Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.08.2012., 09:22   #81
Quote:
redizajn kaže: Pogledaj post
Zgrada je mala, broj prijavljenih je znatno smanjen u odnosu kad su racuni bili do 300 kuna.

Pitao sam predstavnika i ona kaze da je sve u redu s prijavama (valjda je i njoj u cilju da je sve normalno ).
Predstavnici su realno nemoćni kontrolirati stvarni broj ljudi po stanovima, jer nemaju nikakve ovlasti, znaju samo ono što im suvlasnici kažu - a oni su direktno zainteresirani lažno umanjivati stanje.

Dovedena do apsurda, igra lažnog odjavljivanja broja stanara se pretvara u "tko zadnji magarac", jer bi zadnjem prijavljenom ostao čitav račun zgrade.

Quote:
redizajn kaže: Pogledaj post
Jel pod "fiktivna" mislis da je svaki racun ista cifra ili je oko te cifre?

A vjerujem da predstavnica nista ne ocitava jer mi racun za vodu dolazi 1. iduceg ili cak nekad i u istom mjesecu. Racun za 7. mjesec dosao je 31.7.
Fiktivna u smislu procijenjena. Kad nemaju stvarno stanje - a često nemaju, u Vodovodu "procijene" da trošite ko mutavi, pa kasnije izravnaju kad dobiju očitanje.
ZloPrase is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2012., 11:39   #82
Quote:
ZloPrase kaže: Pogledaj post
Predstavnici su realno nemoćni kontrolirati stvarni broj ljudi po stanovima, jer nemaju nikakve ovlasti, znaju samo ono što im suvlasnici kažu - a oni su direktno zainteresirani lažno umanjivati stanje.

Dovedena do apsurda, igra lažnog odjavljivanja broja stanara se pretvara u "tko zadnji magarac", jer bi zadnjem prijavljenom ostao čitav račun zgrade.
Zašto su suvlasnici direktno zainteresirani za lažno umanjivanje? Misliš da bi recimo moj gazda bio zainteresiran za lažno umanjivanje u stanu u kojem sam trenutno ja da bi dolazili manji računi?

Ili si mislio na nešto drugo?



Quote:
Fiktivna u smislu procijenjena. Kad nemaju stvarno stanje - a često nemaju, u Vodovodu "procijene" da trošite ko mutavi, pa kasnije izravnaju kad dobiju očitanje.
To znam, ista stvar je i s plinom. U biti, ovaj u vodovodu mi je rekao da je to njihova procjena, na što sam ja pitao - kakva je to procjena ako je prije dva mjeseca račun bio 250 kuna, a sad je 500?

On je nešto promrmljao, naravno, ništa nisam skužio
redizajn is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2012., 13:12   #83
Quote:
redizajn kaže: Pogledaj post
Zašto su suvlasnici direktno zainteresirani za lažno umanjivanje? Misliš da bi recimo moj gazda bio zainteresiran za lažno umanjivanje u stanu u kojem sam trenutno ja da bi dolazili manji računi?

Ili si mislio na nešto drugo?
Ako ti plaćaš, kao podstanar, gazdu je baš briga. Znaju se čak gizdati pred drugim susjedima kako eto snose velik dio tereta vode, jer prijavljuju sve podstanare Vodovodu.

Ali ako gazda živi u stanu i sam plaća, ako ista osoba prijavljuje broj stanara i plaća račun za vodu, naravno da joj je u interesu da smulja manji broj grla.

Quote:
redizajn kaže: Pogledaj post
To znam, ista stvar je i s plinom. U biti, ovaj u vodovodu mi je rekao da je to njihova procjena, na što sam ja pitao - kakva je to procjena ako je prije dva mjeseca račun bio 250 kuna, a sad je 500?

On je nešto promrmljao, naravno, ništa nisam skužio
Eto, potpuno ista stvar kao plinara. Vjerojatno su "procijenili", a to uvijek rade "muški" nagore. Najbolje bi bilo s Predstavnikom otići do vodomjera, pogledati stvarno stanje, i dojaviti ga Vodovodu.

To obično radi Predstavnik, ali nije mu dužnost, može bilo tko...ali kad se baš nikome ne da, onda Vodovod "procijeni" pa sve kolektivno opali po džepu.
ZloPrase is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2012., 00:58   #84
Broj prijavljenih stanara po zgradi i očitovanje se može vidjeti na netu:

https://e-uprava.apis-it.hr/komweb/k...tanjeRacuna.do

Kod mene za 3 člana prosječni mjesečni račun prije poskupljenja bio cca 170kn, nakon poskupljenja prosjek iznosi 232kn.

Zadnje uređivanje Ico_Zg : 17.08.2012. at 01:05.
Ico_Zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2012., 22:23   #85
Potrosnja Vode

Pozdrav , juce mi je dosao racun za vodu.

