Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.05.2017., 21:23   #6801
Quote:
luca toni kaže: Pogledaj post
Pa ako danas na ovom veličanstvenom skupu nije bilo više od 5000 ljudi kao što neki impliciraju, onda ih na gej paradama koje reklamiraju svi mainstream mediji u državi po mjesec dana unaprijed skupa s cijelim širim "regionom" nema više od 1000, a kak Hrvati dišu, i oni iz unutrašnjosti i oni iz gradova, smo vidjeli na referendumu o braku.
Bio sam na dašnjem skupu. Od Trga Dr. Franje Tuđmana do Jelačićeva trga protezala se nepregledna kolona koja je potom ispunila sav Trg. Mislim da je bilo najmanje 20 tisuća sudionika. Ako nije onda tvrdim da niti na jednom skupu (osim onoga 1989. kada je nastupilo Prljavo kazalište) nije bilo više od 10 tisuća ljudi!
Glagolitic is offline  
Old 20.05.2017., 21:26   #6802
Quote:
Glagolitic kaže: Pogledaj post
Od medinskih fakulteta nije traženo mišljenje treba li zabraniti pobačaj. To je u nadležnosti zakonodavne vlasti. Zakon pak mora biti usklađen Ustavu. UPostojeći zakon iz 1978. sukladan je jugoslavenskom ustavu, li ne i hrvatskom, koji jamči zaštitu ljudskogha života!
Ova tema i današnji skup se ne bave time što počinje začečem, nego se bave jel treba zabraniti abortus. shvaćaš?
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Old 20.05.2017., 21:26   #6803
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Ali vezano za ovu temu, da li je nešto moralno ili nemoralno ti znanost ne može odgovorit.
I etika je znanost.
iskra01 is offline  
Old 20.05.2017., 21:28   #6804
Quote:
Glagolitic kaže: Pogledaj post
Bio sam na dašnjem skupu. Od Trga Dr. Franje Tuđmana do Jelačićeva trga protezala se nepregledna kolona koja je potom ispunila sav Trg. Mislim da je bilo najmanje 20 tisuća sudionika. Ako nije onda tvrdim da niti na jednom skupu (osim onoga 1989. kada je nastupilo Prljavo kazalište) nije bilo više od 10 tisuća ljudi!
I osim njega, na onom za radio 101....
mirjam is offline  
Old 20.05.2017., 21:29   #6805
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Ova tema i današnji skup se ne bave time što počinje začečem, nego se bave jel treba zabraniti abortus. shvaćaš?
Netočno!
Hod za život, obitelj i Hrvatsku je miroljubivi hod građana u znak potpore nerođenoj djeci, njihovim majkama, očevima i obiteljima, a ne, kako neznalice (ili zlonamjerni) kažu, za ‘zabranu pobačaja’.
Glagolitic is offline  
Old 20.05.2017., 21:29   #6806
Quote:
Glagolitic kaže: Pogledaj post
Bio sam na dašnjem skupu. Od Trga Dr. Franje Tuđmana do Jelačićeva trga protezala se nepregledna kolona koja je potom ispunila sav Trg.
Aha

