Natrag   Forum.hr > Društvo > Filozofija

Filozofija Misaone teme lišene dogme

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.08.2020., 10:57   #10021
Quote:
detoxhr kaže: Pogledaj post

I jeste li primijetili da se USA nema novih oružanih sukoba od kad je Trump predsjednik?

Tu i tamo roknu nekog generala s dronom i to je to.
Primjetila sam da mnogi apologeti Trumpa upravo to spominju - da nema novih oružanih sukoba.

I ne znam što bi s tim, pa ni Merkelica nema novih oružanih sukoba, ni Francuska, Belgija, Austrija, Australija, Novi Zeland ....... nemaju novih oružanih sukoba.


Većina država čak nikoga ni ne roka dronovima.

Je li Hrvatska koga roknla dronom? Mislim da unazad četiri godine nije. Je li to neki veliki uspjeh u današnjem svijetu?
__________________
Ni jedan organizam ne može stajati sam za sebe. Evolucija prvih živih organizama odvijala se zajedno s pretvorbom planetarne površine iz neorganskog okruženja u samoregulirajuću biosferu. Život je značajka planeta a ne pojedinih organizama.
mravac8 is offline  
Old 09.08.2020., 11:08   #10022
Quote:
mravac8 kaže: Pogledaj post
Primjetila sam da mnogi apologeti Trumpa upravo to spominju - da nema novih oružanih sukoba.

I ne znam što bi s tim, pa ni Merkelica nema novih oružanih sukoba, ni Francuska, Belgija, Austrija, Australija, Novi Zeland ....... nemaju novih oružanih sukoba.


Većina država čak nikoga ni ne roka dronovima.

Je li Hrvatska koga roknla dronom? Mislim da unazad četiri godine nije. Je li to neki veliki uspjeh u današnjem svijetu?
Kad Amerika intervenira cijeli NATO intervenira.

A što se tiče rokanja dronom, to je novi pametniji način rata, rokneš buduće aktere još u majčinoj utrobi.
detoxhr is offline  
Old 09.08.2020., 11:15   #10023
Quote:
detoxhr kaže: Pogledaj post
Kad Amerika intervenira cijeli NATO intervenira.
Ne bi rekla, ali nema veze.

Quote:
detoxhr kaže: Pogledaj post
A što se tiče rokanja dronom, to je novi pametniji način rata, rokneš buduće aktere još u majčinoj utrobi.
Slažem se. Reći da oni koji rokaju dronom ne ratuju je jednako kao u doba konjice reći da oni koji idu na tenkovima ne ratuju.

Zato je potpuno kriva tvrdnja da USA nema novih oružanih sukoba od dolaska Trumpa na vlast.
__________________
Ni jedan organizam ne može stajati sam za sebe. Evolucija prvih živih organizama odvijala se zajedno s pretvorbom planetarne površine iz neorganskog okruženja u samoregulirajuću biosferu. Život je značajka planeta a ne pojedinih organizama.
mravac8 is offline  
Old 09.08.2020., 11:32   #10024
Nije Trump bitan,

Tema je rat kultura, pričao bih o novoj paradigmi ratovanja, gdje se akteri roknu dronom još u "majčinoj utrobi".

Može li?
detoxhr is offline  
Old 09.08.2020., 12:40   #10025
Quote:
GustiSok kaže: Pogledaj post
Prosvjedi su rezultat višegodišnjeg, sustavnog prezentiranja i amplificiranja od strane medija događaja na nacionalnoj razini u kojima su crnci žrtve ili percipirane žrtve nasilja od strane bijelaca; ia.
Možemo li to reći i za sukob Hrvata i Srba? Kao da postoje isti elementi - Srbi (ili Hrvati u drugom slučaju) su percipirane žrtve od strane onih drugih .... ?

Istina, na našem području nije bilo 60-tih godina segregacije ......

