Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.12.2007., 15:20   #1761
Quote:
juventuzer kaže: Pogledaj post
Treba li za psorcutan recept i koliko košta?
sa psorcutanom ti je trenutno ovakva situacija: u načelu ne treba recept iako su mene u par apoteka tražili, pa sam onda otišla u apoteku za koju znam sigurno da me neće pitat. Koštala je 195 kn i naručuje se. Dođe ti za par dana.
zuko is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2007., 15:29   #1762
Quote:
polly kaže: Pogledaj post
nemrem odolit
nemrem ni ja odolit, i primetit kako nam mili i dragi moderator nestrucno i subjektivno obavlja posao u zadnje vreme.

Mislim da bi bilo svrsishodnije da pozoves clanove foruma na malo umereniji i pristojniji recnik. Svedoci smo da se na zadnjim stranicama iznose neosnovane optuzbe uz koriscenje teskih i cak nepristojnih reci. Sve ovo nije upuceno samo meni vec i ostalim clanovima. Sve ovo srozava ugled i UCINAK foruma i preti da stranice ovog naseg foruma postanu mrtve i puste a da se diskusija preseli negde drugde.
Nisam primetio da si uputila ( osim meni ) komentare i opaske na slanje kod psihijatra i pominjanje psihickih bolesti koje upucuju neki clanovi foruma. Isto nisi ni profesionalno odreagovala ni na prijavu "nepocudnog posta ".
Sto se tice mojih komentara oni su samo i uvek direktan odgovor na meni upucen post.

Molio bih i druge clanove foruma da se izjasne po ovom pitanj.

Pozdrav
IZLECENI is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2007., 15:47   #1763
a imaš pravo, neprofesionalna sam
moj grijeh

da sam profesionalana, zbrisala bi ti mam prve postove i banala te
toliko o profesionalnosti

a sad ajmo u revijalnom tonu dalje o psorijazi
bez ekonomsko propagandnog programa
OK? jasno i bistro?

zafaljivam
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2007., 15:48   #1764
Quote:
IZLECENI kaže: Pogledaj post
preti da stranice ovog naseg foruma postanu mrtve i puste a da se diskusija preseli negde drugde.
a čuj,.... ispratit ćemo te sa tugom

a ti si živahnosti pridionio sa čime ono točno?
nuđenjem na prodaju svog kuhinjskog pripravka
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2007., 16:05   #1765
da probam napisati nesto konstruktivno i za starije i za nove psorijatičare.

jednom kad izbije ova bolest bilo u vecem ili manje obujmu tesko je.
najteza je mozda psihicka steta koje nam ove flekice čine.

no mislim da trebamo biti hrabri i jaki te prihvatiti ovo stanje kao trajno stanje, vječnog suputnika koji ce se mozda jednog dana i moci u potpunosti izliječiti(ja cvrsto vjerujem u to).

tek nakon sto prihvatimo ovo stanje kao stvarno mozemo se boriti s njim, a onda nakon nekog vremena borba prerasta u suživot te nam život postaje lakši.

ja sam prihvatila ovu bolest i ne dira me baš previše, imam svoju rutinu njege, koristim ulja, povremeno psorcutan i fototerapiju.
i zadovoljna sam.

ovo pišem zato sto znam koliko ima ljudi kojima ovo stanje jako tesko pada, a posebno se radi o mladjim ljudima kao i ja( rane dvadesete)-psorijaza ne treba na nijedan nacin ometati vas normalan zivot, vazno se samo redovito njegovati i pozitivno misliti.

zapravo je sve u glavi...ako je glava zdrava, mrlje su nevidljive i vama i drugima
emergence is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2007., 16:43   #1766
Quote:
polly kaže: Pogledaj post
a čuj,.... ispratit ćemo te sa tugom

a ti si živahnosti pridionio sa čime ono točno?
nuđenjem na prodaju svog kuhinjskog pripravka
Ti znas da li je nesto kuhinjski pripravak ili ne .
Samo mi objasni na osnovu cega. Pameti verovarno?????
IZLECENI is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2007., 16:47   #1767
Quote:
IZLECENI kaže: Pogledaj post
Ti znas da li je nesto kuhinjski pripravak ili ne .
Samo mi objasni na osnovu cega. Pameti verovarno?????

