Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Fotografija

Fotografija Fotografiram. Dakle, svijet postoji.
Podforumi: Foto natječaji, Fotoaparati i oprema, Video

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.12.2013., 22:59   #481
Zanima me koliko otprilike košta izrađivanje plakata/postera u veličini recimo 50 x 100 cm. Trebaju mi neke slike za spavaću sobu, a kako ne mogu naći ništa gotovo, izradila bih si neke s interneta i onda stavila u okvir normalno Pliz odgovor
__________________
Osmijeh je jeftin način da popraviš svoj izgled :))
Sofia Victoria is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2013., 07:44   #482
Quote:
Sofia Victoria kaže: Pogledaj post
Zanima me koliko otprilike košta izrađivanje plakata/postera u veličini recimo 50 x 100 cm. Trebaju mi neke slike za spavaću sobu, a kako ne mogu naći ništa gotovo, izradila bih si neke s interneta i onda stavila u okvir normalno Pliz odgovor
Ako printaš na inkjet printeru cijena ovisi o kvaliteti papira. U B nula studiju 50x100 cm dođe 85 do 250 kn
Printanje postera je jeftinije ali sam zaboravio tko to radi.
mislavf is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2013., 14:07   #483
Quote:
mislavf kaže: Pogledaj post
Ako printaš na inkjet printeru cijena ovisi o kvaliteti papira. U B nula studiju 50x100 cm dođe 85 do 250 kn
Printanje postera je jeftinije ali sam zaboravio tko to radi.
Hvala, zapravo da, ja bih poster koji bi mogla uokviriti kao sliku. Raspitam se još.
__________________
Osmijeh je jeftin način da popraviš svoj izgled :))
Sofia Victoria is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2014., 21:54   #484
hello svima!
nova sam na forumu pa se teze snalazim. Koji foto studio/radnja je najbolji ta razvoj analognog filma???
I ako netko zna, gdje se moze kupiti i razviti crno bijeli analogno film. Lokacija-Zagreb.
Puno hvala
Dragonflyina is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2014., 21:58   #485
Quote:
Dragonflyina kaže: Pogledaj post
hello svima!
nova sam na forumu pa se teze snalazim. Koji foto studio/radnja je najbolji ta razvoj analognog filma???
I ako netko zna, gdje se moze kupiti i razviti crno bijeli analogno film. Lokacija-Zagreb.
Puno hvala
onaj doma Foto Centar u Ilici, a za kupiti Praxis u Hebrangovoj 18, iako im je nesto slabija ponuda u zadnje vrijeme, prekjucer nisu imali Deltu 100 u 120
Pipi97 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2014., 20:45   #486
Quote:
Pipi97 kaže: Pogledaj post
onaj doma Foto Centar u Ilici, a za kupiti Praxis u Hebrangovoj 18, iako im je nesto slabija ponuda u zadnje vrijeme, prekjucer nisu imali Deltu 100 u 120
puno hvalaaaaaa
Dragonflyina is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2014., 14:21   #487
Quote:
Dragonflyina kaže: Pogledaj post
Koji foto studio/radnja je najbolji ta razvoj analognog filma???
To je najbolje napraviti doma, sam - samo tako možeš dobiti izgled koji želiš/tražiš. Crno-bijeli film je raw format, odabirom razvijača, dužinom i načinom agitacije, temperaturom vode i kemije, svime utječeš na finalni izgled negativa.

Al generalno, ako ne možeš/znaš razvijati sam/a doma - foto-studio Centar, Ilica 34. Jedan jedini foto-studio u Zagrebu koji to radi (bar kolko ja znam - svi koji nude i to, zapravo samo šalju ovima na razvijanje).

Također, postoje crno-bijeli filmovi koji se razvijaju kao obični kolor filmovi, te možeš razvidi bilodi - čak i u DMu. Ak trebaš to, traži Ilford XP2 Super i Kodak BW400 CN filmove.

