Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.11.2010., 16:33   #81
plot revealed...?

Quote:
There is a rumor going around that "The Dark Knight Rises" will be based on "Prey," a storyline that appeared in "Legends of The Dark Knight" comic book issues #11-15. If you look at the story, all the previous rumors fall nicely into place.

"Prey" features prominent Gotham psychiatrist Dr. Hugo Strange, who uses his influence on the mayor to form a task force to capture the vigilante Batman, the object of Strange's obsession. Heading this task force is the newly promoted Commissioner Gordon, who must weigh his responsibilities to Gotham against his loyalties to Batman. Meanwhile, Dr. Strange deduces Batman's true identity and plays mind games with him, finally attempting to kill the Dark Knight in order to become him.

At the end of "The Dark Knight," Lt. Gordon (Gary Oldman) becomes Police Commissioner, while Batman is considered a criminal. This sets up "Prey" perfectly. In addition, it was previously rumored that Tom Hardy will be playing Hugo Strange. That also fits. And it was said (and hinted in "The Dark Knight") that Catwoman will show up. That fits as well, since Catwoman is part of "Prey."

Finally, Teresa Palmer (The Sorcerer's Apprentice) has been campaigning to play Talia al Ghul, the daughter of Ra's al Ghul, a character from "Batman Begins." Since this is the last installment (according to Christian Bale), having Talia al Ghul would tie up the trilogy nicely.

The story has no room for The Joker or The Riddler, both characters that Nolan said he will not use in "The Dark Knight Rises."

Source: ScriptFlags
__________________
I am he the bornless one, the fallen angel watching you...
evil bastard is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2010., 17:36   #82
Quote:
*Raskoljnikov* kaže: Pogledaj post
Evo batmanoljupci i nolanoljupci; još nas dobrih 21 mjesec dijeli od ovog filma ali do tada si možemo ovdje kratiti vrijeme.

Kao prvo, skidam kapu što se ne ide ziheraški te je Riddler otpisan.
S obzirom na listu negativaca koji su do sada otpisani ili iskorišteni, nameće se pitanje koliko će uopće faktor negativca ovdje uopće biti bitan.
Dugo brate...
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2010., 17:43   #83
Quote:
Deckard kaže: Pogledaj post


Nekoliko zanimljivih koncept/fake postera dok se treći dio trebao zvati Gotham City - ne izgledaju loše (a i ime je bilo bolje)
Ako je ovo Catwoman,jako sam razočaran,ona je uvijek bila oličenje seksipila...

A i ova Jokerova pomoćnica(zaboravih ime) mi je ovdje ružna...
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2010., 21:57   #84
http://www.mtv.com/videos/movies/600...-returns.jhtml
yay is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2010., 23:43   #85
Quote:
*Raskoljnikov* kaže: Pogledaj post
Evo batmanoljupci i nolanoljupci; još nas dobrih 21 mjesec dijeli od ovog filma ali do tada si možemo ovdje kratiti vrijeme.

Kao prvo, skidam kapu što se ne ide ziheraški te je Riddler otpisan.
S obzirom na listu negativaca koji su do sada otpisani ili iskorišteni, nameće se pitanje koliko će uopće faktor negativca ovdje uopće biti bitan.
A ljudi moji, meni su prva dva nolanova Batmana savršenstvo i sve sto zelim je jos jedna vrhunska FILMČINA da zaokruzi tri filma u nesto sto ce nam svima ostat za sva vremena...

Mene mnogi "razapnu" kad kažem da mi je Begins bolji od TDK, TDK je remek djelo, ali meni je malčice draži Begins, jer mi je dao nekoliko sto kazu ameri: "goosebumps", probudio je u meni ponovno onu zaljubljenost u Batmana kao junaka, a uzevsi u obzir koliko ga je Nolan prikazao na totalno drugi, realni način, bila je to ljubav na prvi pogled, pogleda sam ga 5 puta
Cro-Bro is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2010., 01:23   #86
Makar ja i dalje preferiram TDK, moram priznati da od kada sam pogledao BB vratio sam se u dane djetinjstva kada sam bio lud za serijom Adama Westa te Burtonovim Batmanom.
S TDK-om Nolan je učinio pravu malu revoluciju s čitavim žanrom i mislim da se već sada jasno može osjetiti razlika u filmskom svijetu prije i nakon TDK-a.
Od trećeg film također očekujem mnogo i to prije svega zato što se radi o finalu, dakle ovdje će se priča zaokružiti i zapečatiti što uvijek ostavlja veliki potencijal za nešto veliko i pamtljivo. A onda kada su uzme u obzir da je Nolan u igri te da je sam izjavio kako nikada ne bi snimio treći dio kada ne bi smatrao da je priča dovoljno dobra, sasvim opravdano mogu očekivati mnogo od ovog filma; čak i više nego li od TDK-a.
*Raskoljnikov* is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2010., 11:42   #87
Deckard, hvala na slikicama...izgleda fora, iako je žena mačka čudna. možda je sve skupa već malo isforsirano, a i Dark Knight je zaokrenuo serijal u smjeru kojeg nisam priželjkivao, no svejedno se veselim kad vidim nešto vezano uz Batmana.
__________________
"How the hell do I know why there were Nazis? I don't know how the can opener works!"
jonsi07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2010., 11:55   #88
Quote:
*Raskoljnikov* kaže: Pogledaj post
S TDK-om Nolan je učinio pravu malu revoluciju s čitavim žanrom i mislim da se već sada jasno može osjetiti razlika u filmskom svijetu prije i nakon TDK-a.

