Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.08.2017., 21:07   #221
ne znam, osjećao bih se kao potpuni debil da nekome odgovaram na poruku ili poziv star tri dana. uvijek odgovaram u razumnom roku pa i od drugih očekujem da se drže toga, a hvala bogu, drže se. većini tih ljudi je mobitel ionako 90% vremena odmah pokraj ili džepu, čak i kad su na poslu, tako da su zaista male šanse da baš nikako ne stignu otipkat sms od desetak slova ili obavit poziv od par sekundi.

doduše, mislim da se pravi razlog za to što nemam takva iskustva krije u činjenici da vrlo, vrlo rijetko šaljem poruke, a apsolutno svaki razgovor mobitelom mi traje dvadesetak sekundi. sve što imam za reći ili pitati kažem uživo, a preko moba se uglavnom dogovaram za sastanke, za što svi imaju vremena. duge razgovore uglavnom izbjegavam, radije predlažem cugu.
seskal is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2017., 10:19   #222
S različitim ljudima imam različitu dinamiku komunikacije. Za neke znam da odgovaraju odmah, neki su zauzeti, opterećeni obavezama ili po prirodi sporiji pa im treba nešto više vremena. U svakom slučaju, i sama se prilagodim, procijenim važnost poruke i koliko mi treba za odgovor, pa tako i odgovaram. Nekad odmah, nekad kroz nekoliko sati ili dana. Bitno mi je da odgovor stigne i da se komunikacija uspostavi. Naravno, sve ovisi i o tipu poruke - je li riječ o nekoj kratkoj hitnoj informaciji ili ležernijem dopisivanju koje može pričekati.

Ono što nikako ne toleriram su ljudi koji nikad ne odgovore na poruke, a stvarno ih trebaš u vezi nečega - posla, neke informacije, itd. Imala sam više neugodnih slučajeva kad su mi tako bile uskraćene neke bitne informacije. Osobe su bile i te kako svjesne poruke koju sam im poslala, ali su se uživo izmotavale da "nisu stigle." Evo, to ne shvaćam - da netko ne želi (ne može?) napisati jednu ili dvije rečenice u nekom razumnom roku. To, recimo, smatram nepoštovanjem druge osobe.
__________________
čisto protuslovlje
rachael is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2017., 13:52   #223
Ne mogu zamisliti da mi prijateljica pošalje poruku, a ja je ignoriram, i dalje budem online, dopisujem se s drugima, a nju ignoriram. Odgovorim kad vidim i idem dalje, za to je potrebno par sekundi. Neodgovaranje i ignoriranje mi je baš šupački i rezervirano za nekoga s kime sam posvađana ili "raskrstila", ali da je sve ok u nekom odnosu i tako se ponašam nema šanse.

To prijatelji ne rade, drugo je kad netko ne može odgovoriti, prazna baterija, nema para na računu ili što već, ali kad svaki put moraš od dotičnih čekati "milost" da se sjete odgovoriti tek nakon pola dana ili par dana piši kući propalo. Neka si dižu ego nekim drugim, sa mnom sigurno neće, ja mogu bez svakoga. Inače iz mog iskustva kad razmislim svi ti kaj nisu odgovarali su bili upitnog karaktera, skloni dizanju ega na fejsu gdje su bili super ljubazni u komentarima za publiku, a ovako privatno u porukama nikakvi, tako da bih se složila s Robert De Nirom i njegovim citatom. Tako da neka ih, ali što dalje od mene.
kosjenka- is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2017., 14:25   #224
Zapamtite, mobitel je nužno zlo, isto kao fejs.
VDCOTO is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2017., 15:12   #225
Par mojih misli o ovoj temi.


1)Jako je puno ljudi koji na sve strane nešto obećavaju bez ikakve namjere da to i ispune.

Recimo, prije nekih pet godina jedna mi je cura s kojom sam se tada intenzivnije družila obećala smještaj u njezinom gradu kada sam mislila ići na neki koncert. Kada sam je pitala za potvrdu dogovora, nikada mi nije odgovorila. Vidjele smo se sljedeći put pa mi je rekla da joj je moja poruka promakla. Mogla sam je ja pritiskati i zivkati, ali nisam ta osoba, ne volim tako iskorištavati ljude, nego ono, ako je ponudila sam sam pristojno porukom pitala stoji li dogovor.

