Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Nasljeđivanje

Nasljeđivanje Oporuke, nužni dio, ostavinske rasprave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.01.2013., 11:17   #41
Trebaš dati malo više informacija.
Katrin is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2013., 19:09   #42
Quote:
kajic kaže: Pogledaj post
Molim pomoć,
Nakon smrti oca koji je živio u BIH i ostavinske rasprave održane u Bosni nasljedila sam dio novčanog nasljedstva što je on imao u banci.
Kada smo zvali da bi željeli doći i podignuti novce prvo su nam rekli da moramo doći svi zajedno i naravno donjeti rješenje, no međutim sada kad je moj brat zvao banku promjenila se je priča - rekli su mu da nemožemo podignuti novce već da svaki nasljednik mora u toj banci otvoriti svoj tekući rač., novci se uplaćuju na njega i što je najzanimljivije, mi te novce ne možemo dignuti tko zna koliko (mjesecima).


Sada me ustvari zanima da li nam ta banka to može raditi ili mi kao pravni nasljednici možemo jednostvano dignuti svoje nasljedstvo ?
pa zapravo znam da neke banke i kod nas imaju tu praksu, moraš otvoriti svoj račun i sa rješenjem o nasljeđivanju odeš tamo, ali trenutno ti prebace novac na tvoj račun
pruske is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2013., 14:47   #43
Zahvalna svima!!

Imam veliki problem!!Roditelji su umrli i sad treba da se provede ostavinska rasprava.Kuća ni zemlja nisu bili na njima već su bili na tetki i ako su oni pravili kuću i sve uredno otplatili tetki.Tetka je sve darovala mojoj sestri tako da ja ne dobijam ništa.Danas sam dobila dopis putem email od avdkokata moje sestre da se potpišem da mu dajem punomoć da i mene zastupa na ostavini.Zanima me dali ja imam neka prava pošto je roditeljska kuća ili da se potpišem na pisamce koje mi je advokat poslao!
Višnja45 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2013., 21:46   #44
Djed u BiH je umro davnih 80-ih godina i sve su naslijedili sinovi i postoji rješenje općinskog suda u Čapljini (ostavinska rasprava). Neke komade zemlje je naslijedio i moj otac (koji 50 godina živi u Hrvatskoj) i u tom selu u BiH svi (i stričevi) dobro znaju čiji je svaki komad zemlje i ne osporavaju "moje" vlasništvo (za sada). Vremenom, umiru stričevi-nasljednici, pa i moj otac, a u ostavinskoj raspravi mog oca (ja sam jedini nasljednik), nema pisanog traga o imovini/zemlji u drugoj državi (BiH). Znam da geometar nije izlazio na teren ali znam što je moje - u dobrom tradicijskom duhu, svaki komad zemlje ima svoje ime. Što mi je činiti i kako da se upišem u katastar i gruntovnicu? Ili je već prekasno?
KingCrimson is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2013., 15:03   #45
Quote:
KingCrimson kaže: Pogledaj post
Djed u BiH je umro davnih 80-ih godina i sve su naslijedili sinovi i postoji rješenje općinskog suda u Čapljini (ostavinska rasprava). Neke komade zemlje je naslijedio i moj otac (koji 50 godina živi u Hrvatskoj) i u tom selu u BiH svi (i stričevi) dobro znaju čiji je svaki komad zemlje i ne osporavaju "moje" vlasništvo (za sada). Vremenom, umiru stričevi-nasljednici, pa i moj otac, a u ostavinskoj raspravi mog oca (ja sam jedini nasljednik), nema pisanog traga o imovini/zemlji u drugoj državi (BiH). Znam da geometar nije izlazio na teren ali znam što je moje - u dobrom tradicijskom duhu, svaki komad zemlje ima svoje ime. Što mi je činiti i kako da se upišem u katastar i gruntovnicu? Ili je već prekasno?
Ima li netko ideju?
KingCrimson is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2014., 12:44   #46
1. Molim vas što je to međunarodni smrtni list i gdje se vadi?
2. Moj ujak je preminuo u SADu gdje je i živio i ja sam mu najbliži rod.
Kako bih se mogla uključiti u ostavinsku raspravu u SAD, gdje da se obratim
i imam li po američkim zakonima pravo na "nužni dio"?
francine55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2015., 12:22   #47
Nasljedstvo u Australiji

Pozdrav svima.
Molim sve dobre ljude koji bi mi mogli pomoći neka mi se jave.

