Natrag   Forum.hr > Društvo > Prirodne znanosti

Prirodne znanosti Čista znanost za jako pametne i one koji takvima žele postati
Podforum: Armstrong Station - Astronomija i astrofizika

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.09.2015., 23:54   #21
Ljetos u Svicarskoj zaradio kaznu za prkoracenje brzine od jednog kilometra. Tamo se vozi ispod oznacenog ogranicenja.
__________________
"Only puny secrets need protection. Big discoveries are protected by public incredulity."
Marshall McLuhan
nezdravrazum is offline  
Old 19.09.2015., 00:09   #22
Quote:
nezdravrazum kaže: Pogledaj post
Ljetos u Svicarskoj zaradio kaznu za prkoracenje brzine od jednog kilometra. Tamo se vozi ispod oznacenog ogranicenja.
Jesu li bar ogranicenja normalno postavljena npr. ravna dionica izvan naselja na 70-80km/h ili su i oni ko nase budale da stavljaju 40km/h od Zagreba prema Karlovcu podrucje izvan naselja ?

Sad bar za ubuduce znam da ako budem morao ici u Svicu moram voziti 10km/h ispod znaka da nebi bilo.


Sent from my GT-S5670 using Tapatalk 2
__________________
Stara narodna mudrost koju zanemaruju svi koji glasaju na demokratskim izborima !

Uvijek sumnjajte u velika obećanja. Obećanje ludom radovanje.
SAS is offline  
Old 19.09.2015., 02:18   #23
Izmedju 50 I 80 na dvosmjernim cestama, zavisno od konfiguracije ceste. Autoput 120.
__________________
"Only puny secrets need protection. Big discoveries are protected by public incredulity."
Marshall McLuhan
nezdravrazum is offline  
Old 19.09.2015., 09:08   #24
Izgleda da nije toliko lose, nego ovih 120km/h sta oni misle da budu nekome spasili zivot tako sto su skinuli 10km/h sa standardnih 130km/h ?


Sent from my GT-S5670 using Tapatalk 2
__________________
Stara narodna mudrost koju zanemaruju svi koji glasaju na demokratskim izborima !

Uvijek sumnjajte u velika obećanja. Obećanje ludom radovanje.
SAS is offline  
Old 19.09.2015., 10:21   #25
Quote:
SAS kaže: Pogledaj post
Izgleda da nije toliko lose, nego ovih 120km/h sta oni misle da budu nekome spasili zivot tako sto su skinuli 10km/h sa standardnih 130km/h ?


Sent from my GT-S5670 using Tapatalk 2
Možda im autoput nije u stanju za 130 km/h.
Moment torzije is offline  
Old 19.09.2015., 18:40   #26
Quote:
SAS kaže: Pogledaj post
Izgleda da nije toliko lose, nego ovih 120km/h sta oni misle da budu nekome spasili zivot tako sto su skinuli 10km/h sa standardnih 130km/h ?


Sent from my GT-S5670 using Tapatalk 2
120 je bill ogranicenje na jednom dvotracnom autoputu pokraj Zürich-a. Mozda jest 130 negdje drugdje. Prometni strucnjaci vjerovatno imaju podatke koji koreliraju odnos brzine i udesa. Ja bi rekao da Zürich ima puno manje saobracajki od Zagreba, na primjer.
__________________
"Only puny secrets need protection. Big discoveries are protected by public incredulity."
Marshall McLuhan
nezdravrazum is offline  
Old 19.09.2015., 21:56   #27
Zagreb je drugi grad u odnosu na taj grad. Drugim rijecima imas previse likova koji nemaju pojma voziti auto do te mjere da pjesaci i biciklisti se ponasaju ko da su sami na svijetu jer ili nemaju pojma za pravila ponasanja u prometu ili im se fucka !
Instruktor voznje s 30 godina staza mi je bio pricao da su u vrijeme 90-ih kad je bio rat, u Zagrebu ispitivaci dijelili vozacke sakom i kapom. A da je danas druga prica, ispitivaci gledaju svaku mrvicu da te sruse pa moras 40min po Zagrebackom krkljancu voziti bez greske !
Eno ti tamo teme uz vezi rucne kocnice lik ima vec godinama vozacku, a nema pojma krenuti s rucnom onda si mozes misliti kak onda vozi kad ne zna osnovne, iako se to uci u autoskoli.

Jel ti znas kako se danas na selu dobiva vozacka dozvola ?
Tako sto doneses patku/gusku/purana/kokos/piceka i to das ispitivacu zatim se malo provozate po praznoj cesti i evo ti vozacka. E tako je moja ujna dobila vozacku dozvolu, donijela je ispitivacu patku i prosla je, a pokojni ujak je rekao prije toga da ona nebu nikad polozila. Ako ona polozi ja cu se ostaviti pusenja cigareta !
I naravno kad god ona treba nesto obavljat u Zagrebu onda se dopelja s autom do Vrapca i dalje ide javnim prijevozom jer ona po Zagrebu se ne moze voziti. A njen susjed je dva puta za redom dozivio prometnu nezgodu kad je isao autom po Zagrebu. Zato od treceg puta na dalje radi isto sto i ujna.


