Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.02.2014., 16:15   #221
Možda netko ima slično iskustvo ... mučila sam se s upalom grla/sinusa/očiju nešto više od mjesec dana, a sve je krenulo s nespecifičnom jednostranom boli u grlu (kao da me nešto odjednom zarezalo) ...nakon toga klasika, začepljen nos, bolno gutanje, kašljanje, kihanje, bez temperature, otečeni limfni čvorovi ...onda mi se upala proširila na oči, konjuktivitis, popila Klavocin, koristila antibiotsku kremu i kapi za oči, sve moguće prirodne pripravke (med, đumbir i sl.) ....kako bol pri gutanju nije prestajala dobila sam neki lijek protiv gljivica jer dr. kaže da mi je ždrijelo puno gljivica koje mogu biti uzrok ...popih i to, međutim sad kad je gotovo sve prošlo (curenje nosa, sekret, kašalj) ostala mi je i dalje ta bol na desnoj strani grla pri gutanju koja se proteže do uha, tako da me i uho boli, ali samo dok gutam slinu, pijem ili jedem. Imam i osjećaj nekog pritiska, začepljenosti, šuma u uhu ... najviše me taj dio boli noću.. ne znam koji bi uzrok tome mogao biti ... već sam bila 4-5 puta kod dr. zbog toga, ali nikako da mi da uputnicu za ORL.
Uglavnom, prividno sam ozdravila, ali ne mogu više izdržati tu podmuklu bol ..zar je moguće da se toliko otegne ta upala, iako je bila od početka liječena?
__________________
"You must never be fearful about what you are doing when it is right." Rosa Parks
arte is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2014., 11:09   #222
Pitanjce

Pozdrav svima, nisam htjela otvarati novu temu, pa ću priupitati ovdje. Jučer ujutro sam primjetila da me boli uho (na dodir) ali samo na vrhu ( vanjska strana)- pretpostavila sam da sam krivo spavala i nisam se previše opterečivala s tim. Sinoć kasno sam primjetila malu bubuljicu (kao ugriz komarca) unutra u uhu. Nije crvena, ne boli na dodir (samo ta gornja strana uha i to lagano peckanje), ne svrbi. Osjećam samo najblaže moguće žarenje na uhu. Otišla sam u najbližu ljekarnu da ne idem doktoru i rekle su mi sestre da je najvjerojatnije ubod i da odem da se ne bi pogoršalo stanje.
Što mislite da li da idem po antibiotik ili da stavim neki oblog ili mažem nekakvom kremicom? Ima li netko sličnih iskustava? Malo me panikica jer ne mogu skužit što me moglo u sobi ubosti
mandisea is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2014., 16:32   #223
Quote:
ljevator962 kaže: Pogledaj post
unazad 6 godina imam šum u uhu (lijevom9. Ne boli, ne svrbi, samo iritira. I zadnjih par mjeseci obilaim liječnike. Konačno dijagnoza "otosclerosis", i preporučuje se operacija. Malo sam se zainteresirala, pročitala par članaka i sad sam u dilemi.
Molim ako je netko imamo ovakav problem da mi da malo svog iskustva.
ja zadnjih godinu dana imam isti problem. otišao sam kod doktora i prvo mi je dao sprej za nos protiv alergije i nije mi ništa pomoglo uhu. bio sam opet kod doktora i rekao je da mi bubnjić reagira na zvučnu traumu i da moram prestat slušat glazbu glasno i tako i doć na kontrolu za mjesec dana opet.

guglao sam ovo što si napisala i sada sam paranoičan (i teški hipohondar). da malo pobližem svoju situaciju, pa možda netko zna nešto više (?) ne šumi cijelo vrijeme, nego samo kada slušam glazbu ili kada sam u klubu ili prepunom kafiću ili se ja sam nešto derem ili netko blizu mene. što je najgore, prije nekoliko tjedana sam počeo primjećivati da nije stvar glasne glazbe nego glasnih ljudi, dakle kada slušam glazbu bez ikakvih vokala sve u redu, čim netko počne pjevat i glasno je pojačano počinje šumit.

doktor još nije spomenuo otosklerozu (do toga sam došao nakon prekomjernog guglanja) niti ispiranje uha. e sada, forumaši, za mjesec dana opet imam kontrolu i da li da ga pitam za ispiranje i otosklerozu? jer ću se zbilja osjećati glupo "hej, doktore, išao sam na internet radit vaš posao i pronašao sam ovo blablabla"
__________________
Photographista
ajriš is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2014., 09:42   #224
WAX VAC NULA BODOVA

Nisam sigurna gdje da se požalim na bačene novce,
pa ću ovdje jer se radi o čišćenju ušiju.

Kupila sam Wax vac (preko top shopa).
Ne funkcionira, rezultati nula bodova. Sačuvajte novce !