Quote:
Dragonflyina kaže: Pogledaj post
I ako netko zna, gdje se moze kupiti i razviti crno bijeli analogno film. Lokacija-Zagreb.
I Praxis (Hebrangova 18) i foto-studio Centar prodaju i crno-bijele filmove.

Iako, tehnički, možeš i običan kolor film razviti u crno-bijeloj kemiji...
elkarrde is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2014., 21:01   #488
Ne znam da li je ovo prava tema za moju situaciju, ali prošli tjedan sam naručila razvijanje digitalnih fotki preko dm-a (cewe) danas su mi stigle i neugodno sam iznenađena rezultatom. Sve su boje prezasićene, a osobito lica, koža (svi izgledamo ili iskvarcano ili kao kronični alkosi sa crvenilom u licu) i uz to su uopće lica nekako razlivena. Fotke nisu ni nekvalitetne, niti sam prčkala po saturaciji u obradi, gledala sam ih barem na pet različitih monitora i svuda su savršeno normalne. Ljudi su čak prilično blijedi u licu na fotkama.

Mene zanimaju dvije stvari, ako mi netko zna reći. Šta mislite zašto i kako se to uopće dogodilo i kako ubuduće izbjeći takav problem? I da li je netko od vas reklamirao fotke cewe-u i kako im je to prošlo?
Ja sam im odmah proslijedila mejl sa žalbom jer pretpostavljam da nema smisla da gnjavim tete u dm-u sa tim.
kachunchica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2014., 12:43   #489
Sređujem sobu i sad bi htio izraditi nekoliko fotografija.
Do sad sam samo izrađivao u 20x30, pa me zanima jel u Ilici mogu izraditi i staviti na kapafix recimo 40x60 (ako je 2:3) ili recimo 30x30, 50x50 (ako je 1:1)?
sneak is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2014., 10:55   #490
Gdje povoljno a kvalitetno izraditi fotke?
Slikane mobom i digitalnim foticem..
Znaci odnesem usb i da izrade fotke..
Zagreb-Zagorje
huskybucka is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2014., 12:37   #491
Quote:
huskybucka kaže: Pogledaj post
Gdje povoljno a kvalitetno izraditi fotke?
Slikane mobom i digitalnim foticem..
Znaci odnesem usb i da izrade fotke..
Zagreb-Zagorje
Foto-studio Centar, Ilica 34, Zagreb.
Za njih provjereno znam da rade jako dobro.
elkarrde is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2014., 01:25   #492
Koja je cijena printanja fotografija u A3 formatu, a koja je cijena izrađivanja slike takve velicine u foto studiju?
ljerkica is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2014., 23:40   #493
Pozdrav, molio bih preporuku, koja bi mi bila dobra opcija gdje u ZG kvalitetno i povoljno izraditi digitalne fotografije (9x13)? Naime, godinama mi se skupljaju fotografije i sada kada se ukupno sagleda u pitanju je veca kolicina, vec neko vrijeme planiram to poceti polako razvijati i sada sam konacno odlucio krenuti s time. Fotografija u fizickom obliku je za mene zakon, sve ovo u digitalnom obliku je bezveze, da se tako izrazim. Zahvaljujem.
__________________
The Truth Is Out There
Aeternus is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2014., 11:57   #494
bok, zna li netko di se mogu izraditi analogne i digitalne fotografije u dobroj kvaliteti? dobila sam zelju da opet lijepim fotografije u albume ,a ne da ih drzim u kompu ili na cd-u. jos me zanima sto znaci kada nude izradu fotografija standard i premium?
goddesoflove is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2014., 16:36   #495
Budući da planiram opet ići na prijemni na ADU snimanje (3. sreća) i kako sam počeo slikati analogno... Zanima me proces izrade fotografija, old skul. Znači i crno bijelo i u boji, analogne dakako. Ono što mie ova starija ekipa rekla je da mi je lakše u crno biloj razviti sam, a da je za boju puno kompliciranije to izvesti.

Jesu li u pravu? Što mi je potrebno?

