Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.05.2015., 22:56   #41
mali cox ovaj ugradbeni ormar što se vidi iza. imamo skroz slični (bar mi se čini) ali je naš u spavaćoj sobi. rađen po mjeri u Harvey Normanu.

curious_I is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2015., 01:31   #42
Quote:
curious_I kaže: Pogledaj post
OFF je pa neću duljit al ja vjerujem u odgoj (profesionalna deformacija ) i super mi je to što ti je curica tak svestrana. i mislim da su sva mala djeca po prirodi takva - sve ih zanima. al mislim da curica koja nema brata i konstantno je izložena rozom i lutkama nema baš priliku 'zaljubit se' u nešto drugo. i to joj postane nekakav normalni mod funkcioniranja, još posebno kad okolina pohvali 'kak je slatka u rozom' ili 'kak se lijepo igra s lutkicama ko prava curica'. nemam ja niš protiv roze i lutkica nego protiv tog stavljanja djece u spolno stereotipizirane kalupe od rođenja. čim dođeš u dućan, prvo pitanje je 'je li za curicu ili za dečka?' bez obzira na to što kupuješ. to su me pitali i kad sam išla kupit one balone od sapunice.
Ma naravno,kužim ja tebeMi imamo isto odjeće u svim bojama.roza iako da ,bude u nekom komadu ili na slici na majici.Obučemo se mi i onako rokerski u crno i svakako.Iskreno ,lutke ni ne šljivi baš .Imamo dvije i samo ih premještam,ali voli jako plišance,Pepu prase,velikog plišanog papagaja,Timmy timeića.Jako se mazi sa njima.Ustvari,sad kad razmislim ,rozo dobiva od drugih
__________________
Što jest,jest
old_time is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2015., 07:20   #43
Curious nama je stolar radio taj njen ormar u sobi. Plici je..prostor je dubok 50cm iza vrata.
Obicne bijele iveral fronte.
Izgledaju mi jako slicno.
mali_cox is online now  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2015., 11:22   #44
Quote:
curious_I kaže: Pogledaj post
nego, dajte ideje za zidove. ovaj iznad kreveta i Stuve je prazan bijeli. drugi (zeleni) je isto prazan. što staviti? gdje s nekakvim policama za knjige? gdje s naljepnicama ili slikama u okvirima? obožava 'čitat' knjige prije spavanja. stavit onda iznad kreveta police? kakve? ja bi nešto jednostavno... na koju visinu (da ne moram mijenjat kad Kuru okrenem, a opet da joj ni tad ne smeta i da bude na dohvat ruke, ali ne i glave).
Ova sobica me podsjetila na mini improvizirani sobičak za naše dječake pa se moram natjerat nešto napisat.

Mi smo imali prije ove IKEA police za koje vidim da su već savjetovane:
https://www.google.hr/search?q=ikea+...dge+kids+books
Bile su nam odlične za priče, stavili smo ih u visinu da ih djeca mogu sama uzimat i slagat natrag. Kasnije smo ih skinuli jer smo napravili krevete na kat i promijenili raspored, ali svakako ih preporučam.
Čini mi se onaj zid ispod prozora zgodan za napravit malu biblioteku i kreativni kutak. Našima je jako važno da mogu sve sami dohvatit, a čak uživaju i u spremanju kad im je sve u njihovoj visini. :klap:
Ja bih preporučila, ako je ikako moguće, maknut visoki namještaj s tog prozorskog zida. Mislim da bi vizualno bilo ljepše, pogotovo kad stigne Stuva klupica, čini mi se odmah veći prostor.
Što se ostalih zidova tiče, mislim da možeš tu stavit kakvo ukrasno ogledalo/njene radove/obiteljske slike na visinu koja nije njoj na dohvat.

