Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.02.2009., 23:56   #21
hhhh dobro došla u klub i ja imam isti glupi problem već 4 god i ne popravlja se. Meni je doktorica rekla da bi trebala ići kod sexologa zbog toga jer imam 3. stupanj vaginizma tj. apsolutno cijela vagina mi se zgrči do te mjere da su i ginekološki pregledi nemogući...bila sam i kod ginekologa privatno ( čovjek je zlatan hehe) obavio mi je uzv bez prob jer zna kako se treba ophodit sa tim (jaaako velika stvar psihe,jer me iz nekog ludog razloga nije bilo strah tog čovjeka). A što se tiče dečki,,,jaoooo to je zasebna priča,,njima to predstavlja strašan neuspijeh što nemogu "uć" jer si kontaju da nisu dovoljno dobri i odma im ego ode u 3 p.m. i ond se sjebe stvar...Nema tog tipa koji će te sad vodat godinu dana za ruku i dati ti vremena da se opustiš,, nemaju oni strpljenja kad im testosteron udari u glavu (nažalost)...Ja mislim čim prije otić kod nekog sexologa jer sam već čitala kako izgleda terapija,,hmmm malo me plaši al no dobro,,ak će se riješit zašto ne... pozz veliki šaljem :*
bella88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2009., 09:41   #22
Sto te plasi u toj terapiji?
Sacreus is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2009., 11:57   #23
Quote:
dunja 22 kaže: Pogledaj post
Ha ha.... e jesi.... Vidi, to je rjesiv poremecaj. U guzu bi bilo izbjegavanje rjesavanja problema. a ja zelim rijesiti problem u njegovoj srzi. problem je da ja nemogu normalno, jer sam ocito puna nekakvih trauma i tijelo se automatski stiti stiskanjem misica i sprecava pristup svemu. ja zelim imati i djecu i zelim ih raditi "normalno" i zadovoljno. eto.
A gle... to bi te, lako moguće, dovoljno opustilo pa da možeš i tamo gdje sad ne možeš
__________________
VIŠE MESA U BUREKEEEEEEE!!!
Legion drinks his weight, drinks like Richard Burton, dance like John Travolta, now
Legion is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2009., 12:24   #24
Sad bez zajebancije... no da se vratimo na moje rješenje tvog problema... misliš da je ono s guzom bila šala? Pa i nije.
Doduše da odmah raščistimo neke stvari-nisam analni fetišist i pica je ipak pica ... no idemo na primjer iz života koji možda i ima nekih poveznica sa tvojom situacijom... sad, ne bih baš stavio glavu na panj da je tome stvarno tako (čovjek koji mi je to pričao i nije baš osoba kojoj 100% vjerujem), da ne duljim...

Ševio taj lik curu i njoj se stisli oni neki pic mišići i nikako ga nije mogao izvući van... nakon nekog vremena kad su vidjeli da je vrag odnio šalu nazvali oni hitnu i lik na centrali im rekao "ma samo curi gurni prst u guzu"... frajer to napravio, cura se instant opustila i problem riješen
__________________
VIŠE MESA U BUREKEEEEEEE!!!
Legion drinks his weight, drinks like Richard Burton, dance like John Travolta, now
Legion is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2009., 13:09   #25
Jel vaginizam kad ti je uska? Javi mi se na pp.

Quote:
Legion kaže: Pogledaj post
Sad bez zajebancije... no da se vratimo na moje rješenje tvog problema... misliš da je ono s guzom bila šala? Pa i nije.
Doduše da odmah raščistimo neke stvari-nisam analni fetišist i pica je ipak pica ... no idemo na primjer iz života koji možda i ima nekih poveznica sa tvojom situacijom... sad, ne bih baš stavio glavu na panj da je tome stvarno tako (čovjek koji mi je to pričao i nije baš osoba kojoj 100% vjerujem), da ne duljim...