Rekla sam da više ništa neću kupiti preko top shopa
i opet sam nasjela.
Smišnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2014., 00:28   #225
Quote:
Smišnica kaže: Pogledaj post
Nisam sigurna gdje da se požalim na bačene novce,
pa ću ovdje jer se radi o čišćenju ušiju.

Kupila sam Wax vac (preko top shopa).
Ne funkcionira, rezultati nula bodova. Sačuvajte novce !

Rekla sam da više ništa neću kupiti preko top shopa
i opet sam nasjela.
u kom smislu ne funkcionira?
__________________
Ušće zvuka
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2014., 14:28   #226
Iritacija zbog kapi za uši

Dobio sam kapi za uši jučer (hidrogen sol 3%). Zanima me je li normalno da potakne jaki svrbež? Znam da je "šuškanje" normalno i ne osjećam nikakvu bol (za što me dokor upozorio da prestanem ako počne), ali veoma me jako zasvrbi kad god kapnem? Pamuk mi je ostao u uhu pa mi je preporučio koristiti to do sljedećeg posjeta (sutra). Mene samo brine da li je to normalno? Zadnje što želim je još više naškoditi (i ovako nisu jako dobro).
colazex is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2014., 17:59   #227
hidrogen se daje zbog nakupljanja cerumena. svrbež možda zbog neke mikroskopske ranice koju imaš - ništa strašno
__________________
Ušće zvuka
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2014., 19:49   #228
Koji k? Ostao ti je pamuk? Pa sto ti ga nije izvukao?
yedwy is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2014., 20:54   #229
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
hidrogen se daje zbog nakupljanja cerumena. svrbež možda zbog neke mikroskopske ranice koju imaš - ništa strašno
U redu hvala . Reko i doktor da mi je ogrebano malo uho iznutra tak da eto, mora da je to.

Quote:
yedwy kaže: Pogledaj post
Koji k? Ostao ti je pamuk? Pa sto ti ga nije izvukao?
Ma joj, to mi je neka mala nakupina ostala unutra sa štapića kad sam čistio pa mi prigušio zvuk (zamilsi ujutro po vrućini..). I kaže i da sa ovim kapam tako da lakše može izvuć do sutra. Stvarno se nadam da će to riješiti stvar .
colazex is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2014., 23:16   #230
koliko puta se mora reći DA NE ŠTAPIĆIMA U UHO!!
__________________
Ušće zvuka
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2014., 22:09   #231
Prije nekoliko tjedana me počelo boljeti uho. Nije to bila žestoka bol nego više onako nelagoda ali sam ipak otišla doktorici i rekla mi je da imam malu rupicu na bubnjiću koja se vjerojatno nije liječila ( pošto nisam ni znala ). Ne znam zašto ali ispirala mi je uho ( bilo je cerumena) i otad me nije prestalo onako smetati. Nije da me boli nego osjećam neku nelagodu. To je bilo prije 2 tjedna. Što da radim? Da idem doktoru ili će to samo proći?
Bubb is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2014., 17:24   #232
titranje u uhu

Na lijevom uhu ajmo recimo titra, ali na trenutak, reicmo kada dodirnem uho, bilo da je gore ili dolje, ili izvadim slusalice ili izvadim slusni aparat, ili stavim prst u uho zatitra, na trenutak čujem zvuk koji me podsječa na jednu melodiju od mobitela.
To mi je počelo ovaj tjedan, neznam točno no sada je to tako često da sam odlučio napisati ovdje pitanje . Zbog čega se to dešava i sto se može uraditi u vezi toga ?
Freyr is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2014., 20:35   #233
Uho, zvuk (pjeskarasti) u uhu (nakon zagriza, uslijed trzaja)

Dakle,

kad zagrizem bonbon, sjemenku ili nešto tvrđe, nakon brze promjene položaja zubi nastalog zbog pucanja bonbona, u uhu čujem nekakav pjeskovit zvuk/šum.
Također, kad krenem naglo pričat čujem, ili nekad kad napravim trzaj.

Vjerojatno je povezano s čeljusti, ima li tko stručan?
Endorfinac is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2014., 21:40   #234
bok

Dali ima netko prijedlog sto napraviti ako se u ušnim resicama ima po jedna-dvije male kao kuglice, do sada se nisu mijenjale u velicini i ne isticu se nego se sam osjete pod prstima? hvala
player_201 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2014., 15:50   #235
Slabije cujem na desno uho(nagluhost),osjecam punocu nekakvu u desnom uhu(kao da nesto ne stima),Zvukove dok zvacem,jedem jace cujem i odzvanjaju mi jace u desnom uhu,takoder dok mi srce brzo kuca kad se ustrcim osjecam pulsiranje u desnom uhu..Kad zacepim nos,usta i vrsim pritisak na usi lijevi bubnjic iskoci desni ne.. Jel ovo mozda upala srednjeg ili unutarnjeg uha..Koga posjetit i jel kosta ista ?
brainiac96 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2014., 09:15   #236
Šuškanje u uhu(kao da ima vode)na zvučni podražaj

Naime, imam ovaj problem već više od 2 mjeseca. Užasno je iritantan.

