Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.08.2016., 22:18   #201
Da, Zelig je klasik mockumentaryja, tada čak inovativan žanr u kojem se Woody vješto snašao. fali mi danas upravo tog suptilnijeg kriticizma intelektualne elite uz uvijek prisutnu autoironiju.

Ovaj Cafe je tek izašao, ne znam jel bio kod nas u kinima, al to ću isto svakako popratit.
__________________
Liberté, égalité, jebalité

Tko god da mi je ukrao antidepresive, nadam se da je sad sretan
Puky Lee is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2016., 22:52   #202
Upravo sam odgledala Cafe Society i bas mi se svidio.. obozavam njegove filmove i cesto ih gledam iznova..
Jel netko prati njegovu novu seriju Crisis in six scenes?
__________________
I believe in myself
BACARDI is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2016., 11:51   #203
Quote:
BACARDI kaže: Pogledaj post
Upravo sam odgledala Cafe Society i bas mi se svidio.. obozavam njegove filmove i cesto ih gledam iznova..
Jel netko prati njegovu novu seriju Crisis in six scenes?
pogledah je prije nekoliko dana i nisam se razočarao. negledljivo kvazi intelektualno smeće kao i većina njegovih uradaka.

ako ja nisam relevantan, a W.A. je svojevremeno izjavio kako su mu svi filmovi blizu (skoro ili u rangu) smeća (na što sam se, sjećam se dobro, spontano nasmijao u sebi i rekao "nisi daleko od istine"), evo sjajne kritike iz engleskog guardiana: "Allen’s first TV series in half a century feels clumsy, shuffly and full of lame one-liners. Not even Miley Cyrus as a rebel runaway can save it."

jednostavno najveća mana ove serije je sam W.A. koji svojom pojavom samo smeta, ubija film, a kad krene s dijalozima (bolje rečeno monolozima) katastrofa je pretprogramirana. čovjek jednostavno ne zna složiti zanimljivu komunikaciju među likovima.

inače nikad nisam volio ta njegova kvazi intelektualna isfuravanja. manje, više čitavu karijeru preslikavao je svoj patetičan mali iskompleksirani život na filmsko platno prikazujući ga kao umjetnost. mene je to uvijek strahovito iritiralo, a komedije su mu redovito bile neduhovite slično kao i ova serija.

i čini se da druge sezone neće biti: It seems Amazon‘s new Crisis in Six Scenes show has been cancelled after one short season, by none other than creator, director, writer and star Woody Allen: “I haven’t had a pleasurable moment since I undertook it,” he joked. “I only hope that when I finally do it, they’re not crushed with disappointment.”

Zadnje uređivanje trifrtaljac : 09.10.2016. at 12:40.
trifrtaljac is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2016., 14:02   #204
Quote:
trifrtaljac kaže: Pogledaj post
a komedije su mu redovito bile neduhovite
?!? Sad bih te mogao pitat što je tebi duhovito, ali bolje da ne idemo tamo.
logoff is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2016., 14:50   #205
Quote:
log off kaže: Pogledaj post
?!? Sad bih te mogao pitat što je tebi duhovito, ali bolje da ne idemo tamo.
zašto da ne? ja se ne sramim svog ukusa i mogu ga izreći apsolutno svugdje, u svakom trenutku. ovo je lista komedija koje imam u arhivi, a sve one koje nemam tj. nisam naveo nisu mi duhovite

01. My Cousin Vinny (1992) daleko najbolja komedija svih vremena.
02. 29th Street (1991)
03. Smokey and the Bandit (1977)
04. Silver Streak (1976)
05. Bad News Bears (2005)
06. Second String (2002)
07. S. O. B. (1981)
08. Major League (1989)
09. Sunburn (1979)
10. Tony Rome (1967) koja nije komedija u punom smislu riječi, ali sinatra ima duhovitih opaski.
trifrtaljac is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2016., 15:03   #206
Quote:
trifrtaljac kaže: Pogledaj post
zašto da ne? ja se ne sramim svog ukusa i mogu ga izreći apsolutno svugdje, u svakom trenutku. ovo je lista komedija koje imam u arhivi, a sve one koje nemam tj. nisam naveo nisu mi duhovite

