Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.02.2003., 14:08   #1
About Schmidt

Ljudi,obavezno pogledajte film "about Schmidt".Jack Nicholson je genije!!!!Super glumac.Film je autentican,smijesan,tuzan,ma na niveau-u.Radi se o jednom covjeku u mirovini koji razmislja sto je postigao u zivotu...i tako.

Na kraju sam cak suzu pusila...a film uopce nije kic.....
__________________
"Publici se nameću trivijalnosti, beznačajnosti, tračevi i to se prodaje kao informacija."
Zrinska is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2003., 12:20   #2
Re: About Schmidt

Quote:
Zrinska kaže:
Film je autentican,smijesan,tuzan,ma na niveau-u.

About Schmidt niposto nije autentican... film je solidan i ima svoje funny moments i nista vise... inace volim existentialist's films...o pojedincima zarobljenim drustvenim konvencionalnostima i njihovo oslobadnjanje od istog... no Payne je malo to iskomercijalizirao, ispatronizirao i dodao touch patetike...
 
Odgovori s citatom
Old 25.02.2003., 00:37   #3
Posao u kino i nisam znao sto da gledam the ring ili Schmidta. I pogledam ovog drugog. I ne kajem se ni za sekundu.
Malo mi je Jacka cudno vidjeti pitomog i ocekivao sam cijelo vrijeme da zvijer iskoci iz njega ali i ovako me odusevio.
Najbolje scene
--- WC ( poslije 66 g prestao biti p*z*a)
--- priprema u crkvi
--- krevet
--- zqadnje scena
Evo mu i 4. oscara
Toplo preporucujem
el_mariachi is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2003., 19:15   #4
Re: Re: About Schmidt

Quote:
Pale Blue Eyes kaže:
no Payne je malo to iskomercijalizirao, ispatronizirao i dodao touch patetike...
A jel.....ne slazem se.......
__________________
"Publici se nameću trivijalnosti, beznačajnosti, tračevi i to se prodaje kao informacija."
Zrinska is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2003., 16:50   #5
Lijep, spor film sa nekom blagom dozom humora ili ironije. Najsimpatičnije su Schmitdove male spontane laži kako bi sebe prikazao u što ljepšem svijetlu, pa čak i malom Ngudu kojemu je 6 godina i nalazi se negdje tamo i umire od gladi ili neke bolesti, a on mu piše o svojim unutrašnjim previranjima.
Jack je nezaboravan sa svojim bezizražajnim facama. Cijelo vrijeme je miran, a onda iznenada provali bijes iz njega kao u prvom pismu kada piše o žutokljuncu koji ga je naslijedio ili o svojoj ženi koja ga pravo nervira.
Krofnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2003., 18:55   #6
About Schmidt

Izvinjavam se ako je tema vec bila posto je film stariji, al filma nema na popisu, a meni se ne da trazit.
Dakle, jel gledo netko? Dojmovi?
Ja sam ga nekidan ubola na DVD i odgledala. Mogu rec da je film jako dobar.
Eh...i jos sam se malo rascmoljila na kraju.
__________________
Travel & Fashion Blog
Kiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2003., 18:59   #7
Ja ga jučer gledao. Vidi se da je kvalitetan film, gluma, režija i te pizdarije... AL DAVI KO ANAKONDA!
bluntman is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2003., 19:00   #8
Dear Ndungu! I hope you are sitting down...
Shtefitza is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2003., 19:02   #9
Obozavam Nicholsona, bio je savrsen. Dosta drugaciji nego sto sam ga do sada vidjela. Prica je tuznjikava i strasno duhovita istovremeno.
Shtefitza is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2003., 19:05   #10
Quote:
Shtefitza kaže:
Dear Ndungu! I hope you are sitting down...
LOLcina!
Super mi je to njegovo piskaranje malom.
Mali sigurno nije znao sto ga je spopalo kad je poceo dobivat takva pisma. he he....
Meni je isto film bio duhovit i tuznjikav istovremeno, zato sam se i rasplakala na kraju kad je dobio ono od Ndungua. Jedino nisam na cisto jesul' to bile suze radosnice (s moje strane).
Bluntman, zasto mislis da film davi? Meni je bio jako cool.....hmmm...a mozda je to zato jer sam i ja malo starija. Mislim, da kad imas 20 da se ne opterecujes nekim stvarima.
__________________
Travel & Fashion Blog
Kiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2003., 19:30   #11
Quote:
Kiki kaže:
Bluntman, zasto mislis da film davi? Meni je bio jako cool.....hmmm...a mozda je to zato jer sam i ja malo starija. Mislim, da kad imas 20 da se ne opterecujes nekim stvarima.
He he. Hvala na komplimentu, al imam ja kuka...
bluntman is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2003., 19:46   #12
Quote:
Kiki kaže:
Jedino nisam na cisto jesul' to bile suze radosnice (s moje strane).
Haha, cijeli film mi je bio takav, ne znas dal' da se drzis za glavu od muke ili da se pokidas od smijeha.
Shtefitza is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2003., 20:24   #13
Jebote, nisam ni skonto da je film feministički! Sve su žene ovdje oduševljene.
bluntman is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2003., 08:46   #14
Ja sam cijeli film ocekivao da ono "nesto zivotinjsko" iskoci iz Nicholsona (koji je rodjen istog dana kao i ja )....
Pocetak je strava...ide taj dan u mirovinu i ceka do zadnjeg sekunda da to sat pokaze...
Nego sto zbilja napraviti ako se poslije 30g otkirije da vas je bracni partner napravio ?