Nisam ni ja za ugradbeni namještaj u dječjim sobama, blažena IKEA s ovakvim rješenjima. Mi smo sobu do sad jedno 5 puta okrenuli jer uvijek prostor podređujemo stanarima a ne obrnuto. Tako da je bilo jedno kad smo imali puzača, drugo kad smo krenili s odvikavanjem od pelena , treće kad je mlađi počeo spavat na donjem katu itd. A kad doneseš kakvu novu veću igračku/skladišni prostor/novi tepih, učas provrtiš namještaj.
Brushkin is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2015., 11:32   #45
moja prijateljica ima potpuno ugradbenu dječju sobu sa 3 kreveta, 3 djece
soba je ista već 5 godina otkad je bilo samo jedno dijete pa do sad. apsolutno nemam zamjerku (osim na cijenu ali to je druga tema sad )
hoću reći, ako neko dovoljno daleko razmišlja i dovoljno dugoročno promisli, namještaj po mjeri apsolutno ima smisla
plus ako se radi o osobama koje nisu sklone čestim promjenama (sama sam jedna od tih)
s druge strane, treća prijateljica non stop nešto rotira mijenja, miče, dodaje. nju ne mogu zamisliti da stavi namještaj po mjeri bilo gdje
mali_cox is online now  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2015., 11:36   #46
Quote:
mali_cox kaže: Pogledaj post
moja prijateljica ima potpuno ugradbenu dječju sobu sa 3 kreveta, 3 djece
soba je ista već 5 godina otkad je bilo samo jedno dijete pa do sad. apsolutno nemam zamjerku (osim na cijenu ali to je druga tema sad )
hoću reći, ako neko dovoljno daleko razmišlja i dovoljno dugoročno promisli, namještaj po mjeri apsolutno ima smisla
plus ako se radi o osobama koje nisu sklone čestim promjenama (sama sam jedna od tih)
s druge strane, treća prijateljica non stop nešto rotira mijenja, miče, dodaje. nju ne mogu zamisliti da stavi namještaj po mjeri bilo gdje
Apsolutno se slažem. Ja imam sindrom tvoje prijateljice. Ove treće, jel.
Brushkin is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2015., 11:54   #47
I još samo da napišem za one led svjećice koje je netko stavio ranije; mi ih imamo omotane o jednu nogu kreveta na kat.


Nas su spašavale u fazama staha od mraka. Diskretne su, umirujuće i gasili smo ih čim bi mali zaspao (ne budi se po noći). Noćna svjetla imamo u par varijanti, bez njih bi vjerojatno obojica bila s nama u krevetu.
Brushkin is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2015., 12:59   #48
Quote:
mali_cox kaže: Pogledaj post
moja prijateljica ima potpuno ugradbenu dječju sobu sa 3 kreveta, 3 djece
soba je ista već 5 godina otkad je bilo samo jedno dijete pa do sad. apsolutno nemam zamjerku (osim na cijenu ali to je druga tema sad )
hoću reći, ako neko dovoljno daleko razmišlja i dovoljno dugoročno promisli, namještaj po mjeri apsolutno ima smisla
plus ako se radi o osobama koje nisu sklone čestim promjenama (sama sam jedna od tih)
s druge strane, treća prijateljica non stop nešto rotira mijenja, miče, dodaje. nju ne mogu zamisliti da stavi namještaj po mjeri bilo gdje
Ako je odma znala da ce imati troje dice, onda to ima smisla
Glupo kupovati nesto ako znas da ces za godinu dana morat baciti.

Ali na na to nekako gledam kao na kuhinje. Ako ti je zid tocno 3m kupiti ces kuhinju u ikei (ako ti pase, jel), a ako nije i imas posebne zahtijeve - raditi ces u stolara.

Npr ojfa nije mogla iskombinirati za svoj zid u spavacoj nista iz ikee pa je napravila fenomenalan ormar.
Ja sad, a i u buducim djecjim sobama mislim imati namjestaj iz ikee jer ce stati i nema mi smisla duplo placati ormar od 1,2m u stolara kad isti takav mogu dobiti za puno manje u ikei.
Dok sad u nasoj sobi imam ormar po mjeri jer na zid od 3,4m nisam mogla nista kupovno iskombinirati (ok, mozda bi se nesto dalo s kuhinjskim elementima ), ali zeljela sam iskoristiti cili zid i u sirinu i u visinu
__________________
we're not enemies, we just disagree
fasinain is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2015., 13:14   #49
znali su, naravno