Sorkać ak ti baš i ne vjerujem.
__________________
..Tako je dirljiva ta briga neutralnih objektivnih i zabrinutih treba pregovarati za Ukrajinu, rastopim se od te empatije.
Roy is offline  
Old 20.05.2017., 21:30   #6807
Quote:
Roy kaže: Pogledaj post
Ofc da neće biti jer bi za nju taj referendum bio debakl.
To sam i ja mislio, ali vise nisam tako siguran.
Za koju godinu ona ce uspjeti zabraniti pobacaj jer crkvena indokrinacija je jednostavno prejaka.
Sva sreca da me se to vise osobno ne tice.
__________________
History says, don't hope on this side of the grave. But then, once in a lifetime, the longed-for tidal wave of justice can rise up and hope and history rhyme.
bubi mir is offline  
Old 20.05.2017., 21:32   #6808
Quote:
bubi mir kaže: Pogledaj post
To sam i ja mislio, ali vise nisam tako siguran.
Za koju godinu ona ce uspjeti zabraniti pobacaj jer crkvena indokrinacija je jednostavno prejaka.
Sva sreca da me se to vise osobno ne tice.
Do takve zabrane može doći samo u saboru, nikako referendumom. Zato i imamo Hrastove i mostove.
__________________
..Tako je dirljiva ta briga neutralnih objektivnih i zabrinutih treba pregovarati za Ukrajinu, rastopim se od te empatije.
Roy is offline  
Old 20.05.2017., 21:32   #6809
Quote:
luca toni kaže: Pogledaj post
Pa ako danas na ovom veličanstvenom skupu nije bilo više od 5000 ljudi kao što neki impliciraju, onda ih na gej paradama koje reklamiraju svi mainstream mediji u državi po mjesec dana unaprijed skupa s cijelim širim "regionom" nema više od 1000, a kak Hrvati dišu, i oni iz unutrašnjosti i oni iz gradova, smo vidjeli na referendumu o braku.
Zamisli...i zbog te bijedne sacice od 1000 ljudi...... nacija se dize na noge kako bi im branila da svoj brak nazivaju onim sto ustvari jest...brakom......
mirjam is offline  
Old 20.05.2017., 21:36   #6810
Quote:
bubi mir kaže: Pogledaj post
To sam i ja mislio, ali vise nisam tako siguran.
Za koju godinu ona ce uspjeti zabraniti pobacaj jer crkvena indokrinacija je jednostavno prejaka.
Sva sreca da me se to vise osobno ne tice.
Uzalud ta zabrana, ako nije nadpounjena sa strogom kontrolom žena na državnim granicama (kad se žena vrati iz inozemstva, direktno sa granice kod ginekologa), mjesčenim liječničkim pregledima radi utvrđivanja da li je napravljen abortus i adekvatnim zatvorskim kaznamma zbog počinjenja istog.
cave troll is online now  
Old 20.05.2017., 21:37   #6811
Quote:
Roy kaže: Pogledaj post
Aha
Sorkać ak ti baš i ne vjerujem.
Ne znam u kojem je trenutku fotografiranTrg, samo znam da sam prošao u koloni koja se je ispunila prostor od Trga F. Tuđmana i Trga. J. bana Jelačića. Zasigurno se dio ljudi nakon dolaska na Trg nije dugo zadržao na njemu.
Uostalom:
https://www.bitno.net/vijesti/foto-z...-s-hoda-zivot/
ili
https://www.bitno.net/vijesti/hrvats...rugom-djetetu/
Glagolitic is offline  
Old 20.05.2017., 21:38   #6812
Quote:
luca toni kaže: Pogledaj post
a kak Hrvati dišu, i oni iz unutrašnjosti i oni iz gradova, smo vidjeli na referendumu o braku.
Treba ukinut izbore i referendume i pitat tebe da procijeniš kako hrvati dišu.

Jer ako si za brak muškarca i žene automatski si i protiv abortusa
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Old 20.05.2017., 21:42   #6813
Quote:
bubi mir kaže: Pogledaj post
To sam i ja mislio, ali vise nisam tako siguran.
Za koju godinu ona ce uspjeti zabraniti pobacaj jer crkvena indokrinacija je jednostavno prejaka.
Sva sreca da me se to vise osobno ne tice.
Ni ja nisam zabrinuta ako zabrane pobačaj. Svatko pametan će naučiti svoje dijete kako da se zaštiti, a oni koji to ne učine palatit će, bilo novcem u inozemstvu ili životom, nažalost, kao što su to plaćalo nekada davno.

Pobačaji se rade od davnina prvenstveno zato jer potencijalna majka nije mogla uzdržavati dijete.

Žalosno je što se vraćamo u prošlost umjesto da idemo naprijed.
iskra01 is offline  
Old 20.05.2017., 21:43   #6814
Quote:
Roy kaže: Pogledaj post
Aha

Sorkać ak ti baš i ne vjerujem.
Joj, hvala ti na ovoj slici, razveselio si me.
iskra01 is offline  
Old 20.05.2017., 21:46   #6815
Quote:
iskra01 kaže: Pogledaj post
Ni ja nisam zabrinuta ako zabrane pobačaj. Svatko pametan će naučiti svoje dijete kako da se zaštiti, a oni koji to ne učine palatit će, bilo novcem u inozemstvu ili životom, nažalost, kao što su to plaćalo nekada davno.

Pobačaji se rade od davnina prvenstveno zato jer potencijalna majka nije mogla uzdržavati dijete.