Da se mene pitalo ove godine bi njemu otisao Oscar.
el_mariachi is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2003., 12:14   #15
Quote:
el_mariachi kaže:
Da se mene pitalo ove godine bi njemu otisao Oscar.

Tebe ni zena nece nista pitati.
__________________
Ljudi koji tvrde da sve znaju idu na živce nama koji sve znamo.
sotona69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2003., 12:28   #16
Jako, jako dobar film.

Slazem se s time da je film duhovit ali na neki poseban, nostalgican nacin.
Nekako, cini mi se da je sva ta sjetna atmosfera filma samo prirodna refleksija raspolozenja i stanja Schmidtove svijesti. I djelomicno zato mislim da je film dobar - uspio je uhvatiti taj iskren dio ljudske osobnosti.
Nisam jos u onim godinama, ali mi se na neki nacin cini, koliko sam uspio od filma uhvatiti, da Schmidt u svojem liku sadrzi onu ikrenu osjecajnost koja se kod gotovo svih pretapa u tisuce osjecaja - godine i vrijeme lete pred tvojim ocima. Toliko je toga iza tebe, slazes sliku bi li vidio jesi li nesto time postigao i hoce li iza tebe nesto ostati ili je li sve to bio samo nepotreban gubitak energije i vremena, nadajuci se da mozes pronaci nesto na sto da budes ponosan, neki znak da ce tvoje ime ostati negdje zapamceno, a traganje toga je obicno u drugim ljudima.
Sa druge strane, oslobadajuci osjecaj da si napokon dosao do trenutka tvog zivota kada je vrijeme samo tvoje, kada mozes uzivati u, mozda nostalgicnom, promatranju promjene svijeta oko sebe - u prirodi i ljudima, kada greske postanu dopustene, tolerancija veca i vrijeme da se posvetis samo sebi, daju slobodu da drukcije gledas na neke stvari.

I upravo tu izvire sukob proturjecnih emocija - duhovitost s jedne, razdrazljivost s druge strane.

Ma nisam ni dotakao povrsinu. I bolje.

Tuzno? Da. Ali je film uspio prebaciti taj mali dio zivota na ekran i ne biti banalan.


Quote:
el_mariachi kaže:
Da se mene pitalo ove godine bi njemu otisao Oscar.
Ne. Nego Nicolas Cageu.

Zadnje uređivanje Spoon : 02.09.2003. at 17:00.
Spoon is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2003., 15:57   #17
Quote:
el_mariachi kaže:
Ja sam cijeli film ocekivao da ono "nesto zivotinjsko" iskoci iz Nicholsona
i ja!
Meni je film tako netipicno americki , zapravo netipicno holivudski da me je to prvo odusevilo. Pocevsi od izbora glumaca pa onda sve ostalo. Zapravo film mi je tako Bravo/Indipendent...
__________________
...and in the end the love you take is equal to the love you make..
ah...
diadora is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2003., 16:52   #18
Quote:
diadora kaže:
Meni je film tako netipicno americki , zapravo netipicno holivudski da me je to prvo odusevilo. Pocevsi od izbora glumaca pa onda sve ostalo. Zapravo film mi je tako Bravo/Indipendent...

Huh?

Sto je toliko netipicno americko/holivudsko u izboru glumaca molim lijepo? To sto nijedan od njih nije jos bio u filmu s Jennifer Lopez ili Cameron Diaz mozda? Hm.
Ako film ima jedan holivudski element, onda su to upravo glumci.

I odakle to da svaki americki film mora automatski biti 'holivudski'. Time ne branim americku kinematografiju ali takve predrasude i komentari bez pravog razloga me zivciraju.

Pa za pocetak, film je bio na Sundanceu, sto mu daje barem malo indie tezine, i izdvaja ga od onog sto ti vjerojatno nazivas hollywoood scum.
Spoon is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2003., 16:52   #19
Radi se o hororu mediokriteta, ali i o nežnom prikazu splina starosti u isto vreme. Schmidt je u isto vreme odvratan i simpatičan, kafkijansko-simpsonsovski lik. Odvratnost je jača.

Dobar film.
Žlzc is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2003., 11:05   #20
bluntman is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:59.