Poslije smo se razišle jer sam se ja odselila, a onda sam je nešto htjela pitati vezano uz posao na kojem je radila, trebao mi je info. Nikada mi nije odgovorila. To je bila zadnja poruka koju sam joj ikada poslala. I danas me prati na Instagramu i lajka mi svaku sliku. Ali odgovor na moju poruku bio joj je očito pretežak zalogaj.

Zaključak: Koji je razlog poruke? Ako nekoga pitaš "hoćete li ovo ili ono", računaj da su mnogi od njih zaboravili da su nešto obećali, ne sjećaju se što ste razgovarali, i da olako shvaćaju komunikaciju, pa ako im nije jasno što ih pitaš, ignoriraju. To znaju raditi i bliski prijatelji.

2) Ljudi imaju različite navike

Osobno trenutačno "hendlam" oko 200-300 ljudi mjesečno, u smislu da sam s njima u nekoj vrsti kontakta, na mailu, whatsappu, viberu, skypeu, ili na facebooku. Riječ je o poslovnim, kolegijalnim ili privatnim kontaktima. Dnevno komuniciram s barem 10-ak njih.

Otprilike poznajem navike svakoga - neke je potrebno nazvati da bi se postigao neki dogovor. S nekima je mail odličan način komunikacije, s porukom koja ima "glavu i rep". Neki ne vole Facebook poruke, ili nemaju messanger na mobitelu pa odgovaraju samo kad sjednu za kompjuter. Neki najradije koriste whatsapp. Pozorno slušanje i poznavanje svojih prijatelja/poznanika/kolega/kontakata jer ključ uspjeha

3) "hej, šta ima?" - ovo se šalje samo najbliskijim prijateljima ili članovima uže obitelji koji žive daleko od nas.

Kad smo bili mlađi i blesaviji, svima se dogodilo da smo upoznali ljude koji su nam se učinili jako fora, ili smo prema njima čak razvili određenu privlačnost/zatreskanost, pa pokušali ostvariti online komunikaciju. "Hej, šta ima kod tebe? Kako si?" je bio česti način, na koji često nije bilo odgovora, ili je odgovor bio "ok sam. ti?", pa nas je to pomalo rastužilo.

Svi mi otprilike znamo zašto s nekim komuniciramo. Ponekad zbog osjećaja, ponekad zbog potrebe, ponekad zbog posla. Jako je bitno imati jasnu sliku o odnosima s osobom koja nam ne odgovara na poruke.

Osobno sam uvijek brza na porukama, mailovima i sl., osim ako netko nije jako dosadan, stalno mu/joj nešto treba, prelazi sve granice dogovora, ili ima interese koje kod mene ne može ostvariti. Niti tada mi taj ignore nije konačan, ali je ignore namijenjen tome da se osoba malo skulira.
felicidade is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2017., 20:16   #226
Quote:
felicidade kaže: Pogledaj post
Par mojih misli o ovoj temi.


1)Jako je puno ljudi koji na sve strane nešto obećavaju bez ikakve namjere da to i ispune.

