Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.09.2004., 16:11   #41
Candy!

Kupili smo prije 16mjeseci Candy CD600.
Sad se selimo i prodali smo štednjak (imat ćemo ploču+pećnica) i sušilicu (imat ćemo perilicu+sušilicu u jednom, jerbo nam je perilica crkla )
Ali suđericu Candy ne damo po cijenu života!
Mislim, stvarno smo zadovoljni. Tiha, čuješ samo blagi šum vode dok radi, savršena, odlično pere, nikad niti najmanji kvar, zakon!
Stvarno, Candy CD 600
 
Old 23.09.2005., 10:00   #42
stroj za pranje posuđa

pitanje: kako se instalira?

pretpostavljam da je slićna stvar kao kod stroja za pranje rublja, pri ćemu mislim na sustav dovoda i odvoda.

jel velik posao to postavit?
__________________
n/a
paučko is offline  
Old 23.09.2005., 10:12   #43
Jako puno ti ovisi o tome kako ti je kuhinja slozena. Trebas ga ukljuciti u struju, zasarafiti jednu cijev na (hladnu) vodu, i drugu cijev na odvod vode.

Problem ce ti nastati ako nesto od tog nemas na dohvat ruke ili moras prepravljat stvari, stavljat novi sifon zbog odvoda, pilit element da cijev eventualno ide kroz njega i sl.

Kad sam ja kupila perilicu u podstanarskom stanu, kuhinja uopce nije bila predvidjena da u nju ide perilica, a busenja i preinake nisu dolazile u obzir. Onda je to islo ovako:
- zidna spina je "prosirena" sa strane gjde je hladna voda sa T profilom, tako da jedan "krak" ide u spinu, na drugi se zakacila cijev za vodu perilice
- odvod je napravljen pomocu plasticnih, savitljivih cijevi ravno u sudoper (onako kako negdje perilice za ves znaju imati odvod vode u kadu)

Jest da nije izgledalo bajno jer su sve cijevi bile s vanjske strane, ali je funkcioniralo za pet!

Drugi slucaj je bio maksimalno jednostavan. Nova kuhinja mi ima predvidjeno sve za perilicu - poseban ventil za vodu u zidu, poseban sifon koji je predvidjen da se na njega montira perilica, a elementi kuhinje su takvi da imaju predvidjeno mjesto gdje idu cijevi. Tako da se posao sastojao u tome da se te tri stvari (struja i dovodi/odvodi vode) samo zasarafe na mjesto.

Eto, pa sad procjeni po svojoj kuhinji da li bi ti moglo biti komplicirano ili ne
Lei is offline  
Old 23.09.2005., 10:34   #44
Samo nabavis Sifon koji ima dodatak za perilicu, i produzetke za pipu di ces na hladnoj vodi imat nastavak za perilicu
__________________
...
lego is offline  
Old 20.03.2006., 16:00   #45
Perilica SuĐa Iliti SuĐerica :))

U fazi smo kupovine suđerice, pa me sad zanimaju vaša iskustva. Koje su ok,a koje da izbjegavamo. Da li ugradbene ili samostojeće - koje imaju vise plusića.
stela25 is offline  
Old 21.03.2006., 01:00   #46
i ugradbene i samostojeće imaju jednako plusića, razlika je samo u cijeni (ugradbene su skuplje jer je to, kao, luksuzniji proizvod).
__________________
tko radi - jede, tko ne radi - jede, pije i spava
Yazz is offline  
Old 21.03.2006., 17:58   #47
Stela, imas tu na stanovanju topik o elektricnim aparatima koji sam ja postavila na zimu, tam ti pise vise toga.
Zmijica is offline  
Old 22.03.2006., 20:47   #48
Quote:
stela25 kaže:
U fazi smo kupovine suđerice, pa me sad zanimaju vaša iskustva. Koje su ok,a koje da izbjegavamo. Da li ugradbene ili samostojeće - koje imaju vise plusića.
Ja imam ugradbenu Gorenje sa inoxom i super sam zadovoljna. Bitno da je A klasa. Koštala je oko 3.400,00 kn.
mia_mia is offline  
Old 29.03.2006., 12:02   #49
Čini mi se da sam negdje pročitala što se tiče kvalitete da je prvi Miele, pa Bosch i onda ostatak druzbe
stela25 is offline  
Old 29.03.2006., 14:13   #50
Quote:
Zmijica kaže:
Stela, imas tu na stanovanju topik o elektricnim aparatima koji sam ja postavila na zimu, tam ti pise vise toga.
Gledam, trazim al nisam nasla. Moze link na tu temu

Ne znam koje bi funkcije trebala imati, na sto da pripazim, osim da je A klasa
stela25 is offline  
Old 29.03.2006., 15:24   #51
bez obzira za kojeg proizvodjaca odlucila, zovni njihov servis i pitaj za savjet u odabiru modela. Oni ti mogu najbolji savjet dati kaj se tice kvalitete
xxGaladrielxx is offline  
Old 29.03.2006., 17:27   #52
Moze, Stela, kako ne
https://www.forum.hr/showthread.php?t=116852

Galin savjet zlata vrijedi, mi smo zvali servis kako bi nam se koji model svidio, i raspitivali se.
Indesit sudjerica, 3.500 kn.
Stoji i ceka da zavrsimo uredjenje... pa ti ne mogu nis rec.
Zmijica is offline  
Old 30.03.2006., 08:59   #53
Sestra mi ima Indesit, al tu kod nas nije nesto razvikana marka. Idem malo skicnut karakteristike.

