kaže: Pogledaj post
Sunce u konjukciji ,ili kvadrat Mars -prekomjerno isticanje sebe,potcjenjivanje drugih umjesto velikodusnosti i borbenosti (Sunce trigon Mars).
Baš sam razmišljala noćas o ovome

Bi li ovo bio aspekt koji karakterizira osobu koja previše daje? Tipa, prosjacima . Nekoga tko ima "zečje srce"; osjetljiv je na siromašne.

Što doprinosi tome?
Depeche E. is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2016., 12:23   #423
Quote:
Depeche E. kaže: Pogledaj post
Baš sam razmišljala noćas o ovome

Bi li ovo bio aspekt koji karakterizira osobu koja previše daje? Tipa, prosjacima . Nekoga tko ima "zečje srce"; osjetljiv je na siromašne.

Što doprinosi tome?
Kužim, obzirom da je škrtost antipod velikodušnosti,zaključila si da je aspekt Sunca u trigonu s Marsom slab na prosjake.Prosjaci i siromašni su Saturn. Sunce jest velikodušnost,a Jupiter je inače slab na prosjake.Možda taj aspekt bi bio bliži tvom pitanju.No, možda netko još ovdje može pridonijeti svojim znanjem.
Blackorwhite is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2016., 20:45   #424
Quote:
Blackorwhite kaže: Pogledaj post
Kužim, obzirom da je škrtost antipod velikodušnosti,zaključila si da je aspekt Sunca u trigonu s Marsom slab na prosjake.Prosjaci i siromašni su Saturn. Sunce jest velikodušnost,a Jupiter je inače slab na prosjake.Možda taj aspekt bi bio bliži tvom pitanju.No, možda netko još ovdje može pridonijeti svojim znanjem.

Da, strašno me zanima to Kod mene je Mjesec u sekstilu sa Saturnom. Možda od tuda ta osjetljivost za to.

Mislim, ne bih htjela da ovo što ću reći ispadne kao hvalisanje nego je to već moj problem obzirom da ja nemam stalne prihode jer studiram, a dajem okolo kao da sam rokfeler Jednostavno taj novac ne gledam kao "novac". Meni materijalno nije bitno i nikad mi nije žao što dam nego što ne mogu više I većinom ne gledam je l' to, ne znam, dvije ili pet kuna nego ako imam izvadim. Baš me boli to.

Nerijetko mi se dogodi i to da prođem pa se vratim i ipak dam. Stvar je u tome što sam svjesna da nemam kočnicu u tome pa novac držim na kartici, a keša tek toliko da imam. I ne pretjerujem niti želim biti patetična, ali dođe mi da plačem kada vidim koliko ljudi nema. Posebno kada vidim stare. Mene to zbilja duboko pogodi i onda si razmišljam i promišljam neke filozofije o tome koliko postojanje svih nas uopće ima smisla kad ljudi žive u takvoj muci. Meni je to u glavi kad dajem. Dođe mi da zagrlim te ljude

Još nešto moram reći i opet ponavljam, nije da se hvalim ili glumim majku terezu, ali ovo moje je neki alarm level problema Znam stat nasred ulice i prođe mi glavom točno ova misao "Okej, ako odem u dućan i kupim nešto, neću ja propasti za tih 20-30 kn, a nekoga će usrećiti"

Primjerice, odem do čovjeka koji prosi pa pitam bi li htio da kupim nešto u dućanu pa odem i onda vidim koliko osobu to razveseli. Ne toliko ta hrana koliko činjenica da netko primijeti. Samim time sam i ja sretna, a to se ne može mjeriti nikakvim novcem koji će tebi "faliti" jer si dao. A ono što mene osobno ubija u pojam što ne mogu to uvijek nego sjedim u tramvaju i prolazim, gledam te stare ljude koji prose i ne mogu ništa učiniti da to prestane.


