Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.07.2016., 20:17   #1
King Arthur: Legend of the Sword (2017)



Quote:
The young Arthur runs the back passages of Londinium with his crew, not knowing his royal lineage until he grabs Excalibur. Instantly confronted by the sword’s influence, Arthur is forced to decide where to become involved with his power. Throwing in with the Resistance and an enigmatic young woman named Guinevere, he must learn to master the sword, face down his demons and unite the people to defeat the tyrant Vortigern — who murdered his parents and stole his crown — and become king.
Quote:
Directed by Guy Ritchie

Charlie Hunnam as King Arthur
Jude Law as Vortigern
Àstrid Bergès-Frisbey as Guinevere
Djimon Hounsou as Bedivere
Eric Bana as Uther Pendragon
Mikael Persbrandt as Kjartan
Hermione Corfield as Syren
Annabelle Wallis as Maid Maggie
Aidan Gillen as Goosefat Bill Wilson
Kingsley Ben-Adir as Wetstick
TRAILER: https://www.youtube.com/watch?v=4luDtkC3Oy0
Hard-Boiled Wonderland is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2016., 20:24   #2
Gdje su Lancelot, Gawain, Percival, Galahad?

Tko su ovi Pokoemoni?
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2016., 13:14   #3
Vitezovi okruglog stola i holy grail su iz kasnije verzije priče. Guy Ritchie očito radi originalnu (koliko se već o Arthuru originalno ili kanonsko može raditi) verziju. Sviđa mi se Ritchijev štih, kontemporarni kao i kod Sherlocka Holmesa. Soundtrack će biti vrhunski. Da ne spominjem british accent.
Hard-Boiled Wonderland is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2016., 16:51   #4
Trailer obećava. Odliično je da se pokušava raditi fantasy film na nov i svjež način.
Tomislav B is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2016., 13:06   #5
Quote:
Tomislav B kaže: Pogledaj post
Trailer obećava. Odliično je da se pokušava raditi fantasy film na nov i svjež način.
Nije li se već pokušalo sa onim smećem "King Arthur" iz 2004.?

Nema do "Excalibura" iz 1981., sve ostalo je sranje i biti će sranje ako se redatelji budu igrali neke "povijesne autentičnosti".

Ovo je filmčina dostojna legende;
Excalibur
https://www.youtube.com/watch?v=y3cXcS49D64

Legende o kralju Arthuru, o Vitezovima okruglog stola i o Maču u kamenu su baš to - mitologija. Keltske, napose Bretonske i Velške legende koje su kasnije prihvatili i Englezi.
Stavljati to u neki povijesni ili realistični koncept je kao da stavljaš "Gospodara Prstenova" u isti.
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2016., 13:25   #6
Meni je king arthur iz 2004. odličan film,excalibur mi je samo ok.
brunejz is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2016., 13:42   #7
Meni trailer izgleda dosta loše, no zabavan mi je Guy i većina stvari od njega mi je dobra.
__________________
"I hate listening to people’s dreams. It’s like flipping through a stack of photographs. If I’m not in any of them and nobody’s having sex, I just don’t care." D.R.
mah11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2016., 19:52   #8
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Nije li se već pokušalo sa onim smećem "King Arthur" iz 2004.?
Dobar je Arthur, ali ono je bio Batman style; mitologija stavljena pod "realnost", nema veze s fantasy žanrom.
__________________
Deckardov Kutak
Deckard is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2016., 22:37   #9
Lord of the Rings koji se ne smije nazivati Lord of the Rings. Još jedna "istinita priča" o kralju Arthuru u kojoj nema gotovo nikakve poveznice na one legende o Arthuru i tome kako je on postao kralj. Dođe mi da ubacim Boormanov Excalibur u DVD.
TomislavM is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2016., 16:55   #10
samo zbog charlija cu ovo gledati
coconutmilk is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2016., 23:00   #11
Quote:
coconutmilk kaže: Pogledaj post
samo zbog charlija cu ovo gledati
Charlie , meni se ovo čini odlično po traileru, jedva čekam

a ja ću npr. pogledati Warcraft samo zbog Ragnara
yay is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2016., 23:02   #12
Hoće li Roose Bolton ubiti Jaxa? Di je Chibs? A Alvarez?
__________________
Moto jednog foruma: Mi jesmo za demokratiju, a ne da svatko priča šta oće. ;)
general Martok is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2016., 09:14   #13
Quote:
Deckard kaže: Pogledaj post
Dobar je Arthur, ali ono je bio Batman style; mitologija stavljena pod "realnost", nema veze s fantasy žanrom.
Postoje razne teorije o povijesnim korijenima legende o Arturu, koje su se s vremenom spojile s keltskom mitologijom. Po jednoj od njih je "povijesni" Artur bio rimski vojnik (po nekoj drugoj je bio keltski chieftain). S obzirom da su se kasniji vitezovi razvili iz rimskih konjanika, ovaj film je zapravo odraz tih "povijesnih" korijena. Pa onda njegovo savezništvo s Keltima... i tako nastade kasnija legenda.

Ovo će biti nešto skroz novo, hipsterski fantasy s Ritchijevskom histeričnom akcijom. Bumo vidli...
__________________
#sprehitisemiro
#nedajsefico
robot jura is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2017., 21:14   #14
Šteta

http://www.metacritic.com/movie/king...e-sword?ref=hp
__________________
Am I a good person? No. Do I even try to be a better person? Also no.
Luis Wu is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2017., 23:11   #15
Pogledao.

Ovo je travestija mita o Arturu i Excaliburu. Film je odbojan i konfuzan. Ne isplati se dati novac za kartu niti utrošiti vrijeme.
Tomislav B is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2017., 10:22   #16
Po Robocop kacigama sam to skužio, ali hvala
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2017., 10:44   #17
Na imdb-u ima 7,2/10.
__________________
We've all got both light and dark inside us. What matters is the part we choose to act on. That's who we really are.

Drugarica iz komiteta
đezminka is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2017., 13:59   #18
Pa dobro njegovi filmovi uvijek imaju loše ocjene od kritike, čak i prva 2 koja su većini bili dobri. Ja očekujem neki zabavni trash film, gledati će se kada izađe na torrentima.
__________________
"I hate listening to people’s dreams. It’s like flipping through a stack of photographs. If I’m not in any of them and nobody’s having sex, I just don’t care." D.R.
mah11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2017., 14:32   #19
taj guy ritchie mi je ko i danny boyle, iako i naprave prosječan film meni je opet skoro pa heben.ima svoj stil i par kadrova s trailera da to nagovjestit...moderni štih snimanja i slow motion s prvog sherlocka.
Caecus is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2017., 16:03   #20
A Boyle je ipak malo raznovrsniji i kvalitetniji. Meni je Ritchie mozak na pašu i uživaj, zabavan makar se dosta ponavlja. I moram uočiti da očito gay.
__________________
"I hate listening to people’s dreams. It’s like flipping through a stack of photographs. If I’m not in any of them and nobody’s having sex, I just don’t care." D.R.
mah11 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:43.