Natrag   Forum.hr > Društvo > Društvene znanosti > Jezikoslovlje

Jezikoslovlje Za pravopiždžije i jezikolomce

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.10.2009., 12:33   #61
Mislim da sam na diplomi za CPE vidio da ima neki "rok", isto dvije godine. Mogu provjeriti doma na diplomi.
Coco_Nut is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2009., 13:08   #62
zvala sam županijski pa su mi rekli za IELTS da u trenutku prijave za imenovanje sudskim tumačem ne smije biti stariji od 2 godine, a poslije, kad si već imenovan ih nije briga. a obzirom da mi ispit samo za to i treba, baš me briga za "rok trajanja".

kak se spremaš? općenito ili odmah vježbaš testove? i oprosti, jesi li jezičar ili pravnik?
spranjica is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2009., 14:18   #63
Quote:
Coco_Nut kaže: Pogledaj post
Mislim da sam na diplomi za CPE vidio da ima neki "rok", isto dvije godine. Mogu provjeriti doma na diplomi.
sa http://www.britishcouncil.org/croatia-exams-faq.htm:

Quote:
There are two exams that are recognised as requirements for Court Interpreter Licence by the Ministry of Justice: IELTS (International English Language Testing System) – Academic version - with a minimum overall band score of 7.5 and CPE (Certificate of Proficiency in English).

Both exams are at Council of Europe level C2. These two exams are similar because they test all four levels of linguistic competence (reading, writing, listening and speaking).

IELTS is held once a month, you need to register five weeks in advance and the results arrive two weeks after the exam. Test results are recommended as valid for two years.

CPE can be taken twice a year, in June and in December (registration periods are in March and October respectively) and the results are received two months after the exam. The certificate does not expire.
Quote:
spranjica kaže: Pogledaj post
zvala sam županijski pa su mi rekli za IELTS da u trenutku prijave za imenovanje sudskim tumačem ne smije biti stariji od 2 godine, a poslije, kad si već imenovan ih nije briga. a obzirom da mi ispit samo za to i treba, baš me briga za "rok trajanja".

kak se spremaš? općenito ili odmah vježbaš testove? i oprosti, jesi li jezičar ili pravnik?
pravnik sam, da sam jezičar ne bi mi trebao CPE

poskidao sam testova s neta, pa ih malo gledam... al ću s ozbiljnim radom krenuti nakon orijentacijske radionice, koja je 30.10.

po čemu ti učiš?
__________________
When did I realize I was God? Well, I was praying and I suddenly realized I was talking to myself.
bollocks is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2009., 14:37   #64
Quote:
pravnik sam, da sam jezičar ne bi mi trebao CPE
da, imaš pravo, sorry malo sam pogubljena

ja sam ti nabavila sve knjige koje su na popisu literature za polaganje u vodnikovoj, imam odličan english grammar, i ostalo net, net, net... dobra je stranica http://www.ielts-blog.com...

kol'ko sam skužila, sve je stvar vježbe...
spranjica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2009., 12:54   #65
Quote:
Lastan kaže: Pogledaj post
Zapravo, moja je prijateljica radila na zamjeni kao profesor engleskog. Diplomirala je na Muzičkoj akademiji.

Ali ja sam više govorio o tome da ne moraš završiti nastavnički smjer da bi mogao predavati.
Netko tko diplomira na znanstvenom smjeru jezika jednako će lako naći posao u nastavi jer se diplome uopće ne razlikuju. Na staroj će ti još pisati “profesor”, ali na novoj nema nikakve razlike.
šta neće na diplomi biti naznačen smjer koji je završen?
znači, na primjer, magistar anglistike, nastavnički smjer ili magistar anglistike, lingvistički smjer?
dreamer~dreams is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2009., 14:38   #66
Quote:
dreamer~dreams kaže: Pogledaj post
šta neće na diplomi biti naznačen smjer koji je završen?
znači, na primjer, magistar anglistike, nastavnički smjer ili magistar anglistike, lingvistički smjer?

Ne.