Ševio taj lik curu i njoj se stisli oni neki pic mišići i nikako ga nije mogao izvući van... nakon nekog vremena kad su vidjeli da je vrag odnio šalu nazvali oni hitnu i lik na centrali im rekao "ma samo curi gurni prst u guzu"... frajer to napravio, cura se instant opustila i problem riješen
Mora da mu je bilo jako ugodno već kad je zvao.
Astrice is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2009., 14:13   #26
Quote:
Sto te plasi u toj terapiji?
pa za početak ti on gura tampon,kad se nakon nekoliko posjeta opustiš i više te ne bude strah tampona,,onda ti ide gurat prste,,kad se prestaneš bojati prstiju ond prelazi na dildo..da bi za svečani kraj morala spavati s nekim likom pred njim...to mi beeeeed uhh
bella88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2009., 14:25   #27
držim fige da bude zgodan sex-terapeut. muškarac koji te zaista uzbuđuje može čuda napraviti glede tog problema.
aryna is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2009., 14:45   #28
hvala i ja si sama držim fige samo što mi može doć i neka žena sex-treapeut...hhhh neka vidit ću šta će biti i jel ima kakve koristi od tog svega pa javim
bella88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2009., 17:14   #29
Quote:
dunja 22 kaže: Pogledaj post
Sad mi je ipak zao cijelog ovog dugog perioda kako ja neuspjesno i nespretno pokusavam vodit ljubav s muskarcima. Psiholoski me je jako ukomiralo jer si nisam bila seksi, pozeljna, zenstvena i to sam sve nekako u sebi potisnula. Konacno, nisam se s nekim onako posteno razvalila, prostite na izrazu . Partneri su naravno isto bili u komi.

Ako netko ima kakvih iskustava, saznanja i sl o ovom problemu, ili ako zna da u Hrvatskoj postoje seksualni terapeuti koji se bave rjesavanjem ovog problema, nek se javi - bilo bi mi bas drago da vidim kak je kod drugih i sta mislite o tome.

Puno Vas sve pozdravlja Dunja! Koja ce tek postat divlja...
Ja mislim da je tvoj problem puno širi od samog vaginizma,a to je da nisi uopće zaljubljena i da ne osjećaš istinsku bliskost,a tvoje tijelo na to reagira.
Možda su te strogo odgajali, učili da jedino prava iskrena ljubav daje dopuštenje za seks.
Vidim da si po postu probavala s muškarcima....jebiga... takve stvari se ne rješavaju tako da to pokušavaš s muškarcima nego s osobom s kojom imaš nekakav emocionalni odnos-posebno u slučaju kako sam napomenula,ako si strogo odgajana....A htjet se rješit vaginizma samo zato da bi mogla biti divlja i seksat se s osobama za koje ne osjećaš ništa,jer svi pričaju da je sex super,isto nije mjerilo seksipila,poželjnost i ženstvenosti,a ponajmanje ikakvo rješenje...
Možda te vaginizam upravo upućuje da sebe kao ŽENU možeš dokazat i na druge načine.
Oprosti ako sam predirektna....

Zadnje uređivanje ždralexandrijka : 28.02.2009. at 17:20.
ždralexandrijka is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2009., 17:16   #30
ja mislim da si fulala poantu al dobro...
__________________
UZMI VELIKI EKSER PA RADOSCU NAORUZAN ZAKUCAJ SVAKI SVOJ OSMEH DA NIKAD NE BUDES TUZAN
ožujska is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2009., 17:24   #31
Quote:
ožujska kaže: Pogledaj post
ja mislim da si fulala poantu al dobro...
Dobro si mi bogami i rekla,odgovaram na temu postavljenu skoro prije tri godine.Dosad je valjda već naučila i svršavat.
ždralexandrijka is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2009., 21:45   #32
Quote:
alexandrinha kaže: Pogledaj post
....
Dosad je valjda već naučila i svršavat.
to je mogla i uz vaginizam, obrazuj se, pročitaj nešto...
__________________
:)
colour is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2009., 22:08   #33
Quote:
dunja 22 kaže: Pogledaj post
Bok svima!

Evo postavljam ovu temu jer sam prije par dana skuzila da imam tzv. vaginizam pa se nadam da ce se javiti ljudi koji mozda znaju nesto vise o tome, a mozda ce i nekim curama/zenama pomoci.

