Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Fantastika (SF, fantasy, horror...)

Fantastika (SF, fantasy, horror...) We create Worlds!
Podforum: A Song of Ice and Fire

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.09.2017., 01:31   #621
btw sjetih se, jesi čitao Ponos Chanura??
imaš brdo prilično sumanutih rasa (pola diše kisik, pola metan) koje čine zajednicu Kompakta, zalutalog zemljanina i hrpu pičvajza zbog njega

ta prva je davno prevedena, a ima ih još. Meni bilo jako zanimljivo no nikada nisam uzeo nastavke u ruke
krbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2017., 03:06   #622
Ja sam čitao, Chanuri su legendarni. Isto tako, nikad se nisam dokopao nastavaka, ali sigurno hoću.
__________________
Ne očajavamo, zato što se ne nadamo nikom. Ničemu dobrom, ničemu lošem tu ne nada se niko.
I sa tom diplomom, i sa šljakom sam se slik’o. Rintao k'o magarac, sve dok nisam rikn'o.
mr-crime is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2017., 09:43   #623
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Evo ja tražim preporuku za SF.

Želim roman sa barem dvije-tri vanzemaljske rase, ali složiti ću se i s jednom, ako je radnja zanimljiva.

Želim da su to inteligentni Alieni a ne neke "bube" i želim vojsku, planete, pičvajz, a šlag na trotu bi bilo da imamo radnju iz obje perspektive.

Da je po mogućnosti više nastavaka.

Uplift serijal od Brina, ukupno 6 knjiga i pokoja pripovjetka.
__________________
Every normal man must be tempted, at times, to spit on his hands, hoist the black flag, and begin to slit throats.(H. L. Mencken)
AttitudeAdjuster is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2017., 11:52   #624
Quote:
krbo kaže: Pogledaj post
onda ne čekaj ni minute, odmah u proučavanje vojske koja novači samo starije od 75, brdom aliena gdje nas neki smatraju jako ukusnima i slično uz dobru dozu humora i sarkazma

btw novi serijal Collapsing Empire obećava no tek je prva objavljena
Quote:
krbo kaže: Pogledaj post
btw sjetih se, jesi čitao Ponos Chanura??
imaš brdo prilično sumanutih rasa (pola diše kisik, pola metan) koje čine zajednicu Kompakta, zalutalog zemljanina i hrpu pičvajza zbog njega

ta prva je davno prevedena, a ima ih još. Meni bilo jako zanimljivo no nikada nisam uzeo nastavke u ruke
Quote:
AttitudeAdjuster kaže: Pogledaj post
Uplift serijal od Brina, ukupno 6 knjiga i pokoja pripovjetka.
Hvala

Krećem sa "Old Man's War" čim završim SPQR XIII: "The Year of Confusion" od John Maddox Roberts.
Kad sam već pročitao prvih 12, mogu i završiti serijal.
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2017., 20:49   #625
Grad sjena (trilogija) - Daniel Polansky. Zanatski kvalitetno odrađeno, iznad mojih očekivanja (bila su niska). U pitanju je odličan spoj krimi noir i fantasy priče sa ratnih flešnbekovima glavnog junaka. Laka literatura za razonodu...
ivanaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2017., 23:43   #626
Čekaj, jel to Low Town u originalu? Ili sam pobrkao sa nečim drugim. Ako nisam, ko je to prevodio?
Nur Gatrhan is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2017., 20:27   #627
Quote:
Nur Gatrhan kaže: Pogledaj post
Čekaj, jel to Low Town u originalu? Ili sam pobrkao sa nečim drugim. Ako nisam, ko je to prevodio?
Da, to je to. Izdavač Znanje (Zagreb).
ivanaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2017., 21:15   #628
Nisam znao. Imao sam osjećaj da se u zadnje vrijeme u Hrvatskoj slabo prevodi fantasy posebno kada je riječ o novijim autorima. Baš me iznenadi što je neko išao Polanskog prevoditi.
Nur Gatrhan is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2017., 22:05   #629
Moj buduči roman

Već se dugo bavim mišlju da počnem pisati SF roman koji bi za sada imao naslov ""Supstanca"". Govorio bi o tome da su ljudi izmislili supstancu koja jako produžuje životni vijek i zdravlje ljudi, ali je jako skupa i vode se borbe oko nje.

Samo si ju elitni industrijalci, sportaši, vojnici, političari, svečenici, i njima slične klase (ili kaste) ljudi mogu priuštit. Sva bi se zbivanja odvijala na Zemlji u relativno bliskoj budućnosti.

Spominjale bi se i znanost i religija i politika i ljudski temperamenti... sve pomalo.

E sad... s obzirom da ja sigurno nisam prvi koji je došao na ovu ideju - sigurno postoji neki roman na tu temu, a da nije DINA i njeni derivati.

