Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.05.2010., 21:10   #7601
mislim da bi bilo bolje da ti je sudoper ispod ovog većeg prozora, a ploča za kuhanje više prema kutu ako misliš imat napu

a i u tom slučaju bi ti bio 'idealni' redoslijed sa desna frižider-ploha-sudoper-ploha-ploča

al najbolje je da prvo sa majstorima vidiš o mogućnostima premještanja instalacija na željene pozicije
cilla is offline  
Old 23.05.2010., 21:24   #7602
Pozz! Jel postoji neka "norma" za razmak izmedju sudopera i ugradbene ploce? Nama radi nape, a i radi MM-ovog navaljivalja da uzmemo sudoper od 1000cm razmak ispada 12cm to mi se cini nekako preblizu
**Anchy** is offline  
Old 23.05.2010., 21:41   #7603
Quote:
Mamster kaže: Pogledaj post
Svrcka: evo kant slikan sa 15 cm udaljenosti. Mobitelom se bolje ne može.

http://img715.imageshack.us/img715/1385/dsc00931u.jpg

Ovako na slici izgleda taj kant o.k.
ali ja sve to moram uživo vidjeti da bi stekla dojam,
u svakom slučaju je lijepo...i mislim da je i taj kant puno bolji i ljepši od sjajanog iverala
o samom akrilu neću ni govoriti koliko mi je ljepši

koliko je tebe koštao kvadrat toga obostranoga,

sjećam se da mi je rečeno da ploča dođe oko 2500 kn, odnosno kvadrat malo manje od 500 kn
murtila is offline  
Old 23.05.2010., 21:50   #7604
Ne znam kakva je norma, al moji starci imaju tak blizu štednjak i sudoper i mogu ti reći da je to izuzetno nepraktično. Ukoliko pohaš piletinu, poprilično je teško istovremeno čistiti zelenu salatu pod mlazom vode, čak i ako koristiš udaljeniji sudoper. Nešto vode uvijek špricne okolo... Funkcionira to (njima već 15 godina), al meni se čini da ukoliko imaš drugog izbora, biraj drugi izbor
Rumko is offline  
Old 23.05.2010., 21:50   #7605
Quote:
**Anchy** kaže: Pogledaj post
Pozz! Jel postoji neka "norma" za razmak izmedju sudopera i ugradbene ploce? Nama radi nape, a i radi MM-ovog navaljivalja da uzmemo sudoper od 1000cm razmak ispada 12cm to mi se cini nekako preblizu

Norma ti je ono što ti može stati

ako imaš mjesta, poželjno je, ustvari funkcionalnije da postoji razmak...tvoj je definitivno mali odnosno nikakav
ali ako ne može drugačije, šta ćeš...želje su jedno stvarnost drugo

ali ako imaš mjesta da pomakneš, a samo ti napa smeta...jednostavnije je nju pomaknit, možda
murtila is offline  
Old 23.05.2010., 22:23   #7606
rumko : slazem se sa prijedlozima da sudoper primistis ispod prozora.
tamo je skroz udaljen, a jos je i u kutu. stvarno nema smisla

ja san isto ljubitelj sidebyside hladnjaka, al mislin da on nije za ovakvu kuhinju. vecina je sira od 60cm i stvarno bi ti izgledalo natrpano.
ja bi stavila ugradbeni hladnjak na najmanji zid
__________________
we're not enemies, we just disagree
fasinain is offline  
Old 24.05.2010., 01:13   #7607
Quote:
murtila kaže: Pogledaj post
Norma ti je ono što ti može stati

ako imaš mjesta, poželjno je, ustvari funkcionalnije da postoji razmak...tvoj je definitivno mali odnosno nikakav
ali ako ne može drugačije, šta ćeš...želje su jedno stvarnost drugo

ali ako imaš mjesta da pomakneš, a samo ti napa smeta...jednostavnije je nju pomaknit, možda
Ali može stati.. Ako stavi sudoper manji od 100cm
Stvarno ne vidim što će ti toliki sudoper. Puno praktičnije je imati više plohe.


@rumko, i ja mislim da side-by-side nije za ovu kuhinju, a možeš imati sličan raspored kao na onoj fotki ako umjesto 2 visoka elementa staviš jedan, tj. ne staviš onaj stup sa pećnicom i mikrovalnom nego samo ugradbeni hladnjak. I mislim da je onda zgodnije i elegantnije produžiti kuhinju uz cijeli zid, a ne imati ovako odvojen dio u ćošku.
Aoife is offline  
Old 24.05.2010., 08:40   #7608
Čula sam se s majstorom i kombinacija podnog i promjena vodovodnih instalacija je moguća tako da se ide na tu varijantu (a nakon toga ću živjeti na kruhu i vodi )

Moram priznati da su mi vaši savjeti bili izuzetno korisni i hvala vam na tome! Imajući na umu novi razvoj situacije, izokrenula sam kuhinju i čini mi se da druga kombinacija pobjeđuje (zelene brojke).



