Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.09.2008., 20:39   #1
Cool Recepti - za bebe, todlere, predskolce, skolarce i ostale ukucane. Dnevni/tjedni menu

puno se raspravlja o dohrani, o tome što je dobro, što nije ili kada se uvode različite namirnice.
eh sad, kako bi bilo da podijelimo recepte za kašice i ostalu dohranu?

evo jednog recepta (ja prste polizala)

voćna kašica od jabuke (od 4.mj )

4-5 žičica kukuruznih pahuljica
100 ml mlijeka
50 ml vode
80 g jabuke

mlijeko i vodu kuhati tri miute i ključalim mlijekom preliti pahuljice. ogulite jubuku i sitno je naribajte. za bebice koje nisu navikle na krutu hranu možete propasirati kašicu i miješati je dok ne nestanu grudice.

dobar tek..
__________________
Moje cure..L i N
zoro007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2008., 22:12   #2
super ideja!!!
ja svoje radim sve od oka, tj neman tocne mire...

roko obozava kad mu smiksam pola jabuke, pola banane i pola breskve + 2-3 zlicice rizolina- slisti sve za sekund
cesto radimo juhicu od molica:
1 mol
2 mrkvice (naribanu)
1 tikvicu (naribanu)

skuhamo u 3 dcl vode. kad je sve kuhano iscidit vodu (i sacuvat je) ocistit mola i sve propasirat. vodu u kojoj se kuhalo dodat u kasicu po potrebi.

ja kad kuham juhice od mola, koljenice ili koke uvik napravim malo vise, pa smrznem juhicu (bez povtca) sa komadicem mesa/ribe. smrznem u potrosene staklenke kasica.

roko obozava pit sokic od mrkve i tikvice. skuham dvi mrkve i 2 tikvice ( po mogucnosti mlade) u 3 dcl vode. osd povrca npravim kasicu, a vodu ohladim i dan mu pit. provala sam i skroz je slatkasto
__________________
kuvanje i kuzinavanje
njasa is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2008., 22:58   #3
Super tema! Bas trazim nesto,mi smo tek na jabukama i kruskicama pa nemam recept,ali skupljam!
lopticica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2008., 00:23   #4
Doručak:
-rižino mlijeko (podgrijati)
-pahuljice od raznih žitarica (umiješati 3 žličice)
-nestle od rižinih pahuljica (umiješati dok se ne zgusne sve skupa)

Ručak:
-skuhati komadić teletine, malo mrkve, krumpira i mahuna
(jednostavno i ukusno)

Još nešto:
-banana
-kruška
-kuhana palenta ili riža
(oguliti voće i smiksati zajedno)
_Candy Candy_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2008., 09:59   #5
Quote:
_Candy Candy_ kaže: Pogledaj post
Doručak:
-rižino mlijeko (podgrijati)
-pahuljice od raznih žitarica (umiješati 3 žličice)
-nestle od rižinih pahuljica (umiješati dok se ne zgusne sve skupa)

Ručak:
-skuhati komadić teletine, malo mrkve, krumpira i mahuna
(jednostavno i ukusno)

Još nešto:
-banana
-kruška
-kuhana palenta ili riža
(oguliti voće i smiksati zajedno)
unatoč tome što kašicu radiš sa rižinim mlijekom dodaješ i nestle od rižinih pahuljica? što je u stvari taj nestle od rižinih pahuljica? jesu li to obične pahuljice, ili?
__________________
Moje cure..L i N
zoro007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2008., 10:35   #6
Super recepti,samo jel možete ako nije problem uz recepte napisati i dob djeteta,tj.kad se to daje,za neiskusne mame poput mene
Nefertiti111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2008., 11:09   #7
Quote:
zoro007 kaže: Pogledaj post
unatoč tome što kašicu radiš sa rižinim mlijekom dodaješ i nestle od rižinih pahuljica? što je u stvari taj nestle od rižinih pahuljica? jesu li to obične pahuljice, ili?
To sam nedavno "spojila" zajedno. Zapravo je nestle Žitne pahuljice-Kukuruz i riža. Te su mi nekako jedine prihvatljive, a rižino mlijeko jer ne pije još kravlje,a ne da mi se izdajati za taj jedan obrok. Skroz su mljevene, kao brašno pa dodam u to komadiće pahuljica od žitarica. Dosta je slatko, ali mu se sviđa.
Ima 1 god.
_Candy Candy_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2008., 11:26   #8
Quote:
zoro007 kaže: Pogledaj post
unatoč tome što kašicu radiš sa rižinim mlijekom dodaješ i nestle od rižinih pahuljica? što je u stvari taj nestle od rižinih pahuljica? jesu li to obične pahuljice, ili?
nestle rižine pahuljice imaju dodatak arome od vanilije, a hipp-ove nemaju...
magaly is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2008., 21:06   #9
sve pohvale za ideju

