Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.08.2010., 07:38   #1
Znanstveno objašnjenje nastanka Adama?

Evo ovoga sam se dosjetio kad sam razmišljao o nanotehnologiji i nanorobotima (nanobotima). Uzmimo da bacimo hrpu nanobota ili samo jednog samoreplicirajućeg nanobota na zemlju (prah zemaljski) ili u blato. Ako bi nanoboti bili programirani tako da iz dostupnih materijala izgrade prvo žive stanice, a kasnije i možda cijeli organizam onda bi iz neživog mogli dobiti živo. Naravno naši nanoboti nisu toliko napredni ali bi neka vanzemaljska civilizacija koja je otkrila da na Zemlji može postojati život mogla poslati roj takvih nanobota na Zemlju. Na taj bi si način uštedili vrijeme na putu prema Zemlji. Alternativno istu je stvar mogla napraviti i neka predhodna civilizacija kojoj je prijetilo uništenje na Zemlji. Eto tako bi čovijek mogao nastati doslovno iz praha zemaljskog.

P.S. Nanobotima bi se mogli objasniti mnogi religijski fenomeni, ako ne i svi, jer dovoljno razvijena tehnologija sa dovoljno sofisticiranim nanobotima može te iste nanobote programirati da faktički naprave bilošto.

Zadnje uređivanje Celestar1975 : 13.08.2010. at 07:47.
Celestar1975 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2010., 08:59   #2
Ta teorija o svemircima kao stvoriteljima života ili čovjeka na zemlji je samo prolongiranje cijele stvari na neku drugu destinaciju.Tko je stvorio njih,da bi oni stvorili nas?

Trenutno jedina opcija je Bog u ovim stvarima:
1.Stvaranju materije iz ničega
2.Neživo u živo
3.Životinja u čovjeka

Na ova pitanja nauka nema odgovore,jer nauka ne može na materijalnim principima spoznati duhovnu stvarnost.
To je Rubikon koji nauka ne može premostiti bez postojanja Boga.
__________________
Quis ut Deus
centurionix is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2010., 10:26   #3
Možda cirkularni vremenski paradoks, bića nekim slučajem došla iz budućnosti i postali sami sebi preci
jednoumlje is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2010., 11:27   #4
Quote:
centurionix kaže: Pogledaj post
Ta teorija o svemircima kao stvoriteljima života ili čovjeka na zemlji je samo prolongiranje cijele stvari na neku drugu destinaciju.Tko je stvorio njih,da bi oni stvorili nas?

Trenutno jedina opcija je Bog u ovim stvarima:
1.Stvaranju materije iz ničega
2.Neživo u živo
3.Životinja u čovjeka

Na ova pitanja nauka nema odgovore,jer nauka ne može na materijalnim principima spoznati duhovnu stvarnost.
To je Rubikon koji nauka ne može premostiti bez postojanja Boga.
Bedastoće. Bog nije nužan ni u čemu što navodiš.
Samo što za to treba imati određeno prirodoznanstveno obrazovanje, što većina fanatičnih vjernika ovdje nema.
__________________
···•••··· That’s an easy guess. I’m clearly an annoying person and have problems with both genders. ···•••··· Soulless minion of orthodoxy ···•••···
Pušenje je ovisnost, a pušači smrde. ···•••··· Words to live by: Nie mój cyrk, nie moje małpy. ···•••··· hr.wikipedia i kriplovi ···•••··· 2D:4D = 0.863
···•••··· Detektor sarkazma, razrađen, uščuvan, svježe kalibriran, s atestom, povoljno prodajem ili mijenjam za artikl po dogovoru. ···•••···
Lastan is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2010., 13:06   #5
Quote:
Lastan kaže: Pogledaj post
Bedastoće. Bog nije nužan ni u čemu što navodiš.
Samo što za to treba imati određeno prirodoznanstveno obrazovanje, što većina fanatičnih vjernika ovdje nema.
Još se nije rodio tko ima znanstveno objašnjenje za one tri točke,kako nisu djelo Boga.Tako,da nemoj sebi davati znanje koje nemaš.