Kolko sam skužio, treba mi sljedeće...

Za izradu negativa: Fiksir, razvijač, ona jaketica da namontiram film, i one tubice (ispričavam se na nekorektnim terminima, totalni sam idiot što se tiče analogne fotografije, zato i pitam jer se želim naučiti)
A za samu izradu fotografije opet neke kemikalije, ona neka lampa, crna komora?

Fala unaprid
propala budala is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2014., 20:12   #496
Quote:
propala budala kaže: Pogledaj post
Budući da planiram opet ići na prijemni na ADU snimanje (3. sreća) i kako sam počeo slikati analogno... Zanima me proces izrade fotografija, old skul. Znači i crno bijelo i u boji, analogne dakako. Ono što mie ova starija ekipa rekla je da mi je lakše u crno biloj razviti sam, a da je za boju puno kompliciranije to izvesti.

Jesu li u pravu? Što mi je potrebno?

Kolko sam skužio, treba mi sljedeće...

Za izradu negativa: Fiksir, razvijač, ona jaketica da namontiram film, i one tubice (ispričavam se na nekorektnim terminima, totalni sam idiot što se tiče analogne fotografije, zato i pitam jer se želim naučiti)
A za samu izradu fotografije opet neke kemikalije, ona neka lampa, crna komora?

Fala unaprid
Tu ti nacrtano, mozda mozes prevest ili nades na eng.
http://www.sr71.dyndns.info/info--filmentwicklung.php
__________________
Albert Einstein:
"Zdrav razum je gomila predrasuda, stečenih do 18 godine zivota."
amadeus65 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2014., 21:09   #497
Quote:
propala budala kaže: Pogledaj post
Budući da planiram opet ići na prijemni na ADU snimanje (3. sreća) i kako sam počeo slikati analogno... Zanima me proces izrade fotografija, old skul. Znači i crno bijelo i u boji, analogne dakako. Ono što mie ova starija ekipa rekla je da mi je lakše u crno biloj razviti sam, a da je za boju puno kompliciranije to izvesti.

Jesu li u pravu? Što mi je potrebno?

Kolko sam skužio, treba mi sljedeće...

Za izradu negativa: Fiksir, razvijač, ona jaketica da namontiram film, i one tubice (ispričavam se na nekorektnim terminima, totalni sam idiot što se tiče analogne fotografije, zato i pitam jer se želim naučiti)
A za samu izradu fotografije opet neke kemikalije, ona neka lampa, crna komora?

Fala unaprid
nikakve lampe ni darkroom ako film u onoj vreći onda nema gašenja svjetla
Pipi97 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2014., 21:51   #498
Za negative sam donekle upoznat sa postupkom, ali što je sa samom izradom fotografije, printom? Postoje li drastične razlike u printanju kolora i cb? Znači, pričamo old skul
propala budala is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2014., 22:15   #499
Quote:
propala budala kaže: Pogledaj post
Za negative sam donekle upoznat sa postupkom, ali što je sa samom izradom fotografije, printom? Postoje li drastične razlike u printanju kolora i cb? Znači, pričamo old skul
Printanje colora je jos kompliciranije od razvijanja filma, mozes zaboravit.
Za CB trebas jos aparat za povecavanje, printanje je jednostavnije, jel imas kontrolno svjetlo pa vidis dok se razvija. Ali vise ulaganja.
__________________
Albert Einstein:
"Zdrav razum je gomila predrasuda, stečenih do 18 godine zivota."
amadeus65 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2014., 23:02   #500
Quote:
amadeus65 kaže: Pogledaj post
Printanje colora je jos kompliciranije od razvijanja filma, mozes zaboravit.
Za CB trebas jos aparat za povecavanje, printanje je jednostavnije, jel imas kontrolno svjetlo pa vidis dok se razvija. Ali vise ulaganja.
da, to sam čuo i od ove ekipe za printanje colora. znači printanje cb-a je sasvim realna opcija. tnx
propala budala is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:40.