Što prosječni Amerinac može misliti o skobu na području Balkana?
__________________
Ni jedan organizam ne može stajati sam za sebe. Evolucija prvih živih organizama odvijala se zajedno s pretvorbom planetarne površine iz neorganskog okruženja u samoregulirajuću biosferu. Život je značajka planeta a ne pojedinih organizama.
mravac8 is offline  
Old 09.08.2020., 13:36   #10026
Quote:
GustiSok kaže: Pogledaj post
Ne govorim o robstvu i ograničenim ljudskim pravima koje su crnci imali do polovice prošlog stoljeća, u tome periodu je sasvim jasno tko je žrtva. Koristim riječ "percipirana žrtva" kada pričam o današnjici gdje se pod povećalo stavlja samo jedna strana;nasilje bijelaca prema crncima, dok se pred drugom zatvaraju oči - i rezultat je iskrivljena percepcija.

volver će poludit
Ne govorim ni ja o ropstvu. Segregaciju sam navela kao društveno političku pojavu koja ima dugoročne posljedice. S time bi se barem većina ovdje trebala složiti jer, navodno, Hrvatskom i dalje upravljaju komunjare. Pa ako se danas još u Hrvatskoj osjećaju posljedice komunizma, onda se valjda i u SAD-u osjećaju posljedice segregacije.

Zatim, govorim o sadašnjosti u utjecaju mikromedija na stvaranje percepcije.

Ti tvrdiš da su crnci-žrtve pogrešna percepcija, molim, na temelju čega je bijelci - žrtve, ili crnci i bijelci su ravnopravni - ispravna percepcija?

Kako steći ispravnu percepciju? Mi, ovdje, tisućama kilometara daleko, bez iskustva suživota crnaca i biljelaca, mi koji stvaramo svoje percepcije isključivo putem medija, možemo li biti realni?

Ne znam jesam li u posljednjih pet godina vidjela u živo u Hrvatskoj dva - tri crnca. Čemu onda ta silna potreba da se priča o rasizmu i *pere* bijela rasa?

Ja osobno ne osjećam se krivom ni za ropstvo ni za segregaciju, ni za išta drugo osim onoga što sam sama učinila. Pače, no osjećam se krivom ni za zločine koje su Hrvati počinili nad Srbima.

Radujem se uspjesima čovječanstva, radujem se sreći drugih, nesretna sam zbog neuspjeha i zabrinuta zbog opasnosti u kojoj se čovječanstvo nalazi. Nadam se da ćemo uspjeti prebroditi sve opasnosti, one koje nam donosi priroda u obliku virusa, klimatskih promjena i ostalog i onih koje sami sebi činimo.
__________________
Ni jedan organizam ne može stajati sam za sebe. Evolucija prvih živih organizama odvijala se zajedno s pretvorbom planetarne površine iz neorganskog okruženja u samoregulirajuću biosferu. Život je značajka planeta a ne pojedinih organizama.
mravac8 is offline  
Old 10.08.2020., 01:47   #10027
hekatonhir i parsifal i hrvatski i srpski isto su u ključnim obilježjima

Quote:
Pike B. kaže: Pogledaj post

Parsifal, Antikapitalist i ja odmah prepoznajemo na što se termin (judeokršćanstvo ) odnosi i nema zabune, jedino ti bespotrebno mutiš vodu.
1. Ipak tome nije kraj

2. Kuriozno je da ti i ja nalazimo najmanji zajednički nazivnik ''jako različitim fenomenima '' kao što su židovstvo i kršćanstvo , i nalazimo najmanji zajednički nazivnik ako ubacimo tu i islam (abrahamske vjere ).

3. Fora je u tome da smo se ti i ja razišli u onom što ja smatram ''istim'' (''jako sličnim'' , ''praktično istim na razini seljaka'') tj u vezi hrvatskog i srpskog jezika .

