Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.07.2009., 15:01   #61
Mi smo ovakvu kadicu koristili negdje do prije 4 mjeseca, sad ima 17 mjeseci i kupa se samo u velikoj kadi bez ikakvih neklizajućih podloga ali naša kada nije uopće skliska. Moram priznati da Marka tata kupa gotovo uvijek, ako tate nema doma onda ga ja kupam i to je prava avantura. odiže se i on na noge i stalno dira šampone, gelove i sl. ali je tata već usavršio tehniku skroz. Za igranje ima slikovnica i neku podmornicu Shellcore i s tim se dosta zabavi ali uvjerljivo ga najviše okupira tuš. tata napuni kadu malo i onda cijelo tuširanje lagano mu pusti da curi voda kroz tuš a Marko se polijeva sam. Toliko se već ispraksirao da više ne polijeva lice, samo ramena, stomak...
mali_cox is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2009., 17:08   #62
S koliko mjesece ste počeli bebe kupati u kadi, odnosno tuširati? Bebo je prerastao kadicu koju smo dobili sa komodicom i sad sam u dvojbi kakvu kupiti Ili ga već mogu tuširati? Ima 3 mj.
adriatica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2009., 19:11   #63
Kad boode samostalno stajala kupi joj crocsice pa nek se u njima tushira

Ja kad Zuflju tushiram nabrzinu zviznem je u njima u kadu da se ne sklize, usput operem crocsice (stvarno su prezahvalne, osim kaj nisu bash za hodanje za malu djecu)

Mi smo koristili fliper ilitiga prsten, ali smo jako brzo odustali, jer nas je sputavao i bio dosadan i pocheli keljiti one ribice.....dan danas ih koristim za kupanje i za tushiranje.....samo kaj mi imamo kadu, a ne tush, pa je mozda sve lakshe.
__________________
Jednom su mi rekli da sam dijete
Bile su to rijechi koje bole
Ali oni tada nisu znali
Da djeca najtoplije vole!
PiaLolla is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2009., 19:15   #64
Quote:
adriatica kaže: Pogledaj post
S koliko mjesece ste počeli bebe kupati u kadi, odnosno tuširati? Bebo je prerastao kadicu koju smo dobili sa komodicom i sad sam u dvojbi kakvu kupiti Ili ga već mogu tuširati? Ima 3 mj.
Tushiranje/ispiranje od kupanja pochelo kad je pochela samostalno sjediti u fliperu/prstenu sa cca. 7,8mj.....ne sjecham se da sam je prije tushirala, nego samo sa rukom ili chashicom polila sa chistom vodom....
Pravo tushiranje sa 11,12mj kada je pochela stajati i hodati.......sada korisitmo samo tushiranje i kupanje jednom tjedno ili po zelji Zuflje
__________________
Jednom su mi rekli da sam dijete
Bile su to rijechi koje bole
Ali oni tada nisu znali
Da djeca najtoplije vole!
PiaLolla is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2009., 19:22   #65
Quote:
adriatica kaže: Pogledaj post
S koliko mjesece ste počeli bebe kupati u kadi, odnosno tuširati? Bebo je prerastao kadicu koju smo dobili sa komodicom i sad sam u dvojbi kakvu kupiti Ili ga već mogu tuširati? Ima 3 mj.
Mislim da je prerano za tuširanje, jer bi ti ga neko trebao držati dok ga ti tuširaš. Osim ako druge mame nisu turbo sposobne.
Mi smo M kupali u kadici od komode isto nekih dva tri mjeseca, nakon toga smo kupili anatomsku, tj. kupili su nam je i kupao se u njoj do prije 3,4 mjeseca. Inače je ta anatomska kao valjda do godinu, godinu i pol max. Isprva je u onom polegnutom položaju a kasnije kad počne samostalno sjediti onda na drugoj strani. Samo što se nama M počeo dizati iz kade i nismo više vidjeli svrhu pa smo ju otpremili kod bake da ne zauzima prostor uzalud i sad se kupa u velikoj kadi. Kad je duže kupanje onda sjedi, igra se, malo stoji a kad je samo tuširanje nakon kakanja i sl. onda stoji na nogama i sam se pridržava za slavinu.
mali_cox is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2009., 22:07   #66
Mame hvala na odgovorima Dakle, kupujemo novu kadicu
adriatica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2009., 23:22   #67
Mi smo plastičnu kadicu odnijeli na more, a doma se sad kupamo u velikoj kadi i meni je to puno puno lakše od kadice. Saperem malo kadu (mislim obično je čista, pa reda radi) napunim, njega bučnem, onak fino na mojoj ruci ko u običnoj kadici (ne anatomskoj) i u ručnik i bris u sobu na sušenje, mazanje, oblačenje
__________________
Sve je dobro :)
Volim te malena
MalaLola is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2009., 06:49   #68
ja mislim da sam se tu hvalila kako sam prezadovoljna onom sjedalicom...e pa gospon ju je prerastao i sad sjedi kao u kalupu kad ga spustim u to.
mislim nije to neki bed, , ne može se mrdati, ali ne mogu ga temeljito oprati, pregibe, pišu, guzu...pa mi je to sad veliki problem.

