Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.02.2012., 19:57   #1
ventilokonverter ne trza?!

uopće ne reagira na onaj prekidač kojim se pali?! dešavalo se i na drugima, jel to nešto ozbiljno ili se baš mora serviseru napunit džep svakih pola godine?
juggler is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2012., 14:52   #2
i nitko ništa ? mislim ovako, kuća je stara 5 godina i svake godine krepa taj regulator na nekom ventilokonverteru i to serviser drapi soma kuna. jel to normalno ili je poremećaj nećega ili plaćamo preskupog servisera? vrlo je aktualno, please help. and tenkju
juggler is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2012., 17:48   #3
Quote:
juggler kaže: Pogledaj post
i nitko ništa ? mislim ovako, kuća je stara 5 godina i svake godine krepa taj regulator na nekom ventilokonverteru i to serviser drapi soma kuna. jel to normalno ili je poremećaj nećega ili plaćamo preskupog servisera? vrlo je aktualno, please help. and tenkju
Moj bi ti savjet bio da raskopaš to sam, skineš tog boga dolje i s njim u šoping novog. Neće biti besplatno ali vjerujem da ćeš proći duplo jeftinije.

-Nisam se baš borio puno s ventilokonvektorima pa si ne mogu predočit ima li tu popravka ili mora novi dio. Vjerujem da mora
__________________
"You're a trophy wife? What contest in hell did I win?" -Frank Barone
Majk is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2012., 21:37   #4
juggler
A da kažeš koji ili neku sliku il sl.. to je ko da kažeš auto mi neče i jel ventilokonverter ili ventilokonvektor?
cukopekar is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2012., 23:38   #5
ventilokonvektor. da u pravu si, to starom hoću pomoć a je ne živim tamo, evo zgooglao sam sliku
http://www.carrier.com.hr/komerc_proizvod/14/27
e sad ne znam tehničke podatke koji model, u gornjem lijevom ili desnom kutu podiže se poklopac za prekidač koji je kružni dvostruki, vanjski regulira jačinu puhanja a unutarnji temperaturu ili obrnuto, tako se i uključuju koliko znam i to ne radi. neznam jesam šta pomogao, saznat ću više pa makar za drugi put.
juggler is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2012., 08:04   #6
Quote:
juggler kaže: Pogledaj post
.. u gornjem lijevom ili desnom kutu podiže se poklopac za prekidač koji je kružni dvostruki, vanjski regulira jačinu puhanja a unutarnji temperaturu ili obrnuto, tako se i uključuju koliko znam i to ne radi. neznam jesam šta pomogao, saznat ću više pa makar za drugi put.
Za početak provjeri ima li uopće napona u vodu za napajanje tog ventilokonvektora? Imaš li ugrađenu zelenu led-diodu na tom regulatoru, ona bi se trebala upaliti kad "navineš" termostat na neku zadanu temperaturu.

Moguće da je neispravna temp. sonda (osjetnik), a serviser samo koristi priliku, pa ti svaki put promjeni čitav sklop.
__________________
Save a horse, ride a cowboy :)
champ is online now  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2012., 13:35   #7
Slažem se "champ", i provjeri dali cirkulira topla voda kroz armaturu (ventil) jer neki modeli ne pale ventilator ako nema tople vode u sistemu (da ne puše hladno) možda ga treba odzračiti..
cukopekar is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2012., 08:59   #8
Quote:
juggler kaže: Pogledaj post
i nitko ništa ? mislim ovako, kuća je stara 5 godina i svake godine krepa taj regulator na nekom ventilokonverteru i to serviser drapi soma kuna. jel to normalno ili je poremećaj nećega ili plaćamo preskupog servisera? vrlo je aktualno, please help. and tenkju

Jeli to ovaj:

http://eto.carrier.com/litterature/a...2G127H98K7.pdf

Koliko ih je krepalo do sad?

Taj fan coil je isti kao i Riellov (samo je valjda duplo skuplji radi imena), možeš koristiti Riellove regulatore. Ima ih i mehaničkih, bez elektronike, i ti se neće kvariti.

Mislim da se ti zovu Riello Basic termocontrol pa proguglaj
__________________
Poluznanje je opasnije od neznanja /// Pekari =>Oni što prže kompresore

Zadnje uređivanje nike321 : 18.02.2012. at 09:12.
nike321 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2012., 09:03   #9
je. taj je. bio je majstor jer hladni su dani bili. to je drugi koji se pokvario. otvorio sam ga poslije i vidi se da su plastični produžetci prekidača odlomljeni pa ne ulaze u same regulatore na pločici, tako da se nisam upuštao u provjeru jeli radi da ih okrenem odvijačem, majstor je promijenio cijeli prekidač i naplatio 550kn. ipak kao 25posto jeftiniji je ovaj majstor od onog prvog koji nikako da dođe. spremio sam ih oba i iskopirao sam pdf za drugi put da znam sam potražiti isti. majstor je konstatirao da se ta elektronika pokvarila, nisam bio osobno i dali su produžetci pipaka prekidača morali biti slomljeni jer se ne mogu cijeli izvuči iz regulatora neznam. u svakom slučaju, hvala svima na savjetima.
juggler is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:35.