Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Književnost

Književnost Čitam, dakle jesam
Podforumi: Mali literarni kutić, Klub knjige

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.04.2012., 18:58   #9581
Quote:
Penelope69 kaže: Pogledaj post
Sidney Sheldon: Krvna veza viđena na kioscima
Je li izašla još koja njegova knjiga poslije ove?
sagena is offline  
Old 20.04.2012., 19:03   #9582
Da li netko zna je li još uvijek u zg traje akcija 2+1 u tisakmedii za kds naslove?
rasphilito is offline  
Old 20.04.2012., 19:58   #9583
Quote:
Dulce Lena kaže: Pogledaj post
Izašao je Nesbov Šišmiš, ali ne na kioscima

http://www.profil.hr/index.php?cmd=s...izvod_id=38086

Nije mi jasno kako ga nije izdao Algoritam ili Znanje nego Profil
Super,hvala na obavijesti.
Valjda je Znanje otkupilo prava samo na one knjige koje su prevedene i na engleski,s kojima je autor i steko popularnost..
Inače,od novih naslova u svibnji veselim se Sansomu,a Pattersona sam već čitao pa ću ga preskočiti.
lexluthor84 is offline  
Old 20.04.2012., 20:57   #9584
A i Znanje je počelo s Oslo trilogijom, pa sad nastavlja. Ovo je prva knjiga o Harryu. Pročitala sam neki dan Spasitelja i sad jedva čekam nove nastavke o Harryu
legallly blond is offline  
Old 20.04.2012., 21:48   #9585
Quote:
legallly blond kaže: Pogledaj post
A i Znanje je počelo s Oslo trilogijom, pa sad nastavlja. Ovo je prva knjiga o Harryu. Pročitala sam neki dan Spasitelja i sad jedva čekam nove nastavke o Harryu
Da,i to,iako Oslo triologija je dio serije o Harryu Holeu,pa i ja mislim da su se trebali potruditi i otkupiti i prve nastavke serijala.Ali mislim da će i ta knjiga doći na kisoke kroz godinu dana.Zbog one suradnje nakladnika,to još uvijek postoji,nadam se.
lexluthor84 is offline  
Old 20.04.2012., 23:45   #9586
Quote:
split1995 kaže: Pogledaj post
Ja sam rodjen 1995.studeni u Splitu. Ja sam prošao havariju i prolazim. Djed mi je umro zbog toga jer je radio s Azbestom, u mirovini je bio I umro je prije prve isplate, a radio je cijeli svoj život , njegova žena je imala rak te ga je operirala uspješno,ali nakon operacije je dobila moždani udar te njoj oduzeta polovica tijela, tobse dogodilo prije 11 godina. Sada njoj se vratio tumor, ne želi operirati jer se boji posljedica, a on uzima danak. Nona mi je umrla zbog tumora, njezin muž koji je jedini od navedenih sada dobro je onda bio u bolnici, ali na suprotni odjel. Nije ju smio posjetit zbog bolesti. I ja finalbo imam neizliječivu bolest(nije smrotonosna, Ali je novo otkrivena(1970-tih)).
Ja nemam djecu. Ja sam rimokatolik I sa crkvom se slažem oko biblije, ali oko modernih stavova se ne slažem.
P.s. Nemoj mi govorit da si plakala ili staviti ovaj znak. Onda bih bio ljut jer ima primjera koji su puno gori i ovo me samo još osnažilo
Sigurno ne!
Naime i ja sam u životu, vidjela i doživjela više no što možeš zamisliti!
__________________
Kamo vodi plovidba ne ovisi o tome kamo puše vjetar, već kako su postavljena jedra.

Stara njemačka uzrečica
VeronikaN is offline  
Old 21.04.2012., 12:24   #9587
Quote:
rasphilito kaže: Pogledaj post
Da li netko zna je li još uvijek u zg traje akcija 2+1 u tisakmedii za kds naslove?
2+1 akcija je na žalost prestala krajem ožujka..
A htjela sam kupiti još nekoliko knjiga.
kalimerazg is offline  
Old 21.04.2012., 21:19   #9588
Quote:
Dulce Lena kaže: Pogledaj post
Izašao je Nesbov Šišmiš, ali ne na kioscima