zadnjih 10 dana sam ga počela tuširati i otkrio je da to ne voli pa mi (opet) plače svaki put prilikom pranja.

jučer sam ga izvadila iz te sjedalice i napunila tuš kabinu tj. kadicu, par cm vodom i njega posjela u to. ni to mu se nije svidjelo...opet je počeo urlati.

kako god bilo sad će sam morati sjediti u kadi dok ga kupam. nema druge. za sve ostalo mi je prevelik.

ima 7 mjeseci.
__________________
peku me oči.
chiquita is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2009., 08:29   #69
Na starci zbor san kukala kako mala nece u kadu...prije bi se uhvatila za rub kade i uzivala dok san je tusirala...odjednom nema vise u kadu to vristi, cupa se za majicu, ma ludilo tesko....e sad sinoc san napunila njenu staru kadicu, stavila njene igracke...prije san joj rekla da se idemo kupat bila je cila sritna cekala isprid vrata od zahoda medjutim cim san je isla stavit u kadicu opet vriska...na jedvite jade san je okupala. Ludi smo, pa ne moze dite bit sporko, prije je uzivala odnosno obozavala se kupat.
Ne znam sama sto se dogodilo.
NelaZg is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2009., 08:33   #70
Isti problem.
Nije stabilan, a najduže što je sjedio u životu je ono dok jede, pet minuta. Ustane i baca sve do čega dođe okolo, ja ga moram držati da ne padne, a mm ga tušira. Jednom sam se upustila u avanturu sama i nije mi se svidjelo
Stavljamo malu kadicu u veliku, ali je to svejedno problem, jer opet ustane, a onda je još klizavije. U kadicu smo ubacivali i patke, krokodile, koke, krave, lopte, majmune, dinosauruse, ali ništa ne pomaže, ne želi da sjedi.
Manch is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2009., 09:40   #71
Quote:
nela25 kaže: Pogledaj post
Na starci zbor san kukala kako mala nece u kadu...prije bi se uhvatila za rub kade i uzivala dok san je tusirala...odjednom nema vise u kadu to vristi, cupa se za majicu, ma ludilo tesko....e sad sinoc san napunila njenu staru kadicu, stavila njene igracke...prije san joj rekla da se idemo kupat bila je cila sritna cekala isprid vrata od zahoda medjutim cim san je isla stavit u kadicu opet vriska...na jedvite jade san je okupala. Ludi smo, pa ne moze dite bit sporko, prije je uzivala odnosno obozavala se kupat.
Ne znam sama sto se dogodilo.
Moguće je da se uplašila vode, ako se malo zagrcnula ili nagutala vode slučajno. Djeca to zapamte.
Mi srećom nemamo problema s kupanjem, ajme meni koje je to veselje kad se treba kupati. Rekla sam već da nam je problem dizanje i hodanje po kadi ali to rješimo zabavom, malo igračkama i tako.
Sad u zadnje vrijeme kad mu kažem: ajde, trebaš se kupati on brže poteže robu sa sebe, nekad se zaleti pa trk u kupaonu, ja ga zovem: ne možeš se u robi kupati a on trk na krevet i poteže, sandale, hlače, majicu...
mali_cox is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2009., 09:48   #72
Moj ima 7ipo miseci i tek nedavno je počeja sidit samostalno.Već misec dana se kupa u malom bazenčiću na napuhivanje ( kupili u TL za 19,99 super je nekakvi šareni neman pojma ),s time da ga stavim u dičije kolo za plivanje i to mi je super.On se osjeća sigurno,ako se i ''posklizne'' guzom ne može past i udrit se nigdi jer ga kolo sprječava a zasad još nije pokušava dignit se na noge prilikom kupanja.Naravno,bazen je pun raznoraznih ludorija koje su njemu zanimljive i to nam još uvik super funkcionira.
__________________
Više neman vrimena za ništa.
sandrić is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2009., 10:38   #73
Quote:
adriatica kaže: Pogledaj post
Mame hvala na odgovorima Dakle, kupujemo novu kadicu