mi smo mogli sinu u ikei kupiti ormar, stao bi. stol smo isto mogli iskombinirati kupovni. no krevet nismo mogli naći i kad smo već njega trebali raditi za nekoliko desetaka kuna razlike, a toliko je doslovno bila razlika između paxa i ovog što nam je stolar radio, bilo mi je bezveze kombinirati u tako maloj sobi svašta različito.
kod curice smo ormar ugradbeni napravili a ostalo je ikea krevet, stuva par elemenata i sitnice neke.
mali_cox is online now  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2015., 13:58   #50
offtopic: i mi smo htjeli tako odgajati curicu, ali je nismo dobili... dobili smo dva dečka, koje odgajamo u folu da nema pojma da je rozo boja za djevojčice, čak mu i kupimo nešto u toj boji (kutija za igračke, slamke, baloni, pojedine igračkice i sl.).. plišaci su mu jako jako dragi, spava s njima, nosi ih svuda sa sobom (ne sve odjedanput, mada bi htio da mu dozvolimo)...
vjerujem da će se to jako promijeniti kad krene u vrtić (ni on nema još 3 godine)

ribba police izgleda svi imamo kod nas se koristi upravo za dječju sobu, na njoj su slikovnice.. i da, smetaju me oštri kutevi, ali što mogu..
trdlo is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2015., 16:59   #51
naš ugradbeni je 70 cm dubok ali to nam je u biti jedini ormar u stanu pa smo htjeli da stanu i zimske jakne i kaputi u njega, a spavaća je velika pa smo mogli priuštiti tu dubinu. i da, nisam nalazila ništa u dućanima te dubine, a niti duljine (4.5 m), a bogme niti visine (htjela sam do stropa). zato ugradnja.

inače mi je isto ok ovo ako znaš da ćeš imat 3 djece dat napravit nešto što će odmah ostavit prostor za sve jer teško je ugurat 3 kreveta u neku prosječnu sobu. o ostalom da i ne govorimo (ormari, stolovi, igra) pa treba to dobro iskombinirat.

ja sam isto tip od mijenjanja, stalno bi nešto prevrtala ali se suzdržavam financija radi pa evo pronalazim ovak neka međurješenja tipa ovoga u kojem je namještaj nadogradiv (Stuva) ili multifunkcionalan (Kura) da mogu preokrenut sobu kad se zaželim promjena.

inače, dobro sam pazila da sve bude u njenoj visini jer mi je jako važno omogućiti joj samostalnost u vlastitom prostoru. svu odjeću i igračke u svojoj sobi može sama dohvatiti. tak bi i police stavila. ali ovaj zid ispod prozora mi se ne sviđa za to iz tri razloga: 1) iza Trofasta je veliki, visoki, ružni sivi radijator kojeg sam jedva dočekala nečime sakriti. 2) Ribba od 115 cm čak ne bi ni sala (do radijatora ima taman toliko), a i ako bi, stala bi samo jedna na visinu između Stuva klupe i prozorske daske. 3) soba je uska i dugačka (2.30x4.30), a ja težim kockastim prostorijama pa mi namještaj ispod prozora vizualno skraćuje sobu i time ju ujedno čini kockastijom.

e sad, ovo s oštrinom mi se ne sviđa s obzirom na poziciju na koju sam ju mislila stavit (prolazni zid iza vrata).