Od moga djeda brat je nedavno preminuo u Australiji.Policija je javila australskoj ambasadi u Zagrebu da me obavjeste o njegovoj smrti te su mi rekli da se moram javiti policiji u Brisbanu.
Od sve ostale familije on je kontaktirao samo sa mnom.
Australija zahtjeva da ja platim troškove sahrane ili kremiranja a ja jednostavno da ne lažem nemam novaca za to jer i tako sam ovisila o njegovoj pomoći koju mi je slao.
Pošto se preko mjesec dana njegovo tjelo nalazi tamo u državnoj hladnjači a ja ovdje nemam mira zato što nije sahranjen ja sam odlučila ovdje posuditi novac i platiti njegovo kremiranje jer drugog izbora očito da nemam.
On ima i živoga brata tamo ali policija jednostavno ne želi s nikom kontaktirati osim samnom.Želim reći ja mu nisam najbliži rođak jer i moja majka i ujaci ovdje su živi i oni su mu bliža obitelj od mene ali Australci jednostavno kažu da oni njima ne mogu dati nikakve informacije te da sam ja ta koja s njima može kontaktirati.
E sad oni ne žele reći dali postoji oporuka i dali sam ja nasljedila njegovo imanje i novac ali mi kažu da ja tamo moram naći odvjetnika i staviti njegovu kuću na prodaju i pobrinuti se za njegove račune da budu zatvoreni te da sve što nije plaćeno bude plaćeno.
Ja im na to odgovaram da ja nisam njegova najbliža rodbina međutim oni inzistiraju da ja to moram napraviti a sa odvjetnicom moje ostale obitelji ne žele ni komunicirati.
Zar je moguće da oni znaju možda za oporuku a ne žele to reći i što će se dogoditi ako ja stavim kuću na prodaju i sve sredim a kasnije se sazna da postoji oporuka i da oporučno sve nasljeđuje netko drugi.
Molim vas ako mi netko može pomoći neka mi se javi je ovo je prevelik pritisak na mene i već postajem očajna.
Bobyca is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2015., 12:30   #48
ne žele razgovarati s bližom rodbinom niti s odvjetnikom? ZAŠTO? nije li ti to dovoljno?

s kime ti to točno komuniciraš? na koji način?

jesi li se čula s njegovim bratom u Au?

Zadnje uređivanje uzadnjicas : 07.01.2015. at 12:37.
uzadnjicas is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2015., 12:58   #49
Da ne žele,ja komuniciram tamo sa policijom u stvari sa gospođom koja radi u policiji a koja je zadužena za njegov slučaj.
Tek su mi prije 2 dana javili da je kuća njegova a kažu da ne znaju i još nisu otkrili u kojoj banki ima otvorene račune.
Ja razumijem što mi želiš reći ispada da mi je ona pola toga već rekla međutim ja moram biti oprezna i ne mogu riskirati,bojim se da ću si nabiti troškove a poslje neću imati to kako vratiti.
dali oni uopće mene smiju pozivati da dođem i da nađem odvjetnika ako nisu sigurni da je to moje!?
Bobyca is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2015., 13:27   #50
još jednom ponavljam, mislim da me nisi shvatila: na koji način znaš 100% identitet osobe s kojom komuniciraš? to što ti netko preko emaila kaže da radi u policiji - to ne znači ništa. ja radim u NASI, ali ne mogu sad dulje pričat jer moram u šatl.

jesu li ti rekli da si ti executor of the will? to su inače uvijek advokati, pravnici. da postoji oporuka kontaktirao bi te odvjetnički ured koji je sastavljao oporuku i oni bi ti rekli tvoja prava i obaveze.

jesi li kontaktirala bilo koga od rodbine u Australiji da provjeriš istinitost svega ovoga?
uzadnjicas is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2015., 13:33   #51
Da, netko te zajebava i na neki način pokušava prevariti.

