Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.04.2011., 00:15   #301
nažalost je da. mama je ostala bez mlijeka, a on je kao bio najjači u leglu pa su ga dali.
super.glue is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2011., 23:17   #302
newfoundlander

Evo i u našu kuću ušao je prekrasan njufić. Htjela sam udomiti neko štene i posrećilo mi se.Nisam ni znala kako je to velika pasmina dok nisam vidjela roditelje u živo. Išla sam po nju u Čakovec. Deveta u leglu i najljepša.... Ljubav na prvi pogled. Nema papire, ali mi nisu niti važni.
Lena me iz dana u dan usrećuje. Imam veliku okučnicu tako da uživa u vrtu. Macu Rozi je osvojila nakon tjedan dana. Sve je savršeno.....jedini problem imam sa bježanjem. Pet minuta nakon što odem od kuće, ona je izvan ograde,točnije provuče se ispod žičane ograde i kroz živicu izađe. Stupićima u razmaku od 30 cm učvrtstila sam žicu, ali ne pomaže. U susjedstvu je njezin prijatelj retriver i kod njega završi na igri. Ne želim psa držati na lancu niti u boksu ali što da radim? Ima li neko iskustva? Prođe li to s vremenom? Sada ima 10 mjeseci. Pokušat ću staviti neku slikicu...
ROZI I LENA is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2011., 01:55   #303
ovo je moja Lena sa 3,5 mjeseca
http://i56.tinypic.com/2hoxri8.jpg
ROZI I LENA is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2011., 02:10   #304
http://i52.tinypic.com/2qun9z6.jpg
Lena prvi puta na moru. Tu je stara 9 mjeseci. Nije plivala, ali je cijelo vrijeme bila u pličaku. Nadam se da će na ljeto plivati samnom.
ROZI I LENA is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2011., 02:22   #305
http://i56.tinypic.com/28s69sy.jpg
Lena s malim mickama.
ROZI I LENA is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2011., 11:07   #306
Quote:
ROZI I LENA kaže: Pogledaj post
Nema papire, ali mi nisu niti važni.
Otkad sam na Forumu, istinski me šokira količina ljudi koji dolaze ovdje i ponavljaju ovu rečenicu. Već vas polako sve teže i teže podnosim.
Zamisli, nemaš nikakvu potvrdu da su svi preci tvog psa koji je pasmine koja je sklona određenm bolestima bili zdravi ali tebi to nije ni bitno. Ništa, bitno da si ti sretna.
Maiya is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2011., 11:28   #307
Quote:
Maiya kaže: Pogledaj post
Otkad sam na Forumu, istinski me šokira količina ljudi koji dolaze ovdje i ponavljaju ovu rečenicu. Već vas polako sve teže i teže podnosim.
Zamisli, nemaš nikakvu potvrdu da su svi preci tvog psa koji je pasmine koja je sklona određenm bolestima bili zdravi ali tebi to nije ni bitno. Ništa, bitno da si ti sretna.
Potpis. Bas sam to htjela napisati.

P.S. Lena je stvarno sladak pas, ali mi se nekako cini, pogotovo na slici sa 9 mj da to nije pravi njufic, nego krizanac.
kikica04 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2011., 23:29   #308
Quote:
Maiya kaže: Pogledaj post
Otkad sam na Forumu, istinski me šokira količina ljudi koji dolaze ovdje i ponavljaju ovu rečenicu. Već vas polako sve teže i teže podnosim.
Zamisli, nemaš nikakvu potvrdu da su svi preci tvog psa koji je pasmine koja je sklona određenm bolestima bili zdravi ali tebi to nije ni bitno. Ništa, bitno da si ti sretna.
ja sam sretna i Lena je sretna, a što se tiće rodovnice imala sam psa sa rodovnicom iz poznate uzgajivačnice i uginuo je sa 6 mjeseci zbog bolesti i nemara veterinara. Iskeširala sam puno novaca za papir koji mi nije ništa garantirao. Ne, ne i ne papir nije bitan ako želiš i vodiš brigu o svom kućnom ljubimcu. Onda po vama nitko ne bi udomljavao napuštena pseta jer nema rodovnice....pa neznaju kako su im, ili nisu, preci bili zdravi.....glupost.
Usput...... ne otvaraj forum ako te smetaju novi članovi i njihove priće.