1. slika: 1 se Sidebyside, zatim friđ za vino, pa element za žlice i pizdarije, suđerica... Skladišni prostor su 6 i 8. Hladnjak tu ne mogu staviti u liniju jer je preuzak da imam oboje, 5 m niz je preduga linija za moj ukus
2. slika: U mini kut mi se taman uklapa sidebyside i visoki element po mjeri (za začine, i hranu). Zatim niz kao na slici, 5 je suđerica, a 7 hladnjak za vino, 3 i 8 su skladišni prostor.

U obje varijante sam imala na umu na stari instalacijski zid staviti 30 cm dubine otvoreno/zatvorenog sustava polica i ormarića u najnižem dijelu. S time se poigrati da dobijem neku razigranu plohu i dodatni skladišni prostor (mada, imam i ostavu tako da nije nužno da baš sve bude u kuhinji).

Mislim da je očito da sam htjela odmaknuti štednjak što više od stola iako bi sudoper trebao biti što bliže hladnjaku, al taj detalj nije tak bitan?

Klizna vrata u oba slučaja.

P.S. Kako da maknem sve stare tlocrte? Zagušujem temu.
Rumko is offline  
Old 24.05.2010., 09:40   #7609
ma ne smetaju stari tlocrti.
zelena kombinacija naravno pobjeduje
al je problem sta mi se cini da ti je stednjak tocno na prozoru (napa ? )
bolje bi bilo da raspored ide 7, 4, 3, 6, 5. (a i puuuno bolje je, po mom iskustvu, da element za bestek bude izmedu sudopera i stednjaka)

ne znan koliki ces uzeti sidebyside, al mi se cini da nemas dovoljno mista izmedu njega i elementa 3 na slici.
__________________
we're not enemies, we just disagree
fasinain is offline  
Old 24.05.2010., 10:25   #7610
Da sakrijem hladnjak za vino? bojim se da tu dragi ima zadnju riječ i taj hladnjak može eventualno u onaj kut kod stola tako da ga uvijek ima pod okom

Napu nisam mislila stavljati budući da imam prirodnu ventilaciju Neka uska, viseća napa bi eventualno mogla između dva prozora, al tu se spuštaju cijevi od centralnog s kata pa bi smo u tom slučaju i njih morala micati. Zato mi je na slici 1 štednjak pozicioniran tamo di je, da bih mogla staviti napu. Ne znam, prostor pruža otpor u svim smjerovima, a što je najgore od svega, zapravo je sasvim solidne veličine za svoju namjenu

Što se otvaranja hladnjaka tiče, to je stvar detalja i namještaja po mjeri. Naravno da će se sve raditi tako da sve funkcionira. Ionako još ne znamo ni je li najduži zid 5 m ili 5.20 te kakva nas iznenađenja čekaju ispod lamperije ljepljene na pločice

Općenito me u drugoj varijanti brinu prozori, pogotovo kod štednjaka, tu mi jedino prolazi neki klizni, al u tom slučaju se mogu pozdraviti s otvaranjem elementa 1 do kraja. No dobro, mogla bih napraviti ladičar ispod razine prozora, a u ravnini, vratašca ili ostaviti otvorenu policu? Ili da tu nemam nikakav element nego samo hladnjake i sa strane prazan prostor za spremiti joggera?
Rumko is offline  
Old 24.05.2010., 13:59   #7611
@rumko,

Nisam baš sve upratila ali sam donekle u toku, al da ne čitam ponovo....
što ti je na ovom kratkom zidu nasuprot štednjaku,
odnosno do onoga kuta ventilacije ili šta je već

Inače, sad je već puno bolje, naravno zelene brojke
murtila is offline  
Old 24.05.2010., 15:26   #7612
Quote:
**Anchy** kaže: Pogledaj post
Pozz! Jel postoji neka "norma" za razmak izmedju sudopera i ugradbene ploce? Nama radi nape, a i radi MM-ovog navaljivalja da uzmemo sudoper od 1000cm razmak ispada 12cm to mi se cini nekako preblizu
Imao sam slučaj da je klijent inzistirao na takvom rasporedu elemenata kod kojeg je razmak između sudopera i ugradbene ploče bio 5 cm. Takav uzak prostor je između ostalog i dosta nepraktičan za održavanje.