01. My Cousin Vinny (1992) daleko najbolja komedija svih vremena.
02. 29th Street (1991)
03. Smokey and the Bandit (1977)
04. Silver Streak (1976)
05. Bad News Bears (2005)
06. Second String (2002)
07. S. O. B. (1981)
08. Major League (1989)
09. Sunburn (1979)
10. Tony Rome (1967) koja nije komedija u punom smislu riječi, ali sinatra ima duhovitih opaski.
Onda su ti 11. Allenove Banane.
logoff is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2016., 15:52   #207
Citava tema posvecena pedofilu i silovatelju,wow.
DavMla is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2016., 16:05   #208
Quote:
DavMla kaže: Pogledaj post
Citava tema posvecena pedofilu i silovatelju,wow.
MagicRat is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2016., 20:13   #209
Quote:
MagicRat kaže: Pogledaj post
Mrzim tog zlocinca i sta sad?
DavMla is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2016., 20:14   #210
Quote:
DavMla kaže: Pogledaj post
Citava tema posvecena pedofilu i silovatelju,wow.
netko je previše u žutom štivu.
uostalom, zakaj ne napišeš nekaj (ili čak isto) u temi za Polanskog?

bez tih saznanja ne može se više uživat ni u jednom filmu...
__________________
Liberté, égalité, jebalité

Tko god da mi je ukrao antidepresive, nadam se da je sad sretan
Puky Lee is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2016., 20:21   #211
Quote:
pukylly kaže: Pogledaj post
netko je previše u žutom štivu.
uostalom, zakaj ne napišeš nekaj (ili čak isto) u temi za Polanskog?

bez tih saznanja ne može se više uživat ni u jednom filmu...
Sraman komentar.Kako te nije sramota? Ta njegova usvojena cerka je patila,imala gubitak apetita i samopovredjivala se zbog tog dogadjaja,to je traumaticno iskustvo.Zasto mene ili mnoge druge ne optuzuje neko za to? Cist sam.
DavMla is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2016., 22:24   #212
Quote:
DavMla kaže: Pogledaj post
Sraman komentar.Kako te nije sramota? Ta njegova usvojena cerka je patila,imala gubitak apetita i samopovredjivala se zbog tog dogadjaja,to je traumaticno iskustvo.Zasto mene ili mnoge druge ne optuzuje neko za to? Cist sam.
znači koristiš svoje vrijeme za komentiranje na ovoj temi jer se osjećaš moralno superiornijim jer te nitko ne optužuje za pedofiliju i silovanje?

Mislim svaka čast na uzornom ponašanju, ali moj se komentar referira na to kako medijske priče vrlo lako utječu na prosudbu o nekoj javnoj osobi, iako to što oni rade privatno nema veze s tim o čemu se tu govori.

Iako ne branim Woodyja Allena, uzimam u obzir i više strana priča koje sugeriraju kako on nije bio osuđivan zbog tih optužbi, i da su njegova, pa i djeca Mie Farrow, stale u njegovu obranu. Ali kak je prikazano u priči filma Jagten, ako čak postoji i najmanja indikacija da si nešto skrivio, po društvu ćeš zauvijek biti etiketiran

a ova tema postoji jer je snimio podosta filmova, što dobrih, što loših. i dok se neki smatraju klasicima, o drugima se diskutira u malo neugodnijem tonu.
__________________
Liberté, égalité, jebalité

Tko god da mi je ukrao antidepresive, nadam se da je sad sretan
Puky Lee is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2016., 00:01   #213
Quote:
pukylly kaže: Pogledaj post
znači koristiš svoje vrijeme za komentiranje na ovoj temi jer se osjećaš moralno superiornijim jer te nitko ne optužuje za pedofiliju i silovanje?