Da imaš imalo znanja,znao bi da biti vjernik,ne određuje količina obrazovanja,već nešto drugo.
Nemoj se blamirati.

A sad lijepo pobij one tri točke o Božjem djelovanju.
__________________
Quis ut Deus
centurionix is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2010., 13:12   #6
Quote:
centurionix kaže: Pogledaj post
Još se nije rodio tko ima znanstveno objašnjenje za one tri točke,kako nisu djelo Boga.Tako,da nemoj sebi davati znanje koje nemaš.

Da imaš imalo znanja,znao bi da biti vjernik,ne određuje količina obrazovanja,već nešto drugo.
Nemoj se blamirati.

A sad lijepo pobij one tri točke o Božjem djelovanju.
1.Stvaranje materije iz ničega nije moguce .. materija moze jedino doci iz energije.
2.Neživo u zivo .. ima drugo objasnjenje osim boga a to se zove abiogeneza.
3.Zivotinja u covjeka .. cemu ovo spominjat .. predpostavljam da nezivis pod kamenom i da znas za evoluciju.

Sve i da nema znanstvenog objasnjenja kako je to nastalo neznaci da je bog sve napravio.
I slazem se .. vjernika ne definira kolicina obrazovanja .. zapravo ga definira manjak obrazovanja.
Human90 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2010., 13:35   #7
Quote:
Human90 kaže: Pogledaj post
1.Stvaranje materije iz ničega nije moguce .. materija moze jedino doci iz energije.
2.Neživo u zivo .. ima drugo objasnjenje osim boga a to se zove abiogeneza.
3.Zivotinja u covjeka .. cemu ovo spominjat .. predpostavljam da nezivis pod kamenom i da znas za evoluciju.

Sve i da nema znanstvenog objasnjenja kako je to nastalo neznaci da je bog sve napravio.
I slazem se .. vjernika ne definira kolicina obrazovanja .. zapravo ga definira manjak obrazovanja.
1.Energija je sposobnost djelovanja materije...Sve je došlo iz ničega.
2.Imaš samo nagađanja i špekulacije..
3.Zna li znanost,kako se dogodio prijelaz iz životinje u čovjeka.
Može li znanost napraviti,da neka životinja postane čovjek.
Što je to što životinju čini čovjekom,po evoluciji?

E moj druže znanje se ne mjeri bahatošću,ni nadmenošću...
__________________
Quis ut Deus
centurionix is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2010., 13:43   #8
genetski inženjering
studoshzg1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2010., 13:43   #9
Quote:
centurionix kaže: Pogledaj post
1.Energija je sposobnost djelovanja materije...Sve je došlo iz ničega.
2.Imaš samo nagađanja i špekulacije..
3.Zna li znanost,kako se dogodio prijelaz iz životinje u čovjeka.
Može li znanost napraviti,da neka životinja postane čovjek.
Što je to što životinju čini čovjekom,po evoluciji?

E moj druže znanje se ne mjeri bahatošću,ni nadmenošću...
1.Ne energija nije sposobnost djelovanja materije* .. nego energija nastaje iz materije .. a moze i obrnuto .. a to znamo iz jedne formulice koja glasi E=mc^2
2.Istina je da je abiogeneza zasad hipoteza i nju nema dokaza .. ali ti si rekao da je bog JEDINO OBJAŠNJENJE .. a to ocitno nije istina.
3.I da znanost zna kako se dogodio prijelaz iz zivotinje u covijeka.I ne znanost nemoze napraviti da iz zivotinje covjeka .. bar ne preko noci .. ali ni evolucija to nije napravila preko noci.I neznam dali si se tu zabunio kad si pitao "sto zivotinju cini covjekom?" .. jer zevotinja nije covjek .. ali covjek je zivotinja.Covijek je samo jedna prodvrsta covjekolikih majmuna-primata-sisavaca.

Zadnje uređivanje Human90 : 13.08.2010. at 14:05.
Human90 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2010., 13:45   #10
Quote:
centurionix kaže: Pogledaj post
Još se nije rodio tko ima znanstveno objašnjenje za one tri točke,kako nisu djelo Boga.Tako,da nemoj sebi davati znanje koje nemaš.