ubacim i ja koji recept kad vidim kaj je zbilja dobro..moja voli svakakve bučkuriše
__________________
neću potpis
m@m@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2008., 21:18   #10
Quote:
_Candy Candy_ kaže: Pogledaj post
To sam nedavno "spojila" zajedno. Zapravo je nestle Žitne pahuljice-Kukuruz i riža. Te su mi nekako jedine prihvatljive, a rižino mlijeko jer ne pije još kravlje,a ne da mi se izdajati za taj jedan obrok. Skroz su mljevene, kao brašno pa dodam u to komadiće pahuljica od žitarica. Dosta je slatko, ali mu se sviđa.
Ima 1 god.
mi se i ne možemo više izdajati,bar ja,jako malo izdojim. Htjela sam koristiti rižino,al imam jednu bolju soluciju,al neću vam reć
pink5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2008., 22:02   #11
A daaaj reci!
lopticica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2008., 07:00   #12
Pink daj reci, nemoj bit pizda
Kobog ubaci vodu pa malo kasnije ponudi cicu?

Inace, imam onu kuharicu za bebe (dobila) I naravno da ju ne koristim ..mikasam mu sve moguce kombinacije.. Sto se sjetim ili nadjem doma..
__________________
U izradi
Leonee is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2008., 07:56   #13
Quote:
pink5 kaže: Pogledaj post
mi se i ne možemo više izdajati,bar ja,jako malo izdojim. Htjela sam koristiti rižino,al imam jednu bolju soluciju,al neću vam reć
sigurno je kozje mljeko sa zaprškom
vanjaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2008., 13:46   #14
Ne znam točno za koji uzrast bi bilo, ali super ukusne vitaminske kombinacije su:
-drenak+banana
-sitno ribani celer-jabuka(a može se dodati i mrkva i cikla)- to jedemo i mi veliki... mljac.
ksenija_2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2008., 10:45   #15
Moj mali je navršio 6 mj. počela sam mu kuhati juhe od piletine mrkvice i krumpira. primjetila sam da mu krumpiri nevaljaju. Odbija i tikvice, a od povrća voli samo mrkvu. ja sam probala tu juhu i iskreno nebi ju jela onakvu bljutavu. Znam da nesmijem soliti pa molim za neki savjet s čim bi mogla popraviti okus juhe.
safi is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2008., 10:50   #16
imam ja par recepata na kompu, kad nadem stavim
nisu isprobani , jer jos nismo poceli, ali cine se jako fini
__________________
GEMINI
mateeaa=) is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2008., 13:59   #17
Ja sam dobila knjigicu Kuharica za bebe i djecu od Annabel Karmel, Veble commerce. Čini mi se jako zgodna. Ima preko 200 recepata za bebe od 4 mj pa do preko godine dana. Ima ček i tablice što dati za koji obrok tako da ne morate razmišljati. Ne mislim da uz internet i usmenu predaju treba kupovati takve knjige ali je ok ako vas netko pita što trebaš pa vam pokloni. Mi smo još na cici pa kad isprobam koji recept javim kako je prošlo.
sunce moje is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2008., 14:02   #18
Moj je na početku dohrane volio kašicu od kuhane tikvice+kuhana kruška+malo mog mlijeka
ksenija_2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2008., 14:22   #19
jel mi može netko reć koja je fora s tim pahuljicama?
ok, mi smo tek počeli dohranu i apsolvirali tek par namirnica (riža, palenta, mrkva, brokula, amarant, jabuka), al ja svejedno ne znam što bih s tim pahuljicama
mislim, kupila sam rižine za slučaj da nam se zalomi baš neki jako težak dan pa da joj mogu smiksat papicu za 5 minuta
ali ak hoću kombinirat neku namirnicu s rižom - skuham rižu, ak hoću s kukuruzom - skuham palentu i pomiješam
jel te pahuljice služe samo da se ne mora kuhat žitaricu ili?