Za sada još ne razmišljam o uvođenju ikakvih Vanzemaljaca u roman.

Pa koji mi roman preporučujete da pročitam. Može i neki roman na blogu. Može naravno na engleskom jeziku, ali ako slučajno ima na našem, još bolje.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2017., 00:28   #630
Preporuke za čitanje

Uvjeti: mora biti dostupno za kupnju na hrv ili eng.

Volim Elrica od Melnibonea, Pjesmu leda i vatre, Iskorijenjenu, Sjećanje Tugu trn, čitala sam Seraphinu, Zvjezdanu prašinu, Kaya, i neke knjige na kindlu, koje sam zaboravila...

Preporuka nečeg što definitivno nije urban fantasy, distopija ili budućnost, ali opraštam ako je knjiga klasik ili odlična.

Dugo nisam čitala fantasy, možete me nazvati noobom.
Lyanna Stark is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2017., 10:07   #631
Imaš gore top temu "preporuke za čitanje".
Ali ovako na prvu loptu:
https://www.goodreads.com/book/show/...me_of_the_Wind
(sa drugim djelom) te:
https://www.goodreads.com/book/show/...e_Blade_Itself
Sve ostalo od tog autra (ima dosta toga).
dobrimag is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2017., 12:47   #632
Jesi li čitala Sjenovitu među od Tada Williamsa? a imaš i nastavak Sjećanja, tuge i trna, izašao ove godine na engleskom.

A ako su ti se svidjele Kayove kineske knjige, možda je ovo za tebe:

https://www.goodreads.com/book/show/...grace-of-kings
Nur Gatrhan is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2017., 13:28   #633
Quote:
dobrimag kaže: Pogledaj post
Imaš gore top temu "preporuke za čitanje".
Ali ovako na prvu loptu:
https://www.goodreads.com/book/show/...me_of_the_Wind
(sa drugim djelom) te:
https://www.goodreads.com/book/show/...e_Blade_Itself
Sve ostalo od tog autra (ima dosta toga).

Znam za te autore, ne čitaju mi se.

Kaya sam samo neke knjige čitala....
Lyanna Stark is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2017., 14:34   #634
Ja bi ti rekao Zelazny - Prinčevi Ambera ili Bujold - Prokletstvo Chaliona.
__________________
Ne očajavamo, zato što se ne nadamo nikom. Ničemu dobrom, ničemu lošem tu ne nada se niko.
I sa tom diplomom, i sa šljakom sam se slik’o. Rintao k'o magarac, sve dok nisam rikn'o.
mr-crime is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2017., 10:40   #635
Quote:
Lyanna Stark kaže: Pogledaj post
Znam za te autore, ne čitaju mi se.

Kaya sam samo neke knjige čitala....
Elric - Moorcock ti se sviđa, a Rothfuss i Abercrombie ti se ne čitaju.
Bojim se da nema nade...
ivanaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2017., 11:17   #636
Question Moj budući SF roman

Ponavljam pitanje

Već se dugo bavim mišlju da počnem pisati SF roman koji bi za sada imao naslov ""Supstanca"". Govorio bi o tome da su ljudi izmislili supstancu koja jako produžuje životni vijek i zdravlje ljudi, ali je jako skupa i vode se borbe oko nje.

Samo si ju elitni industrijalci, sportaši, vojnici, političari, svečenici, i njima slične klase (ili kaste) mogu priuštit. Sva bi se zbivanja odvijala na Zemlji u relativno bliskoj budućnosti.

Spominjale bi se i znanost i religija i politika i ljudski temperamenti... sve pomalo.

E sad... s obzirom da ja sigurno nisam prvi koji je došao na ovu ideju - sigurno postoji neki roman na tu temu, koji bi mi mogao biti uzor i poticaj, a da nije DINA i njeni derivati.

Za sada još ne razmišljam o uvođenju ikakvih Vanzemaljaca, niti letova u svemir.

Koji mi roman preporučujete da pročitam. Može i neki roman na blogu. Može naravno na engleskom jeziku, ali ako slučajno ima na našem, još bolje.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2017., 13:14   #637
Već je bila slična knjiga. Deklaracija od neke Gemme.
Lyanna Stark is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2017., 13:28   #638
Quote:
Lyanna Stark kaže: Pogledaj post
Već je bila slična knjiga. Deklaracija od neke Gemme.
Ova?
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2017., 14:35   #639
Quote:
piskavac kaže: Pogledaj post
Možda. Bila je dječja knjiga. Dobro, nije baš 100% isto kao ova tvoja radnja, ali slično je.
Lyanna Stark is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2017., 15:14   #640
Pozdrav,

nisam do sada čitao SF pa da li mi možete preporučiti 2-3 klasika koja obavezno moram pročitati?
Jackie10 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:53.