Eto; to je ukratko moj problem. Rasipnica Hvala ti!
Depeche E. is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2016., 10:37   #425
Quote:
Blackorwhite kaže: Pogledaj post
aspekt Sunca u trigonu s Marsom slab na prosjake.Prosjaci i siromašni su Saturn. Sunce jest velikodušnost,a Jupiter je inače slab na prosjake.
Quote:
Depeche E. kaže: Pogledaj post
Jednostavno taj novac ne gledam kao "novac". Meni materijalno nije bitno i nikad mi nije žao što dam nego što ne mogu više I većinom ne gledam je l' to, ne znam, dvije ili pet kuna nego ako imam izvadim.
Nerijetko mi se dogodi i to da prođem pa se vratim i ipak dam. Stvar je u tome što sam svjesna da nemam kočnicu u tome pa novac držim na kartici, a keša tek toliko da imam.

Sunce u 2. u Ribama, trigon Mars i trigon Saturn. Jupiter u Jarcu, u 12.

Ako imam novca kod sebe, uvijek dam, barem nešto. Subotom idem na tržnicu i tamo imam već svog "redovnog". Znalo mi se dogoditi da nađem 50 kn na ulici i dam isto tako. Ima jedan dečko što ljeti svira i pjeva na Korzu a ima stvarno krasan, moćan glas. Kad sam bila dobila nekih 60 kn na Eurojackpotu, njemu sam ih dala. Jedini razlog zbog kojeg želim dobiti na lutriji je - da mogu više davati. Imam već isplanirano kome bih sve dala.
Ja sam sretna da imam posao koji je za hrvatske prilike dobro plaćen. Ali mi ne pomaže držati novac na kartici, dapače, bolje bi mi bilo da dignem svu plaću u kešu jer ovako svako malo uplaćujem neke dobrovoljne priloge. Onda se na kraju toliko istrošim da se malo usosim... :-/
Za mene je bit novca u dijeljenju, u davanju svog priloga za neku dobru stvar. Ne gledam na davanje kao na sažaljenje već kao na neku vrstu iskazivanja solidarnosti i podupiranja dobrih stvari, pomaganja drugima bilo s 5 kn da si skupe za neki obrok, bilo s 5 kn nekoj udruzi za neki program za zajednicu, pomoć životinjama...Mislim da je tu najizraženije moje Sunce u 2. kući - materijalne vrijednosti su u službi višeg cilja i nekog kolektivnog dobra, ali ponekad do te mjere da izgubim dodir sa realnošću vlastitih financija.
__________________
Don't submit to stupid rules, Be yourself and not a fool
Don't accept average habits
Open your heart And push the limits
Tritogeneia is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2016., 11:41   #426
Quote:
Depeche E. kaže: Pogledaj post
Baš sam razmišljala noćas o ovome

Bi li ovo bio aspekt koji karakterizira osobu koja previše daje? Tipa, prosjacima . Nekoga tko ima "zečje srce"; osjetljiv je na siromašne.

Što doprinosi tome?
Osjetljivost je prije svega povezana s elementom vode, Mjesecom i znakom raka.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2016., 12:21   #427
Aspekt sa Saturnom neće dati osjetljivost na prosjake, već škrtost.Možda Mjesec/Jupiter.
Blackorwhite is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2016., 12:23   #428
Quote:
Tritogeneia kaže: Pogledaj post
Sunce u 2. u Ribama, trigon Mars i trigon Saturn. Jupiter u Jarcu, u 12.