ne moraš kupovat novu kadicu, možeš kupit i nešto slično ovome i na tome položiti u tuš kadu/veliku kadu. mi smo to koristili od 4 mjeseca (a ja sam stvarno bila opsjednuta time da mala mora bit na ravnom) silom prilika jer smo išli na more gdje nismo imali drugačijih uvjeta za kupanje. i ta podloga nam je bila zakon, uvijek, za bilo koje putovanje, za doma, ma za sve...

nego, bile smo sad u gostima dva tjedna, koristile smo njihov fliper (za dežurne higijeničarke - novokupljeni, njihova beba još ne sjedi pa ga ne koristi još) i odlučila sam da neću kupovat nikakav fliper. pomogne mi puno to što ona sjedi u njemu, ali ne daju mi se novci za nešto što ću koristiti kratko i kad ju dignem da joj operem guzu opet iskorači iz njega i krene u 'šetnju' po kadi.

i u tom je, shvatila sam, glavni problem. ni u podlozi nije problem ni u nesamostalnom stajanu (sad je već dovoljno stabilna da bi mogla stajati kad bi htjela). nego u tome što ona - neće stajati na jednom mjestu. jer tu je sva sila šampona za porušiti, pločice za isprepipati, tuš za uhvatiti, voda na dnu kade koju treba isprobat rukicama, odvod za ispitat...eto, dijete neće bit na miru, ona bi hodala po kadi - zato se skliže!

ja izvedem nekako na kraju to tuširanje, patkica u ruku, pa četkica pa dora pere zube neko vrijeme pa daj se malo tuširaj sama pa sjedi i zalijeva se tušem (i po faci, njoj to niš ne smeta, ona obožava vodu i tuš), ali sve mi je to jedan veliki stres jer kad ju vidim da se digne i zakorači počnem umirat od straha da će se raspast. a nemam dovoljno ruku da ju i držim dovoljno sigurno i perem i dodajem joj igračkice za skretat pozornost pa sve na kraju ispadne jedna velika borba (jer kad ju krenem posjedat nazad bude još gore jer se onda krene trgat i izvijat)....

valjda bumo nekak preživjeli, nije svaki dan baš grozno, ali ima kupanja koja mi oduzmu godinu života najmanje...
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2009., 11:41   #74
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
ne moraš kupovat novu kadicu, možeš kupit i nešto slično ovome i na tome položiti u tuš kadu/veliku kadu. mi smo to koristili od 4 mjeseca (a ja sam stvarno bila opsjednuta time da mala mora bit na ravnom) silom prilika jer smo išli na more gdje nismo imali drugačijih uvjeta za kupanje. i ta podloga nam je bila zakon, uvijek, za bilo koje putovanje, za doma, ma za sve...
Zanimljiva stvarčica Znaš možda gdje ih ima u prodaji? Kako se zove?
adriatica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2009., 12:03   #75
mi smo imali tu podlugu i bila nam je super,na to bi ga legla i otuširala.

Lali,ne kužim što je toliko teško otuširati ju? Mi isto imamo tuš kadu,samo ga jedna osoba može držati i prati. On stoji,ja ga tuširam jednom rukom,drugom ga držim i to je to,treba mi manje od minute.
Nikakve sapune ni šampone ne koristim. Nekad mu napunim kadu i unutra stavim maslinovog ulja,to je sve,šampon jednom mjesečno,nekad i rjeđe.
pink5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2009., 12:31   #76
Mislim da sam vidjela te podloge u Turbolimacu.
Mislila sam si dal to uzet, pa smo ipak na kadici ostali.

