Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.03.2010., 18:45   #121
Ne shvaćam baš razliku između 7. i 11. kuće?
Ako je 7. brak, zajednički život, drugi ljudi, a 11. okolina, veze, prijatelji?

Obe su zračne kuće, sve se svodi na društvene odnose, poprilično su slične, koja bi bila neka temeljna razlika?
__________________
*
Šlus is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2010., 19:15   #122
Quote:
š.l.u.s. kaže: Pogledaj post
Ne shvaćam baš razliku između 7. i 11. kuće?
Ako je 7. brak, zajednički život, drugi ljudi, a 11. okolina, veze, prijatelji?

Obe su zračne kuće, sve se svodi na društvene odnose, poprilično su slične, koja bi bila neka temeljna razlika?
7.k. se odnosi na odnose s drugima, konkretno bračni partner ili poslovni partner, dakle kroz 7.k. vezujemo se uz nekog nekom vrstom ugovora i kroz takve odnose imamo nekakvu obavezu. 11.k. je kuća udruživanja s nekim radi interesa/zanimacija bilo kroz prijateljstvo ili kroz organizaciju/udruženje.
Dakle, zračne kuće su kuće uz koje se veže povezanost s nekim ili nečim, uz komunikaciju, umrežavanje, itd, a pored 7. i 11. ovdje spada i 3.k koja se odnosi na braću/sestre, susjedstvo...ali i komunikacija općenito.
Kad bi recimo posmatrala odnos sa svojim bračnim partnerom, taj odnos bi generalno bio opisan 7.k., prijatelji su u 11.k., susjedi te braća/sestre u 3.k.
Riječ 'okolina' je općenit, šta čini okolinu:
- braća/sestre, susjedi - 3.k.
- obitelj, porijeklo 4.k., s tim da su majka i otac (u zavisnosti da li se radi o muškom ili ženskom natalu) u 4. i 10.k.
- djeca 5.k.
- šef, poslodavac 10.k.
- kolega na poslu, radna okolina 6.k.
- bračni partner 7.k.
- ljubavnik 5.k.
- tajni ljubavnik 12.k.
- prijatelj 11.k.
- baka po majci-u ženskom natalu 7.k., u muškom natalu 1.k.
...itd...
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2010., 19:26   #123
Da, da, shvaćam, puno hvala.
__________________
*
Šlus is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2010., 00:04   #124
... nešto vezano uz simboliku 06.kuće: s obzirom da 06. opisuje naše fizičko tijelo u smislu navika, higijene i odnosa općenito, bi li ona mogla opisati i energiju koju naše fizičko tijelo svakodnevno posjeduje i " emitira " ili za fizičku energiju isključivo polazimo od prve kuće, znaka Ovna i planete Mars ili ... ?
12.kuća is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2010., 09:41   #125
Quote:
12.kuća kaže: Pogledaj post
... nešto vezano uz simboliku 06.kuće: s obzirom da 06. opisuje naše fizičko tijelo u smislu navika, higijene i odnosa općenito, bi li ona mogla opisati i energiju koju naše fizičko tijelo svakodnevno posjeduje i " emitira " ili za fizičku energiju isključivo polazimo od prve kuće, znaka Ovna i planete Mars ili ... ?
Kako mislis odnosa opcenito? 7. polje je polje odnosa, a 6. polje je zadnje koje se bavi samim sobom. Tu su tzv. "zavrsne faze" prije izlaska vani u svijet. Kao zadnji pogled u ogledalo samokritike i eventualni popravak svega sto "ne valja".

Znaci, tu se krije sposobnost realnog sagledavanja samoga sebe, svih svojim mana i vrlina, iskreno i skruseno priznanje doticnih te rad samome sebi. Takodjer i sposobnost mirnog i strpljivog funkcioniranja u svakodnevnom zivotu (poslu), prihvacanje zivota takvog kakav jeste, svih njegovih uspona i padova (posebno ovog drugog). U prosirenom smislu to se odnosi na svakodnevne navike, prehranu, higijenu, odijevanje... I naravno da sve to skupa utjece na nase fizicko tijelo i fizicku energiju koju ono emitira, ali se nasa pojava u tom smislu gleda kroz ASC i prvu kucu.