Recimo, prije nekih pet godina jedna mi je cura s kojom sam se tada intenzivnije družila obećala smještaj u njezinom gradu kada sam mislila ići na neki koncert. Kada sam je pitala za potvrdu dogovora, nikada mi nije odgovorila. Vidjele smo se sljedeći put pa mi je rekla da joj je moja poruka promakla. Mogla sam je ja pritiskati i zivkati, ali nisam ta osoba, ne volim tako iskorištavati ljude, nego ono, ako je ponudila sam sam pristojno porukom pitala stoji li dogovor.
Ovo je tako istina, a ja nikada neću shvatiti zašto to netko radi, ajde kada to netko kaže pijan, ali u normalnom stanju. Meni su ljudi nudili svašta , i ono dok si mlađi misliš, ok super, zašto bi to netko radio a ne mislio, pa je onda bilo, nešto pitaš što su ti sami ponudili, pa vidiš da to rade preko kurca, zato sada sve to ignoriram, dobivao sam pozive, dođi do mog grada imaš smještaj, dođi kod nas na more, dođi u Norvešku kada se preselim, dođi u New York, imaš besplatan smještaj,sada samo kažem dobro, i nikada za te stvari neću niti pitati, jel sam se uvjerio da ljudi seru, pa bi onda bilo ignor, ili ne može, pa neka blesava isprika
Earth Bender is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2017., 17:18   #227
Po meni je jako bezobrazno ne odgovoriti na poruku. Barem i da je u pitanju netko s kim baš i nismo ok, iz pristojnosti se može napisati neki kratki odgovor i doviđenja. Nedavno sam slala poruku prijateljici iz djetinjstva, više se ne družimo jer nismo u istom gradu, ona se i udala itd. Prošlo je oko mjesec dana da nije uopće odgvovorila, u međuvremenu sam joj poslala još jednu jer je dobila kćer i taj put je odgovorila. Već mi se to dešavalo s njom i prije da ne odgovori uopće ili odgovori nakon 100 godina kad bi ja već i zaboravila da sam i poslala poruku. A kad mi je bio rođendan onda mi je na fejsu čestitala samo da svi to vide, a ovako u privatnim porukama ništa. To su jednostavno takve osobe, ne treba ih shvaćati ozbiljno.
Maggiee is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2017., 19:42   #228
Nisam baš tip za dopisivanje, neke osobe me navuku, ali onda shvatim da je to dopisivanja radi, isprobavanja svih tih silnih aplikacija. Pa kako ne koristiš ovo ili ono... Umara me to! Onda kad pošalju poruku, odgovorim kad stignem, jer dopisivanje traje, a ja nemam baš vremena za smišljati odgovore. Pritom nemam riječi za ljude koji ignoriraju kad je nešto bitno u pitanju ili namjerno zavlače drugu osobu. Zato volim forum, tu odgovaraš kad želiš, na što želiš i kome želiš bez da se itko ljuti ili osjeća obavezu, a opet ispunjavaš potrebu za komunikacijom i razmjenom misli, osjećaja i doživljaja.
Bam Bee is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2017., 13:30   #229
Kod sebe sam primjetio da mi se u zadnje vrijeme neda tipkati, pa kad dobijem poruku onda ja nazovem natrag tu osobu pa tako odgovorim. Koliko je to dobro ili loše, ne znam, ali mi je jednostavnije.
Naravno, ne uvijek tako na svaku poruku (pogotovo ne grupne poruke ).
ONeill is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2017., 14:12   #230
uvijek odgovorim, s tim što ako sam na sastanku, kavi, ručku .. često niti ne držim mob na stolu, nego kasnije pogledam i redom odgovorim
Ne volim tu naviku stalnog virkanja u mobitel, osobito ne na druženjima (večere, kave)
__________________
i kad je gotovo za mene znaj tek tad je počelo
Billie Jean is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2017., 14:57   #231
Quote:
ONeill kaže: Pogledaj post
Kod sebe sam primjetio da mi se u zadnje vrijeme neda tipkati, pa kad dobijem poruku onda ja nazovem natrag tu osobu pa tako odgovorim. Koliko je to dobro ili loše, ne znam, ali mi je jednostavnije.
Naravno, ne uvijek tako na svaku poruku (pogotovo ne grupne poruke ).
A pa to je i najlogicnije
__________________
Covjek sam - Ne mrzim i ne zasluzujem biti zamrzen
Sloboda Prirode - Svijet s maskama nije prirodan svijet
Provedi vrijeme u Prirodi - Upoznaj ju cijelim Srcem
The Maystor is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2017., 22:10   #232
Uvijek je neš osobno kod ovog. Par bliskih ljudi drži neki grudge protiv mene i uvijek namjerno odgovore nakon 2-3 dana tek, još dozvole da kvačica poplavi pa još veći 'ko te jebe'
zoomzoom888 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2017., 22:14   #233
Ovisi. Ako je pitanje "Kako si?" ili Kaj ima?" to može cekati, ak trebam potvrditi dogovor ili nesto onda odmah ili kad mogu (ugl u razumnom roku), ova nekakva cakulanja o tome kaj se radi ne smatram porukama koje su bitne i hitne. Čujemo se kad se cujemo.
__________________
I can turn a gray sky blue
SubSV is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2017., 23:31   #234
Neodgovaranje na poruku moze bit kao neka prikrivena antipatija.
Paige the cool is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2017., 08:52   #235
Neodgovaranje na poruku je isto poruka.
Jučer sam se našla na jednom eventu s frendicom koja me od početka do kraja ignorirala i pričala sa svima osim sa mnom. Kad sam došla doma poslala mi je poruku da mi je nešto zaboravila reći i to mi natipkala. Imala si prilike reći mi uživo, ta poruka mi je bila suvišna i izvan konteksta i nisam odgovorila.
Orlandia is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2017., 12:32   #236
A šta je pisalo?
Možda si imala super obleku/frizuru pa ti nije prišla iz zavidnosti
Ja ne bih izdržala a da ne odg "kaj na zabavi mi to nisi mogla rec?" 🤣
__________________
When the power of Love overcomes the love of power, the world will know peace.
skorpionka87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2017., 19:40   #237
Quote:
Orlandia kaže: Pogledaj post
Neodgovaranje na poruku je isto poruka.
Jučer sam se našla na jednom eventu s frendicom koja me od početka do kraja ignorirala i pričala sa svima osim sa mnom. Kad sam došla doma poslala mi je poruku da mi je nešto zaboravila reći i to mi natipkala. Imala si prilike reći mi uživo, ta poruka mi je bila suvišna i izvan konteksta i nisam odgovorila.
Meni je problematičnije što te je ignorirala tijekom eventa, toliko problematično da bih osobno očekivao objašnjenje zašto je to napravila.
I ok kad se na to još nadoveže da ti šalje poruku da nešto kaže, glupo je.