4. Dakle , nešto jako različito kao judaizam, kršćanstvo i islam povezali smo lako i nismo marili za razlike

5. A nešto praktično govorno isto (dva jezika) počeo si secirati specijalističkim lingvističkim razlikama ne mareći za srž

a srž je da su hekatonhir i parsifal muškarci (iako imaju 99 razlika kao ljudi)

a srž je isto tako da su hrv. i srpski praktično isti jezik jer se ljudi razumiju (iako će lingvisti naći 99 razlika)
__________________
Najvažnija filozofska spoznaja svih vremena! Bolje je usred sunčanoga ljeta kupati se u moru, nego zimi raditi u mračnom uredu. Bela Hamvaš
parsifal is offline  
Old 10.08.2020., 09:15   #10028
Quote:
Pike B. kaže: Pogledaj post
Imamo snimke gdje ubija bijelca, samo jebi ga, kriva boja pa nikog nije briga.

Disturbing video shows unarmed man begging before fatal police shooting

Za informaciju neupućenima, policajac je oslobođen i još je dobio mirovinu.
Već sam napisala što mislim o američkoj policiji, ali ovdje se stalno ponavlja pa ajmo ponovo na drugi način:

Očito je da je ponašanje američke policije brutalno, brutalnije nego od njihovih kolega na europskom kontinentu.

A bijelo stanovništvo može zahvaliti crnačkom što se to napokon nastoji promijeniti. Jer, eto, ne radi se samo o crnačkim vratovima već i o bjelačkim.

Pitanje koje sam već postavila - uzroci, zašto je američka policija takva? Ima li potrebe za tim, opravdanja.

Drugo pitanje - kakvo su Amerikanci društvo napravili, zašto toliko droge, oružja, nasilja?

SAD nisu siromašna prčija trećeg svijeta, SAD je svjetska velesila, bogato su društvo, pa ipak ne znam koji bijelac bi poželio živjeti tamo. Dolazi im sirotinja južne Amerike kod koje je još gore. Europske države su prema SAD-u očito raj na zemlji.

Sigurna sam da postoje podaci - koje države svijeta su najpoželjnije za život. Zanima me na kojem mjestu su SAD.

Što mislite, preslikava li SAD svoju silu koju tako nesmiljeno koristi prema vlastitim građanima i na druge države na međunarodnoj političkoj sceni? Nasilnik doma, nasilnik vani?
__________________
Ni jedan organizam ne može stajati sam za sebe. Evolucija prvih živih organizama odvijala se zajedno s pretvorbom planetarne površine iz neorganskog okruženja u samoregulirajuću biosferu. Život je značajka planeta a ne pojedinih organizama.
mravac8 is offline  
Old 10.08.2020., 09:34   #10029
Da pokušamo ponovo, s Trumpom i dronovima, nadam se da zadovoljava standard kvalitete postova:

Primijetili ste da Trump do sada nije slao nove trupe u ratovanje po svijetu.
Po tome se razlikuje od svojih prethodnika.

Trump je koristio puno etičnije metode, naime slao je drona da "rokne" iranskog generala Qassem Soleimania.
Tako je unaprijed spriječio oružani sukob Iran - USA. spasio na tisuće ljudskih života, i poštedio je Iran od razaranja.

No je li sve tako bajno:

Etika tog čina je upitna,

Dronovi su poznati po:
1. obilnim stradanjima civila,
2. Upitna je etika da se ubijaju ljudi za ono što još nisu napravili

Što vi mislite o tome?
detoxhr is offline  
Old 10.08.2020., 13:53   #10030
Quote:
mravac8 kaže: Pogledaj post
Da se ova tema ne pretvori u apologiju rasizma prepisati ću odlomke iz knjige Stevena Pinkera Prosvjetiteljstvo našeg doba, suvremeni pogled na razum, znanost, humanizam i napredak. Mislim da je knjiga upravo primjerena da nam kaže nešto o tome kakav je naš svijet, od kuda smo došli i kuda idemo.