Mars bi u fizickom pogledu bolje opisivao muskrace, dok je kod zena za izgled i fizicku energiju bitnija Venera.
S.C. is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2010., 12:19   #126
Quote:
S.C. kaže: Pogledaj post
Kako mislis odnosa opcenito? 7. polje je polje odnosa, a 6. polje je zadnje koje se bavi samim sobom. Tu su tzv. "zavrsne faze" prije izlaska vani u svijet. Kao zadnji pogled u ogledalo samokritike i eventualni popravak svega sto "ne valja".
... mislila sam na odnos prema vlastitom tijelu općenito, izbrisao mi se dio rečenice.

Quote:
S.C. kaže: Pogledaj post
Znaci, tu se krije sposobnost realnog sagledavanja samoga sebe, svih svojim mana i vrlina, iskreno i skruseno priznanje doticnih te rad samome sebi. Takodjer i sposobnost mirnog i strpljivog funkcioniranja u svakodnevnom zivotu (poslu), prihvacanje zivota takvog kakav jeste, svih njegovih uspona i padova (posebno ovog drugog). U prosirenom smislu to se odnosi na svakodnevne navike, prehranu, higijenu, odijevanje... I naravno da sve to skupa utjece na nase fizicko tijelo i fizicku energiju koju ono emitira, ali se nasa pojava u tom smislu gleda kroz ASC i prvu kucu.
... znam, mene je zapravo zanimalo čime je opisan kapacitet fizičke energije, fizička izdržljivost bez uplitanja volje, motivacije. To što netko ima jaku volju da nešto napravi ne znači da ima i dovoljno kapaciteta u svom fizičkom tijelu da nešto ostvari. I baš taj fizički kapacitet - je i on pod simbolikom 06. kuće ili ... ?
12.kuća is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2010., 19:29   #127
Quote:
12.kuća kaže: Pogledaj post
... znam, mene je zapravo zanimalo čime je opisan kapacitet fizičke energije, fizička izdržljivost bez uplitanja volje, motivacije. To što netko ima jaku volju da nešto napravi ne znači da ima i dovoljno kapaciteta u svom fizičkom tijelu da nešto ostvari. I baš taj fizički kapacitet - je i on pod simbolikom 06. kuće ili ... ?
Aha, fizicka energija u tom smislu (izdrzljivost, djelovanje) se ne gleda kroz polje nego kroz planet, a to je u ovome slucaju i kod muskaraca i kod zena - Mars.

Mars je u neku ruku "produzetak" Sunca, djelovanje nakon volje i motivacije. I Mars svojim polozajem u znaku te aspektima pokazuje koliko snage i fizicke energije osoba ima da bi djelovala u smjeru svojih zelja.
S.C. is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2010., 22:18   #128
Quote:
S.C. kaže: Pogledaj post
Aha, fizicka energija u tom smislu (izdrzljivost, djelovanje) se ne gleda kroz polje nego kroz planet, a to je u ovome slucaju i kod muskaraca i kod zena - Mars.

Mars je u neku ruku "produzetak" Sunca, djelovanje nakon volje i motivacije. I Mars svojim polozajem u znaku te aspektima pokazuje koliko snage i fizicke energije osoba ima da bi djelovala u smjeru svojih zelja.
... e, baš sam na to mislila.
E sad, ako je Mars ( 11. kuća ) u konjunkciji sa Suncem ( vrh 12. kuće ), a obje planete su u znaku Bika, bi li to moglo ukazati na velike zalihe fizičke energije koja se sporo počinje oslobađati no, s druge strane, daje veliku i dugotrajnu izdržljivost?
12.kuća is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2010., 22:54   #129
Quote:
12.kuća kaže: Pogledaj post
... e, baš sam na to mislila.
E sad, ako je Mars ( 11. kuća ) u konjunkciji sa Suncem ( vrh 12. kuće ), a obje planete su u znaku Bika, bi li to moglo ukazati na velike zalihe fizičke energije koja se sporo počinje oslobađati no, s druge strane, daje veliku i dugotrajnu izdržljivost?
Upravo tako. Dobro si opisala Mars u Biku, a konjunkcija sa Suncem govori o poistovjecivanju volje sa djelovanjem. Osoba je uvijek usmjerena konkretnim postignucima i ostvarenju ciljeva, spremna da se bori za sebe i svoju poziciju i nije ju lako izbaciti iz tog takta. Hrabra i brza, ne propusta ni jednu priliku. Tip osobe koji dodje i uzme. S druge strane moze biti dosta vatrena, borbena, ponekad nagla i gruba (kombinacija dva vatrena planeta), moze djelovati sebicno a i tesko podnosi kritike. Povoljno za sportske aktivnosti, koje se usput i preporucuju kao kanal za ispoljavanje viska vatre.