Mislim svaka čast na uzornom ponašanju, ali moj se komentar referira na to kako medijske priče vrlo lako utječu na prosudbu o nekoj javnoj osobi, iako to što oni rade privatno nema veze s tim o čemu se tu govori.

Iako ne branim Woodyja Allena, uzimam u obzir i više strana priča koje sugeriraju kako on nije bio osuđivan zbog tih optužbi, i da su njegova, pa i djeca Mie Farrow, stale u njegovu obranu. Ali kak je prikazano u priči filma Jagten, ako čak postoji i najmanja indikacija da si nešto skrivio, po društvu ćeš zauvijek biti etiketiran

a ova tema postoji jer je snimio podosta filmova, što dobrih, što loših. i dok se neki smatraju klasicima, o drugima se diskutira u malo neugodnijem tonu.
Prvo tema je i licnost Woodyja Allena,a drugo brat Dilan Farrow po imenu Ronan koja je optuzila Woodyja za zlostavljanje je rekao kako veruje u sestrinu pricu jer je to emotivno i iskreno ispricala u detalje sta joj je uradio kad je imala 7 godina.On ju je definitivno zlostavljao.Prema tome ko je vudi Alen? Odvratni pedofil i zlocinac,pa onda glumac.
DavMla is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2016., 09:56   #214
Na temi smo koja se zove film, a ne moralno suđenje nekoj osobi.
__________________
"I hate listening to people’s dreams. It’s like flipping through a stack of photographs. If I’m not in any of them and nobody’s having sex, I just don’t care." D.R.
mah11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2016., 10:21   #215
W.A. je nažalost svoju "moralnost" preslikavao na film. ja glorifikaciju nemorala nikako ne mogu smatrati umjetnošću. umjetnost mora veličati ideale, pravdu, etiku, a ne nemoral stavljati pod nešto normalno.
trifrtaljac is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2016., 11:12   #216
Quote:
trifrtaljac kaže: Pogledaj post
W.A. je nažalost svoju "moralnost" preslikavao na film. ja glorifikaciju nemorala nikako ne mogu smatrati umjetnošću. umjetnost mora veličati ideale, pravdu, etiku, a ne nemoral stavljati pod nešto normalno.
a dobro, nakon 10 filmova o razvratu kužiš da je to njegova životna filozofija. odnosno, uvijek je netko u nesretnoj vezi na početku, da bi se zaljubio u nekog drugog i onda na kraju i završio s tom drugom osobom, uz nekonvencionalan humor i šašave situacije. s te strane uvijek znaš kaj možeš očekivati od njegovih filmova.

al on to prikazuje kao potragu za srećom. svaka osoba se ima pravo predomisliti, promijeniti osjećaje itd.

al ovo kaj ti spominješ za umjetnost se ne slažem. umjetnost po meni preslikava život, bio on nemoralan ili moralan. i ima jako puno filmova koji glorificiraju i puno gore stvari od toga kaj radi Woody Allen.


Quote:
DavMla kaže: Pogledaj post
Prvo tema je i licnost Woodyja Allena,a drugo brat Dilan Farrow po imenu Ronan koja je optuzila Woodyja za zlostavljanje je rekao kako veruje u sestrinu pricu jer je to emotivno i iskreno ispricala u detalje sta joj je uradio kad je imala 7 godina.On ju je definitivno zlostavljao.Prema tome ko je vudi Alen? Odvratni pedofil i zlocinac,pa onda glumac.
ja ti želim skrenuti pažnju na to da si svoje uvjerenje stekao preko medija, portala i novina, nikako direktno. prema tome, čak i ako je to sve što ti kažeš istina, ništa ne mijenja. suđenje je bilo početkom 90.-ih, on je i dalje na slobodi i snima filmove.

a sad budi doslijedan svojim moralnim prokazanjima i odi napiši na teme o filmovima Romana Polanskog isto što si napisao za Wooodyja Allena ili ti je patnja pak one djevojčice manje dirljiva?
__________________
Liberté, égalité, jebalité