Svi će imati istu titulu - titulu magistra anglistike.
__________________
···•••··· That’s an easy guess. I’m clearly an annoying person and have problems with both genders. ···•••··· Soulless minion of orthodoxy ···•••···
Pušenje je ovisnost, a pušači smrde. ···•••··· Words to live by: Nie mój cyrk, nie moje małpy. ···•••··· hr.wikipedia i kriplovi ···•••··· 2D:4D = 0.863
···•••··· Detektor sarkazma, razrađen, uščuvan, svježe kalibriran, s atestom, povoljno prodajem ili mijenjam za artikl po dogovoru. ···•••···
Lastan is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2009., 16:38   #67
predobro.

pa zašto onda uopće postoje smjerovi? pogotovo nastavnički. ne bi li barem nastavnici trebali imati drugačiju titulu?

jesus, što napraviše s tom bolonjom...

valjda će se moći položiti kolegiji za nastavničku kompetenciju pa da to negdje bude naznačeno?!

Zadnje uređivanje dreamer~dreams : 28.10.2009. at 17:14.
dreamer~dreams is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2009., 12:16   #68
Quote:
Lastan kaže: Pogledaj post
Svi će imati istu titulu - titulu magistra anglistike.
zar se na nekim fakultetima ne stjece na nastavnickom smjeru titula magistar edukacije (necega)? to mi zvuci bolje, jer se odmah zna jesi li profesor ili nisi.
Crimson Petal is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2009., 18:01   #69
Quote:
Crimson Petal kaže: Pogledaj post
zar se na nekim fakultetima ne stjece na nastavnickom smjeru titula magistar edukacije (necega)? to mi zvuci bolje, jer se odmah zna jesi li profesor ili nisi.

Ne znam. Nije me briga.
Koliko znam, za studij engleskog jezika i književnosti to ne vrijedi.
__________________
···•••··· That’s an easy guess. I’m clearly an annoying person and have problems with both genders. ···•••··· Soulless minion of orthodoxy ···•••···
Pušenje je ovisnost, a pušači smrde. ···•••··· Words to live by: Nie mój cyrk, nie moje małpy. ···•••··· hr.wikipedia i kriplovi ···•••··· 2D:4D = 0.863
···•••··· Detektor sarkazma, razrađen, uščuvan, svježe kalibriran, s atestom, povoljno prodajem ili mijenjam za artikl po dogovoru. ···•••···
Lastan is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2009., 06:02   #70
Dajte mi recite koliko je više na cijeni CPE (tj. CFE, tj. C2) od BEC higher koji odgovara CAE (tj. CEF, tj C1).

Naime, ja sam ekonomist i mislim da bi imao više koristi od ovog business englisha, ali me kopka činjenica da se ne radi o najvišem nivou C2.

Može neki savjet?

tNX.
Catalyst Group is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2009., 08:16   #71
pripremamo se u školi stranih jezika za FCE ispit..molila bi nekoga ko je položio taj ispit da detaljnije opiše kako je bilo, koliko je zahtjevan itd...puno hvala na svakom odgovoru
slavaz is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2009., 03:30   #72
Ja bih najradije položio i CPE i BEC Higher u lipnju, jer su jedan iza drugog.

Koju školu bi preporučili? Jel postoji negdje šansa da upadnem u grupu od 2-3 ljudi koji bi baš polagali isto kao i ja, pa da mi troškovi nisu baš toliko visoki?
Catalyst Group is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2009., 08:48   #73
Prije tri ili četiri godine, tvrtka mi je plaćala tečajeve u školi Lancon koja je bila na križanju Mihanovićeve i Kumičićeve (u blizini Botaničkog vrta).
Prve godine tečaj je započelo pet osoba da bi nas, nakon dva tjedna, ostalo samo dvoje i to je bilo odlično. Polagali smo BEC Higher.
Sljedeće godine grupa je bila veća, desetak osoba, i pripremali smo se za CPE.
Cijene tečajeva ne znam jer ih je tvrtka platila.
Coco_Nut is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2009., 15:36   #74
razmišljala sam jedno vrijeme o polaganju CPE-a ,al sam odustala od svih tih priča kak je teško. ko prvo, svugdje piše da je to razina znanja koja se može uspoređivati s kompetencijom izvornog govornika. e to me ubilo u pojam.
ima li ovdje itko da je položio taj ispit a da nije živio u anglofonoj zemlji i da nije profesor engleskog?
odile is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2009., 00:02   #75
Jel zna netko da se nigdje formira grupa za BEC Higher, individualno mi je previše love.