Obrati pažnju i na to da ti je razmak od 12 cm ujedno i jedini komad radne ploče na tom dijelu jer se sa jedne strane nalazi rupa za sudoper, a sa druge rupa za ugradbenu ploču. Ako je radna ploha od iverala može se dogoditi da prilikom ugradnje ili korištenja na tom dijelu pukne zato što je preuska (12 cm)
đoz32 is offline  
Old 24.05.2010., 15:47   #7613
[QUOTE=murtila; koliko je tebe koštao kvadrat toga obostranoga,

sjećam se da mi je rečeno da ploča dođe oko 2500 kn, odnosno kvadrat malo manje od 500 kn[/QUOTE]

Ponuda za kuhinju nije bila izražena po kvadratu. Ukupna cijena za kuhinju sa ugradnjom svih uređaja (koje smo posebno kupili) i gratis sudoperom iznosila je 15.000 Kn.
Mamster is offline  
Old 24.05.2010., 15:50   #7614
@rumko, dobar je i jedan i drugi raspored iako bih ja na tvom mjestu izbacila taj side-by-side i stavila sve u jednoj liniji. A može i ovako biti u liniji - samo na slici 2 okreneš frižider da bude naslonjen na ovaj zid gdje je sve ostalo. Ovaj mali element pored frižidera ionako samo strši (pretpostavljam da side-by-side nije ugradbeni frižider), a ovako se ne moraš pitati što će se moći otvoriti. Metle onda možeš strpati u ove uske ormariće preko puta tog dijela kuhinje. Za koje mislim da bi trebali biti ujednačeni, dakle da nije jedan dublji a drugi plići.
Aoife is offline  
Old 24.05.2010., 23:45   #7615
Quote:
Aoife kaže: Pogledaj post
Ali može stati.. Ako stavi sudoper manji od 100cm
Stvarno ne vidim što će ti toliki sudoper. Puno praktičnije je imati više plohe.
Problem je sta je sudoper vec narucen i placen kuhinja je montirana ima 2 dana i tek tada sam shvatila da smo se zaj... tj. na nacrtu je to dosta drukcije izgledalo sta se plohe tice to nije problem, imamo s jedne strane sudopera 40-ak cm i pored ploce 1,5m. Takodjer je tu i sank od 2m. Jedina opcija je pomaknit napu malo dalje, al MM ne zeli ni cut za to, sta radi kabela koji je samo radi toga ostavljen sta radi estetike
**Anchy** is offline  
Old 25.05.2010., 08:50   #7616
što ti je na ovom kratkom zidu nasuprot štednjaku,odnosno do onoga kuta ventilacije ili šta je već


Ma to su samo ugradbene police/ormarić dubine 30 cm - otvoreno zatvoreni sistem bi mogao biti.

Quote:
murtila kaže: Pogledaj post
dobar je i jedan i drugi raspored iako bih ja na tvom mjestu izbacila taj side-by-side i stavila sve u jednoj liniji...... Za koje mislim da bi trebali biti ujednačeni, dakle da nije jedan dublji a drugi plići.
Ovo kaj strši će biti rađeno po mjeri pa neće stršati, a pored štednjaka mi treba još minimalna površina radi odlaganja žlice i za koju godinu da potencijalno dijete ne povuče nešto na sebe. Mlada sam, al ipak mislim i na takve detalje I sve će se moći normalno otvarati, tek sam naknadno otkrila da se u Alnu mogu podešavati dimenzije predmeta

U liniju nikako ne bih sve stavljala jer jako volim uređenje ne-po-špagi. vizualno bi zasigurno tvoja ideja bila sjajna, ali meni je ovo nekako draže Čista subjektivnost i netko bi rekao, pomanjkanje smisla za estetiku
Rumko is offline  
Old 25.05.2010., 13:01   #7617
Rumko,
jedna zakašnjela ideja: http://i48.tinypic.com/xaoy10.jpg
(pojednostavljena verzija ovoga)
svašta is offline  
Old 25.05.2010., 14:36   #7618


Uploaded with ImageShack.us


Evo moje ideje za male kuhinje. Dugo sam razmišljala, crtala, kopkala po netu i časopisima za unutarnje uređenje i na kraju je moja ideja i vrijedne ruke našeg stolara izrodila moju malu ali vrlo praktičnu kuhinju!!!!

U donjem desnom kutu se vidi komad ploče za kuhanje i ispod je pećnica. Ispod pećnice čak je i jedna ladica za tave, kalupe za pečenje i slično. Vrlo praktično.
__________________
We are people born of sound, the songs are in our eyes, gonna wear them like a crown...
Pepitza is offline  
Old 25.05.2010., 14:44   #7619
pepitza: nije moj stil al mi se bas svida
__________________
we're not enemies, we just disagree
fasinain is offline  
Old 25.05.2010., 15:02   #7620
I meni nije-moj-stil-al-mi-se-sviđa, ali šta misliš da je dosta jedna mala sličica? Hoćemo još
Aoife is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:03.