Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.09.2011., 16:44   #1
Arrow Fotke > Mali prostori

//////////////////////////////////////////////////

Upute za postavljanje slika na forumu:
https://www.forum.hr/showpost.php?p=2...1&postcount=20
Maksimalno 10 slika dnevno.

//////////////////////////////////////////////////




Inspirirana zadnjim postovima sa susjedne teme, pozeljela sam posebnu temu posvecenu malim sobama, malim stanovima, malim kutcima.
Svi mi volimo gledati stanove od 200 kvadrata, ali rijetko ih sami i posjedujemo.
Ukoliko nesto slicno vec postoji, molim da se teme spoje. Tema nije zamisljena kao pusto slaganje fotki, nego kao prostor za pitanja, ideje itd.

Za pocetak nekoliko ideja:















Multifunkcionalno pokucstvo. Odlican video

http://youtu.be/dAa6bOWB8qY

Zadnje uređivanje City : 10.11.2013. at 12:42.
ombia is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2011., 19:47   #2
Jako dobra tema. Nadam se da će biti i nekih korisnih savjeta,jer ja muku mučim,kao vjerojatno i većina ljudi koja ima male stanove,sa previše stvari
__________________
Obale tvoje plavetne srce su moje vezale, ljubavlju koju ti jedini znaš...
Pčelica0207 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2011., 21:48   #3
Ombia, super tema

baš to, većina muku muči gdje i kako sve smjestit u našim malim prostorima
a koliko ih znam što spavaju u tinelu da bi djeca imala sobu
vani postoje dućani sa tim multifunkcionalnim namještajem a kod nas to stolari moraju odradit
al svejedno...ideje su više nego poželjne

ja sam na modernima stavljala dosta tih primjera malih stanova...i to mi je uvijek drago vidjeti....dobre ideje i rješenja
murtila is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2011., 23:40   #4
Murtila ako se neke fotke s otalih tema ponove, neka ih, ja cu isto s Modernih staviti koju fotku. Sjecam se onog stana sa rozim elementima i sa staklenom stijenom kojeg si stavila a primjer je by the book za male prostore.

Boravak i blagovaona u uskom prostoru





ombia is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2011., 00:13   #5
Spavaci dio u vecoj garsonjeri, moze se zatvoriti pomicnom zavjesom





Tus na minimalno prostora:

ombia is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2011., 08:36   #6
Mr Chou’s Apartment Contemporary Interior Design Pictures in Indonesia by Chrystalline Architect



















Uploaded with ImageShack.us


Jedan stančić koji je totalno sladak i praktičan, jedino bih ja stavila mutno staklo na zahod jer mi nije baš fora da me netko gleda dok piškim
Blackie is online now  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2011., 08:59   #7
gledam slike i baš sam htjela iskomentirati wc, al vidim da ti već jesi
ima veliki stol sa 8 stolica pa valjda često dolaze gosti (što wc čini još čudnijim )
ne sviđa mi se što ne postoji veća dnevna soba jer ona klupica nasuprot stola meni i nije baš dovoljna
ja bih stavila manji stol i veći dnevni dio
cilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2011., 09:11   #8
Quote:
cilla kaže: Pogledaj post
gledam slike i baš sam htjela iskomentirati wc, al vidim da ti već jesi
ima veliki stol sa 8 stolica pa valjda često dolaze gosti (što wc čini još čudnijim )
ne sviđa mi se što ne postoji veća dnevna soba jer ona klupica nasuprot stola meni i nije baš dovoljna
ja bih stavila manji stol i veći dnevni dio
ja što više razmišljam, više mi se sviđa taj stan. svi mi preuokvireno mislimo o stanu, jer se kod nas samo prodaje uglavnom tradicionalna klasična gradnja. ovdje stan predstavlja osobu koja voli vjerojatno druženja uz neke večerice, radi po cijele dane i eventualno kad legne pogleda si nešto na tv-u.... sviđa mi se koncept gdje living nije vezan uz tv.

uz zamjenu stakla na zahodu, veliki ovom stanu

edit: evo sad vidim koje je rješenje zahoda: velika drvena stijena klizne tako da se iz kuhinje i blagovanja ne vidi u spavaći dio sa zahodom. iako to ublažava dojam, ja bi opet radije stavila mutno staklo. ne bi ni da me moj zakoniti gleda dok piškim
Blackie is online now  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2011., 09:25   #9
slažem se sa tobom, al bih ja ipk stavila neki udobniji kauč umjesto klupice
ja kad čitam i novine volim se uvalit na kauč, ja se zapravo volim uvijek uvalit na kauč tako da bi mi to falilo, tv mi ne bi toliko falio

a za wc dolazi u obzir samo mutno staklo, sve ostalo mi je prečudno.
cilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2011., 10:52   #10
Najprije da i ja pohvalim temu

Što se ovog zadnjeg stančića tiče, naprije pohvala postavljanju tlocrta

Što se stančića tiče, generalno smatram da je dobro riješen, s obzirom da očigledno prati neke prioritete vlasnice. Ono što mi se ne dopada je ovaj tamni monotoni ton u stanu koji ima samo jedan svijetli otovor i to na užoj strani stana i to još na balkon, gdje postoji pretpostavka da postoji još i sjena od balkona iznad.

Sa svima se slažem da bi wc trebao biti zaklonjen mutnim staklom.

