Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.05.2012., 02:41   #1
Kako dalje?!

Jako cesto razmisljam o smrti kao jedinom izlazu iz moje situacije. Oduvijek sam bila nepopravljivi optimista, sve do u nekoliko godina unatrag. Cini mi se da mi je dosta svega i da je vrijeme jednostavno otici, medjutim, kukavica sam i ne mogu se dovesti do toga da to sama napravim. Evo i sad kad ovo pisem, osjecam ogromni kamen kaoji mi pritisce grudi i grlo, gusi me.... Zivim zivot onako kako ne zelim, a nemam snage da promijenim bilo sto jer ne zelim povrijediti ljude oko mene.
Svaki savjet je dobrodosao!
zbunjena666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2012., 08:50   #2
Zbog čega si prestala biti optimistična?
Lachen is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2012., 09:16   #3
Quote:
zbunjena666 kaže: Pogledaj post
.... Zivim zivot onako kako ne zelim, a nemam snage da promijenim bilo sto jer ne zelim povrijediti ljude oko mene.
Svaki savjet je dobrodosao!
hajde ti meni reci, što je najgore što se TEBI može dogoditi ako povrijediš te ljude svojim načinom razmišljanja, životom,svjetonazorom,odlukama?
majica_2008 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2012., 10:24   #4
Quote:
Lachen kaže: Pogledaj post
Zbog čega si prestala biti optimistična?
Onak po seljacki: "nikako na zelenu granu" i onda me malo zivot "isamarao" tako da mi je jednostavno pun nos svega.

Jednostavno ne vidim svrhu zivljenja. Ja momentalno radim da bi platila racune, samo to! Iako zaradjujem jako dobro, jedina sam u obitelji koja radim. Ne mogu si nista (bas nista!) priustiti, mislim tu na sitnice - otic' u kino, na godisnjem sam zadnji put bila 2005.

Kad dodjem doma, ne znam cega da se prije prihvatim jer muz nema vremena, bavi se hobijima, tako da kad dodjem doma, pranje, kuhanje, itd.

Ne spavamo zajedno vec godinu dvije. On ne radi niti se bas trudi da bi nasao posao. Mene, medjutim, ohrabruje da nek slobodno se posevim sa sefom (sefovima) ako bu to donijelo vise novca u kucu. Medjutim, ako se posevim sa nekim iz gusta, kao da ga varam, onda kaze da bi me ubio.

Jednostavno ne znam sto da mislim, a vrijeme mi ide (oboje smo u srednjim 40-im).
zbunjena666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2012., 10:26   #5
Quote:
majica_2008 kaže: Pogledaj post
hajde ti meni reci, što je najgore što se TEBI može dogoditi ako povrijediš te ljude svojim načinom razmišljanja, životom,svjetonazorom,odlukama?
Radi se o mom muzu - rekao je da se bu pobrao i da ne bude nikad vise razgovarao samnom, da bude zivio pod mostom, itd. Predlozila sam da odem i da mu ostavim kucu i sve u kuci, samo da odem, ali on nece.

Evo dok ovo pisem, gusim se u suzama.
zbunjena666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2012., 10:31   #6
Brinem se kako ce on zivjeti, ima ogranicene prihode jer ne radi, ne trazi mu se bas posao, ne zeli ostati u nasoj kuci, ako ja odem (ne znam zakaj, mozda zato jer vidi koliko me to pogadja). Sva sam zbunjena i izgubljena!
zbunjena666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2012., 10:56   #7
ovako,ja mislim da si ti malo pogubljena...
jako nejasno si izložila situaciju, a ja ću ju pokušati pojednostavniti, ti me ispravi ako griješim:

radiš,dobro zarađuješ,imaš muža kojeg ne zanimaš, muža koji je u svojim filmovima i koji se ne trudi oko posla, koji te ''ohrabruje'' da spavaš s nekim da bi donijela više novca, pa ''bu se pobrao'' ako ga ti ostaviš, tebi ga je žao, ti se želiš kazniti (razmišljaš o smrti)

draga, koji je tvoj stvarni problem....?

ja ovdje vidim hrpu nelogičnih i nabacanih stvari iz kojih ne vidim nikakav konkretan problem osim onog najjasnijeg- trebaš se maknuti od muža jer ti očito život s njim više ne odgovara...
imaš li još nekih pojedinosti....koga zapravo financiraš-njega, djecu, imaš li uopće djece...?što te muči u cijeloj priči?
majica_2008 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2012., 11:48   #8
Quote:
majica_2008 kaže: Pogledaj post
ovako,ja mislim da si ti malo pogubljena...
jako nejasno si izložila situaciju, a ja ću ju pokušati pojednostavniti, ti me ispravi ako griješim:

radiš,dobro zarađuješ,imaš muža kojeg ne zanimaš, muža koji je u svojim filmovima i koji se ne trudi oko posla, koji te ''ohrabruje'' da spavaš s nekim da bi donijela više novca, pa ''bu se pobrao'' ako ga ti ostaviš, tebi ga je žao, ti se želiš kazniti (razmišljaš o smrti)

draga, koji je tvoj stvarni problem....?