Zmijica, hvala na linku
stela25 is offline  
Old 30.03.2006., 10:08   #54
trebala si odmah napisati da tražiš savjet o odabiru općenito.

SVAKA suđerica bi trebala imati slijedeće:
-indikator za sol i sjajilo
-indikator završetka ciklusa pranja (vrlo korisno jer inače neznaš da li je završilo pranje ili ne)
-mogućnost da se gornja košara može podesiti u dva nivoa (da možeš i u gornju postaviti veće lonce)
-u donjoj košari, dodatne stalke za tanjure koji se mogu dignuti i spustiti ovisno da li imaš više tanjura ili više lonaca
-jednostavan pristup filteru

dodatno, korisno je ako je u višoj klasi zbog uštede na energiji i materijalu.
kod kuće imam gorenje suđericu koja zadovoljava sve ovo gore, proizvedena u njemačkoj, sa dvije godine garancije, vrlo tiha u radu.
bila je malo skuplja od ostalih (3400 kn) ali vrijedi svaku kunu.
ima ih samostojećih i uradbenih (+200 kn).
I wonder is offline  
Old 14.09.2006., 23:02   #55
Perilica za sudje - sto je bitno??

Ovih dana intenzivno obilazim trgovine s bijelom tehnikom u potrazi za kucanskim aparatima koje cemo uskoro smjestiti u kuhinju....
Ugradbenu plocu i pecnicu sam (cini mi se) pronasla, frizider takodjer, ali me gadno muci perilica za sudje.
Gledam ih po ducanima i jedino po cemu ih razlikujem je ugradbena/samostojeca i 45/60 cm. I cijena.

Moze li mi netko nesto preporuciti, ili bar reci na sto da obratim paznju?
Jesu li te naprave jako bucne? (Btw, sta znaci buka od recimo 55 decibela? glasno, umjereno, normalno.....?)

Inace mi treba jedna ugradbena (preferiram one koje nemaju "zaglavlje", tj. da ju potpuno prekriva ploca od kuhinjskog elementa) i sirine su 60 cm i ne basnoslovno skupe (oko 4000 kn).

Hvala unaprijed
Bambina is offline  
Old 14.09.2006., 23:34   #56
Super Silence 42-44 dB
Silence Plus 45-47 dB
Silence 48-49 dB

...sada je samo pitanje da li je kuhinja sa blagavaonom u sklopu dn. boravka ili nije..
Grinch_zg is offline  
Old 16.09.2006., 15:32   #57
Kuhinja je potpuno odvojena od dnavne sobe i ostalih prostorija u stanu, no ipak ne bih htjela da mi usprkos tome pola stana odjekuje od pranja sudja.
Bambina is offline  
Old 18.09.2006., 10:20   #58
ja imam Elektroluxovu za 2000 kuna (nije ugradbena) i odlična je. prije sam imala Bosch isto je bila odlična. moram priznati da preferiram one koje nisu digitalne (nekako se bojim visokosofticirane tehnike jedina mašina za koju sam čula da radi probleme nakon godinu dvije je Gorenje
aneri is offline  
Old 05.10.2006., 12:54   #59
jedino ti je bitno da na prednjoj strani (a ponekad je i u masini s ostalom dokumentacojom) pogledas naljepnicu sa slovima:
sto vise slova "A" to jemasina bolja
1.prvo slovo ja za potrosnju energije
2. drugo slovo je za kvalitetu pranja
3. je za potrosnju vode
4. za buku

uglavnom to mozes pitati u ducanu da ti ojasne slova, a svaki prodavac koji se i malo kuzi u ono sto radi mora ti to znati dobro objasniti.

npr AABC je losija ob AABB
ili
BBBC je losija od ABBC

dakle samo sto vise A za sto manje para i to je to.

jos jedna stvar koja nije za bacit i na koju treba obratiti pozornist je garancija 3 godien ipak nije isto sto i 1 godina, iako ako ti ne rikne u prvih par mjeseci vjerojatno nece ni u nekoliko godina.
__________________
znam da nista neznam
passat_karavan is offline  
Old 05.10.2006., 16:49   #60
Mi imalo Whirlpool (ugradbena), kupili je prije nekih 3 godine, odlična je, nije glasna....
Lavica02 is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:29.