Da imaš imalo znanja,znao bi da biti vjernik,ne određuje količina obrazovanja,već nešto drugo.
Nemoj se blamirati.

A sad lijepo pobij one tri točke o Božjem djelovanju.
Nemoguće je pobiti nešto nedefinirano.
Za nastanak i razvoj života nikakav bog definitivno nije potreban kao objašnjenje. A koliko vidim, ni za nastanak svemira.
Uči, dečko, uči.
__________________
···•••··· That’s an easy guess. I’m clearly an annoying person and have problems with both genders. ···•••··· Soulless minion of orthodoxy ···•••···
Pušenje je ovisnost, a pušači smrde. ···•••··· Words to live by: Nie mój cyrk, nie moje małpy. ···•••··· hr.wikipedia i kriplovi ···•••··· 2D:4D = 0.863
···•••··· Detektor sarkazma, razrađen, uščuvan, svježe kalibriran, s atestom, povoljno prodajem ili mijenjam za artikl po dogovoru. ···•••···
Lastan is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2010., 14:32   #11
Quote:
Human90 kaže: Pogledaj post
1.Ne energija nije sposobnost djelovanja materije* .. nego energija nastaje iz materije .. a moze i obrnuto .. a to znamo iz jedne formulice koja glasi E=mc^2
2.Istina je da je abiogeneza zasad hipoteza i nju nema dokaza .. ali ti si rekao da je bog JEDINO OBJAŠNJENJE .. a to ocitno nije istina.
3.I da znanost zna kako se dogodio prijelaz iz zivotinje u covijeka.I ne znanost nemoze napraviti da iz zivotinje covjeka .. bar ne preko noci .. ali ni evolucija to nije napravila preko noci.I neznam dali si se tu zabunio kad si pitao "sto zivotinju cini covjekom?" .. jer zevotinja nije covjek .. ali covjek je zivotinja.Covijek je samo jedna prodvrsta covjekolikih majmuna-primata-sisavaca.
1.Ti se vrtiš u krug.Bez Boga nema izlaska iz začaranog kruga.
Nauka se slaže da početak postoji.

2.Bog je jedina realnost koja može iz mrtve materije stvoriti život.
Sve drugo e još jedan krug bez izlaza.

3.Nauka ne može shvatiti što je čovjek,jer ga gleda isključivo kroz materijalnu prizmu.Čovjeka možeš objasniti jedino kroz duhovnu stvarnost.
Bez te komponente,čovjek bi trebao biti samo još jedan primat.
Po nauci čovjek nebi smio postojati.

Ne nije greška.Pitanje je što životinju čini da postaje čovjek?
__________________
Quis ut Deus
centurionix is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2010., 14:40   #12
Quote:
centurionix kaže: Pogledaj post
1.Ti se vrtiš u krug.Bez Boga nema izlaska iz začaranog kruga.
Nauka se slaže da početak postoji.
Početak postoji. I što s tim? Iz toga ni na koji način ne slijedi opstojnost bilo čega nadnaravnog.
Quote:
2.Bog je jedina realnost koja može iz mrtve materije stvoriti život.
Sve drugo e još jedan krug bez izlaza.
Glupost. Ponavljam ti, neuk si.
Živi se svijet sastoji od posve neživih elemenata. Nema u nama ničega što bi se razlikovalo od neživog svijeta.

Quote:
3.Nauka ne može shvatiti što je čovjek,jer ga gleda isključivo kroz materijalnu prizmu.Čovjeka možeš objasniti jedino kroz duhovnu stvarnost.
Bez te komponente,čovjek bi trebao biti samo još jedan primat.
Po nauci čovjek nebi smio postojati.
I opet glupost. Nijedna znanost nije došla do takvog paradoksa.
Za razliku od bumbara, koji po nekad poznatim zakonima aerodinamike ne bi smio letjeti.
Ti ne možeš shvatiti što je znanost. To je jedini problem u ovoj temi.

Dobro, jedan od dva. Drugi je što je pojam duhovnog posve nedefiniran.