Zanima me sta sam ja to morao raditi da bi u 6 mijeseci postrosio 260 kubika vode ?

Pregledao sam racune od prethodne 3 godine , te je za isto to ljetno razdoblje potrosnja bila oko 60 - 70 kubika.

Nemam nikakav obrt , puknute cijevi itd...

Brojac , sat ili kako se vec zove neznam kad je zadnji put mijenjan ali vidi se golim okom da je dosta star.

Ako se jos sijecam matematike 1 kubik = 1000 litara

Sto ispada 260x1000=260000 , pa to podjelim na 6 mjeseci ili 180 dana 260000/180 = 1444.444*
__________________
Stop zenemarivanju baniranih!
Madafaka_The_Root is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2012., 21:20   #86
Potrošnja vode

Pozdrav, imam pitanje. Jučer mi stigao računa za vodu u stanu, gdje svaki stan ima vlastito brojilo. Kako znam da inače trošim oko 3-4 m3 vode mjesečno, jedan pogled na račun me šokirao. Ispada da sam od 30.9. do 15. 10. potrošio 18 m3 vode. Tako je stanje brojila. Nije mi jasno što se dogodilo sa brojilom? Da li je možda brojilo u kvaru, ili postoji mogućnost da voda negdje curi....je li imao netko slično iskustvo.
skyscraper is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2012., 22:29   #87
kod mene ista stvar, 23 kubika u 18 dana, a trosim 17 - 18 mjesecno. najvjerojatnije procjena ili ti je prijasnji racun procjena.
tominjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2012., 23:09   #88
Ma baš u tom i je problem, uvijek plaćam prema stvarnoj potrošnji, tj prema brojilu, i do sada je sve bilo kako i treba. I onda odjednom skok na brojilu od 18 kubika....tu nešto ne štima. Morat ću do vodovoda da vidim u čemu je problem. Ja živim sam, pa nema šanse da trošim 18 kubika.
skyscraper is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2012., 09:29   #89
ne znam kaj bi im rekao, imamo onaj sustav daljinskog ocitanja i nama opet salju procjene.
ne znam probaj cekati slijedeci racun jer na kraju krajeva ne mogu izmisljati ocitanja
tominjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2012., 11:39   #90
Nepoznat mi je ovo teren. Ali, u društvu gdje se medijski slobodno šire enormne laži (reklame, izjave ljudi, itd.), ne uzimam više zdravo za gotovo niti ono što piše na deklaracijama proizvoda. Druga stvar, u dekaracijama ima i detalja u šiframa, koje korisniku ništa ne znače. Proizvođači vodomjera vjerojatno ipak znaju što rade. Ali, ...

Tko to jamči, i s čime, potrošaču da bilo koji ugrađeni vodomjer pokazuje stvarnu potrošnju, a ne neko očitanje okretaja u "nižem prijenosu" koji u konačnici pokazuje ukupno više okretaja i kubika? Kako se može znati da ugrađeni vodomjeri pokazuju točnu a ne lažnu potrošnju? U uvjetima u kojima živimo, gdje svaka šuša nastoji prevariti običnog čovjeka, zašto npr. vjerovati više ikojoj firmi u ovome društvu bez dobivanja ovjerenoga dokaza (certifikata od nadležne ustanove) da brojilo koje ugrađuju nije npr. kao i ona brojila u kockarnicama, s već ugrađenom namjernom pogreškom na štetu korisnika?
Nije li vrijeme da se prestane prepuštati komunalcima da rade kako hoće i da nikome ne polažu račune? Nije li vrijeme da se potrošač postavi kao subjekt u društvu a ne kao objekt radnje kojekome? Ne čini li vam se da se ne mora vjerovati onome što nam komunalci samostalno obave i onda potražuju?
Naravno, ne treba hraniti pesimizam, ali, ne živimo u normalnim okolnostima,
pa se čovjek s pravom pita do kuda sve idu umovi koji organiziraju prijevare ljudi.
Shwake is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2012., 13:24   #91
Quote:
Shwake kaže: Pogledaj post
Nepoznat mi je ovo teren. Ali, u društvu gdje se medijski slobodno šire enormne laži (reklame, izjave ljudi, itd.), ne uzimam više zdravo za gotovo niti ono što piše na deklaracijama proizvoda. Druga stvar, u dekaracijama ima i detalja u šiframa, koje korisniku ništa ne znače. Proizvođači vodomjera vjerojatno ipak znaju što rade. Ali, ...

