Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.07.2007., 15:15   #221
Quote:
angie stone kaže: Pogledaj post
nisam dosad još kupovala te jednokratne.
aj javljaj kad stigneš kakvo će ti bit stanje sljedećih mjeseci , baš me zanima. pozdrav od ćorave
nema problema!!!!!!!!!!!!! Pozdrav od bivše čoravke!!!!
BUBAČ7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2007., 15:39   #222
e bubač kolko ti je godina mirovala dioptrija prije lasera? cuo sam da treba min 2 godine

taman kad mi 2 god miruje skoci
Il Bestione is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2007., 16:01   #223
Rasla mi je svake godine po malo! Doktor mi je rekao da nema veze jer se s laserom sve popravlja!
BUBAČ7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2007., 18:23   #224
Quote:
BUBAČ7 kaže: Pogledaj post
Rasla mi je svake godine po malo! Doktor mi je rekao da nema veze jer se s laserom sve popravlja!

e sad bio sam danas u specijaliste za oći i rekla mi je da skidanje dioptrije isušuje rožnicu i da to nije dobro jel da se skida neki zaštitni sloj pa da je samim tim gore i oko crvenije poslje skidanja dioptrije
sham69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2007., 18:47   #225
Quote:
sham69 kaže: Pogledaj post
e sad bio sam danas u specijaliste za oći i rekla mi je da skidanje dioptrije isušuje rožnicu i da to nije dobro jel da se skida neki zaštitni sloj pa da je samim tim gore i oko crvenije poslje skidanja dioptrije



ja idem u ponedjeljak na kontrolu pa ću zadavit sa svim mogućim pitanjima
angie stone is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2007., 08:39   #226
Quote:
sham69 kaže: Pogledaj post
e sad bio sam danas u specijaliste za oći i rekla mi je da skidanje dioptrije isušuje rožnicu i da to nije dobro jel da se skida neki zaštitni sloj pa da je samim tim gore i oko crvenije poslje skidanja dioptrije
Zato ti je bitna kontrola da se vidi koja ti je debljina rožnice! Nisu svi kandidati za laser!!!!! Normalna debljina je 5 npr. meni je 6 što mi omogućuje bolji oporavak i mogućnost da se po potrebi mogu još operirati! Naravno da će oko biti crveno i suho ipak je bila operacija!!!!!!!!!!!!! Meni ti je sada prošlo 8 dana od operacije, nakon operacije sam morala koristiti tri vrste kapi da održavam oko vlažnim! U očima na nekim mjestima imam podljeve krvi, a sada to prolazi !!!! Tijek oporavka je 2 tijedna!!!!!
BUBAČ7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2007., 18:16   #227
i jel ti oko još crveno čitao sam da može biti kroničnih upala oka nakon skidanja dioptrije i da oko može trajno bit isušeno i bit dcrveno jel tebi oko plave boje ili tamne
sham69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2007., 09:06   #228
Quote:
sham69 kaže: Pogledaj post
i jel ti oko još crveno čitao sam da može biti kroničnih upala oka nakon skidanja dioptrije i da oko može trajno bit isušeno i bit dcrveno jel tebi oko plave boje ili tamne
Ja ti imam smeđe oči ali jako osjetljive na svijetlost i bijelinu!!!!!
Danas je 13 dan od operacije i nestalo mi je crvenilo koje je nastalo tijekom operacije!!! Još uvijek koristim umjetne suze!! Poslje operacije su ti jako suhe oči i tada trebaš paziti da oko ostane vlažno zato koristiš gel i kapi !!! Sada stavljam po potrebi i kad se sjetim!! Vid je super jedino što više ne vidim tako dobro bubice koje sam prije vidjela ! Al još uvijek čitam neke redove koje moj brat koji ne nosi naočale ne može čisto vidjeti!!!! Što se upala tiče nisam ih imala mada sam se bojala da bi moglo doči do njih jer se vozim u autu sa klimom i na poslu buljim u komp. i naravno sjedim na propuhu !!! Jako sam zadovoljna sa svime ! ! ! Još sam uvijek navečer zbunjena kad nemoram skidati leće prije spavanja!!!
BUBAČ7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2007., 14:55   #229
ok hvala ti samo meni je dokotorica rekla da ja imam osjetljivo oko pošto je plave boje i da nije doboro skidati dipotriju jel poslje oko može postati još više osjetljivo
sham69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2007., 15:00   #230
Quote:
sham69 kaže: Pogledaj post
ok hvala ti samo meni je dokotorica rekla da ja imam osjetljivo oko pošto je plave boje i da nije doboro skidati dipotriju jel poslje oko može postati još više osjetljivo
Ak te zanima skidanje dioptrije! Kad ćeš moć odi na Kaptol na kontrolu besplatna je pa vidi! Ja sam ti imala više doktora i svako je govorio drugo!
BUBAČ7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2007., 17:25   #231
Ja sam tu korekciju napravila 2000. dioptrija mi se vratila na pola od onoga što sam imala tako da sad opet nosim leće. Najbitnija stvar je zdravo oko jer se stvari u protivnom itekako mogu zakomplicirati! Savjet iz prve ruke je da dva puta promislite prije odlaska na operaciju!
ivanicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2007., 18:20   #232
Quote:
ivanicar kaže: Pogledaj post
Ja sam tu korekciju napravila 2000. dioptrija mi se vratila na pola od onoga što sam imala tako da sad opet nosim leće. Najbitnija stvar je zdravo oko jer se stvari u protivnom itekako mogu zakomplicirati! Savjet iz prve ruke je da dva puta promislite prije odlaska na operaciju!
je ali meni su rekli da garantiraju da se dioptrija više neće vraćati a možda si skidala dioptriju a ona ti se još nije stabilizirala ili nisi imala više od 23 god kad si skidala deioptriju neznam ni sam što da mislim više užasno me smetasju leće a neki mi doktori govore da ne skidam dioptiju da to može izazvati poslje upale
sham69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2007., 08:07   #233
Ja imam petoro ljudi koji su bili u različito vrijeme na operaciji i nitko nema nikakvih problema . Od prvog koji je bio prošlo je 7 godina! Svi su bili kod istog doktora kod kojeg sam i ja ! A prijateljlica mi je bila početkom 2000 kod Štambuka i sada ima probleme oči su joj konstantno crvene i vratila joj se dioptrija!
BUBAČ7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2007., 08:12   #234
Quote:
ivanicar kaže: Pogledaj post
Ja sam tu korekciju napravila 2000. dioptrija mi se vratila na pola od onoga što sam imala tako da sad opet nosim leće. Najbitnija stvar je zdravo oko jer se stvari u protivnom itekako mogu zakomplicirati! Savjet iz prve ruke je da dva puta promislite prije odlaska na operaciju!
Bok ivanicar!