11. polje usmjerava Mars da djeluje na ostvarenju svojih snova i nada, na svojoj viziji zivota i svijeta koji nas okruzuje, da se aktivira negdje gdje moze napraviti nesto novo, drugacije, potaknuti kakve globalne promjene, poboljsati ili unaprijediti sto. Ako je dobro aspektiran moze ocekivati podrsku prijatelja u svojim akcijama.
S.C. is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2010., 23:32   #130
... super, hvala na odgovoru.
Ranije sam bila spomenula 06. polje jer je 12. polje pokazatelj snage psihe pa sam mislila da je nasuprotan položaj pokazatelj fizičkih kapaciteta. Ako bismo tako promatrali, 06. polje bi, između ostalog moglo dodatno opisati fizička obilježja osobe, a time i kapacitete fizičke energije.

Nego, ako je 12. polje pokazatelj stanja i stabilnosti psihe, analogno tomu, Neptun i znak Riba bi bili pokazatelji psihičkih kapaciteta i psihičke stabilnosti ili nestabilnosti osobe, zar ne?
12.kuća is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2010., 02:21   #131
Quote:
12.kuća kaže: Pogledaj post
... super, hvala na odgovoru.
Ranije sam bila spomenula 06. polje jer je 12. polje pokazatelj snage psihe pa sam mislila da je nasuprotan položaj pokazatelj fizičkih kapaciteta. Ako bismo tako promatrali, 06. polje bi, između ostalog moglo dodatno opisati fizička obilježja osobe, a time i kapacitete fizičke energije.
12. polje je polje podsvijesti, svega onoga sto guramo pod tepih, tajni, svega udaljenog i nedosupnog, neukrocenog i divljeg. Pa je 6. polje nasuprotno njemu polje svjesnog bavljenja sobom, krocenja i smirivanja, dovodjenja u red (analogija znaka Djevice). Znaci, kroz 6. polje, odnosno njegovog Vladara gledamo prije kapacitet (samo)discipline, (samo)kriticnosti, racionalnosti itd.

Sama "snaga psihe" ili podsvjesti promatrala bi se kroz Vladara 12. polja ili prirodno - Neptuna.
S.C. is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2010., 10:25   #132
Quote:
S.C. kaže: Pogledaj post
12. polje je polje podsvijesti, svega onoga sto guramo pod tepih, tajni, svega udaljenog i nedosupnog, neukrocenog i divljeg. Pa je 6. polje nasuprotno njemu polje svjesnog bavljenja sobom, krocenja i smirivanja, dovodjenja u red (analogija znaka Djevice). Znaci, kroz 6. polje, odnosno njegovog Vladara gledamo prije kapacitet (samo)discipline, (samo)kriticnosti, racionalnosti itd.

Sama "snaga psihe" ili podsvjesti promatrala bi se kroz Vladara 12. polja ili prirodno - Neptuna.
... prema tomu bi Neptun u 06. polju, kao pokazatelj podsvijesti i psihe zapravo dio podsvijesti " izvlačio " u svijest, učinio vidljivijim, zar ne?
Isto tako, Merkur u 12. kao prirodni vladar šestog polja dio svakodnevnice ( 06. polje ) bi učinio manje vidljivim, slabije dokučivim, više podsvjesnijim?
I ovakvim bi smještajem tijelo i psiha bili više povezani i međusobno snažnije utjecali jedno na drugo?
12.kuća is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2010., 11:59   #133
Quote:
12.kuća kaže: Pogledaj post
... prema tomu bi Neptun u 06. polju, kao pokazatelj podsvijesti i psihe zapravo dio podsvijesti " izvlačio " u svijest, učinio vidljivijim, zar ne?
Ufff...kako si to formulirala... Da, Neptun u 6. polju izvlaci podsvjesne dozivljaje i smetnje na fizicku razinu. Psihologija snazno utjece na fiziologiju. Njegova pozicija u 6. polju govori o psihosomatskim oboljenjima, o bolestima kojima je uzrok neobican, nepoznat, nejasan ili cak umisljenim bolestima.

Osoba moze biti slabijeg imuniteta, osjetljivija na lijekove i treba se paziti trovanja. Ljudi s tom poziijom znaju postati sami svoji doktori i eksperimentirati s raznim "lijekovima" i tu lezi velika opasnost za njih, pogotovo ako Neptun prima lose aspekte.