Tko god da mi je ukrao antidepresive, nadam se da je sad sretan
Puky Lee is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2016., 11:38   #217
Quote:
pukylly kaže: Pogledaj post
al ovo kaj ti spominješ za umjetnost se ne slažem. umjetnost po meni preslikava život, bio on nemoralan ili moralan. i ima jako puno filmova koji glorificiraju i puno gore stvari od toga kaj radi Woody Allen.
da točno, dobar film treba realno preslikati stvarnost, ali umjetnost je kad isti nosi poruku, ali ne bilo kakvu, nego plemenitu jer je čitav svemir tako postavljen da se dobro dobrim vraća, a ne kao kod W.A. koji redovito zbog vlastite nesigurnosti (čitaj druge žene) rasturi staru vezu/brak pa onda uleti u neku drugu i cut! zašto ne ispriča priču do kraja?

jer bi se vidjelo da je vječiti varalica i nezadovoljnik koji se nije našao u svemu tome i da tzv. njegova potraga za srećom nije ništa drugo nego njegov kukakvičluk koji mu ne dozvoljava da se suoči sa istinom.

zato on non stop bježi iz jedne situacije (avanture) u drugu i nikad nema mira, nikad sreće, ali taj dio se naravno skriva u njegovim filmovima jer on non stop propada, ne nalazi sreću, dakle luzer je koji gledateljim prodaje kvaziintelektualne spike o slobodi, ravnopravnosti partnera, uvažavanju i ostalim trivijalnostima kako bi im zamazao oči.

e zato to nije umjetnost jer su njegovi pogledi na život manipulacija i prikrivanje nemorala. umjetnost je da napomenem još jednom, plemenita. ona ne zavodi (dakle ne laže za-voditi znači krivo voditi) ne manipulira i žudi za istinom.

u biti, umjetnost je hrabrost. a W.A. to nema. dakle po meni on niti nije umjetnik. on je kvazi umjetnik, kvazi intelektualac, šarlatan koji javnosti nudi degeneriranu "umjetnost" koja to nije, ali je javnost zbog istih stavova prihvaća. to je problem današnjice. nitko nije nikom vjeran svi vole oprat savjest i utješit s nekim od njegovih filmova, dobit neki pokazatelj da varalice ipak nisu loši ljudi i da je sve to ok i normalno tj. put k sreći jer "eto takav je život".

a što se tiče tvoje zadnje rečenice upitao bih te ima li na svijetu uopće većeg zla od razaranja porodice u čemu je btw, W.A. expert?

Zadnje uređivanje trifrtaljac : 10.10.2016. at 11:53.
trifrtaljac is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2016., 17:32   #218
Quote:
trifrtaljac kaže: Pogledaj post

a što se tiče tvoje zadnje rečenice upitao bih te ima li na svijetu uopće većeg zla od razaranja porodice u čemu je btw, W.A. expert?
ima.
kad je netko prevelik da bi ga se moglo ogrebat, onda slijedi sustavno izivljavanje nad umjetnikom na osobnoj razini. gnjusno.


i, kad sam vec na temi...pogledao cafe society.
plitko i povrsno je to za mene, no woody je i sa samo 4 najbolja filma zavrijedio svoj status pa cu se gradit da ovo nisam niti vidio.
__________________
force majeure
Gustowny is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2016., 17:35   #219
Quote:
Gustowny kaže: Pogledaj post
ima.
kad je netko prevelik da bi ga se moglo ogrebat, onda slijedi sustavno izivljavanje nad umjetnikom na osobnoj razini. gnjusno.
gnjusna je njegova kvazi umjetnost. umišljeni kompleksaš koji glumi nenametljivost, a dosadniji je od svraba. žalosno je što je i kao takav duhovna hrana i inspiracija pojedincima.
trifrtaljac is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2016., 17:51   #220
Molim vas samo da ne citirate ovog klona.
__________________
Curb
Pajkic is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:05.