*Svako jutro se probudim u kući koju su izgradili robovi pa gledam svoje kćeri, dvije predivne, inteligentne mlade crne žene, koje se igraju na travnjaku Bijele kuće* Michelle Obama, 2016. godina, govor na Demokratskoj nacionalnoj konvenciji.



Vjerovanje u nedostatak napretka učvrstio je nedavni povijesni događaj iz svijeta u kojem živimo, u kojem je 2016 godine pobjedu u američkom izbornom sustavu osvojio Donald Trump a ne Hillary Clinton. Trump je tijekom svoje kampanje izricao uvrede protiv žena, hispanoameričkog i muslimanskog stanovništva, što je izlazilo izvan okvira američkog političkog diskursa, a neotesani sljedbenici koje je ohrabrivao na svojim skupovima bilu su još agresivniji. Neke komentatore brinula je da će njegova pobjeda označavati prekretnicu u napretku države usmjerenom prema jednakosti i pravima ili da će otkriti ružnu istinu da nikada zapravo nismo ni napredovali.



Završen citat.



Toliko za sada. Nastaviti ću sa citatima primjerenim ovoj i drugim temama, kada za to budem opet imala vremena.
ne razumijem tu ideju da se drobe "primjereni citati" umjesto da se diskutira. to je najnoviji nacin zatrolavanja?

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
addx is offline  
Old 10.08.2020., 13:57   #10031
Quote:
Hekatonhir kaže: Pogledaj post
U talijansku, jasno. No to ne znači da u talijanskoj četvrti žive samo mafijaši. Postoji i irska mafija, uostalom. Ni to ne znači da su svi Irci u irskoj četvrti kriminalci. Predrasude su zajebana stvar. Mogu biti logične, ali pripadnici tih naroda dobro znaju kako izgleda kad ih nepravedno sumnjičiš. Bijes je posve normalna reakcija. Razumljivo mi je da ne vole takvo što.
Quote:
Hekatonhir kaže: Pogledaj post
...
Bijes je posve normalna reakcija. ..
Zaboravili ste BUKU!

Nisam siguran jesam li Vas pravilno razumio, alli usudio bih se reći da buka i bijes nisu normalna reakcija.


Quote:
Hekatonhir kaže: Pogledaj post
Čovjek koji je nešto skrivio na optužbu reagira laganjem i izvrdavanjem. Čovjek koji ništa nije skrivio ne laže i ne vrda nego popizdi što se prema njemu ponašaju kao prema kriminalcu. Elementarna psihologija.
OK
Može li "intelligence service" koristiti "buku i bijes" elementarne psihologije za svoje interese?
__________________
Ispričavam se što sam na osnovu pogrešne slike i nedovoljno preciznog računalnog programa tvrdio da udaljenost do zvijezda nije pravilno određena.
Broj e is offline  
Old 10.08.2020., 14:03   #10032
Quote:
addx kaže: Pogledaj post
ne razumijem tu ideju da se drobe "primjereni citati" umjesto da se diskutira. to je najnoviji nacin zatrolavanja?

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
Vrlo je jednostavno - umjesto da nešto ja kažem svojim šertljavim jezikom, nađem citat iz knjige nekog znanstvenika ili filozofa.

Ili svoje tvrdnje potkrijepim citatima znanstvenika i filozofa. Kao što ti svoje linkovima.

Budući da se knjige koje ja čitam ne nalaze na internetu prisiljena sam ih prepisivati.

Gotovo isto kao što mnogi danas, umjesto da nešto kažu, stave neki yutube filmić.
__________________
Ni jedan organizam ne može stajati sam za sebe. Evolucija prvih živih organizama odvijala se zajedno s pretvorbom planetarne površine iz neorganskog okruženja u samoregulirajuću biosferu. Život je značajka planeta a ne pojedinih organizama.
mravac8 is offline  
Old 11.08.2020., 23:02   #10033
Link na nastavak teme - Rat kultura II

edit: 26.08.2020.
Volver is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:51.