Sent from my GT-S5670 using Tapatalk 2
__________________
Stara narodna mudrost koju zanemaruju svi koji glasaju na demokratskim izborima !

Uvijek sumnjajte u velika obećanja. Obećanje ludom radovanje.
SAS is offline  
Old 21.09.2015., 10:39   #28
Ali meni nisu jasni ti Svicarci sto misle stim postici kaznjavajuci prekoracenje za +1km/h !
Iskreno meni nista drugo nepada napamet nego za naplacivanje kazne, jer ko da je 1km/h gore dolje nekome spasilo zivot na cesti.


Sent from my GT-S5670 using Tapatalk 2
__________________
Stara narodna mudrost koju zanemaruju svi koji glasaju na demokratskim izborima !

Uvijek sumnjajte u velika obećanja. Obećanje ludom radovanje.
SAS is offline  
Old 21.09.2015., 12:43   #29
Quote:
SAS kaže: Pogledaj post
Izgleda da nije toliko lose, nego ovih 120km/h sta oni misle da budu nekome spasili zivot tako sto su skinuli 10km/h sa standardnih 130km/h ?
Quote:
SAS kaže: Pogledaj post
Ali meni nisu jasni ti Svicarci sto misle stim postici kaznjavajuci prekoracenje za +1km/h !
Ma ti Svicarci su ti svjeCki poznate budale, nemaju ti oni nase Rvatske pameti....
__________________
Hrvatski dabar na hrvatskom ramenu!
Garofeeder is offline  
Old 21.09.2015., 15:11   #30
Ma gle jos bi ih ja razumio da kaznjavaju radi 5km/h iznad znaka, ali +1km/h ? Nemaju svi tempomat, pa cak i tempomat nemoze 100% uvijek drzati tocnu brzinu pogotovo kod uzbrdice i nizbrdice.


Sent from my GT-S5670 using Tapatalk 2
__________________
Stara narodna mudrost koju zanemaruju svi koji glasaju na demokratskim izborima !

Uvijek sumnjajte u velika obećanja. Obećanje ludom radovanje.
SAS is offline  
Old 21.09.2015., 15:57   #31
Nisu samo Švicarci u pitanju, kolegu je kaznilo u Irskoj jer je vozio 32mph u zoni 30mph.

A tko ti garantira da se i naši neće sjetiti da bi mogli ukinuti toleranciju pa da vidiš onda veselja. Šuti i budi sretan dok traje.
Lowryder is offline  
Old 21.09.2015., 17:43   #32
Quote:
SAS kaže: Pogledaj post
Ma gle jos bi ih ja razumio da kaznjavaju radi 5km/h iznad znaka, ali +1km/h ? Nemaju svi tempomat, pa cak i tempomat nemoze 100% uvijek drzati tocnu brzinu pogotovo kod uzbrdice i nizbrdice.


Sent from my GT-S5670 using Tapatalk 2
Ja sam imao osjecaj da cu prije napraviti udes zureci stalno u mjerac brzine.
Svicarci su vjerovatno priviknuti, pa voze nekoliko km/h ispod ogranicenja. Ja definitivno podrzavam odredjeni nivo tolerancije Koji bi pokrio nepreciznost radara, tempomata itd.
__________________
"Only puny secrets need protection. Big discoveries are protected by public incredulity."
Marshall McLuhan
nezdravrazum is offline  
Old 21.09.2015., 18:14   #33
Radi se prvenstveno o dizanju love, a ne o sigurnosti u prometu. Dovoljno je vidjet gdje i kakvi znakovi su postavljeni, te gdje se postavljaju zasjede - vataju na ravnom, iz žbuna točno dok prolaziš znak, kako ne bi stigao usporit na ograničenje.

A s druge strane, nemaju veze faktori jesi ćorav, blesav, imaš ćelave gume, prljav vjetrobran, sto udesa u karijeri i ostalo. Dok moraš svake godine vozit auto na tehnički, jednom kad si položio vozački niko te više ne pita jesi se počeo drogirat, obolio od PTSPa, jesi imao moždani, jesi oćoravio, jel si posenilio... Dobiješ kaznu ako si Šumaher i prođeš volvom 1 km/h iznad ograničenja di nema šanse da ikog ugroziš, a prođeš lišo ako si parkinsonovac u Grunfmobilu koji će nešto zgazit i kad vozi 30 km/h ispod ograničenja.

Oćete da ovo prebacimo na Automobile, ili na Pravo?
__________________
Nije svaki žabac žaba! Recimo Kermit je bičva.
Frogger is offline  
Old 21.09.2015., 19:21   #34
Hm, ne javljaju se. Zaključat ću ovo, a zainteresirane upućujem na temu o prekoračenju brzine na Pravu
https://www.forum.hr/showthread.php?t=618307

S kojom će ovo možda bit spojeno, a možda i neće.
__________________
Nije svaki žabac žaba! Recimo Kermit je bičva.
Frogger is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:24.