Stupi u kontakt s ostatkom obitelji i nađite odvjetnika koji će vam riješiti ostavinu. Ovoj osobi koja te zivka reci da je prijavljena australskoj policiji, a možeš to zaista i učiniti, preko tog odvjetnika - kad ga nađete
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2015., 13:35   #52
On nije komunicirao sa rodbinom u Australiji 40 godina.Ja sam im javila da je umro.Oni su se isto javili vlastima međutim nisu ništa saznali.
Telefonski sam komunicirala sa policijom sa gospođom koja vodi ovaj slučaj.Komuniciramo i na e-mail.
Kontaktirao me i je mrtvozornik iz suda.
nisu mi rekli da postoji oporuka u tom i je problem oni samo mene smatraju kao next of kin (najbliži rođak) ja njima dajem do znanja da ja po pravilu nisam njemu najbliži rođak moja majka i njegov brat moji ujaci su njemu bliži rod međutim oni ne komuniciraju s njima nego samo sa mnom ako me razumiješ.
Za oporuku kažu da ne znaju dali postoji niti me je itko kontaktirao od odvjetnika u tome i je problem.
Bobyca is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2015., 13:39   #53
Quote:
kemik kaže: Pogledaj post
Da, netko te zajebava i na neki način pokušava prevariti.

Stupi u kontakt s ostatkom obitelji i nađite odvjetnika koji će vam riješiti ostavinu. Ovoj osobi koja te zivka reci da je prijavljena australskoj policiji, a možeš to zaista i učiniti, preko tog odvjetnika - kad ga nađete
Ta osoba i radi u policiji jer ja sam se morala javiti policiji i tražiti nju.
Dobila sam i potvrdu o smrti od nje i sve mislim žena mi je pomogla koliko je mogla zaista samo ja nisam sigurna da je sve pripalo meni.
A što se tiče rodbine u Australiji njih baš i ne zanima šta će biti i tko će ga sahraniti čak su mi rekli da oni nemaju novaca da ga sahrane što je čista laž pa nije nitko toliko glup da povjeruje u to.
Bobyca is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2015., 13:48   #54
na osnovu čega je policija u Au znala da se tebi treba javiti? nisi mi odgovorila kad sam pitao ZAŠTO, tu se očito ne razumijemo, ne pitam retorički nego što su ti rekli.

u slučajevima kad se doista nema novaca za sahranu to plati država, proda imovinu i namiri troškove pokopa iz toga, a razliku, ako je ima, bi trebali poslati nasljedniku, ili next of kin ili po oporuci ili ide državi ako nema ni jednog ni drugog.

to da postoje dva sudionika prevare isto nije nemoguće, jedan da se pravi da je u policiji drugi da je mrtvozornik. ni u ludilu nemoj nikom slati nikakve pare odavde. ako je sve istina, neka oni naprave to što sam napisao da je uobičajena procedura.
uzadnjicas is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2015., 13:57   #55
Quote:
uzadnjicas kaže: Pogledaj post
na osnovu čega je policija u Au znala da se tebi treba javiti? nisi mi odgovorila kad sam pitao ZAŠTO, tu se očito ne razumijemo, ne pitam retorički nego što su ti rekli.

u slučajevima kad se doista nema novaca za sahranu to plati država, proda imovinu i namiri troškove pokopa iz toga, a razliku bi trebali poslati nasljedniku, ili next of kin ili po oporuci ili ide državi ako nema ni jednog ni drugog.
Kažu da su me našli tako što su našli moja pisma kod njega.
U pismima je bilo vidljivo da smo mi rodbina.
Ja već mjesec dana njima govorim da ja nemam novaca da ga sahranim međutim oni mene pritišću da ja kao next of kin to moram paltiti.
Vidi ovdje postoji puno nejasnoća na koje ni ja sama ne znam odgovor ali smatram da me nitko nema pravo pozivati da dođem tamo i snosim troškove ako ja zaista nisam nasljednik.

Zašto?Neznam ni ja zašto.
Bobyca is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2015., 14:02   #56
pozvati te ima pravo svatko na svašta - to ne znači da ti moraš prihvatiti poziv. nemaš novaca i gotova priča. nisi next of kin pa da ćeš automatski naslijediti bilo kakvu imovinu. da je policija pronašla oporuku rekli bi ti to. znači, ništa, jbga.
uzadnjicas is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2015., 14:07   #57
Quote:
uzadnjicas kaže: Pogledaj post
pozvati te ima pravo svatko na svašta - to ne znači da ti moraš prihvatiti poziv. nemaš novaca i gotova priča. nisi next of kin pa da ćeš automatski naslijediti bilo kakvu imovinu. da je policija pronašla oporuku rekli bi ti to. znači, ništa, jbga.
Da vjerovatno je tako mislim da ću se samo psihički iscrpiti a na kraju neću dobiti ništa.
Bobyca is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2015., 14:15   #58
gle. čovjek ima bliži krvni rod od tebe, i to tamo u Australiji. ako itko MORA platiti te troškove to su oni. oni su i automatski nasljednici, osim ako si ti navedena izričito kao jedini nasljednik u oporuci. ali čak i ako jesi navedena kao nasljednik, ni tada nije sistem da oporuka vrijedi samo ako ti podneseš troškove sahrane. nema toga u realnosti, prvo plati da dobiješ kasnije novce. to je trik prevaranata na koji nasjedne masa ljudi. ako ima imovine veće vrijednosti od pokopa, nasljednici će to dobiti.