Zadnje uređivanje ROZI I LENA : 11.05.2011. at 00:01.
ROZI I LENA is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2011., 23:31   #309
Quote:
ROZI I LENA kaže: Pogledaj post
ja sam sretna i Lena je sretna, a što se tiće rodovnice imala sam psa sa rodovnicom iz poznate uzgajivačnice i uginuo je sa 6 mjeseci zbog nemara veterinara. Iskeširala sam puno novaca za papir koji mi nije ništa garantirao. Ne, ne i ne papir nije bitan ako želiš i vodiš brigu o svom kućnom ljubimcu. Onda po vama nitko ne bi udomljavao napuštena pseta jer nema rodovnice....glupost.
ak ti nije bitan zašto nisi udomila iz azila?

aha, da, htjela si ČISTOKRVNO štene

ne.
__________________
Hormonella de Rum
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2011., 00:09   #310
Quote:
kikica04 kaže: Pogledaj post
Potpis. Bas sam to htjela napisati.

P.S. Lena je stvarno sladak pas, ali mi se nekako cini, pogotovo na slici sa 9 mj da to nije pravi njufic, nego krizanac.
imaš pravo kikica...Lenin djed po ocu je landseer, a mama je njufica
ROZI I LENA is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2011., 20:36   #311
Dobra Vam večer!
Danas smo dobili psa, njufića starosti 3mj. Čovjek, kod kojega smo ga kupili, ima oboje roditelja, i kad smo se raspitali o hranjenju nismo dobili ništa pametno . Hrani ga otpatcima od kuhinjskog stola.
Možete li mi reći koja je hrana najbolja za tu vrstu (velikih pasa) te koliko obroka u kojem vremenskom roku tijekom dana bi trebali davati psu.

Hvala!
mlada_mamazg123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2011., 21:27   #312
mlada mama

newfoundlader se hrani baš kao i svi ostali psi prema tome molim te da se takvim pitanjima obratiš na temu o prehrani pasa koja ti je već linkana.
__________________
Hormonella de Rum
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2011., 00:26   #313
Quote:
mlada_mamazg123 kaže: Pogledaj post
Dobra Vam večer!
Danas smo dobili psa, njufića starosti 3mj. Čovjek, kod kojega smo ga kupili, ima oboje roditelja, i kad smo se raspitali o hranjenju nismo dobili ništa pametno . Hrani ga otpatcima od kuhinjskog stola.
Možete li mi reći koja je hrana najbolja za tu vrstu (velikih pasa) te koliko obroka u kojem vremenskom roku tijekom dana bi trebali davati psu.

Hvala!
Kad ste već kupili psa od takvih ljudi možda ste mu trebali platitii još da bi vam pojasnio hranjenje...

Mislim...

Sve o odgoju štenaca i hranjenju je na temi o hrani i na temi o štencima..
__________________
"Za mudru osobu cijeli je svijet učitelj, a za budalu je cijeli svemir pun neprijatelja"SplitskeSape Tužna svakodnevna priča
Pimpinell@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2011., 18:51   #314
Quote:
lelaiodon kaže: Pogledaj post
dobro jutro. Kupila sam si njufa.Ali toliko je zalostan da baš i ne jede. Moj preslatki medo.
Prestrasno....citam ovu temu po prvi put, kao i svaku, revno, otpocetka...al od postova doticne gospode mi se povraca...prvo je kupila "pogresnog" psa pa bi ga mijenjala za "pravog", onda je ipak odlucila kako ga voli i zadrzat ce ga, zatim nakon svega par dana dala ga je dalje (navodno, tko zna sto je uistinu bilo..) i zamijenila ga "boljom verzijom". Strahota. Kakvih sve ljudi ima. Zalim tog jadnog novog psa, a sigurno nije ni on od nekih predobrih uzgajivaca jer bi takvi provjerili kome daju pse...Sorry na offtopicarenju....
Ugl njufici su predivni i blago se svima vama koji ih imate, njezni divovi nedavno sam vidjela jednog u Dubrovniku....stvarno je bio predivan...
Troshkica is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2013., 10:59   #315
Da malo podignem temu....