Zašto joj nisi ništa napisala, obični sms kao: Pa mogla si mi to reći na druženju, i onda dodaš : D na kraju poruke da ne ispadne da si zauzela hostile stav.

Meni osobno scenarij kada mi se netko javi poslije druženja i pita me nešto dodatno, nije mi to problem. S nekim osobama imam intenzivnu komunikaciju gdje ne stignemo reći sve što želimo, pa ostatak dovršimo prek smsa.
__________________
Who dares, wins .
The_End is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2017., 14:26   #238
Quote:
skorpionka87 kaže: Pogledaj post
A šta je pisalo?
Možda si imala super obleku/frizuru pa ti nije prišla iz zavidnosti
Ja ne bih izdržala a da ne odg "kaj na zabavi mi to nisi mogla rec?" ��
Pisala je nešto informativnog karaktera, dodala slatke emotikone. Možda je bolje ujed upakrati u šalu ali ja radije biram pasivnu agresiju.

Quote:
The_End kaže: Pogledaj post
Meni je problematičnije što te je ignorirala tijekom eventa, toliko problematično da bih osobno očekivao objašnjenje zašto je to napravila.
I ok kad se na to još nadoveže da ti šalje poruku da nešto kaže, glupo je.
Pa to i govorim, glupo je. I djetinjasto.

Quote:
Zašto joj nisi ništa napisala, obični sms kao: Pa mogla si mi to reći na druženju, i onda dodaš : D na kraju poruke da ne ispadne da si zauzela hostile stav.
Napravila sam kako mi je došlo po prvom inputu. Općenito ta osoba me počela prilično iritirati pa mi je spremnik prazan kad trebam izvući : D .

Quote:
Meni osobno scenarij kada mi se netko javi poslije druženja i pita me nešto dodatno, nije mi to problem. S nekim osobama imam intenzivnu komunikaciju gdje ne stignemo reći sve što želimo, pa ostatak dovršimo prek smsa.
Nije ni meni to problem ako smo se - družili.
Orlandia is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2017., 00:50   #239
Ja bi u tvom slučaju napisao to što sam ti rekao, jer upravo objašnjenja, ili bolje reći izmotavanja su najbolji znak kolko netko serucka.
Iovao ionako po pisanju čini mi se da nećete više ići na evente.
__________________
Who dares, wins .
The_End is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2017., 20:33   #240
Mene jedna drugarica vec duze vreme iritira sa tim neodgovaranjem. Inace, kada se cujemo, divan je, kao da nsiat niej bilo, ispricamo se, nedostajem joj. Od skoro je i nesto u lsoem stanju, znam da ide kod psihijatra, prvo s enesto razbolela fizicki, pa joj je do uzrokovalo i neke psihicke probleme.
Zbog toga joj, za sada, oprastam. ( Takodje sam primetila, od kada je bolesna, svakog dana stavi bar po 2 svoje slike na fejs, sto ranije nije radila . Bas svakog dana)
Preveza is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:09.