Tko to jamči, i s čime, potrošaču da bilo koji ugrađeni vodomjer pokazuje stvarnu potrošnju, a ne neko očitanje okretaja u "nižem prijenosu" koji u konačnici pokazuje ukupno više okretaja i kubika? Kako se može znati da ugrađeni vodomjeri pokazuju točnu a ne lažnu potrošnju? U uvjetima u kojima živimo, gdje svaka šuša nastoji prevariti običnog čovjeka, zašto npr. vjerovati više ikojoj firmi u ovome društvu bez dobivanja ovjerenoga dokaza (certifikata od nadležne ustanove) da brojilo koje ugrađuju nije npr. kao i ona brojila u kockarnicama, s već ugrađenom namjernom pogreškom na štetu korisnika?
Nije li vrijeme da se prestane prepuštati komunalcima da rade kako hoće i da nikome ne polažu račune? Nije li vrijeme da se potrošač postavi kao subjekt u društvu a ne kao objekt radnje kojekome? Ne čini li vam se da se ne mora vjerovati onome što nam komunalci samostalno obave i onda potražuju?
Naravno, ne treba hraniti pesimizam, ali, ne živimo u normalnim okolnostima,
pa se čovjek s pravom pita do kuda sve idu umovi koji organiziraju prijevare ljudi.
Brojila su atestirana i mjenjaju se svako malo da bi se ponovilo ispitivanje i baždarenje. Tebi niko ne brani da skineš brojilo i tražiš ponovno baždarenje u nekoj od ovlaštenih firmi za to...
koka36 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2012., 13:27   #92
Quote:
skyscraper kaže: Pogledaj post
Pozdrav, imam pitanje. Jučer mi stigao računa za vodu u stanu, gdje svaki stan ima vlastito brojilo. Kako znam da inače trošim oko 3-4 m3 vode mjesečno, jedan pogled na račun me šokirao. Ispada da sam od 30.9. do 15. 10. potrošio 18 m3 vode. Tako je stanje brojila. Nije mi jasno što se dogodilo sa brojilom? Da li je možda brojilo u kvaru, ili postoji mogućnost da voda negdje curi....je li imao netko slično iskustvo.
Na računu ti sigurno piše dal je potrošnja procjenjena ili očitana. Brojila se očitavaju 2 godišnje...
Postoji i mogučnost da tvoje brojilo u stanu nije relevantno za Vodovod koji očitava samo glavni vodomjer i onda usklađuje potrošnju na glavnom vodomjeru s vašim internim vodomjerima...
koka36 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2012., 15:47   #93
meni nisu napisali da je stanje procijenjeno, a znam da mjesecno trosim 17-18 kubika. i danas sam ocitao brojilo za 11 mjesec i potrosio sam 17 kubika.
tominjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2012., 17:38   #94
Quote:
koka36 kaže: Pogledaj post
Brojila su atestirana i mjenjaju se svako malo da bi se ponovilo ispitivanje i baždarenje. Tebi niko ne brani da skineš brojilo i tražiš ponovno baždarenje u nekoj od ovlaštenih firmi za to...
Razumijem ta pravila struke. Ostaje masama vjerovati Vodovodu.

U jednoj radijskoj emisiji je gradonačelnik ZG rekao da se iz sustava opskrbe vodovodne mreže grada gubi oko 40% proizvedene pitke vode! On je zaključio da se voda gubi iz same mreže zbog dotrajalosti instalacija, loših spojeva, erozije tla kroz koje prolaze vodovi pa se odspajajau i lošiji i dobri spojevi, itd., odn. na gubitke pripremljene pitke vode u podzemlje zbog same mreže.

Ovo bi bilo za vjerovati da se to događa na razini gubitaka do oko 5%.
Međutim, kad su gubitci oko 40% to podpada u neznanstvenu fantastiku.
Vjerojatnije je ipak da se voda (doslovno) krade, bilo na koji način.
Padaju mi na pamet 3 mogućnosti za krađu. Jasno je zašto ih neću navesti.

Gdje je drugi problem? U tome što to shvaća narod, a niječe gradonačelnik.
Tko bi ga znao koliko se bazena "odabranih" tako opskrbljuje tuđom vodom.
Jedna mesnica je bila nelegalno spojena i završila u novinama. Dakle, krade se.
Problem građanstvu je u tome što se sve te krađe naknađuju iz cijene m3
pitke vode koju na kraju plaćaju normalni ljudi kroz svoju redovnu potrošnju.

