Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci

Kućni ljubimci Za vlasnike pasa, mačaka i ostalih životinjica dragih
Podforumi: Zdravlje kućnih ljubimaca, Psi, Mačke, Udomljavanje

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.10.2009., 20:14   #1081
Daj mu vode na špricu. Također, ja bi ti savjetovala da zoveš dežurnog veta. U Bubi i VetPointu ti dođu kad trebaš bez beda. Ja ne bi čekala da sam na tvom mjestu.
Smartie is offline  
Old 04.10.2009., 20:32   #1082
Hvala, Smatrie, ali mi smo iz Istre Prije par sati je konačno jeo, a nakon što sam pisala ovo gore pio je nekoliko puta. Uh! I ja sam se sjetila na špricu pa sam već bila po nju u apoteku, da mu dajem makar na silu. Čula se s veticom, kaže neka ga dovedem ujutro na infuziju. Sad spava. U 21h ću mu dat antibiotik. Hvala još jednom!
Vespers is offline  
Old 05.10.2009., 00:39   #1083
Pas otrovan?

Bojin se da je moj Blu otrovan
Blu je inace star 3 mjeseca i 5 dana,tricolor beagle.
Znaci,u petak smo bili u prijateljevom stanu , pas je slobodno šetao po dnevnom..Prvo sam ga uvatia kako nesto zvace,izvadia mu iz usta i bacia u pepeljaru , bia je neki papir pa nisan bas puno odvraca pozornost jer on stalno nesto zvace >_< Nakon nekih 10 minuta ponovo je dosa do mene , guess what, ponovo je nesto zvaka :P Izvadia san mu odma iz usta,kad ono mala kesica s otrovi za miševe. Stara od prike je to postavljala ispod kauca jer navodno imaju problema s miševima >_> Ta kesica nije bila otvorena,on inace tako prije nego nesto ne pojede donese do mene da se "pohvali" s ulovom :P Radi te se nisan brinija jer je bila jos uvik zatvorena,al onaj "papiric" sta san bacia u pepeljaru je bila prazna! Znaci il je on izia il miš,oni mi govoru da je moguce da je miš jer su bas to jutro nasli jednoga krepanog...nie bas da mi je svejedno,di puklo da puklo.Odma san odvea pasa doma,da san mu zlicu soli .. nakon 10 minuta je sve izpovraca. Jedno 5-6 hrpa neprožvakane spize :P Nisan moga virovat koliko stane u njega Na nijednoj hrpi nisan vidia nista crveno/rozo jer je takve boje bila ta otrov. Pas je evo 2 dana nakon toga bez ikakvih promjena raspolozenja. Razigran,hiperaktivan etc. Al san procita da se simptomi javljaju 1-2 tjedna nakon otrovanja,malo cudno al aj. Mozda san ja previse paranoican al ono,nezelin riskirat! Na toj maloj kesici otrovi pise ovo:
biotoll
ragcsaloirto
pep-saltek
matoniac 0.005%
promatiolon
vitamin k
slovenija
Nisan nigdi uspia nac taj artikal na netu da vidin od kakve je opasnosti za pse,ipak je to slovenska firma >_>
Vodit psa veterinaru? Nije bas da su ovi u <mom gradu> od velike pomoci,nevirujen da imaju ni sredstava ni znanja =/ Najvirovatnie bi rekli da ce sve bit u redu i da iden doma :P
Your suggestions are very welcome here!
Blu_Tg is offline  
Old 05.10.2009., 09:08   #1084
mozete se obratiti i drugim vet telefonski za savjet iz drugih gradova (na netu imate popis veterinara) tek tolko da vam kazu ako treba posjetit veterinara i da li treba dati psu kakav protuotrov,al mislim da ste odlicno napravili sa tim da je pas sve povratio van.
space_xd is offline  
Old 05.10.2009., 11:30   #1085
vitamin k je protuotrov. bilo bi dobro posjetiti veta ili nazvati za savjet. simptomi bi bili krvarenje. najprije kapilarno, znači sitno, točkasto krvarenje, oko njuške i očiju, a kasnije i unutarnje dok ne iskrvari.
__________________
I noga u guzicu je korak naprijed
hellie is offline  
Old 05.10.2009., 11:33   #1086