ne micek,
na osnovu službenih analiza koje si objavio

o ... ups .... pa ti njih nemaš


ajmo sad završiti s ovim, OK?
imaš nešto novo za iznjeti, samo naprijed
želiš reklamirati svoj melem, ne bi više moglo
i s ovim bi bio kraj rasprave
isući postovi u kojima se ne pridržavaš navedenog biti će brisani
tako da od sad ista pravila važe za tebe kao i za ostale forumaše
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2007., 16:51   #1768
Quote:
polly kaže: Pogledaj post
ne micek,
na osnovu službenih analiza koje si objavio

o ... ups .... pa ti njih nemaš


ajmo sad završiti s ovim, OK?
imaš nešto novo za iznjeti, samo naprijed
želiš reklamirati svoj melem, ne bi više moglo
i s ovim bi bio kraj rasprave
isući postovi u kojima se ne pridržavaš navedenog biti će brisani
tako da od sad ista pravila važe za tebe kao i za ostale forumaše
Ja ne krsim ta tvoja pravila i nista vise ne reklamiram.
Ti sankcionisi nepristojne ostale postove i bice sve u redu.
IZLECENI is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2007., 02:13   #1769
Quote:
zuko kaže: Pogledaj post
ima li itko iskustva sa korištenjem Megamina?
Megamin je upotrebljavala majka od mog prijatelja s polovičnim uspjehom.
O upotrebi megamina govori se da poboljšava rad jetre, a time regulira lučenje slobodnih radikala koji po nekim spoznajama utjeću na ubrzani rast kože, a što je glavna odlika psorijaze. To sam uspio svatiti iz priće mog prijatelja. Inaće Megamin je dosta skup lijek.

Ovo je o Megaminu.
http://www.vjesnik.hr/Razno/SL/Megamin/
milivoj12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2007., 09:13   #1770
hvala Milivoj. Btw, kažeš polovični učinak, znači li to da je neki učinak ipak postojao i baš vezan za uzimanje Megamina?

emergence, ideš na Šalatu na fototerapiju?
meni je učinak fototerapije bio dosta dobar, ali se sad jednostavno više ne mogu izorganizirati za odlaske na Šalatu u radno vrijeme.
zuko is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2007., 11:06   #1771
Quote:
zuko kaže: Pogledaj post

emergence, ideš na Šalatu na fototerapiju?
meni je učinak fototerapije bio dosta dobar, ali se sad jednostavno više ne mogu izorganizirati za odlaske na Šalatu u radno vrijeme.
pa nisam išla na foto vec 2 godine ali da idem na šalatu.

dosta je nezgodno kad imaš posao, meni je bilo nezgodno jer sam tad još išla u srednju školu.

mislim da i neke privatne klinike imaju te aparate ali ne znam koje...
emergence is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2007., 21:02   #1772
Evo javljam se nakom tocno godinu dana poslije tretmana iz Srbije. Nakon sto mi je psorijaza otisla ljepse se osjecam i NIJE se niti malo vratila, makar su neki mislili da hoce. Hvala
Gogoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2007., 00:15   #1773
Quote:
zuko kaže: Pogledaj post
hvala Milivoj. Btw, kažeš polovični učinak, znači li to da je neki učinak ipak postojao i baš vezan za uzimanje Megamina?

emergence, ideš na Šalatu na fototerapiju?
meni je učinak fototerapije bio dosta dobar, ali se sad jednostavno više ne mogu izorganizirati za odlaske na Šalatu u radno vrijeme.
Da što se tiće megamina u ovom slučaju rezultati su bili kao i s ostalim mastima (psorcutan), ali cijena je 10 puta veča, stoga je prestala uzimati megamin. Za druge primjere neznam.
milivoj12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2007., 10:53   #1774
Braco i sestre

SRECNI VAM PRAZNICI ( PROSLI I BUDUCI)