Iz prakse vidimo koliko ljudska kleptomanska mašta može učiniti štete svima.
Uvažavam da je manja vjerojatnost neispravnosti mjerenja na samome brojilu.
Shwake is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2012., 19:43   #95
Quote:
skyscraper kaže: Pogledaj post
Pozdrav, imam pitanje. Jučer mi stigao računa za vodu u stanu, gdje svaki stan ima vlastito brojilo. Da li je možda brojilo u kvaru, ili postoji mogućnost da voda negdje curi....je li imao netko slično iskustvo.
Evo mi smo na ulazu (20 stanova) imali jedan mesec potrošnju 680 m3 . (Imamo zajedicki vodomjer). Intervenisao sam i izvrsili smo zajednicku kontrolu svih stanova pri cemu smo konstatovali da u dva stana iz vodokotlica non- stop curi voda. Kada je to sanirano imamo potrosnju oko 200 m3/mjesecno. Znaci, moze biti da vam negdje voda nekontrolisano odlazi. Provjerite (kada su vam sve cesme zatvorene) da li se vrti onaj mali propeler na vasem vodomjeru.
Ako i vi imate zajednicki vodomjer, a u stanu imate svoj (samo kontrolni vodomjer), moguce je da kod nekoga voda nekontrolisano curi i tako zajednicki vodomjer ocitava ukupnu potrosnju i moguce je da Vodovod tu zajednicku potrosnju jednostavno rasporedi na sve vas, bez obzira sto vi to niste potrosili. Vi biste trebali platiti ono sto je vase brojilo izbrojalo, zato imate svoj vodomjer.
__________________
Razmjena znanja znači-i pomoć i učenje...(siman)
siman is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2012., 20:02   #96
nemres vjerovat koliko kotlici pojedu vode!
tominjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2012., 20:19   #97
Quote:
Shwake kaže: Pogledaj post
R

Ovo bi bilo za vjerovati da se to događa na razini gubitaka do oko 5%.
Međutim, kad su gubitci oko 40% to podpada u neznanstvenu fantastiku.
Vjerojatnije je ipak da se voda (doslovno) krade, bilo na koji način.
Padaju mi na pamet 3 mogućnosti za krađu. Jasno je zašto ih neću navesti.
nemaš pojma o tematici a soliš pamet.
Čak je u zapadnoj evropi tolerantan gubitak u mreži 15-20%, kod nas je to oko 40% makar ima i vodovoda koji imaju i veće gubitke. i to bez krađe.
jel znaš što su to relativni a što apsolutni gubitci u vodovodnoj mreži?
baustelac99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2012., 23:09   #98
Quote:
siman kaže: Pogledaj post
Evo mi smo na ulazu (20 stanova) imali jedan mesec potrošnju 680 m3 . (Imamo zajedicki vodomjer). Intervenisao sam i izvrsili smo zajednicku kontrolu svih stanova pri cemu smo konstatovali da u dva stana iz vodokotlica non- stop curi voda. Kada je to sanirano imamo potrosnju oko 200 m3/mjesecno. Znaci, moze biti da vam negdje voda nekontrolisano odlazi. Provjerite (kada su vam sve cesme zatvorene) da li se vrti onaj mali propeler na vasem vodomjeru.
Ako i vi imate zajednicki vodomjer, a u stanu imate svoj (samo kontrolni vodomjer), moguce je da kod nekoga voda nekontrolisano curi i tako zajednicki vodomjer ocitava ukupnu potrosnju i moguce je da Vodovod tu zajednicku potrosnju jednostavno rasporedi na sve vas, bez obzira sto vi to niste potrosili. Vi biste trebali platiti ono sto je vase brojilo izbrojalo, zato imate svoj vodomjer.
stvar je u tome što moj stan ima vlastiti vodomjer. I kako kažem, nikakvih promjena u dnevnim rutinama nema koj bi objasnile, nagli skok u potrošnji. Ali to stanje uistinu stoji na vodomjeru....
skyscraper is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2012., 23:33   #99
nemas sta nego trazi bazdarenje vodomjera i naravno provjeri vodokotlic
tominjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2012., 00:31   #100
Quote:
baustelac99 kaže: Pogledaj post
nemaš pojma o tematici a soliš pamet.
Čak je u zapadnoj evropi tolerantan gubitak u mreži 15-20%, kod nas je to oko 40% makar ima i vodovoda koji imaju i veće gubitke. i to bez krađe.
jel znaš što su to relativni a što apsolutni gubitci u vodovodnoj mreži?
Možda ti je promaklo ... odmah sam rekao da mi je to nepoznat teren. I naravno da ne solim pamet, nego pokušavam logički shvatiti i zaključivati na temelju onoga što mislim. Ukazujem na vlastito shvaćanje i zgražanje na svu glupost oko opravdavanja tih enormnih gubitaka (obrađene) pitke vode. Također, za krađe vode iz vodovodne mreže ne mora se nitko niti truditi to nijekati kad primjeri iz prakse potvrđuju takve nezakonitosti.

Eto, hajde sada raspali s tvojim podacima.
Pomozi neupućenima i sa ukazivanjem na izvore tvojih podataka.
Shwake is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:34.