Imam njufića starog 7 mjeseci koji je u dvorištu. Zanima me iskustvo ljudi koji takve pse drze u kući, s obzirom da oni vole hladnoću... i dosta sline pa mi to nekako nespojivo sa kućom?!
__________________
opća opasnost <3<3<3
the-akila is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2013., 11:18   #316
Već drugi put u kratko vrijeme vidim da vlasnici njufića pišu da oni vole hladnoću. Nije mi jasno što točno pod tim mislite?

Mojim psima recimo ne smeta hladnoća, ali se s guštom "stisnu" kad stignu na toplo...moj tata ima dvije kujice polarne pasmine, pa je i kod njih ista stvar.
patience is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2013., 11:34   #317
Quote:
patience kaže: Pogledaj post
Već drugi put u kratko vrijeme vidim da vlasnici njufića pišu da oni vole hladnoću. Nije mi jasno što točno pod tim mislite?

Mojim psima recimo ne smeta hladnoća, ali se s guštom "stisnu" kad stignu na toplo...moj tata ima dvije kujice polarne pasmine, pa je i kod njih ista stvar.
Ja sam suvlasnik a sin vlasnik, ali taj mi se pas uvukao pod kožu da bi najviše volila da je sa nama u kući.
Ne tvrdim da vole hladnoću jer ne znam, ali čitajući forume ali i gledajući svoga Maxa vidim da uživa u snijegu. Jedno jutro kad sam se probudila snijeg napadao a na sredini dvorišta hrpu snijega.... Izađem van, pogledam u kućicu a Maxa nigdje. Srce mi je stalo misleći da ga netko ukrao! Panično počnem zvati Max, Max i odjednom se hrpa snijega rastvori i Max izađe. Ima kućicu obloženu stiropolom, kamena vuna.. na podu ima deku a on spava vani. Znači da voli hladnoću ili sam krivo protumačila postove na forumu i ponašanje svoga psa?
__________________
opća opasnost <3<3<3
the-akila is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2013., 11:42   #318
Quote:
the-akila kaže: Pogledaj post
Ja sam suvlasnik a sin vlasnik, ali taj mi se pas uvukao pod kožu da bi najviše volila da je sa nama u kući.
Ne tvrdim da vole hladnoću jer ne znam, ali čitajući forume ali i gledajući svoga Maxa vidim da uživa u snijegu. Jedno jutro kad sam se probudila snijeg napadao a na sredini dvorišta hrpu snijega.... Izađem van, pogledam u kućicu a Maxa nigdje. Srce mi je stalo misleći da ga netko ukrao! Panično počnem zvati Max, Max i odjednom se hrpa snijega rastvori i Max izađe. Ima kućicu obloženu stiropolom, kamena vuna.. na podu ima deku a on spava vani. Znači da voli hladnoću ili sam krivo protumačila postove na forumu i ponašanje svoga psa?
toplije mu je zakopati se u snijeg nego spavati na deki.. a na snijegu uzivaju vecina pasa, cak i oni koji navodno ne podnose hladnocu..
moj haski kad mu dosadi igra iskopa rupu u snijegu i zaspe
farc is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2013., 22:05   #319
Jel zna neko kako raste njuf po mjesecima, odnosno do kad intenzivno raste. Malo guglam pa nailazim na razne informacije...
__________________
Od Vardara pa do Triglava čudna stvar se sad odigrava....
EGR is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2013., 11:27   #320
Do 9-10 mjeseci intenzivno, naravno najvise od 2-6 mj.. Sve kasnije od toga je "sirenje" i sazrijevanje..
elf123 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:51.