ja ovdje vidim hrpu nelogičnih i nabacanih stvari iz kojih ne vidim nikakav konkretan problem osim onog najjasnijeg- trebaš se maknuti od muža jer ti očito život s njim više ne odgovara...
imaš li još nekih pojedinosti....koga zapravo financiraš-njega, djecu, imaš li uopće djece...?što te muči u cijeloj priči?
djeca su nam odrasla
jako smo se mladi ozenili i imali klince jedno za drugim
oni zive odvojeno, rade, studiraju

muci me kaj ce biti s njim jer on potpuno o meni ovisi
jednom smo se pokusali odvojiti pa je poceo puno piti, telefonirati mi u bilo koje doba dana i noci
bojim se njega
bojim se da ce me uhoditi
pa ne znam
sva sam zbrkana
zato i mislim da bi mi bilo najbolje da umrem
ocito sam nesposobna za zivot
zbunjena666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2012., 12:05   #9
da, to bi bio lakši način, ali NARAVNO da iz tebe govori nemoć da neke stvari promijeniš..
a uvijek ih možeš promijeniti...
pretpostavljam da živiš u maloj sredini, da je možda i od te sredine opravdano da muž bogu krade dane i da mu se ne da ništa konkretno poduzeti kako bi našao posao i poboljšao si život...
potpuno je jasno da ti je stalo do toga da on ne napravi kakvu glupost, jer vidim da je tebi više do toga da njega ''nesposobnog'' tetošiš, nego usrećiš sebe...
znaš kako vele ''misliti (''pokušati'') je drek znati...
drugim riječima, želiš li promijeniti tijek svog života (malo sarkazma-jer završit sve možeš uvijek, pričekaj s tom opcijom..), učiniti svoju djecu sretnom,naći duševni mir i izbiti crnilo iz glave, trebaš se upitati koja je osoba vrijedna tvog konstantnog davanja energije,živaca a i novca, te što je NAJGORE što se može dogoditi...

dakle- po tebi, nejgore bi bilo ostaviti muža i otići negdje (ako imaš gdje), na malo hlađenja i razmišljanja....pritom pod ''ostaviti'' ne mislim otići od njega zauvijek, nego se maknuti jedno vrijeme da vidiš što će se događati...
strah te za njega?draga, pa nije on tvoje dijete da ne može brinuti sam o sebi, nego si ga ti navikla da te ''ucjenjuje''!!
samo se ti lagano pokupi ako dakle imaš gdje, pa nek se on snalazi kako može....ako se radi o invalidu-to je pak druga priča..
ali ako se radi o fizički i intelektualno zdravoj osobi, molim te da se USUDIŠ pokrenuti vlastiti život iz mulja u kojem se nalazi...


za uhođenje uvijek postoji policija, za zvanje telefonom-blokada ili mijenjanje broja...dakle kad napraviš prvi korak-sve ostalo se da riješiti i srediti...

no, meni se čini da ni ti sama ne znaš što bi, da te muči osjećaj krivnje, da se ustvari bojiš za sebe ne za njega, jer ne znaš kako bi ti život dalje od ''mulja'' mogao izgledati..
a što ako bude izgledao 150 puta bolje?ti sretna i zadovoljna?

dali ti želiš ostati s njim i ako ne, što te sprječava u tome? (pored ovih uvjetno rečeno ''opravdanja'' - da bi te zvao, gnjavio,ozlijedio.....)

odluči čvrsto što želiš i djeluj.mislim još danas!sutra je tako relativan pojam...
majica_2008 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2012., 20:41   #10
Thumbs down

Još danas se makni od takve osobe koja te ne poštuje,manipulira s tobom,lijenčina je,čeka tebe da pospremiš stan itd...Što si dulje u takvom braku može ti bit sve gore,takva osoba se neće promjeniti nabolje,može samo postat još gori,ako gori uopće može biti.
dorina.maja is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2012., 21:03   #11
Quote:
zbunjena666 kaže: Pogledaj post
Jednostavno ne znam sto da mislim, a vrijeme mi ide (oboje smo u srednjim 40-im).
Razvedete se,podjelite kuću,odnosno novac od prodane kuće,ti nastaviš radit i tražiš nekog tko ima svoj stambeni prostor ili para za dio istog,a da ti pritom odgovara po karakteru i za suživot..
Kad se razvedete onda ti dosadašnji više nije muž,i nema te šta bit briga šta će biti s njim...njega za tebe nije briga već sad.

Quote:
zbunjena666 kaže: Pogledaj post

muci me kaj ce biti s njim jer on potpuno o meni ovisi
jednom smo se pokusali odvojiti pa je poceo puno piti
A šta se to tebe tiče šta on pije?Al mu ti turaš flašu u usta?!..šta nije otišao kod psihijatra da mu da neke tablete,jeftinije mu je nego alkoholiziranje..

Quote:
zbunjena666 kaže: Pogledaj post
telefonirati mi u bilo koje doba dana i noci
bojim se njega
bojim se da ce me uhoditi
pa ne znam
sva sam zbrkana
zato i mislim da bi mi bilo najbolje da umrem
ocito sam nesposobna za zivot
Nisi nesposobna nego si glupava.
Ako te netko uznemirava uvijek ga možeš prijaviti,a s obzirom da imaš i dobru plaću uvijek si možeš nabavit neko priručno sredstvo za onesposobnit,naravno uznemiravatelja ne sebe

Zadnje uređivanje Lyte-as-a-rock : 15.05.2012. at 21:12.
Lyte-as-a-rock is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:10.