Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.05.2015., 19:16   #1621
Quote:
mimoza40 kaže: Pogledaj post
Imam Bosch, ali mislim da ova Ikeina za te novce sasvim zadovoljavajuće kuha. Ispravite me ako griješim, pogotovo ako ju imate doma.

http://www.ikea.com/hr/hr/catalog/products/50291619/
Imam ovu Ikeinu i super sam zadovoljna
Jasna 1963 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2015., 09:09   #1622
Quote:
harrahotto kaže: Pogledaj post
Evo, samo da vratim temu korak natrag, malo sam istraživao i došao do slijedećih saznanja...

Dakle, vezano za moje pitanje o potrebnoj priključnoj snazi, situacija je slijedeća:
Ploče koje imaju deklariranu priključnu snagu od 7kW i više rade na analognom principu... svaka zona grijanja ima svoj "grijač", te ovisno o tome koliko se snage uključi, toliko struje vuče... ako se sve ploče uključe na max, onda ona vuče koliko joj treba..

S druge strane, ploče koje imaju snagu od 4,6kW (poput Bosch i Siemens modela - ne svih naravno, nego dva, koja su identična), rade po sistemu raspodijele snage, točnije, ukoliko se istovremeno uključe sve zone za grijanje, ploča cirkularno raspoređuje paljenje i gašenje, te na taj način troši puno manje struje, no i nešto sporije, iako navodno zanemarivo, i zagrijava..

Također sam razgovarao i sa serviserima, te su mi dali mišljenje s njihove strane a to je slijedeće: BEKO je u omjeru uloženog i dobivenog izuzetan, s obzirom na to da je među jeftinijim pločama, a sa 5 godina garancijom. Electrolux je navodno proizvođač čijih su pliča najmanje imali na popravcima, a Bosch, te još više Siemens su u gornjoj klasi, u tom nižem rangu cijena (do 500Eur).

Ja (mi) sam se na koncu odlučio na Siemens, pošto mi je priključna snaga od 4,6kW vrlo zanimljiva radi raspodijele struje i potrošača na priključku, a iznenada je sa 3600kn pala na 3200kn u Elipsu, a pri tom je bilo moguće birati (a mislim da ta akcija traje još par dana) opciju plaćanja na 24 rate (moj izbor ), 5 godina garancije ili 10% popusta.

Nakon što je ugradim (a to će biti za kojih mjesec do dva), mogu neki komentar nabaciti, ali ono na što sam dodatno obratio pažnju bilo je "podvozje", odnosno izgled i izvedba onoga ispod stola, i mogu reći da je u tom pogledu ovaj Siemens izgledao nekoliko klasa iznad svih drugih.. ako to išta znači, super, ako ne, opet je svega parsto kuna skuplja od jeftinijih opcija.

nadam se da sam nekome pomogao...

Pozdrav

Sto se tice ovoga 7kW i 4.6kW - bolje ploce rade kontinuirano a neke jeftinije ploce rade na sistem pali/gasi kod podesavanja snage. Dakle ako je snaga od 1-10 na snazi 10 ce raditi kontinuirano a na snazi npr 5 ce raditi pola vremena (1 sekunda) i pola vremena biti ugasena (1 sekunda). Kontinuirane ce mjenjati jakost struje kroz indukcijsku zavojnicu ali ce raditi konstnatno. U svakom slucaju, dizajneri ploce moraju omoguciti da sve ploce rade na maksimalnoj snazi jer se i to moze dogoditi - u praksi sumnjam da ce itko staviti sve 4 ploce na max dok kuha, ali kao proizvodjac moras i to podnjesti ako si to deklarirao. Doduse, neke ploce smanjuju onda snagu ringova da ostanu u granicama deklarirane snage.
Ono sto mozda ploca od 4.6kW radi je da kada radi 1 ili 2 ringa samo onda radi kontinuirano jer je to ipak Siemens. A kada bi upalio sva 4 onda bi elektronika palila jedan ring, pa drugi i tako da ostane unutar 4.6kW.

Imas tocan model kojeg si kupio jer me interesira?

No, Siemens/Bosch je "Mercedes" u toj klasi dakle nisi se zeznuo uopce nego si kupio nesto najbolje sto postoji na trzistu.