I da ne traje godinu dana, već da mogu spreman polagati ispit u lipnju.

Slušao sam poslovni ENG jezik na EFZG, tako da imam potrebno predznanje.
Catalyst Group is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2009., 10:13   #76
Quote:
odile kaže: Pogledaj post
razmišljala sam jedno vrijeme o polaganju CPE-a ,al sam odustala od svih tih priča kak je teško. ko prvo, svugdje piše da je to razina znanja koja se može uspoređivati s kompetencijom izvornog govornika. e to me ubilo u pojam.
ima li ovdje itko da je položio taj ispit a da nije živio u anglofonoj zemlji i da nije profesor engleskog?
Ima
Mislim da nije tako teško ako se pripremi za ispit kako treba. Možda se netko može i sam pripremiti, ali je lakše ako se to radi s nekim tko točno zna kakvi su ispiti i tko može dati korisne savjete. Profesor s kojim smo radili i sam je ispitivač na tim ispitima. U školi smo nekoliko puta rješavali ispitne zadatke onako kako se rješavaju na ispitu pa smo znali što možemo očekivati.
Coco_Nut is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2009., 17:35   #77
btw. jel ima ko iskustva sa onim BULATS testom za engleski, on se kao bazira na tome da koliko imaš točnih odgovora, da si prema tome određeni stupanj...

Samo postoje tri vrste testa, standard, writing i speaking, pa mi sad nije jasno koji uzeti... navodno bi u Berlitzu mogli organizirati testiranje.

Jel taj ili BEC bolji?

Hitno mi je!

Hvala!
Catalyst Group is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2009., 13:55   #78
Anyone?
Catalyst Group is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2009., 12:13   #79
Quote:
Tintoreto kaže: Pogledaj post
Pozdrav forumasima,

Zanima me ako je netko od vas polagao GMAT i TOEFL ispite. Prije svega me interesira GMAT ispit.

Što sve obuhvaća GMAT? Koliko je ustvari zahtjevan GMAT, mislim da li je dovoljno spremiti se samo uz priručnik? Gdje se u Zagrebu može položiti i koliko košta? Koji se rezultat smatra dobrim rezultatom na GMAT ispitu?

Što se tiče TOEFLA - Je li problem riješiti tih 213 bodova na iBT-u? Kako vidim bilo bi još bolje imati 250 bodova od mogućih 300 na iBT-u Toefl-a. Koliko ste vi bodova imali i koliko vam se težak učinio TOEFL?

Znam da se sve može naći na netu ali me zanimaju info iz prve ruke od ljudi koji su vec polagali navedene ispite.

Unaprijed se zahvaljujem svima na konkretnim odgovorima!!!

Pozdrav
I mene bi ovo zanimalo.

Iako je tema prilično stara, jako je aktuelna. Molim vas, ako ima još studenata - diplomaca koji su polagali ili žele polagati ovaj ispit (GMAT), cijenila bih da daju svoja neka razmatranja.

Hvala!
__________________
La liberté est impossible à l'ignorant.
Jade84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2010., 13:03   #80
pozdrav ljudi!
danas su izasli rezultati CPE ispita odrzanog u prosincu, polozio sam s ocjenom B.
ispit nije toliko tezak, i da se spremiti uz literaturu dostupnu na internetu. navjeci problem mi je predstavljao speaking, buduci da godinama nisam s nikime uzivo progovorio engleski (iskljucivo internet forumi).
ako netko ima kakvih pitanja, slobodno pitajte
__________________
When did I realize I was God? Well, I was praying and I suddenly realized I was talking to myself.
bollocks is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:10.