Možda bi mogao ukazati na razlike u filmskom svijetu nastale radi filma "Dark Knight"?
Tomislav B is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2010., 12:43   #89
Mislim da bi Christina bila savršena Poison Ivy:

OzzyTheMan is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2010., 14:14   #90
Quote:
Tomislav B kaže: Pogledaj post
Možda bi mogao ukazati na razlike u filmskom svijetu nastale radi filma "Dark Knight"?
Na kompletan stripovski žanr se gleda drukčije.
TDK nije započeo taj trend ali se je označio kao njegov vrhunac; nakon njega, uvedeno je za kategoriju najboljeg filma 10 kandidata umijesto dosadašnjih pet. Mnogi utjecajni kritičari (među kojima je i Peter Travers) podržavali su da se TDK nominira za najbolji film. Akademija se je pokazala konzervativnom isto kao i u vrijeme Blade Runnera i 2001 Odiseje te je čisto zbog žanrovskih predrasuda zaobišla film koji je u godini 2008. po mogim respektabilnim medijima bio najbolje ostvarenej koje je Hollywood ponudio.
Nakon TDK-a, WB se je odvažio renovirati Superman franšizu te je čak angažirao Nolana kao glavnog producenta i savjetnika, Marvel se je odlučio za reboot Spidermana koji bi trebao ići stopama sličnim Nolanovim, Watchmeni su konačno zaživili na velikim ekranima nakon što je postalo društveno poželjno da stripovske adaptacije napuste svoju koncentriranost na zabavu i okrenu se prema nešto mračnijim i ozbiljnijim vodama.
I na kraju krajeva, da nije bilo TDK-a, možete se kladiti da Inception ne bi doživio ovoliki uspjeh niti bi Nolan, uz Jamesa Camerona, postao najprofitabilnije holivudsko ime.
*Raskoljnikov* is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2010., 17:16   #91
Složio bih se da je utjecao na žanrovske trendove, ali pretjerano je govoriti o unošenju razlike u filmski svijet.

Inače, svaka mu čast na revitaliziranju čitave Batman franšize. Imati breme mrtvog serijala i loših prethodnika čini njegov uspjeh još većim
People Can Fly is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2010., 18:08   #92
Dark Knight je pokrenuo trend u žanru stripovskih ekranizacija da stripovske ekranizacije budu "ozbiljne" i "realne" . Ali to ne mora biti dobro, jer zašto stripovska ekranizacija ne bi bila- stripovska.

Kao usporedba: ekranizacija stripa "Fantom" (1996, Billy Zane) je odlična i baš kakva treba biti.
"Fantom" tv serija (2010) je unijela znatne promjene u koncept "Fantoma" sve u duhu Batman Begins, ali je baš radi toga puno lošija od originalnog Fantoma.
Tomislav B is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2010., 18:47   #93
Evo ljudi ja napravih FAN MADE TRAILER za The Dark Knight Rises, od raznih video isječaka Batmana, pa nemojte biti prekritični

The Dark Knight Rises (2012) - FAN-MADE Trailer
Cro-Bro is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2010., 16:37   #94
Za sada najbolji foršpan za ovaj film koji sam vidio. Istina da konkurencija nije jaka ali svaka čast!
*Raskoljnikov* is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2010., 16:43   #95
Quote:
Tomislav B kaže: Pogledaj post
Dark Knight je pokrenuo trend u žanru stripovskih ekranizacija da stripovske ekranizacije budu "ozbiljne" i "realne" . Ali to ne mora biti dobro, jer zašto stripovska ekranizacija ne bi bila- stripovska.

