Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.11.2003., 10:25   #1
Kreveti

Uskoro se udajem i kako se useljavam kod dečka jedino što nam treba je bračni krevet. To sam htjela žicati svoje da mi poklone pa prije nego što to učinim želim pitati cijenjene forumaše za savjet.
Na što se isplati dati više para, na sam krevet, ma podnice, madrace. Da li ga je bolje dati napraviti kod stolara ili kupiti gotovi. Znate li neki dobar dućan koji nije preskup (u Hr), neki su mi rekli da je krevet iz Ikee sranje, da je taj namještaj OK za one dijelove stana koji se manje upotrebljavaju (npr. lampe jer se njih samo pali i gasi, ne sjedi se na njima).
Što mislite o onim krevetima za zdravo spavanje, da li zaista opravdavaju cijenu, ima li ga netko?
 
Odgovori s citatom
Old 05.11.2003., 10:38   #2
Ja mislim da je najvažnije uložiti u dobar madrac tj. madrace i podnice, ukoliko uz madrace koje kupite idu podnice.

Ja imam Hespo madrace, i jako sam s njima zadovoljna. Oni su puno jeftiniji od raznoraznih poznatih stranih firmi, a kvaliteta je barem koliko se meni čini ok.

Što se okvira za krevet tiče, bitno je da je dosta čvrst, recimo čini mi se da je bitno da krevet ima petu nogu (u sredini). Što se Ikee tiče, jeftini okviri koji se tamo mogu kupiti su definitivno jako loše kvalitete - ja imam takve jeftine okvire u vikendici na moru i već su nam se dva puta raspali. Ali u Ikei ima i skupljeg namještaja, koji je, pretpostavljam, i kvalitetniji - no cijene tog namještaja su otprilike jednake kao cijene kod nas.

U Zagrebu ima nekoliko 'studia za zdravo spavanje' i mislim da nije loše otići u njih i isprobati raznorazne madrace i podnice.
verica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2003., 10:45   #3
Prof. Grbac drvnotehnološkog odjela na Šumarskom fakultetu ti je najveći stručnjak za zdravo spavanje kod nas. To je najvažniji komad namještaja u stanu jer na njemu provedeš 1/3 svog života ! Zato nemoj štedjeti na tom kraju i kupi si dobar krevet od dobrih, zdravih materijala. Položaj kreveta može biti sjever (glava) jug. Feng shui, čini mi se istok(glava)-zapad. Što manje struje u spavaćoj sobi. Metalni krevet djeluje kao Farradayov kavez, što, kao nije dobro. Vodeni krevet je ok. Pomične podnice su zgodne; možeš dignuti glavu, noge, podesiti tvrdoću, etc.
__________________
kako oblikovati potpise
Prijatelj is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2003., 12:25   #4
Re: krevet

Quote:
žabica kaže:
Uskoro se udajem i kako se useljavam kod dečka jedino što nam treba je bračni krevet. To sam htjela žicati svoje da mi poklone pa prije nego što to učinim želim pitati cijenjene forumaše za savjet.
Na što se isplati dati više para, na sam krevet, ma podnice, madrace. Da li ga je bolje dati napraviti kod stolara ili kupiti gotovi. Znate li neki dobar dućan koji nije preskup (u Hr), neki su mi rekli da je krevet iz Ikee sranje, da je taj namještaj OK za one dijelove stana koji se manje upotrebljavaju (npr. lampe jer se njih samo pali i gasi, ne sjedi se na njima).
Što mislite o onim krevetima za zdravo spavanje, da li zaista opravdavaju cijenu, ima li ga netko?
Po mome iskustvu:

1. Stabilnost kreveta - puno drvo za okvir kreveta, zaboravi ivericu. U najgorem slučaju jelovina, što većina trgovina prodaje. Ako imaš novaca uzmi neko čvršće drvo.
2. Dobar madrac - stvar osobnih afiniteta, neki vole tvrđe, a neki mekše.
3. Ne stavljaj ispod madraca ploču, nego barem letvice (ako ti je skupa latoflex podnica) da madrac može disati.

Pod zdravim spavanjem se prodaje svašta, a najviše ti žele izvući novac.
dj108 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2003., 14:19   #5
da li se i vama čini da u našim dućanima vrijedi pravilo da je jednostavnost proporcionalna cijeni? kićasti kreveti sa ozvučenim i osvijetljenim 'oltarima' i 'portalima' ispadaju jeftinije nego najjednostavniji krevet
azuro is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2003., 15:28   #6
Ja imam takodjer hespo madrac i zadovoljna sam snjim.
Krevet sam dala napraviti, masivni od punog hrasta, ispod madraca mi nisu letvice vec ploca nekakva sa rupama tako da madrac moze ipak disati.
 