Kod kojeg doktora si ti bila? I koju vrstu lasera si koristila? U kojem dobu ti se dioptrija počela vraćati?
BUBAČ7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2007., 22:04   #235
Bila sam kod Štambuka, mislim da je laser bio Lasik ili tako nešto sl. više se i ne sjećam, a dioptrija mi je počela rasti neke dvije, tri godine iza same operacije. Ma puno toga meni nije bilo jasno i nisam dobila odgovore od njega ali dioptrija je manja nego što je bila pa je tu neko zadovoljstvo.
ivanicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2007., 22:13   #236
Imam jako veliku diptriju. Dugo sam razmisljala o operaciji ...savjetovala se sa lijecnicima iz razlicitih grafova nase zemlje ..i SVI su mi dali isti savjet .
NE ! NE I NE !
MOj lijecnik zamolio me da pricekam ..da ne srljam ak nemam neke velike probleme ,jer tek sad ..nakon nekoliko godina od odredjenih operacija pacijenti su se poceli tuziti na kojekakve simptome .Jean od njih je i pojavljivanje tamnih tocaka u vidnom polju .
Dasha is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2007., 01:07   #237
Quote:
Dasha kaže: Pogledaj post
Imam jako veliku diptriju. Dugo sam razmisljala o operaciji ...savjetovala se sa lijecnicima iz razlicitih grafova nase zemlje ..i SVI su mi dali isti savjet .
NE ! NE I NE !
MOj lijecnik zamolio me da pricekam ..da ne srljam ak nemam neke velike probleme ,jer tek sad ..nakon nekoliko godina od odredjenih operacija pacijenti su se poceli tuziti na kojekakve simptome .Jean od njih je i pojavljivanje tamnih tocaka u vidnom polju .
ozbiljno??ne zvuči baš dobro....ali opet s druge strane ima masa ljudi koji su se operirali cak i prije 10 god. kada je sve bilo još u začetku, i nemaju nikakavih problema!
mislim da je definitivno jako važno da je oko zdravo!!!
e da de mi recite jel neko od vas bio možda u Istanbulu na operaciji??
__________________
LIVE YOUR DREAM!
Jeanny is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2007., 11:38   #238
Ja sam Lasek uradila u Mansuri (Egipat) i prezadovoljna sam. sa -5 dioptrije sam pala na 0. platila sam 500 evra.
dushica is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2007., 14:37   #239
Moj je prijatelj takodje uradio to, zivi u Izraelu, i prezadovoljan je. Rekao je da se prije operacije jako plasio (ipak su to oci), ali sve je bilo bez komplikacija i od tada je sve ok. To je bilo prije godinu i po dana.
__________________
If there's one thing you can say about mankind, there's nothing kind about man.
Cinnamon Girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2007., 00:46   #240
Quote:
dushica kaže: Pogledaj post
Ja sam Lasek uradila u Mansuri (Egipat) i prezadovoljna sam. sa -5 dioptrije sam pala na 0. platila sam 500 evra.
čak u egiptu! baš zanimljivo!! ono usput vidiš i super atraktivnu turističku destinaciju!!
500€ samo operacija zar ne??
koliko je sve zajedno (put,smještaj,hrana...)?!?
__________________
LIVE YOUR DREAM!
Jeanny is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:10.