Ako imam novca kod sebe, uvijek dam, barem nešto. Subotom idem na tržnicu i tamo imam već svog "redovnog". Znalo mi se dogoditi da nađem 50 kn na ulici i dam isto tako. Ima jedan dečko što ljeti svira i pjeva na Korzu a ima stvarno krasan, moćan glas. Kad sam bila dobila nekih 60 kn na Eurojackpotu, njemu sam ih dala. Jedini razlog zbog kojeg želim dobiti na lutriji je - da mogu više davati. Imam već isplanirano kome bih sve dala.
Ja sam sretna da imam posao koji je za hrvatske prilike dobro plaćen. Ali mi ne pomaže držati novac na kartici, dapače, bolje bi mi bilo da dignem svu plaću u kešu jer ovako svako malo uplaćujem neke dobrovoljne priloge. Onda se na kraju toliko istrošim da se malo usosim... :-/
Za mene je bit novca u dijeljenju, u davanju svog priloga za neku dobru stvar. Ne gledam na davanje kao na sažaljenje već kao na neku vrstu iskazivanja solidarnosti i podupiranja dobrih stvari, pomaganja drugima bilo s 5 kn da si skupe za neki obrok, bilo s 5 kn nekoj udruzi za neki program za zajednicu, pomoć životinjama...Mislim da je tu najizraženije moje Sunce u 2. kući - materijalne vrijednosti su u službi višeg cilja i nekog kolektivnog dobra, ali ponekad do te mjere da izgubim dodir sa realnošću vlastitih financija.
moj citat je izvučen iz konteksta.Nisam rekla da aspekt Sunca s Marsom daje slabost na prosjake.
Blackorwhite is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2016., 07:21   #429
Quote:
nimfaKalipso kaže: Pogledaj post
Nekakve averzije prema nečemu mogu biti vezane uz opozicije sa Suncem
S mojim Suncem, koje je na MC-u u žiži T-kvadrata sa Saturn 180 Uran aspektom (Uran vladar 6. kuće u 12.), ja imam stravičnu averziju prema farmaciji, farmaceutskim proizvodima, fizijatrima i nutricionistima. Ta moja averzija je toliko snažna, da bih navedene, doslovno pohapsila i natjerala na prisilan rad na Dugom otoku.
Nadalje, to moje Sunce je i u egzaktnoj inkonjunkciji s natalnim Neptunom koji je u 3. kući Škorpiona i u kvadratu s Plutonom u 12. koji vlada 3. kućom i snagu averzije prema pijanim ljudima, jednostavno ne mogu riječima opisati. Kad bih izrekla što bih radila pijanim ljudima, proglasili bi me u najblažem slučaju, sadistom, premda vjerojatno samo "patim" od PTSP-a uzrokovanog bračnim životom s alkoholičarom i psihopatom, koji je na moju sreću, već odavno prošlo svršeno vrijeme.
Bolesna is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2016., 09:32   #430
A gdje bi se vidjelo zanimanje za kemiju, farmaciju, nutricionizam, fiziologiju (manje i patofiziologiju), proccese zivota ocenito?

Jel to moguce ako je skoro sve nagurano u 8., 9. i 10. (8. - raspadanje, transformacija, dakle nekakve analize i sinteze, alkemija, 9. - zivotni interesi, sklonost razmisljanju/filozofiji; 10. - posao, praktican pristup interesima, moze biti potrebna kategorizacija znanja / podjela prema znanostima)? A to sve u skorpiji i strijelcu, znatizeljnim znacima.
__________________
otpis
peronja is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2016., 10:46   #431
Quote:
peronja kaže: Pogledaj post
A gdje bi se vidjelo zanimanje za kemiju, farmaciju, nutricionizam, fiziologiju (manje i patofiziologiju), proccese zivota ocenito?

Jel to moguce ako je skoro sve nagurano u 8., 9. i 10. (8. - raspadanje, transformacija, dakle nekakve analize i sinteze, alkemija, 9. - zivotni interesi, sklonost razmisljanju/filozofiji; 10. - posao, praktican pristup interesima, moze biti potrebna kategorizacija znanja / podjela prema znanostima)? A to sve u skorpiji i strijelcu, znatizeljnim znacima.
Moguće, vladar škorpiona Pluton daje zanimanje za kemiju,fiziologiju, farmaciju,(fishica je negdje u astrosimbolici snova pisala o simbolu zmijice-znak farmacije je upravo to).Alkemičar je Pluton.
Nutricionizam bih pripisala Jupiteru (vladaru Strijelca).Mada, kemija,farmacija je isto Neptun.( barem ga ja vidim kao takvog)
Blackorwhite is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2016., 13:32   #432
Quote:
peronja kaže: Pogledaj post
A gdje bi se vidjelo zanimanje za kemiju, farmaciju, nutricionizam, fiziologiju (manje i patofiziologiju), proccese zivota ocenito?