pusti ti državne službe neka odrade svoj posao. lijepo im javi imena i adrese ljudi koje znaš da su mu najbliži rod i zaboravi na cijelu priču.
uzadnjicas is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2015., 15:05   #59
brate mili, pokojnu braću od pokojnog djeda skoro ili doslovno nisam poznava a svi živili u Hrvatskoj... Što u ti dodješ? Pranećakinja To ti dodje da si mu ništa mada opet vi ste možda neki izuzetak pošto vidim da ste bili u nekim odnosima, da te pomoga i sl. Kao prvo tribalo bi se informirat kakvi su doli zakoni, tko što nasljeđuje i sl. Ako je ostavio poruku valjda se i to može nekako saznati
Nosonja_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2015., 03:41   #60
Quote:
Bobyca kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima.
Molim sve dobre ljude koji bi mi mogli pomoći neka mi se jave.

Od moga djeda brat je nedavno preminuo u Australiji.Policija je javila australskoj ambasadi u Zagrebu da me obavjeste o njegovoj smrti te su mi rekli da se moram javiti policiji u Brisbanu.
Od sve ostale familije on je kontaktirao samo sa mnom.
Australija zahtjeva da ja platim troškove sahrane ili kremiranja a ja jednostavno da ne lažem nemam novaca za to jer i tako sam ovisila o njegovoj pomoći koju mi je slao.
Pošto se preko mjesec dana njegovo tjelo nalazi tamo u državnoj hladnjači a ja ovdje nemam mira zato što nije sahranjen ja sam odlučila ovdje posuditi novac i platiti njegovo kremiranje jer drugog izbora očito da nemam.
On ima i živoga brata tamo ali policija jednostavno ne želi s nikom kontaktirati osim samnom.Želim reći ja mu nisam najbliži rođak jer i moja majka i ujaci ovdje su živi i oni su mu bliža obitelj od mene ali Australci jednostavno kažu da oni njima ne mogu dati nikakve informacije te da sam ja ta koja s njima može kontaktirati.
E sad oni ne žele reći dali postoji oporuka i dali sam ja nasljedila njegovo imanje i novac ali mi kažu da ja tamo moram naći odvjetnika i staviti njegovu kuću na prodaju i pobrinuti se za njegove račune da budu zatvoreni te da sve što nije plaćeno bude plaćeno.
Ja im na to odgovaram da ja nisam njegova najbliža rodbina međutim oni inzistiraju da ja to moram napraviti a sa odvjetnicom moje ostale obitelji ne žele ni komunicirati.
Zar je moguće da oni znaju možda za oporuku a ne žele to reći i što će se dogoditi ako ja stavim kuću na prodaju i sve sredim a kasnije se sazna da postoji oporuka i da oporučno sve nasljeđuje netko drugi.
Molim vas ako mi netko može pomoći neka mi se javi je ovo je prevelik pritisak na mene i već postajem očajna.
Pitaj ih koja je pravna osnova da tebe prozivaju, neka ti posalju skeniran ili kako god, prijepis nekog rjesenja od tamo, ne mogu te oni tako samo zvati. Pitaj neka ti daju link zakona po kojima bi ti trebala snosit troskove. I ne znam kakva veze ima policija s tim, osim ako se radi o nasilnoj smrti hmm.

ja isto mislim da te varaju, nisam sigurna da itko ima zakon da prije nasljeduje unuka od brata nego sam brat -.-
reci kod nas u ambasadi situaciju pa ako preko njih dobijes sve podatke, neka ti i osmrtnicu posalju, onda ces znati dalje.
__________________
život je san.
Liza11 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:51.