Odgovori s citatom
Old 05.11.2003., 15:40   #7
Quote:
azuro kaže:
da li se i vama čini da u našim dućanima vrijedi pravilo da je jednostavnost proporcionalna cijeni? kićasti kreveti sa ozvučenim i osvijetljenim 'oltarima' i 'portalima' ispadaju jeftinije nego najjednostavniji krevet
Meni se cini da to, na zalost, vrijedi za sav namjestaj

ispada da ako hoces stan opremiti jednostavno da ces iskesirati puno vise para nego da stavis unutra ogromne kicaste stvari

btw, da li netko zna gdje se mogu kupiti kreveti koji imaju ispod ladice? Ne spremiste (pa da se cijeli krevet dize), nego bas ladice. Vidjela sam jedan od Mebla, ali taj je uzazno visok i ne svidja mi se.
Lei is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2003., 15:55   #8
Hm, cuj ako ces neku kvalitetu da traje moras pljunit malo vise para...
 
Odgovori s citatom
Old 05.11.2003., 18:35   #9
Ako hoćeš ladice, krevet ti neće disati.

Kakav god uzela, ležaj bi se morao mijenjati svaki 10 godina.

Radi grinja.
Dunj@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2003., 20:48   #10
Ja sam krevet dao raditi po mjeri jer sam trebao vanstandardne dimenzije ( 210x160) i vecu cvrstocu ( velki sam) . Krevet je napravljen od bukovine i smreke, podnica su kuhane bukove letvice koje su prisarafljene na jednom kraju a slobodne na drugom tako da rade kako se ja micem po krevetu. Ima sredisnje ukrucenje jer nema tih letvica koje bi prezivjele pod mojom tezinom na sirini 160. Sve prelakirano bezbojnim mat nitrolakom tako da se vidi drvo. Cijena 1100 kn
Madrac je Bernarda, narucen u DOMI, izrada po mjeri pa sam cekao 3 tjedna. Ima sve gluposti, zimsko ljetna strana, kokos, latex jezgra etc i kostao je 2300 kn. Cijena je smijesna obzirom da je radjen po narudzbi. U svim drugim ducanima je cijena isla od 4000 kn navise.
Krevet je sad u upotrebi neka tri mjeseca i zadovoljan sam.
Juraj is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2003., 23:07   #11
drugi su vec rekli,moj glas za statistiku - najvise love investirati u kvalitetne madrace. I krevet koji ima noge i lufta ispod, mislim da se moze kak spada pocistiti ispod, sto ces zenski mozak
Winona is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2003., 23:12   #12
Quote:
Ne stavljaj ispod madraca plocu, nego barem letvice (ako ti je skupa latoflex podnica) da madrac može disati
usput je prakticno imati latoflex kojem se moze podesiti cvrstoca ( reguliranjem srednjim letivica ) ne kosta vise nego ostale.

I sto mi super dodje kad me noge bole - da se dio za noge moze povisiti.
Winona is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2003., 23:15   #13
Ocisti PM Winiiiiiiiii!
LaPerla is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2003., 00:10   #14
isuse jesam
Winona is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2003., 09:52   #15
volim forum stanovanje...
__________________
We are the Moderator! Lower your shields and surrender your ships.
We will add your biological and technological distinctiveness to our own. Your culture will adapt to service us. Resistance is futile!
Fear factor natjecatelj
Pollux is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2003., 16:40   #16
a kako vam se čini ideja o vodenom krevetu?
__________________
blonde inside
azuro is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2003., 18:17   #17
vodeni krevet, genijalna ideja, no da li je to skupo?
 
Odgovori s citatom
Old 06.11.2003., 18:19   #18
Nikak mi se ne čini u stanu s kojim raspolažem.

Da imam para, pa kuću i poslugu...zakaj ne.
Dunj@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2003., 19:50   #19
ok malo sam se zaigrao
obično mi na pamet padnu stvari koje si ne mogu priuštiti, malo ih pogledam, a kad treba kupovati... zahtjevi se naglo smanjuju...
__________________
blonde inside
azuro is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2003., 20:04   #20
Quote:
azuro kaže:
a kako vam se čini ideja o vodenom krevetu?
jako.

Spavala sam u njemu i Sad ga nemam ali ga jednog dana mislim kupiti.
Winona is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:21.