Ja sam za viksu kupio Beko jer nisam htio potrositi puno para. Beko doduse ima samo 1 model, i radi na taj on/off nacin ali kuha. Lako se cisti i sve ostalo.
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2015., 11:25   #1623
Quote:
europe2seoul kaže: Pogledaj post
Sto se tice ovoga 7kW i 4.6kW - bolje ploce rade kontinuirano a neke jeftinije ploce rade na sistem pali/gasi kod podesavanja snage. Dakle ako je snaga od 1-10 na snazi 10 ce raditi kontinuirano a na snazi npr 5 ce raditi pola vremena (1 sekunda) i pola vremena biti ugasena (1 sekunda). Kontinuirane ce mjenjati jakost struje kroz indukcijsku zavojnicu ali ce raditi konstnatno. U svakom slucaju, dizajneri ploce moraju omoguciti da sve ploce rade na maksimalnoj snazi jer se i to moze dogoditi - u praksi sumnjam da ce itko staviti sve 4 ploce na max dok kuha, ali kao proizvodjac moras i to podnjesti ako si to deklarirao. Doduse, neke ploce smanjuju onda snagu ringova da ostanu u granicama deklarirane snage.
Ono sto mozda ploca od 4.6kW radi je da kada radi 1 ili 2 ringa samo onda radi kontinuirano jer je to ipak Siemens. A kada bi upalio sva 4 onda bi elektronika palila jedan ring, pa drugi i tako da ostane unutar 4.6kW.

Imas tocan model kojeg si kupio jer me interesira?

No, Siemens/Bosch je "Mercedes" u toj klasi dakle nisi se zeznuo uopce nego si kupio nesto najbolje sto postoji na trzistu.

Ja sam za viksu kupio Beko jer nisam htio potrositi puno para. Beko doduse ima samo 1 model, i radi na taj on/off nacin ali kuha. Lako se cisti i sve ostalo.
Dakle, zato meni rade dva paralelna ringa isprekidano (malo jedan, malo drugi, u razmaku do 1 sek.)??? Tj. smijem istovremeno imati ukljucena 2 prednja ringa (ili dva straznja), no cim ukljucim i gornji, onda ta dva (gornji i donji u paraleli) rade isprekidano.
PS ploca nije spojena na trofaznu struju.
__________________
Jedini poraz koji sam doživio u životu...nisam uspio sjebat škuribandu. (walter, 2010.)
T@nja is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2015., 23:33   #1624
Question Brzopotezni: IKEA ili Gorenje?

Dvojbim se između 2 opcije (trenutno u istom cjenovnom razredu):

1. http://www.ikea.com/hr/hr/catalog/products/50291619/

2. http://www.ekupi.hr/Gorenje-ploca-za...ka-236288.aspx

Koliko vidim, jedina razlika je što Gorenje ima "boost" funkciju na sve 4 zone, ali koliko sarmi može čovjek istovremeno kuhati?

Svako ozbiljno mišljenje cijenim i zahvaljujem.

Pozdrav!
djontra is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2015., 16:41   #1625
Dopuna - best-buy: http://www.bijela-tehnika.com/shop/19042 ?
djontra is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2015., 01:13   #1626
Quote:
Jasna 1963 kaže: Pogledaj post
Imam ovu Ikeinu i super sam zadovoljna
tgakođer iman istu ... jučer je prvi put koristio .. zgrijala šnicele u toću u sekund .. odlična stvar ..
zmenk is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2015., 11:53   #1627
Zna li netko da li se ploča učvrsti nečim za elemenat ili samo stoji kako se i stavi? Treba li između ploče i elementa ić silikon ili nešto?
patkica86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2015., 12:06   #1628
Quote:
patkica86 kaže: Pogledaj post
Zna li netko da li se ploča učvrsti nečim za elemenat ili samo stoji kako se i stavi? Treba li između ploče i elementa ić silikon ili nešto?
silikon može i ne mora. između indukcije i radne ploče ti dolazi brtva koju skupa s indukcijom dobiješ.
kažem, posilikonirati dodatno možeš a i ne moraš. mi u malom stanu imamo posilikonirano, sad u velikom nismo niti namjeravam.
mali_cox is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2015., 12:32   #1629
Majstor prvi put postavlja takvu ploču u radnu ploču pa ne zna kako treba ić. Doduše ja još nisam ni vidjela jer sam na poslu. Kaže sjela je ona ali ne zna treba li je dodatno zakačit. Hvala
patkica86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2015., 13:47   #1630
Quote:
patkica86 kaže: Pogledaj post
Majstor prvi put postavlja takvu ploču u radnu ploču pa ne zna kako treba ić. Doduše ja još nisam ni vidjela jer sam na poslu. Kaže sjela je ona ali ne zna treba li je dodatno zakačit. Hvala
mislim da ona samo sjedne, da nema dodatne kopče.
mali_cox is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2015., 09:06   #1631
Ima li itko ovu krasoticu? GORENJE IT614SC
I da li je zadovoljan s njom?
Pročitao sam preko nekoliko stranica ovdje, ljudi su uglavnom nezadovoljni Gorenjem koliko sam skužio...
…što bi se ovdje moglo zamjeriti ovoj ploči (osim previsoke cijene na samoj stranici proizvođača, jer nađe se i jeftinije)?
Ne razumijem se baš u to i kupujem prvi put, svaki savjet je dobrodošao.
Hvala svima.
Mrčendajzer is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2015., 09:53   #1632
Mrčendajzer ja sam baš tu ploču kupila i danas je spajamo na struju pa mogu javit kroz par dana svoje mišljenje. I ja prvi put imam indukciju i isto znam da su ljudi ovdje nezadovoljni Gorenjem ali ja sam eto ipak riskirala.
patkica86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2015., 09:56   #1633
Odlično, hvala ti, sretno i - piši!
Mrčendajzer is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2015., 10:00   #1634
Hoću, čim je počnem koristit pa kroz par dana javim kako sam zadovoljna
patkica86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2015., 10:38   #1635
Quote:
Mrčendajzer kaže: Pogledaj post
Ima li itko ovu krasoticu? GORENJE IT614SC
I da li je zadovoljan s njom?
Pročitao sam preko nekoliko stranica ovdje, ljudi su uglavnom nezadovoljni Gorenjem koliko sam skužio...
…što bi se ovdje moglo zamjeriti ovoj ploči (osim previsoke cijene na samoj stranici proizvođača, jer nađe se i jeftinije)?
Ne razumijem se baš u to i kupujem prvi put, svaki savjet je dobrodošao.
Hvala svima.
mi ju koristimo nekih mjesec dana sad i ok je. iako, u malom stanu imamo 4 godine već simplicity od Gorenja i meni je ova lošija ipak ili je problem kad sa boljeg pređeš na "lošije". uvjetno rečeno jer je ploča skroz ok. ono što mi je neobičnije, touch tipke su slabije osjetljive nego na simplicity i ploči treba sekunda dulje da prepozna posudu. simplicity je instant prepoznavala.
sad to zvuči smiješno jer se radi doslovno o sekundi, ali hebiga navikneš se na brzinu
i čini mi se da mi je ova mrvu slabija od prethodne.
tebi će sigurno i ova biti super, ne znam jeste već koristili indukciju, ako niste odlično
meni je bed jer sa bolje ploče valjda prešla na malkoc lošiju i sad se navikavam
e da, ne prepoznaje mi najmanju đezvu za kavu pa sad moram drugu kupovati a simplicity je prepoznavala na istoj veličini ringa