Dakle, vaginizam je poremecaj uzrokovan psihološkim faktorima, ali se manifestira fizički - pa tako u praksi, krenete vi fino vodit ljubav s nekim kog ste si izabrali i sve je divno i krasno dok on ne pokusa s penetracijom. E u tom trenutku nejde, ili ide tesko, ali boli . Svi pricaju kak je seks super, kad ono....moje iskustvo je da je penetracija bolna . Unatoc narihtavanjima, lijevo - desno, gore - dole. To je uvijek neugodno. Zašto? Nakon sto sam uistinu dugo odgađala rjesavanje ovog problema - na internetu sam nasla informacije. Zbog psiholoških razloga - nepovjerenja prema drugima, seksualne traume, strogog i religioznog odgoja, oca-tiranina, straha, razvije se fizički refleks. Tijelo razvije nesvjesan refleks zaštite i misic maternice se zgrci i ostaje zgrcen kada se u njega pokusava staviti nesto (tampon, penis, kod ginekološkog pregleda i sl. ) Problem je i rješiv i ja sam sad s psihicem sjela i radimo mi fino na tome. Sad mi je ipak zao cijelog ovog dugog perioda kako ja neuspjesno i nespretno pokusavam vodit ljubav s muskarcima. Psiholoski me je jako ukomiralo jer si nisam bila seksi, pozeljna, zenstvena i to sam sve nekako u sebi potisnula. Konacno, nisam se s nekim onako posteno razvalila, prostite na izrazu . Partneri su naravno isto bili u komi.

Ako netko ima kakvih iskustava, saznanja i sl o ovom problemu, ili ako zna da u Hrvatskoj postoje seksualni terapeuti koji se bave rjesavanjem ovog problema, nek se javi - bilo bi mi bas drago da vidim kak je kod drugih i sta mislite o tome.

Puno Vas sve pozdravlja Dunja! Koja ce tek postat divlja...
jedna od najbržih terapiskih procedura.

1. kad si sa partnerom u prisustvu, napravi ambijent u kojem se osječaš jako dobro,opušteno, sretno i smireno. U tom ambijentu je važno da uvidiš koje situacije te dovode do najbolje relaksacije, muzika, piče,teme razgovora,zatamnjena prostorija, itd..?

2. ne dopustiti da se jave misli koje uzrokuju napetost ili neka trauma koja te je dovela do tjeskobnosti u seksualnom aktu.

3. Postepeno(ne u jednom danu, to mora iči više dana pa i sedmica) Prilikom zagrljaja ili ljubljenja stalno zamišljati te situacije koje te čine sretnom i opuštenom. Kad god se javi tjeskoba, odmah obustaviti dalje aktivnosti.

4. Postepeno preči na predigru koja isto mora biti isto tako obojena pozitivnim mislima koje daju relaksaciju. Isto tako ako se javi tjeskoba,obustaviti dalje aktivnosti.

5.Poslije predigre, preči na pristup seksualnom aktu sa istim pozitivnim, relaksirajučim mislima i ambijentom koji daje dobru opuštenost.
Nikad ne krenuti odmah sa svim ovim tačkama, nego iz dana u dan se postepeno prilagođavati partneru i ugodnoj atmosferi.
Svaki put kad se dogodi napetost ili tjeskoba , odmah obustaviti svaki pristup, vratiti se na prethodnu tačku. Ovo ako se pravilno sprovede daje dobre rezultate.

Ovako je teško dati uputstva, ali možda pomogne ako si na pravi način shvatila poentu ove procedure. Svi ti pomenuti problemi su izvan kontrole svijesti i volje pa se to dešava nesvijesno.
Ulaziti u detalje i analizu, to sad nema smisla.
__________________
we shall fight with growing confidence and growing strenght in the air, whatever the cost may be
England is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2009., 22:30   #34
Quote:
bella88 kaže: Pogledaj post
pa za početak ti on gura tampon,kad se nakon nekoliko posjeta opustiš i više te ne bude strah tampona,,onda ti ide gurat prste,,kad se prestaneš bojati prstiju ond prelazi na dildo..da bi za svečani kraj morala spavati s nekim likom pred njim...to mi beeeeed uhh
A tko je tebi ovo rekao? Ja ne znam gdje si to cula, jos manje kako si u to povjerovala...

Seksualna terapija oko vaginizma nema veze s icim ovakvim... a sto se tice guranja iceg postoje pomagala za vaginizam (ne znam ako ih kod nas ima za kupit) koja su slicna babuskama, znaci od najmanjeg do najveceg i to zena sama koristi privikavajuci se na nesto u vagini...
Sacreus is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2009., 22:40   #35
Quote:
colour kaže: Pogledaj post
to je mogla i uz vaginizam, obrazuj se, pročitaj nešto...
A znači i s tim imaš iskustva....neka neka
Što ću čitat, kad ćeš mi ti sve reć iz prve ruke.
ždralexandrijka is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2009., 22:43   #36
Quote:
Sacreus kaže: Pogledaj post
...i to zena sama koristi privikavajuci se na nesto u vagini...
ajd' da se konačno složim s tobom, upoznavanje sebe...
no, ako nema "babuški", poslužit će i prstići
(bez zezanja)
__________________
:)
colour is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2009., 01:47   #37
Quote:
A tko je tebi ovo rekao? Ja ne znam gdje si to cula, jos manje kako si u to povjerovala...

