Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest i povijesne teme > Vojna povijest i tehnologija

Vojna povijest i tehnologija Od praćke do ratova zvijezda.

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.10.2017., 13:31   #361
Quote:
karabin kaže: Pogledaj post
O.K. sve 5 PCN. virujen. nego koliko mladih ima nekakvo temeljno znanje o oružju,vojsci,terenu? poslat nekog ko nije proša bar nekakvu temeljnu obuku opasno je za tog pojedinca i one oko njega. nešto slično ka da po kišnom danu u otvorenu 400/110 kV trafostanicu pošalješ nekog sa alu šipkom duljine 6 metara i na njega vežeš lančićem desetak ljudi. ili daš nekom da vodi grupu autonomnih ronilaca prvi put a nije nikada sam zaronija.
vidi,ne izmišljam niti govorin pizdarije. postoje neka pravila,neki zakoni,neki običaji,neke obaveze. neke vještine jednostavno moraš savladat.
Jako malo, to je već drugi problem, od moje generacije (rođene pred sam kraj rata) 99,9% njih nebi znalo držat automat u ruci, a kamoli kako se uopće ponašat u slučaju nekakvih ratnih djelovanja na bojištu.
PCN is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2017., 13:44   #362
zato bi u slučaju nekog nedaj Bože možebitmog sukoba , ekipa koja nije prošla obuku,morala na šnelkurs. sa tim bi vas možda mogli spasit dio od pogibije. ostalo bi morali učit u hodu,pa koliko vas preživi. na 2-3 starca cca 10 mlađarije.samo bi onda tribali slušat. bi tribali. inače bez toga opasni bi bili i za sebe i za okolinu.
karabin is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2017., 13:50   #363
Quote:
karabin kaže: Pogledaj post
zato bi u slučaju nekog nedaj Bože možebitmog sukoba , ekipa koja nije prošla obuku,morala na šnelkurs. sa tim bi vas možda mogli spasit dio od pogibije. ostalo bi morali učit u hodu,pa koliko vas preživi. na 2-3 starca cca 10 mlađarije.samo bi onda tribali slušat. bi tribali. inače bez toga opasni bi bili i za sebe i za okolinu.
Nije se bez veze govorilo znoj štedi krv.
PCN is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2017., 15:10   #364
Quote:
9aplus kaže: Pogledaj post
zajebavaju sve
koji još uvijek (uzaludno) pokušavaju tu nešto raditi...
To je u nas glavna funkcija države.

Koliko bi se samo stvari pokrenulo samo kad toga ne bi bilo.
Old 20.10.2017., 18:49   #365
Quote:
PCN kaže: Pogledaj post
Jako malo, to je već drugi problem, od moje generacije (rođene pred sam kraj rata) 99,9% njih nebi znalo držat automat u ruci, a kamoli kako se uopće ponašat u slučaju nekakvih ratnih djelovanja na bojištu.
Automat? (Nisam znao da isti predstavljaju standardno naoružanje HV.)
Schlange86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2017., 10:07   #366
Vjerovao ili ne, vrijeme papovke i m-48 nepovratno je prošlo.
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum

Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:03.