U takvim slučajevima za prvu ruku im nije loše dati medicinski ugljen koji na sebe veže otrove, ne znam koliko to sada ima smisla,on se daje odmah po trovanju... u svakom slučaju još bolje je to što ste izazvali povračanje.
Ja moram priznati da prvi puta čujem da se simptomi javljaju tek tjedan dana kasnije...možebit ... zato ne bi bilo loše da radi prevencije najgoreg otiđete vetu...ipak je štene i male količine mogle bi imati posljedice.
Možda ste imali sreće pa je našao prazan papirić, ali ja to ne bi prepustila slučaju. Simptomi trovanja su očigledni, ovisno o tome što je pojeo...nastupa ili kočenje i grčenje ili povrača i kaka krv... pa ga držite pod budnim okom. sretno!
buba007 is offline  
Old 05.10.2009., 21:32   #1087
Quote:
Blu_Tg kaže: Pogledaj post
Bojin se da je moj Blu otrovan
Blu je inace star 3 mjeseca i 5 dana,tricolor beagle.
Znaci,u petak smo bili u prijateljevom stanu , pas je slobodno šetao po dnevnom..Prvo sam ga uvatia kako nesto zvace,izvadia mu iz usta i bacia u pepeljaru , bia je neki papir pa nisan bas puno odvraca pozornost jer on stalno nesto zvace >_< Nakon nekih 10 minuta ponovo je dosa do mene , guess what, ponovo je nesto zvaka :P Izvadia san mu odma iz usta,kad ono mala kesica s otrovi za miševe. Stara od prike je to postavljala ispod kauca jer navodno imaju problema s miševima >_> Ta kesica nije bila otvorena,on inace tako prije nego nesto ne pojede donese do mene da se "pohvali" s ulovom :P Radi te se nisan brinija jer je bila jos uvik zatvorena,al onaj "papiric" sta san bacia u pepeljaru je bila prazna! Znaci il je on izia il miš,oni mi govoru da je moguce da je miš jer su bas to jutro nasli jednoga krepanog...nie bas da mi je svejedno,di puklo da puklo.Odma san odvea pasa doma,da san mu zlicu soli .. nakon 10 minuta je sve izpovraca. Jedno 5-6 hrpa neprožvakane spize :P Nisan moga virovat koliko stane u njega Na nijednoj hrpi nisan vidia nista crveno/rozo jer je takve boje bila ta otrov. Pas je evo 2 dana nakon toga bez ikakvih promjena raspolozenja. Razigran,hiperaktivan etc. Al san procita da se simptomi javljaju 1-2 tjedna nakon otrovanja,malo cudno al aj. Mozda san ja previse paranoican al ono,nezelin riskirat! Na toj maloj kesici otrovi pise ovo:
biotoll
ragcsaloirto
pep-saltek
matoniac 0.005%
promatiolon
vitamin k
slovenija
Nisan nigdi uspia nac taj artikal na netu da vidin od kakve je opasnosti za pse,ipak je to slovenska firma >_>
Vodit psa veterinaru? Nije bas da su ovi u <mom gradu> od velike pomoci,nevirujen da imaju ni sredstava ni znanja =/ Najvirovatnie bi rekli da ce sve bit u redu i da iden doma :P
Your suggestions are very welcome here!
Naš je pas isto bio pojeo vrećicu s otrovom za štakore. Izazvali smo mu povraćanje i odmah je dobio injekcije antidot, vitamin K, tzv. Konakion, a nakon injekcija je 7 dana pio po pola pastile Konakiona za ljude. Idi ODMAH veterinaru; antikoagulanti su jako opasni, izazivaju unutarnje krvarenje na organima, ako mu ne daš na vrijeme protuotrov može bit fatalno!
Vespers is offline  
Old 06.10.2009., 12:43   #1088
Jedno pitanjce. Nakon što mački dam pratel protiv glista, nakon koliko trebam promijeniti pijesak i staviti novi, tj. za koliko vremena one iziđu van?
Maslina is offline  
Old 06.10.2009., 23:17   #1089
Quote:
Smartie kaže: Pogledaj post
Jesi probala TOTW za mace?
sorry što opako kasnim s odgovorom.....nisam probala TOTW, čitala sam o toj hrani....skopčala sam da bi ju u rijeci trebali imati u pet shopu šapica....mislila sam uzeti za velike mace pa davati i malima kad ih maknem s kittena....samo nisam shvatila da li se može kupiti na kile ili moram ono neko ogromno pakovanje kupiti...