Žalosno je što se vraćamo u prošlost umjesto da idemo naprijed.

Da, mislio sam upravo na to vracanje u proslost.
Vecina to zeli i neka ima. MEne se osobno ne tice jer vecinu vremena tu ne zivim, a uskoro necu uopce...kao i mnogi.
__________________
History says, don't hope on this side of the grave. But then, once in a lifetime, the longed-for tidal wave of justice can rise up and hope and history rhyme.
bubi mir is offline  
Old 20.05.2017., 21:56   #6816
Quote:
bubi mir kaže: Pogledaj post
Da, mislio sam upravo na to vracanje u proslost.
Vecina to zeli i neka ima. MEne se osobno ne tice jer vecinu vremena tu ne zivim, a uskoro necu uopce...kao i mnogi.
Blago tebi. Mi intenzivno razmišljamo o odlasku. Pitanje je samo hoće li nas primiti tamo kuda želimo otići, a to nije Zapadna Europa.
iskra01 is offline  
Old 20.05.2017., 22:00   #6817
Sad fino organizirati ˝hod za slobodni izbor˝ da se pokaže da ovih 15000 katotalibana ne mogu se nazivati večina

Kad markička povede ovak nešto onda znamo da joj njezin muž radi sa gubtkom jer mu je pala prodaja antibebi pilula

Samo podatak da je poljska kao najzatucanija katolička država dopustila abortus i da je par milijuna žena izašlo na ulice u zaštitu svojih prava onda si zamislite kako nisko padamo ovakvim zahtjevima
Davorček is offline  
Old 20.05.2017., 22:19   #6818
Quote:
luca toni kaže: Pogledaj post
Pa višestruko je jasno definirano i danas je Markić još jednom pojasnila o čemu se radi...Riječ je o hodu za život. Manifestaciji koja slavi život i kojoj je namjera ukazati na nedovoljnu skrb države za pronatalitetnu politiku, prava žena i majki te zaštitu obitelji. Na izravno pitanje planiraju li u dogledno vrijeme referendum o zabrani abortusa, Markić je odgovorila da ne, ako bude kakvog referenduma bavit će se izbornim zakonom ili radom nedjeljom.
Ako im je stalo do pronatalitetne politike onda su trebali prosvjed organizirati pod drugim nazivom i ici pred ministre(icu) demografije obitelji mladih, gospodarstva.
Prosvjed je opet fulao bit. Govori se kako je bitno majkama pomoci oko iznosenja trudnoce, period nakon trudnoce, psiholoski, novcano, i onda se to stavlja u isti kos s zenama koje izvrse abortus, kao da one imaju ikakve veze s time.
__________________
Who dares, wins .
The_End is offline  
Old 20.05.2017., 22:26   #6819
Quote:
The_End kaže: Pogledaj post
Ako im je stalo do pronatalitetne politike onda su trebali prosvjed organizirati pod drugim nazivom i ici pred ministre(icu) demografije obitelji mladih, gospodarstva.
Prosvjed je opet fulao bit. Govori se kako je bitno majkama pomoci oko iznosenja trudnoce, period nakon trudnoce, psiholoski, novcano, i onda se to stavlja u isti kos s zenama koje izvrse abortus, kao da one imaju ikakve veze s time.
Sto netko stvarno smatra da ovo nije " hod protiv pobacaja", a da nije aktivist koji takvo sto mora pisati?
__________________
History says, don't hope on this side of the grave. But then, once in a lifetime, the longed-for tidal wave of justice can rise up and hope and history rhyme.
bubi mir is offline  
Old 20.05.2017., 22:50   #6820
Quote:
iskra01 kaže: Pogledaj post
Ni ja nisam zabrinuta ako zabrane pobačaj.
Neće ga zabraniti, ne sekiraj se. Petnaest tisuća ljudi je drek na šibici. Toliko ih jednom godišnje dođe na ovaj bijedni zagrebački Dinamo. Kad bi nekim slučajem neka restriktivna varijanta zakona o pobačaju krenula u saborsku proceduru, imala bi 150 tisuća ljudi na ulici sutradan. I to bez nekog većeg organiziranja.
Željka Markić je vrlo vješta u svojim manipulacijama, kako već vragovi znaju biti, ali jednako tako dobro zna koji su joj limiti i zato, ne sekiraj se.
the edge is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:40.