Quote:
Ne nije greška.Pitanje je što životinju čini da postaje čovjek?
Čovjek jest životinja. Jedna od mnogih.
Ono što ga razlikuje od drugih životinja jest eksteligencija koju je stvorio.
__________________
···•••··· That’s an easy guess. I’m clearly an annoying person and have problems with both genders. ···•••··· Soulless minion of orthodoxy ···•••···
Pušenje je ovisnost, a pušači smrde. ···•••··· Words to live by: Nie mój cyrk, nie moje małpy. ···•••··· hr.wikipedia i kriplovi ···•••··· 2D:4D = 0.863
···•••··· Detektor sarkazma, razrađen, uščuvan, svježe kalibriran, s atestom, povoljno prodajem ili mijenjam za artikl po dogovoru. ···•••···
Lastan is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2010., 14:42   #13
Quote:
Lastan kaže: Pogledaj post
Nemoguće je pobiti nešto nedefinirano.
Za nastanak i razvoj života nikakav bog definitivno nije potreban kao objašnjenje. A koliko vidim, ni za nastanak svemira.
Uči, dečko, uči.
Sve je definirano,ali....
Boga moraš upoznati.Kad ga upoznaš i ukalkuliraš njega u realnost,tada je sve jasno vidljivo.Sve teorije bez njega su samo stepenice koje vode opet ka njemu.
__________________
Quis ut Deus
centurionix is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2010., 14:46   #14
Quote:
centurionix kaže: Pogledaj post
1.Ti se vrtiš u krug.Bez Boga nema izlaska iz začaranog kruga.
Nauka se slaže da početak postoji.

2.Bog je jedina realnost koja može iz mrtve materije stvoriti život.
Sve drugo e još jedan krug bez izlaza.

3.Nauka ne može shvatiti što je čovjek,jer ga gleda isključivo kroz materijalnu prizmu.Čovjeka možeš objasniti jedino kroz duhovnu stvarnost.
Bez te komponente,čovjek bi trebao biti samo još jedan primat.
Po nauci čovjek nebi smio postojati.

Ne nije greška.Pitanje je što životinju čini da postaje čovjek?
Lastan ti je poprilicno dobro odgovorio na pitanja pa se ja necu ponavljat .. ali stvarno bi ti preporucio da malo pocnes istrazivati o velikom prasku .. evoluciji .. abiogenezi .. probaj naci neku stranicu ili digni neku knjigu.A i lastan je to pitao i mene također zanima .. sta je to "duhovno" ?
Human90 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2010., 14:48   #15
Quote:
centurionix kaže: Pogledaj post
Sve je definirano,ali....
Boga moraš upoznati.Kad ga upoznaš i ukalkuliraš njega u realnost,tada je sve jasno vidljivo.Sve teorije bez njega su samo stepenice koje vode opet ka njemu.
I kad dodu do boga koja je onda stepenica iza njega .. od kuda je on dosao .. kako je nastao? .. A i ako pomocu njega odgovaras na nekakva pitanja nisi nista drugo napravio nego stvorio iluziju da je sve bog napravio i tako se ti nemoras muciti s teskim pitanjima .. kao npr. kako je nasto svemir,zivot itd.
Human90 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2010., 14:53   #16
Quote:
Lastan kaže: Pogledaj post
Početak postoji. I što s tim? Iz toga ni na koji način ne slijedi opstojnost bilo čega nadnaravnog.
Ja sam ti rekao svoje.A ti se vrti u krug.
Quote:
Lastan kaže: Pogledaj post
Glupost. Ponavljam ti, neuk si.
Živi se svijet sastoji od posve neživih elemenata. Nema u nama ničega što bi se razlikovalo od neživog svijeta.
Da,samo kad bi nekome objasnio kako je ta mrtva materija živa.Objasni kako se to radi...
Quote:
Lastan kaže: Pogledaj post
I opet glupost. Nijedna znanost nije došla do takvog paradoksa.
Za razliku od bumbara, koji po nekad poznatim zakonima aerodinamike ne bi smio letjeti.
Ti ne možeš shvatiti što je znanost. To je jedini problem u ovoj temi.

Dobro, jedan od dva. Drugi je što je pojam duhovnog posve nedefiniran.