maca koja je imala problem sa stolicom sad jede iams kitten i stolica je skroz ok.....rekla mi je vetica u pet centru da je prošle godine proglašen za hranu s najmanje konzervansa, valjda joj zato paše....jedino je bezobrazno skup, skuplji od rc-a i hillsa....
clea... is offline  
Old 07.10.2009., 14:45   #1090
Quote:
clea... kaže: Pogledaj post
sorry što opako kasnim s odgovorom.....nisam probala TOTW, čitala sam o toj hrani....skopčala sam da bi ju u rijeci trebali imati u pet shopu šapica....mislila sam uzeti za velike mace pa davati i malima kad ih maknem s kittena....samo nisam shvatila da li se može kupiti na kile ili moram ono neko ogromno pakovanje kupiti...
TOTW je hrana za sve uzraste, nema marketinških budalaština poput puppy/kitten, senior/stara mačka

Imaš malih pakovanja od 2,3 kg i 6 i nešto kila za kupiti.
Smartie is offline  
Old 08.10.2009., 12:33   #1091
Pesek se samo odmara povremeno zacvili, drhti i dašće...

Ovaj pesonja

mješanac star 11 godina.

Jučer je samo ležao, nije ništa ni jeo ni pio... Danas je nešto pregrizao, i puno vode popio. Dahće tako da sumljam da mu je možda temperatura povišena.
Jutros je imao kakicu. Pesek leži cijelo vrijeme na svojim skrivenim mjestima, boji se izači, povremeno zacvili dok tako leži, a kada napokon izađe da proviri, zadrhti, uplaši se i odšeta do skrovišta. Hoda polako i umorno. Jučer nije ni zalajo dok su mu se susjed igrao (jedan mješanac vuki)...
Moji kažu kako ga nešto boli u području prsa...

Imate kakva iskustva?! Hoće li stvar proči za dan dva, ili ne gine veterinar...
Ovo je prvi takav slučaj u 11 godina...
Glavni frajer kaže: is offline  
Old 08.10.2009., 14:27   #1092
Odi kod veta
Corduroy is offline  
Old 08.10.2009., 16:13   #1093
Quote:
Smartie kaže: Pogledaj post
TOTW je hrana za sve uzraste, nema marketinških budalaština poput puppy/kitten, senior/stara mačka

Imaš malih pakovanja od 2,3 kg i 6 i nešto kila za kupiti.
znam....jer velike i male mace u prirodi jedu isto i sve to.....ali moje su sve imale rinotraheitis pa mi se činilo pametnim da jedu kitten koji je masniji i kaloričniji od hrane za velike....čini mi se da bi ovoj s problematičnim želucem ta hrana bila preteška....a za ostale ću vidjeti kad potrošim postojeće zalihe....hvala na savjetu...
clea... is offline  
Old 08.10.2009., 19:27   #1094
Mačka - problem sa očima

Imam mačku staru 7 mjeseci i u zadnjih par dana primjetio sam da joj je na očima stalno neka bijela membrana koja se sa vremenom povuče ispod oka. Nakon što mačka zatvori i otvori oči ona se opet pojavi. Izgleda slično ovom:

http://www.cvm.missouri.edu/neurolog...uton/floyd.jpg
http://www.vetmed.wsu.edu/ClientED/i...eyes/exam2.jpg

Zna li netko treba li to liječiti? Da li je to bolest?
Aftermath is offline  
Old 08.10.2009., 20:14   #1095
to je treći kapak. svaka mačka ga ima. ako se jako i stalno vidi dok ima otvorene oči, može ukazivati na probleme s očima i dobro bi bilo posjetiti veta.
ako se brzo povuče nakon otvaranja očiju onda je sve u redu. po tvom opisu rekla bih da se ne trebaš zabrinjavati, iako mi nije jasno što ti znači nakon nekog vremena? koliko je to otprilike?
Lilivanili is offline  
Old 08.10.2009., 20:39   #1096
Kako kad, nekad nakon minutu, nekad 5 min, nekad odmah (ukoliko se prestraši pa više napregna otvaranje očiju). Imam mačke godinama, ali ovo još nisam vidio.
Aftermath is offline  
Old 08.10.2009., 21:38   #1097
pa ako ti je čudno, odvedi je kod veterinara.
stvarno može biti ništa, ali za svaki slučaj.
Lilivanili is offline  
Old 08.10.2009., 22:54   #1098
Da, ovo je treći kapak ali može biti znak upale, nedostatka vitamina. Može biti i da nije ništa ali oči nebi smjele često ovako izgledati.

Najbolje je posjetiti veterinara.
Matt is offline  
Old 12.10.2009., 15:16   #1099
Mops

Pozdrav svima.

Imamo mopsića (Buco), starog godinu dana. Kupljen je sa papirima, odlični roditelji... Od prvog dana koristimo samo premium hranu. Nikad nije bio boležljiv, uvijek je sretan i pun energije.

Al, evo jučer sam se jako zabrinuo kad je Buco jako zijevnuo. Naime, na desnoj strani gornjeg nepca (skroz pri grlu), ima neku izraslinu promjera 1 cm, roze boje. Izgleda kao glatki, okrugli, mesnati mjehur. Danas idemo veterinaru da provjeri o čemu se radi.

Uglavnom, jede bez problema, nema nikakvih tegoba, normalno spava...ništa. Sve 5. Da nije zijevnuo nebi ni skužili da ima nešto na nepcu.

Jel ima netko sličnih iskustva? Što bi to moglo biti? Nadam se da nije nikakav tumor (znam da ovo pogađa starije pse)....
Andrey_81 is offline  
Old 12.10.2009., 22:22   #1100
Ja sam ima 2 dana primjetila da mi Shih-tzu-u strasno smrdi iz usta.Jede Rojal canin za Shih-tzu-e i do sada nije bilo nikakvih problema.Kad nas polize,taj dio tijela koji je polizala uzasno smrdi.Ima li netko kakvih iskustava s tim.Inace je stara 6 miseci.
stcarica is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:45.