što se svjetlosti tiče... trenutno ima onu (zelenu!) buba-lampicu iz Ikee (of course) iznad kreveta. voli 'čitati' navečer (nakon što joj ja pročitam 2-3 pričice) pa joj to ostane upaljeno dok ne zaspi. a to je prilično slaba svjetlost. što preporučate za čitanje?
curious_I is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2015., 17:04   #52
meni je ta buba skroz ok za čitanje. mi ju imamo sad u sobi. nećemo ju nositi tamo, ali sam im isto te Smila uzela za tamo, njoj cvijet a njemu zvjezdicu. za čitanje pred spavanje je skroz ok meni svjetlost

nama je ribba ova isto u "prolaznom" dijelu sobe. soba je L oblika, ovaj dio koji sam ti postala je uži dio sobe, 190cm širok. i tu se zapravo samo prolazi. ne mislim da će rubovi ribbe biti jako problematični.
mali_cox is online now  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2015., 17:10   #53
ne znam, meni ta buba slaba... al ajd, ona bar još ne 'čita' slova pa se tješim da si ne kvari vid.

a vidjet ću za Ribbu, sad sam se baš zapalila. i već kombiniram gdje ju točno stavit da bude recimo druga polica po visini u ravnini sa budućim radnim stolom (koji će ići tamo gdje je sad mali stolić, tamo su i utičnica i internet priključak).
curious_I is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2015., 19:25   #54
Nama isto ta lampica dosta slaba, onako kao nocna lampica.. mozda zbog zarulje.. mi imamo halogenu, i nije za citanje, frendica ima led i veli da joj je prejaka..

Sent from my GT-I9195 using Tapatalk
__________________
naša patkica je stigla 22.09.09.......... još jedna krafnica stigla je 04.03.13.
dazzling is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2015., 19:47   #55
Mi imamo mjesec za čitanje i kao noćno svjetlo i jačina svjetla definitivno ovisi o žarulji, probali smo ih par prije nego sam našla neku koja mi nije prejaka za noćno svjetlo i uz sve smo dobro vidjeli čitati.
__________________
I'm not a conspiracy theorist, I'm a bullshit analyzer
Orlandica is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2015., 20:31   #56
a onda je valjda u žarulji stvar. imam običnu al najjaču što ide, 40W.
curious_I is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2015., 20:55   #57
mali cox, je li prijateljica i spol djece unaprijed planirala dizajnirajući sobu? ne znam kolika je ta soba, ali mislim da bi najstarijem bilo ugodnije imati više prostora prije nego što su se mlađi rodili umjesto što je otpočetka imao 2 kreveta i 2 ormara viška u sobi.
moj stariji ima sobu od 16,5 kvadrata i uskoro namjeravamo mlađeg prebaciti k njemu. s s još jednim krevetom i ormarom umjesto komode koju ćemo izbaciti - soba mi se čini duplo manja!
__________________
La vida es sueno T. 1.1.2009. M. 25.1. 2013.
Kakadu is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2015., 21:00   #58
mala je razlika među djecom dosta. mali je bio sam u sobi u kojoj je bio samo kinderbet i kutije s igračkama soba je stigla kad je drugo dijete bilo na putu. ali beba ionako dugo vremena bude s roditeljima u sobi pa je mali sam bio u dječjoj.
mali_cox is online now  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2015., 22:18   #59
a to s prostorom se može svakak sagledat. i kod nas bi bilo više prostora da sam joj uzela dječji krevet od 160 dužine i 70 širine, a ne odmah ovaj veliki 200x90. ili da sam uzela bar 200x80. ali nisam. ja želim da ima puno mjesta u krevetu. sad joj još ne treba baš toliko ali za koju godinu... znam koja je to ogromna razlika u par centimetara jer smo mm i ja par godina spavali na 140 cm, a sad smo na 180. nebo i zemlja! zašto ne ako stane. a ne da mi se mijenjat krevete stalno. ovak joj se i ja mogu nekad ubacit.

inače, ona i u dnevnoj ima još 2 velike 'igračke'. jedna je ona ploča za pisanje, a druga kućica-šator. ostalo je sve u njenoj sobi.
curious_I is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2015., 22:22   #60
ma ti manji kreveti su po meni bezveze totalno. ako već izlazi iz kinderbeta logično mi je da ide na normalan krevet
moji od svojih 18mj (sin) i 16mj (kćer) spavaju na normalnim krevetima. logičnije mi je da stane i roditelj s djecom još neko vrijeme.
ne znam, mi čitamo skoro svaku večer za laku noć i puno mi znači što se ne gužvam na nekom mini krevetiću
mali_cox is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:26.