Molim vas da mi pomognete vi upućeni, ili vi koji ste doživjeli nešto slično.

Pri bilo kojem glasnijem zvuku(znači isključivo je okidač nekakav jači zvučni podražaj iz okoline, tipa udarac posuđa, urlik moje djece i sl.), meni u lijevom uhu instant zašuška(osjećaj kao kad izađete iz mora pa u uhu zaostane malo vode koja šuška dok ju ne izbacite). I odmah stane. Do idućeg glasnijeg zvuka. To se dešava nekad češće, nekad manje često, ali je svakodnevno i više manje primjećujem kroz čitav dan(sem kad sam sama,u tišini, tad je sve ok jer nema zvukova izvana)

Bila sam kod svoje doktorice, ona je pogledala uho, rekla da je bubnjić malo crven, dala mi antibiotske kapi i poslala doma. Ne moram ni reći da mi je već 5-i dan terapije tim kapima,a imam dojam da mi je taj osjećaj u ušima i gori.

Nemam nikakve druge simptome. Nema boli, iscjetka, pritiska u ušima...Kad puhnem kroz zatvoreni nos uredno mi se otvore obje eustahijeve tube, nemam problem s tim...Niti mi je nos začepljen. Niti imam problem s sinusima.Ok, jesam prehlađena ovih dana, ali taj problem s uhom datira još otkad ni nisam bila prehlađena...

Moj jedini problem je taj iritantan šušanj na svaki jači zvuk, a nikad, baš nikad prije u životu nisam imala nikakav problem s ušima (imam 30 godina)

Ne znam više što da radim.

Može li uzrok biti manje oštećenje bubnjića jer sam jednom prilikom u to uho (otprilike u vrijeme kad se to pojavilo)gurnula dublje slučajno štapić za uho? Mrvicu me tad zaboljelo, ali ništa strašno. Više poslije nije boljelo, niti je curilo iz uha bilo što...


SVAKA vaša misao i sugestija i više su mi nego jako vrijedne!!

Unaprijed vam velika hvala!

Zadnje uređivanje JoAny : 07.11.2014. at 09:22.
JoAny is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2014., 10:07   #237
Itko?
JoAny is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2014., 21:04   #238
Problem sa cerumenom u lijevom uhu

Kad sam ovo ljeto sa štapićima čistio uši, ni sam ne znam kako sam uspio to izvesti (prvi put mi se to dogodilo) da sam u lijevom uhu malo si dublje pogurnuo smolu i bilo mi je začepljeno uho, a s desnim uho sve je bilo normalno. Čekao sam možda tjedan i po, otišao kod doktorice. Ona mi je isprala lijevo uho, ali prethodno tome mi je pogledala s aparatom unutra i rekla da se vidi cerumen po strani, i da nije sigurna hoće li uspjeti. Kad mi je završila, nije mi se poboljšalo uopće, te mi je rekla da trebam sačekati još par dana i da će mi samo to proći. Također mi je bila dala Hidrogen, to sam stavljao, ali bez ikakvog uspjeha. Osim što sam čuo šum u ušima kad bih si stavio (vjerojatno jer je cerumen tako 'izgarao', ali opet ponavljam, bez ikakvog uspjeha..) Srećom pa je bila u pravu i do toga je došlo, ali nakon toga nastupili su novi problemi. Događa mi se to da prvo normalno čujem par tjedana, a nakon toga mi se lijevo uho samo od sebe začepi, tako mi traje otprilike tjedan i po - dva tjedna, i opet normalno čujem. Ciklus se neprestano ponavlja. Strah me, štapiće više ne koristim, čudi me da cerumen uopće ne osjetim u desnom uhu nakon toliko vremena nečišćenja, a u desnom uhu da. U čemu bi mogao biti problem? Bi li se moglo raditi o tome da mi desno uho iz nekog misterioznog razloga previše izlučuje cerumen a desno ne? Ja sam malo promislio, te što mislitie o tvrdnji da kako mi se cerumen stvori tako mi se začepi slušni kanal, a kako dani prolaze tako se to stvrdne i opet mi se vraća sluh? Stvarno nemam pojma. Nadam se da ćete mi znat pomoći jer zna biti frustrirajuće.
djzuza is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2014., 23:35   #239
Quote:
djzuza kaže: Pogledaj post
Kad sam ovo ljeto sa štapićima čistio uši, ni sam ne znam kako sam uspio to izvesti (prvi put mi se to dogodilo) da sam u lijevom uhu malo si dublje pogurnuo smolu i bilo mi je začepljeno uho, a s desnim uho sve je bilo normalno. Čekao sam možda tjedan i po, otišao kod doktorice. Ona mi je isprala lijevo uho, ali prethodno tome mi je pogledala s aparatom unutra i rekla da se vidi cerumen po strani, i da nije sigurna hoće li uspjeti. Kad mi je završila, nije mi se poboljšalo uopće, te mi je rekla da trebam sačekati još par dana i da će mi samo to proći. Također mi je bila dala Hidrogen, to sam stavljao, ali bez ikakvog uspjeha. Osim što sam čuo šum u ušima kad bih si stavio (vjerojatno jer je cerumen tako 'izgarao', ali opet ponavljam, bez ikakvog uspjeha..) Srećom pa je bila u pravu i do toga je došlo, ali nakon toga nastupili su novi problemi. Događa mi se to da prvo normalno čujem par tjedana, a nakon toga mi se lijevo uho samo od sebe začepi, tako mi traje otprilike tjedan i po - dva tjedna, i opet normalno čujem. Ciklus se neprestano ponavlja. Strah me, štapiće više ne koristim, čudi me da cerumen uopće ne osjetim u desnom uhu nakon toliko vremena nečišćenja, a u desnom uhu da. U čemu bi mogao biti problem? Bi li se moglo raditi o tome da mi desno uho iz nekog misterioznog razloga previše izlučuje cerumen a desno ne? Ja sam malo promislio, te što mislitie o tvrdnji da kako mi se cerumen stvori tako mi se začepi slušni kanal, a kako dani prolaze tako se to stvrdne i opet mi se vraća sluh? Stvarno nemam pojma. Nadam se da ćete mi znat pomoći jer zna biti frustrirajuće.