Jel to moguce ako je skoro sve nagurano u 8., 9. i 10. (8. - raspadanje, transformacija, dakle nekakve analize i sinteze, alkemija, 9. - zivotni interesi, sklonost razmisljanju/filozofiji; 10. - posao, praktican pristup interesima, moze biti potrebna kategorizacija znanja / podjela prema znanostima)? A to sve u skorpiji i strijelcu, znatizeljnim znacima.
Peronja,

Ovo što si navela je svaka struka za sebe. Imamo temu s profesijama (gdje je u uvodnom postu popis do sada obrađenih) pa tamo možeš zasebno postaviti pitanje a ne ovako.


P.S. Za nutricionizam je malo pisano ovdje.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2016., 14:40   #433
Mislila sam opcenito, amatersko zanimanje, tj. interes. Dijelom je moj post bio reakcija i na ono sto je Bolesna pisala o averziji prema tim podrucjima. Mozda bi bilo zanimljjivo usporediti nnase karte. .
__________________
otpis
peronja is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2016., 17:07   #434
Quote:
peronja kaže: Pogledaj post
Mislila sam opcenito, amatersko zanimanje, tj. interes.
Zanimanje za neku profesiju proizlazi iz određenih energetskih obrazaca istih i za amatersko i za profesionalno zanimanje. Samo su kod profesionalnog zanimanja ti energetski obrasci povezani s poljima profesije (6. polje i 10. polje) dok u amaterskim zanimanjima te veze nema ili je preslaba.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2016., 10:53   #435
Quote:
Depeche E. kaže: Pogledaj post
Baš sam razmišljala noćas o ovome

Bi li ovo bio aspekt koji karakterizira osobu koja previše daje? Tipa, prosjacima . Nekoga tko ima "zečje srce"; osjetljiv je na siromašne.

Što doprinosi tome?
Citala sam na astroareni o aspektima Marsa i Neptuna pa je ovo iskocilo. Neptun tjesi, pomaze, lijeci, a Mars je naravno akcija, pokretac tih radnji. Dakle, njihovi aspekti daju nekog tko ima potrebu mijenjati svijet, drustvo, zajednicu pa daje ulicnim sviracima, uplacuje unicefu, udomljava pse lutalice i sl.
__________________
otpis
peronja is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2016., 01:38   #436
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Osjetljivost je prije svega povezana s elementom vode, Mjesecom i znakom raka.
Tek sada vidim ovo Je, je! Baš sam se sada sjetila da si na temi o ovisnosti rekla ovo
Quote:
Dakle, 11. polje predstavlja polje "grupnih odnosa" i ljudskosti pa Mjesec koji sam po sebi predstavlja skrb i brigu ima iznimno snažnu potrebu, poriv čak da djeluje s jedne strane na način da bude kao neka vrsta "univerzalnog spasioca" (Uran/Neptun)
Kod mene je Neptun u konjukciji s Uranom. Ne želim ispasti patetična ili nešto slično, ALI život s takvom osjetljivošću nije perolak Hvala!!1

Quote:
peronja kaže: Pogledaj post
Citala sam na astroareni o aspektima Marsa i Neptuna pa je ovo iskocilo. Neptun tjesi, pomaze, lijeci, a Mars je naravno akcija, pokretac tih radnji. Dakle, njihovi aspekti daju nekog tko ima potrebu mijenjati svijet, drustvo, zajednicu pa daje ulicnim sviracima, uplacuje unicefu, udomljava pse lutalice i sl.
Nemam taj aspekt, ali je Mars u sekstilu sa Suncem koje ju toj 11. kući što mi se čini povezivo i smisleno Hvala tii
Depeche E. is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2017., 17:58   #437
koji aspekti bi ukazivali na operaciju odmah po rodjenju?
Maddie is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2017., 15:15   #438
Prvo što mi pada na pamet jest Mars na Asc ili u 1. kući
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2017., 15:48   #439
Meni je pala na pamet konjukcija Mjesec/Mars.
Blackorwhite is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2017., 16:16   #440
Nije odmah nakon rođenja, iako je moglo. Ali čekali su da malo naraste.

Vl. asc 0 vl. 8. kuće
AceOfCups is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:08.