Nego, htjela sam prokomentirati ovaj nadostatak dnevnog boravka. Moje iskustvo mi govori da mi većina posjetitelja najradije sjedne za stol dnevnog boravka. Isto tako, nakon neke večere gosti vole ostati sjediti za stolom, iako ih ja pokušavam preseliti u 'salon' . Tako da ne vidim neki manjak dnevnog boravka u ovako malom prostoru. Jedino se slažem da se onu klupicu moglo izdizajnirati da djeluje privlačnije i udobnije, a ne kao priručna sjedalica na sanduku pokrivenom jasučićima na terasi.


EDIT: Zaboravila sam dodati da u svom osvrtu nisam uzela u obzir potpuno različitu kulturu stanovanja od naše, pa ono što je meni 'problematično' vlasnici stana može biti nešto potpuno uobičajeno u uređenju prostora (tu prvenstveno mislim na odabir boja).
__________________

Zadnje uređivanje fermina-daza : 04.09.2011. at 11:11.
fermina-daza is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2011., 11:18   #11
kao vlasnica samo 44 m2prostora uredno skupljam slikice i bravo za temu...

__________________
moj album
leonardal is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2011., 11:23   #12

moj omiljeni
__________________
moj album
leonardal is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2011., 11:25   #13
nastavak

__________________
moj album
leonardal is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2011., 11:38   #14
Quote:
Blackie kaže: Pogledaj post
Mr Chou’s Apartment Contemporary Interior Design Pictures in Indonesia by Chrystalline Architect
Meni se uopće ne sviđa

Kao prvo nema prozora, vidim na tlocrtu neki, ali u interijeru ne.


Užasno me iritira taj ogromni stol koji zauzima skoro četvrtinu dragocjenog prostora... bokte takav stol za objedovanje nisam ni ja imala u svom bivšem stanu od 110 m2
Ok, kužim različite prioritete, ali ne sviđa mi se niti boja zidova, niti taj pretjerano masivni namještaj u tom stanu, baš je zagušen, izgleda doslovce kao kutija šibica (ne zbog veličine), iako priznajem da je prostor zanimljivog oblika... ali ja bi to totalno drugačije uredila. Uprincipu mi se sviđa raspored prostorija, ali to je sve što mi se sviđa.

Btw, uzimam u obzir jednu ideju - na tlocrtu se čini prostranije i skladnije uređena (ali na tlocrtu je i stol sa 6 stolica), nego na fotkama.
O'Zookie Mizzy is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2011., 11:42   #15
Dobro jutro

Blackie i meni je onaj stan koji si stavila zanimljiv, zamisljam u njemu solo osobu, koja ponekad pozove ekipu na druzenje. I meni je minus stakleni wc. Plus za iskoristen prostor.

Stepenice na malom prostoru, samo stepeniste iskoristeno takodjer



Nije mi lijep prostor, ali je zanimljiv kako su zidove iskoristili za ormare koji ne bodu u oko, nego su se uklopili u prostor.





Prozirnom zavjesom odvojen dio boravka i spavanja

ombia is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2011., 14:27   #16
Quote:
O'Zookie Mizzy kaže: Pogledaj post

Btw, uzimam u obzir jednu ideju - na tlocrtu se čini prostranije i skladnije uređena (ali na tlocrtu je i stol sa 6 stolica), nego na fotkama.


Pa koliko se meni čini i u prostoru je 6 stolica,
zar nije ono ogledalo na kraju, pa vidimo odraz prostora




i vidim da nam je svima školjkA prva privukla pažnju
murtila is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2011., 14:36   #17
Tema odlicna! Mislim da svi mozemo puno toga nauciti kako sto bolje (i ljepse) iskoristiti prostor. Potpisujem Murtilu. Rado cu se ukljuciti. Volim prakticna i inteligentna rjesenja.

Edit: zake ne numerirate fotke, sve jedan niz... lakse je... htjela komentirati vise fotkica, ali malkice komplicira izostanak numeracije.

Zadnje uređivanje Isla Misla : 04.09.2011. at 14:42.
Isla Misla is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2011., 15:55   #18
Quote:
ombia kaže: Pogledaj post
Murtila ako se neke fotke s otalih tema ponove, neka ih, ja cu isto s Modernih staviti koju fotku.

Boravak i blagovaona u uskom prostoru

odlično napravljeno
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2011., 17:17   #19
Quote:
murtila kaže: Pogledaj post
Pa koliko se meni čini i u prostoru je 6 stolica,
zar nije ono ogledalo na kraju, pa vidimo odraz prostora
Jezuš, kak si ti oštrooka, znači nema ih 8 nego 12 hehe

Ok, u pravu si, kužim i zašto ogledalo, ali svejedno mi to nije popravilo dojam.
Men' se sviđa onaj što je Ombia stavila bijeli sa cvjetnim tapetama, svijetlim podom i galerijom :zaljubljena u galerije:




Quote:
i vidim da nam je svima školjkA prva privukla pažnju
Kako ne, pa to su elementarne stavke privatnosti. Fakat ne kužim ustakleni WC
O'Zookie Mizzy is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2011., 17:25   #20
Quote:
Blackie kaže: Pogledaj post
Mr Chou’s Apartment Contemporary Interior Design Pictures in Indonesia by Chrystalline Architect
Sve super ... jedino što stan nema prozora

pa jadan Mistr Čou šta je to kupio Nadam se da su mu dali doooobar popust

ALI, stan mu se super - taj stol o kojem pričate mi ne smeta jer se dio može koristiti za primanje gostiju i jelo/ piće, a na drugom dijelu može npr. držati laptop i sl. Ovo su mali prostori u kojima ne postoje ni radna ni soba za primanje gostiju , a svakodnevno pospremanje i sklanjanje stvari može biti prilično zamorno.
__________________
Zar stvarno misliš da razumijen to šta iman u glavi .. :-*
sunčica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:58.