Čovjek jest životinja. Jedna od mnogih.
Ono što ga razlikuje od drugih životinja jest eksteligencija koju je stvorio.
U pravu si za bumbara,nije bio problem u njemu,nego u nauci.Tako je i sa čovjekom.Kad nauka uvazi i ostale parametre,onda će shvatiti da nije životinja sama sebe pretvorila u čovjeka.

A svoju"eksteligenciju" okači mačku o rep.
__________________
Quis ut Deus
centurionix is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2010., 15:01   #17
Quote:
centurionix kaže: Pogledaj post
Da,samo kad bi nekome objasnio kako je ta mrtva materija živa.Objasni kako se to radi...

Ne postoji živa i mrtva materija.

Ne postoji nikakva razlika između atoma željeza u tvom hemoglobinu i atoma željeza u metalnoj šipci
__________________
All glory to the Hypno-Toad!
Niflheim is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2010., 15:06   #18
Quote:
centurionix kaže: Pogledaj post
Ja sam ti rekao svoje.A ti se vrti u krug.
Mikica, tko si ti da bi mi tvoje isprazne riječi išta značile?
Vidim da si neuk i da te nema smisla slušati kad nemaš pojma o čemu govoriš.

Quote:
Da,samo kad bi nekome objasnio kako je ta mrtva materija živa.Objasni kako se to radi...
Život je, kao i inteligencija, emergentno svojstvo. Ništa u živoj materiji nije inherentno živo. Život je naziv za skup pojavnosti od kojih je najbitnija mogućnost samorepliciranja. Kad se javljaju molekule koje mogu izraditi vlastite kopije (a u njih spadaju i prioni, koji su iznimno jednostavni), u principu se javlja i život.
Quote:
U pravu si za bumbara,nije bio problem u njemu,nego u nauci.Tako je i sa čovjekom.Kad nauka uvazi i ostale parametre,onda će shvatiti da nije životinja sama sebe pretvorila u čovjeka.
Da, znanost je toliko slijepa, a ti si tako jezivo pametan.
Quote:
A svoju"eksteligenciju" okači mačku o rep.
Žao mi je što rabim pojmove čije ti je značenje nepoznato, ali dok se ne upristojiš, ne mislim ti služiti kao besplatna škola.
__________________
···•••··· That’s an easy guess. I’m clearly an annoying person and have problems with both genders. ···•••··· Soulless minion of orthodoxy ···•••···
Pušenje je ovisnost, a pušači smrde. ···•••··· Words to live by: Nie mój cyrk, nie moje małpy. ···•••··· hr.wikipedia i kriplovi ···•••··· 2D:4D = 0.863
···•••··· Detektor sarkazma, razrađen, uščuvan, svježe kalibriran, s atestom, povoljno prodajem ili mijenjam za artikl po dogovoru. ···•••···
Lastan is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2010., 15:33   #19
Quote:
Niflheim kaže: Pogledaj post

Ne postoji živa i mrtva materija.

Ne postoji nikakva razlika između atoma željeza u tvom hemoglobinu i atoma željeza u metalnoj šipci

Ja kakve sve izvale ovdje neces procitati

Ako ne postoji ziva i mrtva materija, de mi odgovori onda zasto se ja krecem a monitor ispred mene miruje.
__________________
Sehara
Religious is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2010., 15:34   #20
Quote:
Religious kaže: Pogledaj post
Ja kakve sve izvale ovdje neces procitati

Ako ne postoji ziva i mrtva materija, de mi odgovori onda zasto se ja krecem a monitor ispred mene miruje.
Zato što je život emergentno, a ne inherentno svojstvo.
__________________
···•••··· That’s an easy guess. I’m clearly an annoying person and have problems with both genders. ···•••··· Soulless minion of orthodoxy ···•••···
Pušenje je ovisnost, a pušači smrde. ···•••··· Words to live by: Nie mój cyrk, nie moje małpy. ···•••··· hr.wikipedia i kriplovi ···•••··· 2D:4D = 0.863
···•••··· Detektor sarkazma, razrađen, uščuvan, svježe kalibriran, s atestom, povoljno prodajem ili mijenjam za artikl po dogovoru. ···•••···
Lastan is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:30.