http://www.profil.hr/index.php?cmd=s...izvod_id=38086

Nije mi jasno kako ga nije izdao Algoritam ili Znanje nego Profil
Profil si može priuštiti prijevod s norveškoga, a i možda su pretekli Znanje u otkupu prava...
EineKleineMaus is offline  
Old 21.04.2012., 22:03   #9589
Quote:
Dulce Lena kaže: Pogledaj post
P.Gregory- Gospa od rijeke
C.J.Sansom-Kraljevska krv
J.Crusie-Lud za tobom
J.Patterson-2.šansa
T.Ali-Kći pustinje
Bratstvo crnog bodeža
Hmmm... Od svih ovih knjiga sigurno uzimam BCB novi nastavak i Sansoma. Vjerojatno i Gregory. Crusie mislim da neću uzimati, najviše zbog razočaranja s njezinom prošlom knjigom, Iskušenje, koja je bila toliko loša da sam je jedva privela kraju. Za Pattersona ću ipak pričekati vaše dojmove

Quote:
sagena kaže: Pogledaj post
Je li izašla još koja njegova knjiga poslije ove?
Sorry, ali nisam vidjela. Prolazila sam pored kioska, ali nisam obraćala pažnju. Ako i nije još, mislim da bi uskoro trebala izaći iduća. Pogledati ću baš u ponedjeljak.
Penelope69 is offline  
Old 22.04.2012., 09:49   #9590
Quote:
Penelope69 kaže: Pogledaj post
Hmmm... Od svih ovih knjiga sigurno uzimam BCB novi nastavak i Sansoma. Vjerojatno i Gregory. Crusie mislim da neću uzimati, najviše zbog razočaranja s njezinom prošlom knjigom, Iskušenje, koja je bila toliko loša da sam je jedva privela kraju. Za Pattersona ću ipak pričekati vaše dojmove