Seksualna terapija oko vaginizma nema veze s icim ovakvim... a sto se tice guranja iceg postoje pomagala za vaginizam (ne znam ako ih kod nas ima za kupit) koja su slicna babuskama, znaci od najmanjeg do najveceg i to zena sama koristi privikavajuci se na nesto u vagini...
kao prvo,,to mi je rekao ginekolog.
Kao drugo,,ja si ne smijem staviti ni prst a kamoli da si idem gurat "babuške"!!!
Pretpostavljam da ti nemaš vaginizam jer inače ne bi ovako nešto predlagala
bella88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2009., 02:20   #38
Quote:
bella88 kaže: Pogledaj post
pa za početak ti on gura tampon,kad se nakon nekoliko posjeta opustiš i više te ne bude strah tampona,,onda ti ide gurat prste,,kad se prestaneš bojati prstiju ond prelazi na dildo..da bi za svečani kraj morala spavati s nekim likom pred njim...to mi beeeeed uhh


ne mogu vjerovati. takva da je terapija? tko ti je to rekao?

sacreuse, jesi li ikad čuo da se to tako liječi? čisto sumnjam.

Quote:
bella88 kaže: Pogledaj post
kao prvo,,to mi je rekao ginekolog.
ma daj, to ti je rekao ginekolog? i rekao je da tako rade seksualni terapeuti?
jesi ti sigurna da je tip ginekolog, jesi mu vidjela diplomu? da nije vodoinstalater?
__________________
I have super powers, I just don't wanna show you

Zadnje uređivanje Rosary : 01.03.2009. at 02:27.
Rosary is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2009., 10:35   #39
Quote:
bella88 kaže: Pogledaj post
kao prvo,,to mi je rekao ginekolog.
Hm?

Quote:
Kao drugo,,ja si ne smijem staviti ni prst a kamoli da si idem gurat "babuške"!!!
Mislim da je razlika u "ne mozes" i "ne smijes" staviti prst...

Quote:
Pretpostavljam da ti nemaš vaginizam jer inače ne bi ovako nešto predlagala
Kao prvo ja sam musko, a kao drugo nisam ti predlagao ni guranje prsta ni guranje babuski ni icega... vec sam komentirao jedan od nacina s kojim se radi s vaginizmom, a koji sam ucio u sklopu educiranja u seksualnoj terapiji i radu s takvim problemima..

Kod vaginizma nema nikakve prisile ni icega, vec se osoba uci opustat i privikavat na novi osjecaj odnosno na nesto u vagini.. i nema nekog univerzalnog recepta jer kod svakog treba individualno pristupit, kao i prvo utvrdit da li se radi o medicinskom problemu, pa ako ne da li je to rezuzltat stavova o sexu, sexualnosti, utjecaju odgoja, da li je samo nauceno bihevioralno i sl. ........itd.

Ono sto si ti napisala nisam nigdje cuo, vidio,ni procitao u nijednoj knjizi koja se bavi tom tematikom.. tako da je meni to jos uvijek.. hm? Al' dobro.. kad se sjetim iskustava zena sa seksualnim problemima i kako su se ginekolozi postavljaliprema tome, ne bih se cudio.. to je kod nas jos uvijek jako nepostojece podrucje..
Sacreus is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2009., 10:39   #40
Quote:
Rosary kaže: Pogledaj post


ne mogu vjerovati. takva da je terapija? tko ti je to rekao?

sacreuse, jesi li ikad čuo da se to tako liječi? čisto sumnjam.
Ne lijeci se to tako i to opisano mi zvuci kao iz neke parodije filma... to nema veze s realnoscu...

Quote:
ma daj, to ti je rekao ginekolog? i rekao je da tako rade seksualni terapeuti?
jesi ti sigurna da je tip ginekolog, jesi mu vidjela diplomu? da nije vodoinstalater?
A moguce da joj i je rekao.. seksualni problemi su jako nepostojece podrucje kod nas.. i znanje o tome je jako jako slabo..
Sacreus is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:30.