Quote:
Isto tako, Merkur u 12. kao prirodni vladar šestog polja dio svakodnevnice ( 06. polje ) bi učinio manje vidljivim, slabije dokučivim, više podsvjesnijim?
Merkur se kao takav odnosi prvenstveno na um, percepciju i nacin razmisljanja, a u 12. polju se osjeca prilicno slabo (pad, analogija Ribama), gubi svoju logiku, ostrinu i tocnost, lose se izrazava, misli su tu u magli. Stalno je prisutna nesigurnost u vlastito misljenje i zakljucke koje osoba donosi. Ovakvom je Merkuru vidno polje strasno siroko, svasta on percipira, ali nista jasno i konkretno.

Quote:
I ovakvim bi smještajem tijelo i psiha bili više povezani i međusobno snažnije utjecali jedno na drugo?
Da, ovaj prvi slucaj s Neptunom bi na to ukazivao i ovaj drugi slucaj, ako se radi o Vladaru 6. polja.
S.C. is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2010., 12:28   #134
Quote:
S.C. kaže: Pogledaj post
Da, ovaj prvi slucaj s Neptunom bi na to ukazivao i ovaj drugi slucaj, ako se radi o Vladaru 6. polja.
... prema tomu bi dobro postavljena 12. kuća ( ako je položajima i aspektima vezana za 06. polje ) i dobro postavljen Neptun ( vezan za 06. polje ) zapravo mogli liječiti fizičko tijelo ( 06. ) i biti svojevrsna pozadina, potporanj lošem 06. polju, zar ne?
12.kuća is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2010., 00:37   #135
Quote:
12.kuća kaže: Pogledaj post
... prema tomu bi dobro postavljena 12. kuća ( ako je položajima i aspektima vezana za 06. polje ) i dobro postavljen Neptun ( vezan za 06. polje ) zapravo mogli liječiti fizičko tijelo ( 06. ) i biti svojevrsna pozadina, potporanj lošem 06. polju, zar ne?
Da, tako nekako. Osoba bi si mogla pomoci i "lijeciti se" smirivanjem, meditacijom, izolacijom od svakodnevne buke i zurbe...dakle okretanjem potencijalima te dobro postavljene serije 12.
S.C. is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2010., 16:04   #136
Zanima me što je točan pokazatelj čvrstog ateizma u natalnoj karti?
Pretpostavljam da ima veze s 9. poljem jer to je polje duhovnosti, filozofije i religije; ali zanima me malo detaljnije.
__________________
Had my head in the oven so you'd know where I'll be.

the most wonderfully weird moment in the series
*tearsinheaven is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2010., 12:50   #137
nigdje ne nalazim opis kuća u smislu, zas one označavaju određen dio u životu, kako se objasnjava njihovo djelovanje?
zasto je 8ma kuca kuca smrti, 5ta kreativnost i sl?

i jos, nekako mi je lakse zamislit da kako se npr sunce krece i izlazi, da kako prolazi asc tako bi 12ta kuca trebala bit 1., to mi zvuci logicnije..
pic is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2010., 14:26   #138
Quote:
pic kaže: Pogledaj post
nigdje ne nalazim opis kuća u smislu, zas one označavaju određen dio u životu, kako se objasnjava njihovo djelovanje?
zasto je 8ma kuca kuca smrti, 5ta kreativnost i sl?