I da, imali smo fazu kad sam ga kupala na brzu brzinu i uz podmicivanje jer se nije htio kupat. Ono, tek toliko da ga properem.
Proslo ga.

Pink, tako to ide kad naucis dijete da stoji, a ne da hoda po kadi
I moj je htio rusit sampone, pustat vodu, otimat se i slicno. Nema. Tocka. I sad je oke.
Sjedne i dobije posudice za pretakat, ja mu dodajem sampone pa svaki pomirisi i kaze "Fiiino", ima gumenog lava, slona i majmuna, pa njima pere zube, kupa ih u maloj posudi, ma komedija
Ne znam sto susjedi misle kad ja pricam "E, idemo sad majmuna okupat. Buc u vodu!", a on "Majmun pliva"
Zmijica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2009., 13:00   #77
Joj Pink, teško je otuširat dijete kad hoda po kadi, a ne zna da hoda ni po tepihu, uz to se otima jer ga držiš i plače na sav glas jer ga tuširaš...
Manch is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2009., 13:10   #78
Quote:
pink5 kaže: Pogledaj post
On stoji
ključna riječ - stoji. ova ne stoji dulje od 10 sekundi, onda počinje koračat, verat se, posezat...
zmijo, kako točno si mu objasnila da nema? tojest, kako točno si uspjela da te posluša? ja ovoj kažem da ne može hodat pa kren još gore - bacakat se glavom unazad, otimat se, tražit di me može ugrist, čupat i sve što ide već uz klasičan ispad kad joj nešto ne dam? a to je još opasnije u kadi nego da hoda.
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2009., 13:19   #79
Sad, davno je to bilo....
Prvo, uopce nije stajao do prije par mjeseci - znam da bi to bila samo frustracija za mene i njega.
On tek sad zna hodat, a ne trcat. S godinu i pol je bio pravi zvrk.

Sjedio je.
A to da se ne smije dizat - objasnila sam mu prije neg sto je uopce usao u kadu. Tako da smo popizditis prvo na suhom rjesavali.
I drzala sam ga. Fizicki. On je urlao.
Ja sam ga drzala i ponavljala kao papagaj: "Kico hoce ustati. Hoce! Mama kaze ne. Opasno, uuu. Jako opasno! Padnes i jako buba. Sjedi! Reci mami pa ce ti dodati" i onda on obicno nakon nekog vremena pokaze prstom na nesto ili ja uvalim igracke. Voli cetkicom za zube farbat plocice, pa je to bilo prvo

A bilo je kupanja kad se deremo i ja i on, pa dodje mm spasit dijete. Mene ko jebe
Zmijica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2009., 13:23   #80
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
ključna riječ - stoji. ova ne stoji dulje od 10 sekundi, onda počinje koračat, verat se, posezat...
zmijo, kako točno si mu objasnila da nema? tojest, kako točno si uspjela da te posluša? ja ovoj kažem da ne može hodat pa kren još gore - bacakat se glavom unazad, otimat se, tražit di me može ugrist, čupat i sve što ide već uz klasičan ispad kad joj nešto ne dam? a to je još opasnije u kadi nego da hoda.
Nas dvije imamo kući "neman" istog tipa, samo je moja sitnija pa kad ju uhvatim uspjevam ju držat.
Može bit da ti se mala boji tuša, zato odbija tuširanje.
Primjetila sam ako moju pišulju naglo stavim pod tuš, da ju je frka, pa počme predstava bježanja i odbijanja.
Ako joj postepeno uvodim tuš u njenu igru, onda ga obožava, smije se kad ju škaklji voda po leđima, i miče tabane ako joj usmjerim mlaz, i hvata rukama i hoće piti. Ali sve pomaaaaalo, polaaaaako.
Po glavi ne voli, jer joj voda ide na lice. Sad joj uhvatim glavu i nagnem, učim da digne glavu da joj manje ide na oči.
__________________
Fuck it!
8472 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:52.