P.S. Sa malim zakasnjenjem jer forum nije radio.
IZLECENI is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2007., 07:16   #1775
Pozdrav, nisam do sada uopće vidio da postoji tema za oboljele od psorijaze, pa evo da se i ja učlanim. Dobio sam psorijazu prije 4 godine uslijed stresa zbog neke namještaljke na poslu. U početku imao sam samo artritis i samo na jednom mjestu iza uha mali areal. Ali prije jedno godinu i pola "popušio" sam psorijazu na noktima i u pola godine sam se pozdravio sa svojim prijašnjim izgledom noktiju na šakama imao sam još samo jedan nokat koji prokleta boleština nije napala ali prije 6 mjeseci i on je otišao. Stari ima psorijazu i artritis od 91 pa tako da sam znao što slijedi i što ta boleština čini. Ali on nije imao na noktima pa tako da dok ja nisam dobio na noktima nisam niti znao da se psorijaza može dogoditi na noktima. Sada pored psorijaze na noktima ima i još 3 areala iza uha, na lijevoj podlaktici i na 3 mjesta na nogama. Koristim 20% beloderm koji samo skine ljuskice ali crvenilo ostaje i dalje. Za artritis koristim pun ku... ljekova. E sada me zanima pošto u Karlovcu baš i nije neki vrsni dermatolog a vremena za ići u Zagreb nemam da li postoji koja bolja mast od beloderma kojom bi se "riješio" i ljuskina i crvenila tj. da je barem malo manje uočljivo jer mi je počela izbijati psorijaza na glavi tj. čelu i već mi je pun kur.. odgovaranja i objašnjavanja što mi je to. Hvala puno i nadam se kavom optimističnom odgovoru.
__________________
"Trying is the first step towards failure, so the lesson is never try" Homer Simpson
benxxs is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2007., 08:41   #1776
meni je na licu stanje dosta dobro riješila maxidex krema i već tri tjedna nemam na licu ništa. laktovi su mi u puno boljem stanju od kad koristim naftalansku kremu i ulje, ali mi ta ista terapija ništa nije pomogla na dijelu nogu ispod koljena. tu je sve isto kao i prije, crveno s ljuskama i svrbi za pop......
zuko is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2007., 11:11   #1777
Quote:
zuko kaže: Pogledaj post
meni je na licu stanje dosta dobro riješila maxidex krema i već tri tjedna nemam na licu ništa. laktovi su mi u puno boljem stanju od kad koristim naftalansku kremu i ulje, ali mi ta ista terapija ništa nije pomogla na dijelu nogu ispod koljena. tu je sve isto kao i prije, crveno s ljuskama i svrbi za pop......
Imam nekoliko potpitanja za ovu Maxidex kremu google mi izbaci da je to krema za oći, pa mi nije jasno kako mast za oći uspije pomoći psorijazi. Drugo pošto ja ne želim ići u naftalan jer mojem ocu sa istiom dijagnozom nije pomoglo lječenje nego je još pogoršalo da je na kraju bio klinički mrtav jer mu je upala tako drastično se pogoršala da mu doktori(od Doktorice Čikeš pa do dr.Dirigla) nisu uspjeli spustiti temperaturu ispod 40 3 mjeseca dok nije smršavio 40 kilograma i bio klinički mrtav, hvala Bogu oporavio se iako doktori dan danas ne znaju uopće što mu se desilo i kako se uspio izvuči. Pa me zanima di bi se mogo nabaviti ta naftalanska kremu i ulje tj koliko je drukčije ta krema od 20% beloderma
__________________
"Trying is the first step towards failure, so the lesson is never try" Homer Simpson
benxxs is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2007., 13:26   #1778
pozdrav svima!

samo da javim da sam našla kremu koja mi je odlična! vec 5 dana ju mazem po jednoj dosadnoj točkici koju imam na ruci i stvarno je nakon mazanja manja! krema se sastoji od pririodnih sastojaka i koliko sam proguglala svi sastojci su odlični za umirivanje kože i njeno ovlaživanje.

klikni
emergence is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2008., 09:09   #1779
Quote:
benxxs kaže: Pogledaj post
Imam nekoliko potpitanja za ovu Maxidex kremu google mi izbaci da je to krema za oći, pa mi nije jasno kako mast za oći uspije pomoći psorijazi. Drugo pošto ja ne želim ići u naftalan jer mojem ocu sa istiom dijagnozom nije pomoglo lječenje nego je još pogoršalo da je na kraju bio klinički mrtav jer mu je upala tako drastično se pogoršala da mu doktori(od Doktorice Čikeš pa do dr.Dirigla) nisu uspjeli spustiti temperaturu ispod 40 3 mjeseca dok nije smršavio 40 kilograma i bio klinički mrtav, hvala Bogu oporavio se iako doktori dan danas ne znaju uopće što mu se desilo i kako se uspio izvuči. Pa me zanima di bi se mogo nabaviti ta naftalanska kremu i ulje tj koliko je drukčije ta krema od 20% beloderma
maxidex je kortikosteroidna krema za oči. sadrži deksametazon. Dermatolozi je ponekad prepisuju za liječenje blažih oblika ovakvih stanja i to isključivo za primjenu na licu jer je blaža (pošto je za oči) nego neke druge kortikosteroidne kreme.
naftalansku kremu i ulje možeš nabaviti jedino u naftalanu, koliko je meni poznato. Razlikuje se od beloderma jer ne sadrži kortikosteroide nego samo salicil.
da i sretna nova godina svima!
zuko is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2008., 11:58   #1780
"Salicil"
Stari dobri poznati sastojak u mnogim preparatima. Cini mi se da ga je i Visnjic imao u Vipsogalu. Oljusti trenutno povrsinske slojeve koze i napravi dobar pocetni efekat. Ali nema sustinskog delovanja na bolest.
IZLECENI is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:05.