U svibnju ove godine počela sam osjećati bol u lijevom uhu, nije bila jaka već više kao nelagoda. Otišla sam doktorici koja mi je rekla da imam rupicu na bubnjiću. Tri mjeseca sam strahovala, pazila da mi ne uđe voda i sl. Zatim mi se počelo začepljivati, šumovi i blaga bol. Otišla sam drugom doktoru koji me poslao specijalistici. Isprala mi je uho jer se od cerumena nije vidio bubnjić za koji se ispostavilo da nema nikakvu rupicu. Testirala mi je sluh i savršen je. Uglavnom, cerumena se toliko nakupilo da je on počeo pritiskati bubnjić i zato sam slabije čula i imala ostale simptome. Nekima se čak poremeti ravnoteža, imaju vrtoglavice i sl. Rekla mi je da to nije ništa strašno i da jednostavno lijevo uho luči više cerumena, a mi sa štapićima samo pogoršavamo situaciju jer ga guramo dublje. Trebam ga dolaziti svakih par mjeseci isprati i to je to.
I uvijek kad čistim uši, lijevo bude katastrofa prljavo a desno skoro ništa.
Nadam se da sam ti pomogla.
Bubb is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2014., 10:24   #240
Quote:
Bubb kaže: Pogledaj post
U svibnju ove godine počela sam osjećati bol u lijevom uhu, nije bila jaka već više kao nelagoda. Otišla sam doktorici koja mi je rekla da imam rupicu na bubnjiću. Tri mjeseca sam strahovala, pazila da mi ne uđe voda i sl. Zatim mi se počelo začepljivati, šumovi i blaga bol. Otišla sam drugom doktoru koji me poslao specijalistici. Isprala mi je uho jer se od cerumena nije vidio bubnjić za koji se ispostavilo da nema nikakvu rupicu. Testirala mi je sluh i savršen je. Uglavnom, cerumena se toliko nakupilo da je on počeo pritiskati bubnjić i zato sam slabije čula i imala ostale simptome. Nekima se čak poremeti ravnoteža, imaju vrtoglavice i sl. Rekla mi je da to nije ništa strašno i da jednostavno lijevo uho luči više cerumena, a mi sa štapićima samo pogoršavamo situaciju jer ga guramo dublje. Trebam ga dolaziti svakih par mjeseci isprati i to je to.
I uvijek kad čistim uši, lijevo bude katastrofa prljavo a desno skoro ništa.
Nadam se da sam ti pomogla.

Hvala ti. Mene buni to što mi je doktorica bila ispirala ali kao da nije. Bila mi je rekla: "Ne vidim što bih tu mogla isprati jer cerumen ti je samo po strani, i to će ti samo od sebe proći." , ali mi je ipak išla to napraviti i nije bila ništa napravila. Sve isto. Ići ću ovaj tjedan kod doktorice pa neka mi da uputnicu za specijalisticu.
djzuza is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:06.