Kao usporedba: ekranizacija stripa "Fantom" (1996, Billy Zane) je odlična i baš kakva treba biti.
"Fantom" tv serija (2010) je unijela znatne promjene u koncept "Fantoma" sve u duhu Batman Begins, ali je baš radi toga puno lošija od originalnog Fantoma.
treba prepoznat koji strip se moze izvest uopce u ozbiljne, realne vode

nisu svi stripovi za takvu obradu, neki su jednostavno tu da budu smijesni i zabavni i bilo bi glupo od njih raditi triler/drame
anati is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2010., 18:06   #96
Nisam neki fan nolana, ali ima talenta te ga volim pogledati. Dobri su mi ovi novi Batmani, ali moj glas ide starijim jer imaju 5 puta bolju atmosferu i glumci su mi bolji. Ustvari, glumci su bolje odglumili baš po mom ukusu.
Promjena50 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2010., 19:07   #97
Quote:
*Raskoljnikov* kaže: Pogledaj post
Na kompletan stripovski žanr se gleda drukčije.
Potpis.

The Dark Knight je filmove koji su radjeni prema stripu digao na visi nivo i postavio visoke standarde u svetu filmova koji ce se raditi prema stripovima.

Quote:
amati kaže: Pogledaj post
treba prepoznat koji strip se moze izvest uopce u ozbiljne, realne vode

nisu svi stripovi za takvu obradu, neki su jednostavno tu da budu smijesni i zabavni i bilo bi glupo od njih raditi triler/drame
Ima tu istine, ali ne bi se slozio skroz vec pola-pola.

Zasto to kazem ? Pa zato sto se skoro sve odnosno vecina uz blage imene moze odraditi kao ozbiljan triler/drama. (na stripove mislim).

Quote:
Promjena50 kaže: Pogledaj post
Nisam neki fan nolana, ali ima talenta te ga volim pogledati. Dobri su mi ovi novi Batmani, ali moj glas ide starijim jer imaju 5 puta bolju atmosferu i glumci su mi bolji. Ustvari, glumci su bolje odglumili baš po mom ukusu.
Stariji imaju 5 puta bolju atmosferu ? Reci da se salis ?! Ne da nemaju 5 puta nego uopste nemaju bolju atmosferu.
Atmosfera u Begins iz 2005-e i TDK iz 2008-e je za sada u svetu filmova radjenim prema stripu nedostizna.
__________________
One day, we won't be able to close our eyes anymore.
Jacob J. Harper is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2010., 19:55   #98
Quote:
Jacob J. Harper kaže: Pogledaj post

Stariji imaju 5 puta bolju atmosferu ? Reci da se salis ?! Ne da nemaju 5 puta nego uopste nemaju bolju atmosferu.
Atmosfera u Begins iz 2005-e i TDK iz 2008-e je za sada u svetu filmova radjenim prema stripu nedostizna.
Gledam tvoje postove i vidim da si jako kompleksiran dečko. Postovi su ti ovo ili ovo te naravno nepoštivanje drugog mišljenja i čuđenje, ponovno ovo

Jel ti znaš normalno pisat ili što?

Da, stariji imaju bolju atmosferu isključivo zbog Gothama kojeg je Burton doveo do savršenstva. A ovo što je Nolan napravio sa Gothamom mi nije uopće sjelo makar su mi dobri to filmovi. Bolji mi je malo Begins, ali Burton je još nedostižan (tvoj rječnik) u atmosferi. Išla bi tako daleko te bi rekla da prva 2 Batmana imaju jednu od najboljih atmosfera ikada viđenih jer taj spoj sirovih ulica, magle, crnine te odlične muzike se rijetko viđa. Da, prva 2 Batmana su 5 atmosferičnija. Ti imaš svoje mišljenje i to je ok, ovo je moje.
Promjena50 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2010., 20:54   #99
Quote:
Tomislav B kaže: Pogledaj post
Dark Knight je pokrenuo trend u žanru stripovskih ekranizacija da stripovske ekranizacije budu "ozbiljne" i "realne".
zašto baš TDK, V for Vendetta je također ozbiljan i realniji od Dark Knighta a napravljen prije i po meni dosta bolji film
Han Solo is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2010., 21:04   #100
Quote:
Han Solo kaže: Pogledaj post
zašto baš TDK, V for Vendetta je također ozbiljan i realniji od Dark Knighta a napravljen prije i po meni dosta bolji film
V for Vendetta mi je stvarno barem duplo bolji. Ali da mi je Nolanov bolji od Burtonovog Batmana je, puno. No dobro, de gustibus non est disputandum.
__________________
"What manner of men are we then, if we do not have our reason," he said. "We are all no better than beasts in a jungle if that were the case. But we have reason, we can reason with each other and we reason with ourselves. To what purpose would I start all these troubles again, the violence and the turmoil?"
Master TBS is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:53.