i jos, nekako mi je lakse zamislit da kako se npr sunce krece i izlazi, da kako prolazi asc tako bi 12ta kuca trebala bit 1., to mi zvuci logicnije..
... čini mi se da se to razaznaje iz opisa samih kuća.
Prva kuća (ASC) se određuje rođenjem, druga kuća pokazuje sistem vrijednosti osobe koji proizlazi iz onoga što je rođenjem dobila ( talenti ), treća se odnosi na, između ostalog osnovnu školu (6. do 13.godina), četvrta na porodicu, obitelj, korjene kojih osoba postaje osjetno svjesnija upravo kada počinje intenzivnije učiti (kada “ proživi “ treću kuću), peta kuća pokazuje način ispoljavanja, izražavanja, kreativnost osobe koja se počinje razvijati nakon što osoba postane svjesna svojih temelja ( onih iz četvrte kuće ), peta kuća daje mogućnost osobi da se vlastitom kreativnošću izdigne iznad tih temelja. Ona predstavlja srednju skolu ( 14. do 18.), a i način kako dajemo ljubav. Šesta kuća pokazuje kojim tijekom će se ono što je stvoreno u petoj kući dalje razvijati prije negoli se javno ispolji, a što se vidi kroz sedmu kuću. Pa ako gledamo srednju školu, šesta kuća pokazuje zbivanja kroz taj period do prijelaza na viši stupanj obrazovanja (viša škola – sedma kuća, od cca 18 godine života), ako gledamo ljubav koju dajemo, šesta kuća pokazuje kako će se ljubav nastala u petoj kući razvijati prije negoli osoba uđe u brak – sedma kuća, ako promatramo kreativnost šesta pokazuje proces razvoja kreativnosti od njezinog začetka u petoj kući do ispoljavanja u javnosti, u sedmoj kući. Osma kuća pokazuje razvoj braka, partnerstva ili statusa u javnosti izgrađenog u sedmoj kući ( i opet je to općenito gledano jedan period života od cca 25 do 35,40 ), nakon toga slijedi deveta kuća koja pokazuje “ viša znanja “ koja smo ili nismo usvojili na temelju iskustava iz osme kuće. Deseta kuća pokazuje vrhunac tog procesa sazrijevanja ( kroz brak, partnerstva iz sedme koja su prošla transformaciju – osma kuća, i donijela neke više spoznaje – deveta kuća ), MC - oko 45, 50 godine, konsolidaciju tog stanja, statusa, nakon čega stižu plodovi tih zasluga u obliku mirovine što se vidi kroz jednanestu kuću. U samu dvanaestu kuću se, u obliku podsvjesnih zapisa slijeva sve od prve do jednaeste kuće.

Svaka je kuća vezana na jedan period života, ali i za cijeli život jer se osoba preko položaja vladara kuća ili dispozitora na određene kuće - područja života “ vraća “ češće odnosno kroz simboliku jedne kuće ostvaruje simboliku druge kuće. Zbog toga natal gledamo kao cjelinu.
12.kuća is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2010., 18:46   #139
znam to al ne zadovoljava me
pitanje mi je bilo zbog cega same kuce ispoljavaju odredjenu stvar. npr 8ma kuca smrt, zasto bi jedan odredjeni dio polja odredjivao utjecaj na smrt? kako se to objasnjava?

a ono drugo, sunce se krece od asc prema gore, ide kroz 12tu kucu, pa 11ta, pa 10ta itd. kao kazaljke na satu. zato mi bilo logicnije da 12ta bude zapravo prva i sve tako redom..
pic is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2010., 19:20   #140
Quote:
pic kaže: Pogledaj post
znam to al ne zadovoljava me
pitanje mi je bilo zbog cega same kuce ispoljavaju odredjenu stvar. npr 8ma kuca smrt, zasto bi jedan odredjeni dio polja odredjivao utjecaj na smrt? kako se to objasnjava?
... valjda zbog toga što je i smrt dio života u širem smislu riječi - sam kraj života pa ako kuće opisuju životni tijek, jedna bi morala opisivati i kraj tog života - smrt. Mislim da je odabrana baš osma kuća jer pojam smrt može značiti i odumiranje postojećih stavova, obrazaca ponašanja, shvaćanja i sl, a to se događa tek nakon određenih iskustava, a iskustva se stječu od prve do šeste kuće (osobne kuće), u sedmoj kući ta iskustva izlaze na vidjelo, a u osmoj kući na temelju svih tih spoznaja dolazi do dubinskih promjena - " smrti " i smrti.

Quote:
pic kaže: Pogledaj post
a ono drugo, sunce se krece od asc prema gore, ide kroz 12tu kucu, pa 11ta, pa 10ta itd. kao kazaljke na satu. zato mi bilo logicnije da 12ta bude zapravo prva i sve tako redom..
... " sadašnja" dvanaesta kuća je bila prva kuća u prethodnom životu, i sva iskustva iz tog prethodnog života su se sabrala i pretočila u jednu novu cjelinu - podsvijest ovog života, a ta podsvijest je upravo dvanaesta kuća ovog života. Ona je ono na što se naslonimo kada smo sami sa sobom - oslonac u pozadini ovog života.

A ovo o kretanju Sunca te baš ne razumijem, mislim razumijem, ali ne samu bit toga što želiš reći, da dvanesta bude prva, jedanesta bi bila dvanaesta, opet bi postojala " nova " dvanaesta ... Dvanesta mora postojati.
12.kuća is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:33.