:
Ovu Pattersonovu knjigu sam pročitao još kad je izašla u izdanju Marijan tiska prije par godina.Nije loš,lagani i opuštajući krimić koji odmah privuće interes.meni je bio ok.
lexluthor84 is offline  
Old 22.04.2012., 14:39   #9591
Quote:
tratinčica30 kaže: Pogledaj post
Zimski vrt- ispočetka mi nije bila nešto pretjerano zanimljiva, ali kako sam išla prema kraju, priča je dobila potpuno drugu dimenziju i značenje. Ne znam za ostale koji su je pročitali, ali ja sam se pošteno isplakala. Definitivno priča koja se ne zaboravlja!!!
i ja sam bome suzu pustila..dugo me neko stivo nije tako taklo.prekrasna knjiga.
mogu li mozda oni koji su je procitali preporuciti neku u slicnom stilu?(dakle sovjetska rusija kao okosnica)
__________________
ti si potpis moj..
insomniac_ica is offline  
Old 22.04.2012., 19:51   #9592
Ledena princeza
Čitala sam ju još prošle godine, tako da se više i ne sjećam radnje, ali znam da sam bila jako razočarana.Po mom mišljenu, Ledena princeza ima ocjenu 2/5.
Totalno bespotrebna ljubavna priča progutala je potencijalno dobru ideju za krimić.
Karakteriziranje spisateljice kao 'majstorice u prizivanju svijeta tišine, sjena , potištenosti-iz kojih se rađaju strašni zločini' i sve ostalo što piše na poleđini knjige skoro me navuklo da kupim knjigu kada je izašla, srećom nisam. Zajkaj je ona kraljica švedskog krimića, meni nije jasno. Valjda nemaju bolju (Camillina želja da postane pisac krimića ostvarila se nakon što joj je obitelj za rođendan uplatila- tečaj pisanja krimića).
morjana is offline  
Old 22.04.2012., 20:28   #9593
onda ću dobro razmisliti o kupovini......
kikibela is offline  
Old 22.04.2012., 20:34   #9594
Quote:
insomniac_ica kaže: Pogledaj post
i ja sam bome suzu pustila..dugo me neko stivo nije tako taklo.prekrasna knjiga.
mogu li mozda oni koji su je procitali preporuciti neku u slicnom stilu?(dakle sovjetska rusija kao okosnica)
Sašenjka, također KDS izdanje
__________________
Svijet mladih[/SIZE]
borntobewinner is offline  
Old 22.04.2012., 20:43   #9595
Quote:
morjana kaže: Pogledaj post
Ledena princeza
Čitala sam ju još prošle godine, tako da se više i ne sjećam radnje, ali znam da sam bila jako razočarana.Po mom mišljenu, Ledena princeza ima ocjenu 2/5.
Totalno bespotrebna ljubavna priča progutala je potencijalno dobru ideju za krimić.
Karakteriziranje spisateljice kao 'majstorice u prizivanju svijeta tišine, sjena , potištenosti-iz kojih se rađaju strašni zločini' i sve ostalo što piše na poleđini knjige skoro me navuklo da kupim knjigu kada je izašla, srećom nisam. Zajkaj je ona kraljica švedskog krimića, meni nije jasno. Valjda nemaju bolju (Camillina želja da postane pisac krimića ostvarila se nakon što joj je obitelj za rođendan uplatila- tečaj pisanja krimića).
Quote:
kikibela kaže: Pogledaj post
onda ću dobro razmisliti o kupovini......
Meni je Ledena princeza bila jako dobra,zapravo oduševila me.Klasična krimi priča koja podsjeća na Agathu Christie,zanimljiva i napeta.Puno bolja od razvikanog Larssona.
lexluthor84 is offline  
Old 23.04.2012., 00:53   #9596
Quote:
lexluthor84 kaže: Pogledaj post
Meni je Ledena princeza bila jako dobra,zapravo oduševila me.Klasična krimi priča koja podsjeća na Agathu Christie,zanimljiva i napeta.Puno bolja od razvikanog Larssona.
Da,OK. Ja sam se baš razočarala jer sam se veselila što je preveden jedan novi pisac krimića.
Mene, recimo, niš nije podsjetilo na Agatu. Ni ta mi usporedba ne drži vodu. Očito sam očekivala nešto drugo od onoga što sam dobila. Svi 'skandinavski' krimići koje sam do sada čitala Millenium, Mankellovi, Nesbovi, Alfabetist, Hipnotizer, Čovjek u izlogu.. su mi bili bolji od ovoga.
morjana is offline  
Old 23.04.2012., 07:46   #9597
Quote:
morjana kaže: Pogledaj post
Da,OK. Ja sam se baš razočarala jer sam se veselila što je preveden jedan novi pisac krimića.
Mene, recimo, niš nije podsjetilo na Agatu. Ni ta mi usporedba ne drži vodu. Očito sam očekivala nešto drugo od onoga što sam dobila. Svi 'skandinavski' krimići koje sam do sada čitala Millenium, Mankellovi, Nesbovi, Alfabetist, Hipnotizer, Čovjek u izlogu.. su mi bili bolji od ovoga.
Valjda je stvar u očekivanjima.U svakom slučaju radi se o odličnom krimiću.
lexluthor84 is offline  
Old 23.04.2012., 16:21   #9598
Quote:
Penelope69 kaže: Pogledaj post
Sorry, ali nisam vidjela. Prolazila sam pored kioska, ali nisam obraćala pažnju. Ako i nije još, mislim da bi uskoro trebala izaći iduća. Pogledati ću baš u ponedjeljak.
Kupila danas. Golo lice.
Mislim da je ta na kiosku od prošlog tjedna.
sagena is offline  
Old 23.04.2012., 18:19   #9599
Ne radi se o knjigama sa kioska, ali ukoliko netko danas namjerava iskoristiti Noć knjige i kupiti nešto u Planetopiji/na rasprodaji u Makronovi ovih dana - upozorenje da se dio naslova u Planetopiji može nabaviti po cijeni od 23 kn, dok su ti isti na rasprodaji u Makronovi znatno skuplji!
__________________
H
hsfi is offline  
Old 24.04.2012., 11:47   #9600
Quote:
EineKleineMaus kaže: Pogledaj post
Profil si može priuštiti prijevod s norveškoga, a i možda su pretekli Znanje u otkupu prava...
Može si priuštiti ali knjiga je ipak prijevod s njemačkog. Znači prijevod prijevoda. Izgleda da u Hrvatskoj ne postoji prevoditelj s norveskog ili je preskup. A zadnji put kad sam gledala, starije Nesboove knjige nisu bile prevedene na engleski (a vjerujem ni na njemački) tako da naši izdavači vjerojatno to čekaju.
__________________
JEBOTE!
Modesty B is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:25.