i nisam joj joj nijednom radila nikakvu kašicu s adaptiranim, sve sam kuhala na vodi. predmnijevam da ne moram jer još praktički sve mliječne obroke kao i prije početka dohrane, ali da bi bilo dobro da počnem miksat s mlijekom kako bude pila manje mlijeka.
koja je razlika između toga da joj ja napravim, danas primjerice, rižu i jabuku i toga da u tu rižu i jabuku dodam malo adaptiranog?
jel samo to fora za podvalit mlijeko, učinit kašicu sličnijom onom što inače jede ili...?
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2008., 14:30   #20
MLIJEČNA KAŠICA S RIŽINIM PAHULJICAMA

220 ml mlijeka,5 g šećera (jedna mala žličica),25 g rižinih pahuljica (6 velikih žlica)
Priprema: Mlijeko i šećer prokuhati tijekom tri minute,ohladiti na 50°C i preliti na tanjur ili posudu za pripremanje dječijih obroka,preko rižinih pahuljica.Miješati dok se ne dobije jednolična i glatka smjesa bez grudica.Svaki obrok pripremati zasebno.Mlijeko se dodaje u onom obliku koje dojenče inače prima.Ukoliko se daje kravlje mlijekotada djetetu do navršenih 6 mjeseci treba davati 2/3 mlijeko s 5 posto šećera(jedna mala žličica na 100 ml pripravka),a nakon toga punomasno kravlje mlijeko.Obrok je prikladan za dijete s navršenih četiri mjeseca života.
Energetska vrijednost: 247 kalorija,Bjelančevine8,9g,Masti 7,4 g

KUKURUZNI GRIZ S MLIJEKOM

220 ml mlijeka,20 g kukuruznog brašna ili krupica (4 male žičice),10 g šećera (2 male žlićice)
Priprema:Zakuhati mlijeko i šećer i u ključalo postupno ukuhavati žličicu po žličicu kukuruznog griza uz stalno miješanje.Kuhati još 15 min i miješati da se dobije glatka smjesa bez grudica.Po potrebi dodati još prokuhane vode.Obrok se može uvesti u prehranu dojenčeta starijeg od četiri mjeseca života,a kao i u gornjem primjeru,radi se s mlijekom koje dojenče inače prima.
Energetska vrijednost:244 kalorija,Bjelančevine:8.9g,Masti 7.3 g

KAŠICA S KUKURUZNIM PAHULJICAMA

220 ml mlijeka,25 g kukuruznih pahuljica (6 velikih žlica)
Priprema:Mlijeko zakuhati i pustiti da ključa tri minute.Tada preliti preko pahuljica u posudi za pripremanje dječijih obroka i pustiti da pahuljice omekšaju.Kada su potpuno mekane,promiješati ili propasirati da se dobije jednolična glatka smjesa bez grudica.Ako pahuljice na taj način nisu mekane(zavisno o proizvodu),valja ih ukuhati u mlijeko i sve zajedno kuhati kraće vrijeme.Svaki obrok pripremiti svjež i ne podgrijevati kasnije.Za pripremu se koristi mlijeko koje dojenče i inače uzima,a kornflakes mora biti prikladan za dojenče,odnosno bez drugih dodataka.Obrok se uvodi u prehranu dojenčeta starijeg od četiri meseca pa na dalje.
Energetska vrijednost:220 kalorija,Bjelančevine:9,6 Masti: 8.2
__________________
GEMINI
mateeaa=) is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:19.