no, ako ti šta znači, mm jako pomno bira uređaje pa ako je ovu izabrao sigurno nije šrot kupio
mali_cox is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2015., 11:06   #1636
Quote:
mali_cox kaže: Pogledaj post
ako niste odlično
Onda - odlično
Da, to će biti prva. Mislim da ću se onda odlučiti za nju.
Hvala na infu!
Mrčendajzer is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2015., 13:28   #1637
Quote:
Mrčendajzer kaže: Pogledaj post
Ima li itko ovu krasoticu? GORENJE IT614SC
I da li je zadovoljan s njom?
Pročitao sam preko nekoliko stranica ovdje, ljudi su uglavnom nezadovoljni Gorenjem koliko sam skužio...
…što bi se ovdje moglo zamjeriti ovoj ploči (osim previsoke cijene na samoj stranici proizvođača, jer nađe se i jeftinije)?
Ne razumijem se baš u to i kupujem prvi put, svaki savjet je dobrodošao.
Hvala svima.
Ja imam. Doduše nisam sigurna da li moj broj 612 ili 614, trenutno ne mogu provjeriti ? ali to je isti vrag. Imam je dvije i pol godine i imam samo riječi hvale. Odlična, nečujna, radi super.... I dobro si rekao: krasotica kao i prvog dana...
Beppinna is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2015., 11:32   #1638
pitanje za one koji imaju indukciju i ispod ladicu... dali imate kakvu blendu, ispod ploče... znači nešto što štiti ploču od sadržaja ladice?
http://www.ikea.com/hr/hr/catalog/products/10243296/ ovo nešto, jer vidim da u uputama za montažu folklig ploče piše da se stavlja to...

meni je ispod ploče ladica, ali duboka i neće u njo jbiti beštek i takve neke stvari, pa ustvari ništa neće dodoirivati gore ploču, pa mislim da mi to netreba, ali da čujem ostale, ide nešto, ili ne?
__________________
Life is like a camera. Just focus on what's important and capture the good times, develop from the negatives and if things don't work out, just take another shot..........
Ananke is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2015., 22:10   #1639
JA nemam ništa a ispod mi je beštek... Sve radi bez problema već 4 godine.
cici1810 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2015., 10:19   #1640
i kod mene je bez te police a moja je još kombinacija indukcija / plin i ispod je beštek ali sve radi ok, osjeti se da se malo ugrije ali to nije ništa strašno bar neće beštek zahrđati ako ga spremiš vlažnog
__________________
...I walk trough the valley of the shadow of death, and i fear no evil, because i´m the meanest motherfucker in the whole valley...
pero_vk is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:07.